Mergi la conţinut

Topicul Lui Andrei Rn Sa-L Foloseasca Sanatos


AndreiRN

Recommended Posts

Pai e stiut ca au creat parfumuri tari ca sa ascunda faptul ca nu prea fac baie pe acolo.

Cat despre frustrari ..... citeste-ti posturile si fa-le analiza singur.

Sunt sigur ca tocmai trecusem pe jos din Spania pe calea ferata si era noapte si ne-am pus si noi sa dormim un pic. Ce timpuri fara griji.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Pai e stiut ca au creat parfumuri tari ca sa ascunda faptul ca nu prea fac baie pe acolo.

Cat despre frustrari ..... citeste-ti posturile si fa-le analiza singur.

Sunt sigur ca tocmai trecusem pe jos din Spania pe calea ferata si era noapte si ne-am pus si noi sa dormim un pic. Ce timpuri fara griji.

bre,da cat timp ai petrecut tu prin franta pt a-ti permite sa faci asemenea afirmatii?sau le-ai luat asa, "din auzite"?...:thumbdown: daca ai dat tu de unu care pute "mi scuzi" ......"fiecare popor isi are uscaturile lui"...:biggrin: sunt subiectiva.am studiat stiinte sociale-bilingv franceza -adica am mancat franceza cu polonicu' si am avut ocazia sa stau de vorba cu multi francezi [stagiari etc]...cred "ieu" ca imi permit sa ii apar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei, toti europenii au fost nespalati pana nu demult, nu numai francezii. A fost principalul motiv pentru care chinezii ne-au considerat barbari (probabil inca ne considera asa). Francezilor probabil le-a pasat, restului Europei mai putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre,da cat timp ai petrecut tu prin franta pt a-ti permite sa faci asemenea afirmatii?

Este ff posibil ca eu sa fi umblat prin franta mult mai mult ca tine si afirmatia mea are la baza ideea de "natural" pe care francezi o promoveaza si am observat-o direct. De asemenea povestea un coleg de munca dus in delegatie era in lift cu un francez imbracat la costum si cravfata dar cu o aroma naturala ff puternica. Este o caracteristica cunoscuta international despre francezi.

Asta nu inseamna ca eu miros a parfum dupa 2 ore de lucru in soare langa stupii.

Andrei, toti europenii au fost nespalati pana nu demult, nu numai francezii.

Din cate stiu eu sapunul si parfumurile de la arabi au venit istoric.

In franta este oarecum "moda" de a fi natural la uni pe cand la alti sa fi cat mai parfumat.

Si aici vad extreme in toate domeniile dar fiecare cu pasarica lui.

Anul acesta a murit ultimul "om de pestera" din Idaho si am un amic instalator care pune o sticla de parfum pe el de mi se pare ridicol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca "se bate apa-n piua" pe un subiect care a fost deja discutat si care este cat se poate de relativ . Exista aici "cultura" dusului , de care de multe ori(parerea mea) se abuzeaza ; una este sa faci un dus cand vii de la scarbici si altceva cand faci dus de 3 ori pe zi !!

De ce? Ptr simplul motiv ca se schimba aciditatea pielii , care este prima bariera de aparare a corpului in fata agentilor externi . Spalata in exces pielea asta,face mai mult rau decat bine ; uitati-va la cat au de lucru dermatologii si la cat sunt de firavi copchilutii din ziua de astazi .

Ideal este sa faci baie de 2-3 pe saptamana , fara a uita insa sa-ti speli picioarele destul de des,ptr ca astea put in mod natural (doar sunt crescute din cur , nu?)

Folosirea parfumurilor si deodorantelor ,au capatat si astea o directie gresita , ptr ca un parfum trebuie aplicat pe piele si nu pe toale cum fac majoritatea.

In orice caz , se stie , igiena corporala nu depinde de tara , ci de gradul de cultura si bun simt al individului(in ceea ce priveste igiena personala).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt care nu inteleg ca o baie nu este acelasi lucru cu un dus... Asa se face ca, prestand o activitate care le permite(sau nu presteaza) se balacesc in nestire,dar pielea moarta ramane pe ei...de aceea mirosul reapare odata cu prima picatura de transpiratie. Atunci cand faci dus, pielea nu are timp sa se inmoaie si deci,nu se exfoliaza; in conditiile astea,dusul e frectie la un picior de lemn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare stimabile ARN

1. ce te-a facut sa te intorci din pribegia mediatica?

2. cine te-a convins sa reincepi lungul sir al postarilor aberante?

3. ce mai e prin state?

4. cum se mai simte criza?

5. ce scoring mai ai la banca?

6. ce faci cu excedentul de miere?

7. ce fac cele 27,33 de honde asezate cu grija in garajul tau?

8. copii?

9. boeing-urile si butoaiele de carburant sunt la locul lor?

Salutari si Domnului Zoltan care rezista cu stoicism atacurilor delirante relansate de ARN :D

PS

`francejii` pute!

lucrez intr-o companie franceza... eu nu le-am simtzit duhoarea insa ii aud pe colegii mei care arunca destul de des printre dintzi cate un "ai dreacu jegoshi" :D

si mai rau put cocalarii aia `franceji` sositi zilele astea cu belet gratuit si 300 euro prima de vacantza :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare stimabile ARN

1. ce te-a facut sa te intorci din pribegia mediatica?

2. cine te-a convins sa reincepi lungul sir al postarilor aberante?

3. ce mai e prin state?

4. cum se mai simte criza?

5. ce scoring mai ai la banca?

6. ce faci cu excedentul de miere?

7. ce fac cele 27,33 de honde asezate cu grija in garajul tau?

8. copii?

9. boeing-urile si butoaiele de carburant sunt la locul lor?

10. `francejii` pute! lucrez intr-o companie franceza... eu nu le-am simtzit duhoarea insa ii aud pe colegii mei care arunca destul de des printre dintzi cate un "ai dreacu jegoshi" :D

Salutare pretender si ma bucur ca aparitia mea te-a stimulat sa apari si tu.

1. O invitatie de la ....... moderatori cica. Se simteau fara de munca poate.

2. Dorinta ta de a le citi.

3. Pai la uni e caldura mare si la alti inundati dar la mine a fost o primavara de 7 luni. In rest ... politica.

4. Pt mine .... excelent. Niste preturi chiar ridicole. Cu $6.50 am schimbat pistoanele de frana la camion. Cu $520 mi-am luat teren pe un deal dublu decat casa mea. Cu $6200 mi-am luat cat 2 stadioane de preerie langa livezile de portocali. Imi place recesia.

5. 820

6. Pai ma cam straduiesc sa o plasez pe la munca si prieteni dar se pare ca nu fac fatza si o sa-mi fac eticheta mea sa o pun in raft la un magazin local.

7. Saracele sufera si e doar vina mea. Au o patura pe ele si panza de paienjeni.

8. Offff, face 17 ani si e mai rebela decat .... stiu eu pe cineva. Dar va trece si asta si e bine.

9. Ne straduim sa multumim pe Boeing la 787 ca vor totul in 2 saptamani dar .... Pt urmatori ani am primit un contract in zeci de milioane pt 747-800 cargo sistemul de integrare a containerelor in interiorul avionului. Containerele for rigidiza structura.

10. Dar parca numai ei. Muuulti ani in urma am "cunoscut" o frantuzoaica si ...... mirosea superb. :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un individ pe care de anii de zile il urmaresc si il citesc.

http://news.yahoo.com/s/nm/20100902/lf_nm_life/us_britain_hawking

LONDON (Reuters) – God did not create the universe and the "Big Bang" was an inevitable consequence of the laws of physics, the eminent British theoretical physicist Stephen Hawking argues in a new book.

In "The Grand Design," co-authored with U.S. physicist Leonard Mlodinow, Hawking says a new series of theories made a creator of the universe redundant, according to the Times newspaper which published extracts on Thursday.

"Because there is a law such as gravity, the universe can and will create itself from nothing. Spontaneous creation is the reason there is something rather than nothing, why the universe exists, why we exist," Hawking writes.

.

.

.

.

.

.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O conventie tacita a consfintit topicul acesta ca un "no man's land", unde lasciate ogni speranza voi ch'entrate. De aceea intru doar ca simplu membru sa urmaresc ce se mai intampla. Sincer sper sa gasesc macar ironii fine, caterinca eleganta, domneasca. Unele replici au haz, pacat ca sunt accidente, nu regula generala. In rest... fereasca sfintii.

Gabi, nu te incrancena, incruntarea provoaca riduri, tu iti scurtezi viata cu nervii mancati si Andrei isi rade in pumn. Daca ai ceva cu el, combate-l relaxat cum o face el. Tre'sa recunosti ca la faza cu crapatura te-a avut, i-ai servit-o si a dat retur impecabil:))

Ca sa fiu on topic pe o discutie care nu are nici un topic, Stephen Hawking e un geniu care pe langa multe chestii geniale poate emite si multe nebunii. Nasol e ca nu suntem destul de inteligenti sa putem sa le discernem pe unele de altele :) Pe de alta parte e si un om cu o suferinta profunda, care ii schimba mult perceptia asupra lumii. A lui ar putea sa fie mult mai profunda ca a noastra, pentru ca , fiind privat de universul cotidian, el exploreaza un univers nemarginit despre care noi nu stim nimic. Oricum, nu a zis ca Dumnezeu nu exista, a zis ca nu isi gaseste locul in teoria creatiei. Personal prea putin ma misca faptul ca nu stiu cum a fost creat ceva acum miliarde de ani, ma preocupa mai mult cum imi traiesc cele cateva prapadite de decenii pe care le petrec eu pe aici. Creatia si relatia cu deitatea e o chestie intre individ si constinta lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cineva sa-i inchida topicul ca deja pute a L.A. :whistling: ...

2. Poponarule nu-s unul din "amicii tai" /colegi de perversiuni !

3. Go fuck yourself! :fuck: (cu o femeie in principiu... da' nah daca nu se mai uita nici una la tine , te "descurci tu " , "SUNI UN PRIETEN" ... )

1. Striga la Zoli ca el a mai facut-o de 3 ori.

2. Sterge-te la nas.

3. Engleza ta de mahala. :thumbup:

Daca ai sti tu cat de bine se reflecta situatia Romaniei in comportamentul si caracterul tau .... ai fi uimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creatia si relatia cu deitatea e o chestie intre individ si constinta lui.

Wauuuuuuuu

Cuvinte care denota luciditate si curaj sa le spui in public.

Impresionat.

Andrei, nu ai nimerit-o, tocmai te-am contrazis un pic mai sus. Cine are idei preconcepute? :smile:

Ideile preconcepute au la baza o istorie.

Doar intr-o lume complect noua poti pasi fara asa idei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pretender si ma bucur ca aparitia mea te-a stimulat sa apari si tu.

1. O invitatie de la ....... moderatori cica. Se simteau fara de munca poate.

2. Dorinta ta de a le citi.

3. Pai la uni e caldura mare si la alti inundati dar la mine a fost o primavara de 7 luni. In rest ... politica.

4. Pt mine .... excelent. Niste preturi chiar ridicole. Cu $6.50 am schimbat pistoanele de frana la camion. Cu $520 mi-am luat teren pe un deal dublu decat casa mea. Cu $6200 mi-am luat cat 2 stadioane de preerie langa livezile de portocali. Imi place recesia.

5. 820

6. Pai ma cam straduiesc sa o plasez pe la munca si prieteni dar se pare ca nu fac fatza si o sa-mi fac eticheta mea sa o pun in raft la un magazin local.

7. Saracele sufera si e doar vina mea. Au o patura pe ele si panza de paienjeni.

8. Offff, face 17 ani si e mai rebela decat .... stiu eu pe cineva. Dar va trece si asta si e bine.

9. Ne straduim sa multumim pe Boeing la 787 ca vor totul in 2 saptamani dar .... Pt urmatori ani am primit un contract in zeci de milioane pt 747-800 cargo sistemul de integrare a containerelor in interiorul avionului. Containerele for rigidiza structura.

10. Dar parca numai ei. Muuulti ani in urma am "cunoscut" o frantuzoaica si ...... mirosea superb. :thumbup:

Draga pretender felicitari.

:thumbup:

Stii sa atragi omul in capcane.

Si sa arati ceea ce ii place cel mai mult lui AndreiRN.

Adica sa se laude.

:laugh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica sa se laude.

:laugh:

Adevarul nu este o lauda dar invidia e ceva normal. :thumbup:

Gabi, nu te incrancena, incruntarea provoaca riduri, tu iti scurtezi viata cu nervii mancati si Andrei isi rade in pumn. Daca ai ceva cu el, combate-l relaxat cum o face el. Tre'sa recunosti ca la faza cu crapatura te-a avut, i-ai servit-o si a dat retur impecabil:))

Are si momente de sclpire intelectuala dar se pierde repede in ura fata de multe din jurul lui. Are pasiune in ce spune dar o imaturitate adolescenta datorita unei dezvoltari intarziate si inca incomplecta ca barbat. Ca doar sta cu parinti la 28. Oricum eu inca sper ca din atatea dueluri virtuale sa isi organizeze neuroni asa cum e normal si sa isi dea seama ca ura si insultele nu il duc nicaieri pozitiv. Poate iar la sticla si nu vrem asta. In rest ...... ca e calaret negricios ori Gabi ori Andrei ori 3 puncte ori un vis din Hawai are pasiune si asta e destul de rar. :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-ar fi rau sa renuntati la injuriile-astea ieftine. pacat ca unele subiecte-s misto, dar poluarea cu vorbe proaste le acopera deseori. enjoy.

Sunt indivizi care indiferent cati neuroni acticvi au sau cata scoala fac tot vulgari sineciopliti raman. Stiu un doctor la care ai avea ceva pretenti de civilizare dar cand il auzi vorbind iti este rusine sa stai langa el. Nici birjari de pe vremuri nu cred ca vb asa. Si comportament la fel. Uni au impresia ca impresioneaza pozitiv pe cei din jur cand injura si vb vulgar. Personal banuiesc ca asa vb parinti in casa.

1. F..tuva-n gatzi de nazisti imputiti vedev-as morti si mancati de viermi!

2. B-2-ul "cam ce origini " are javrelor? "CUMVA " Horten 229 ?

3. NAZISTII ISI VAD DE TREABA LINISTITI IN CONTINUARE IN SUA!!!

1. Asa vb si in fatza mamei tale? Sau asa auzi la tatal tau?

2. Ideea de triunghi zburator a fost incercata de mai toate firmele aviatice candva dar sa dovedit instabila in zbor sub controlul manual. B2 pe langa forma pe care o are mai este facut si din materiale nemetalice si este pilotat de computere nu de om.

3. Este o ideologie masculina care canva a fost acceptata de un numar mare din populatia omeniri. Da, mai sunt si aici adepti si in general in Idaho s-au concentrat dar omul de rand e suficient de educat sa nu mai fie atras de aceasta ideologie deficitara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"alooo tovarase" , luam o pauza cu injuraturile?

Ca s-a saturat lumea de noi :whistling:

vezi : http://www.pro-bike....723#entry381723

Tu sti bine ca eu nu injur si nu am injurat niciodata in viata mea asa ca ... altfel de educatie am primit.

Cat despre cezar e stiut ca e doar un mic Hitler de cartier care la inceput a tot zis ca el nu vrea sa fie moderator dar odata intrat pe usa si-a adus si ajutor si a atacat alti moderatori.

De la inceput e clar intentia lui.

Este un mic Dobrescu.

imi cer scuze tuturor celor interesati de subiect, dar nu accept grosolania si ca atare am solicitat stergerea topicului.

multumesc.

Tu ori esti de ceara ori traiesti intr-o lume complect idealista.

Mai rau ca o femeie te-ai simtit ofensat si ai cerut cenzura.

In ce fel de lume traiesti?

Ce varsta ai?

Ai dat vreodata cu piatra intr-un geam?

1. Auzi, uite cum facem : daca tu-l convingi pe Andrei ARN sa nu ma mai injure/insulte incepand de la o anumita data/zi/ora EU ITI DAU SCRIS CA NU IL MAI JIGNESC NICI CU UN CUVANT!

2. Vorbeste cu ARN pe mess sau cum vrei tu si mai vedem pe PM!

3. Asta ca sa nu te mai suparam cu injuraturile noastre gen "a la usa cortului"...

4. "de obicei" galvanizez piese metalice de tot felul (cand am chef...), iar cand se mai intampla sa fie nevoie, de instalatii tehnico-sanitare si gaze!

5. nu-s deloc "bogat" ; si nu mie rusine sa recunosc asta!

1. Bahhhh, tu derutezi pe asta mai rau decat e derutat. Te-am injurat eu vreodata? Am injurat eu pe cineva? Cat despre insulta .... tu te simti insultat cand auzi adevarul asa ca .... grow up.

2. Nu vezi ca lui ii este teama sa vb si in public. Sau se rusineaza usor. O fi fata.

3. Da tu crezi ca toti au trait in cort ca tine? Astia bucuresteni sunt sensibili.

4. Cand ai chef? Asta se chiama hobby. Ce placut trebuie sa fie. Deci sti sa pui si tevile la apa. Hai ca vreau sa schimb la bucatarie ghiuveta si nu am timp. Pe un borcan cu miere si 2 beri.

5. Pai daca muncesti cam rar. Esti mai mult pe net decat in genunchi pe la baie sau bucatarie cu cheile in mana. Aici instalatori fac $80 pe ora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre cezar e stiut ca e doar un mic Hitler de cartier care la inceput a tot zis ca el nu vrea sa fie moderator dar odata intrat pe usa si-a adus si ajutor si a atacat alti moderatori.

De la inceput e clar intentia lui.

Este un mic Dobrescu.

Tu ori esti de ceara ori traiesti intr-o lume complect idealista.

Mai rau ca o femeie te-ai simtit ofensat si ai cerut cenzura.

In ce fel de lume traiesti?

Ce varsta ai?

Ai dat vreodata cu piatra intr-un geam?

Daca se continua cu flame si insulte, nivelul warn va creste la 75%. In acest moment nivel warn 50%. La nivel 100% contul va fi definitv suspendat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ori esti de ceara ori traiesti intr-o lume complect idealista.

Mai rau ca o femeie te-ai simtit ofensat si ai cerut cenzura.

In ce fel de lume traiesti?

Ce varsta ai?

Ai dat vreodata cu piatra intr-un geam?

1. Bahhhh, tu derutezi pe asta mai rau decat e derutat.

2. Nu vezi ca lui ii este teama sa vb si in public. Sau se rusineaza usor. O fi fata.

3. Da tu crezi ca toti au trait in cort ca tine? Astia bucuresteni sunt sensibili.

Nu are sens sa intorci turela inspre mine. Nu particip la discutii lipsite de miza, nu pun botul la inflamari fara continut, nu tin sa am ultimul cuvant. Bizar, cu toate acestea sunt bucurestean... Incearcati, atat tu cat si Gabi, sa nu-mi invadati spatiul cu certuri puerile si insulte reciproce. Am solicitat stergerea topicului ca o forma de protest si DA, scarbit de balacareala pe care ati adus-o in spatiul creat de mine. Va rog sa ma respectati, in aceeasi masura in care si eu va acord respect. Gabi a reactionat pozitiv. Ma astept si de la tine la acelasi lucru si sunteti bineveniti in spatiul meu, in aceste conditii.

In lumea in care traiesc eu, atmosfera civilizata este un "must have". Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se continua cu flame si insulte, nivelul warn va creste la 75%. In acest moment nivel warn 50%. La nivel 100% contul va fi definitv suspendat.

Musca-ma.

Tu sa spui atunci cand zic ceva neadevarat si atunci vad ca o iei pe calea cea buna.

1. Nu are sens sa intorci turela inspre mine.

2. Nu particip la discutii lipsite de miza, nu pun botul la inflamari fara continut, nu tin sa am ultimul cuvant.

3. Bizar, cu toate acestea sunt bucurestean...

4. Incearcati, atat tu cat si Gabi, sa nu-mi invadati spatiul cu certuri puerile si insulte reciproce.

5. Am solicitat stergerea topicului ca o forma de protest

6. scarbit de balacareala pe care ati adus-o in spatiul creat de mine.

7. Va rog sa ma respectati, in aceeasi masura in care si eu va acord respect.

8. Gabi a reactionat pozitiv.

9. Ma astept si de la tine la acelasi lucru si sunteti bineveniti in spatiul meu, in aceste conditii.

10. In lumea in care traiesc eu, atmosfera civilizata este un "must have".

11. Multumesc.

1. Eu doar ti-am aratat directia spre adevar si tu te uiti sau nu, e treaba ta.

2. E dreptul tau.

3. Nu ai avut de ales dar nu lasa asta sa fie un handicap.

4. Spatiul tau!!!!??? Aici m-ai pierdut. Este un forum public in care ORICINE isi spune opinia fara restrictie si cenzura.

5. Imatur din partea ta.

6. Daca iti recitesti fraza vei observa ca problema e cu tine ca te simti scarbit de realitate si nicidecum realitatea este de vina.

7. Respectul se castiga si intr-o oarecare masura l-ai castigat pe al meu pana in momentul in care ti-ai aratat dorinta de a controla gandirea si exprimarea celor ce nu iti plac. Nu trebuie sa ne placa toti din jur.

8. Da, si a fost BANAT.

9. Cand o sa-ti deschizi blogul personal poti numi ala spatiul tau. Topicurile deschise de tine aici nu iti apartin. Cat despre mine .... sa-mi spui atunci cand zic ceva neadevarat si vom avea un dialog real si pozitiv.

10. Este o lume falsa, utopica, idealista, fara viitor. Intra in lumea reala si vei fi mai multumit.

11. Cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...