Mergi la conţinut

Topicul Lui Andrei Rn Sa-L Foloseasca Sanatos


AndreiRN

Recommended Posts

Poate o sa mai cresti si o sa deschizi ochi sau .... poate o sa ramai idealist o viata intreaga.

Ma uimit comentariul lui Castro de saptamana trecuta.

Ca sistemul cubanez social facut de el nu functioneaza.

Are respectul meu pt asta.

interesanta eschiva. functionala precum sistemul lui castro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

REALITATEA e si mai interesanta, si mai diversa decat shablonul omul standard cuminte si manierat si supus in fatza unui monitor.

Ceea ce este real si interesant este faptul ca tu la venerabila ta varsta nu sti sa vorbesti corect romaneste, despre engleza ta nici nu vreau sa imi fac o parere. Am sa te rog sa repeti clasa a 5-a. Stai jos nota 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca pe Andrei lumea il ia altfel decat este.

L-am cunoscut si am ramas surprins.Destept, civilizat si mai ales de foarte mare incredere.

SI eu am avut prostia si o recunosc de a intra in "delicateturi" cu el si acum imi pare rau.Personal il apreciez pt ceea ce face, pt relaxarea cu care vorbeste si aici si in viata de zi cu zi.

Pacat ca se ajung la dispute de genul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca pe Andrei lumea il ia altfel decat este.

L-am cunoscut si am ramas surprins.Destept, civilizat si mai ales de foarte mare incredere.

SI eu am avut prostia si o recunosc de a intra in "delicateturi" cu el si acum imi pare rau.Personal il apreciez pt ceea ce face, pt relaxarea cu care vorbeste si aici si in viata de zi cu zi.

Pacat ca se ajung la dispute de genul asta.

A primit ce a meritat. Si eu am ramas surprins sa il vad dat afara de pe forum dar se pare ca supara si enerveaza pe multa lume. Poate ca asta si-a dorit. A fost avertizat de multe multe ori....

Pentru lamuriri cred ca este necesara o scurta lectura.

"In the physical world there is an inherent unity to the self, for the body provides a compelling and convenient definition of identity. The norm is: one body, one identity ... The virtual world is different. It is composed of information rather than matter."

"Trolling is a game about identity deception, albeit one that is played without the consent of most of the players. The troll attempts to pass as a legitimate participant, sharing the group's common interests and concerns; the newsgroups members, if they are cognizant of trolls and other identity deceptions, attempt to both distinguish real from trolling postings, and upon judging a poster a troll, make the offending poster leave the group. Their success at the former depends on how well they — and the troll — understand identity cues; their success at the latter depends on whether the troll's enjoyment is sufficiently diminished or outweighed by the costs imposed by the group.

Trolls can be costly in several ways. A troll can disrupt the discussion on a newsgroup, disseminate bad advice, and damage the feeling of trust in the newsgroup community. Furthermore, in a group that has become sensitized to trolling — where the rate of deception is high — many honestly naïve questions may be quickly rejected as trollings. This can be quite off-putting to the new user who upon venturing a first posting is immediately bombarded with angry accusations. Even if the accusation is unfounded, being branded a troll is quite damaging to one's online reputation"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A primit ce a meritat. Si eu am ramas surprins sa il vad dat afara de pe forum dar se pare ca supara si enerveaza pe multa lume. Poate ca asta si-a dorit. A fost avertizat de multe multe ori....

Pentru lamuriri cred ca este necesara o scurta lectura.

"In the physical world there is an inherent unity to the self, for the body provides a compelling and convenient definition of identity. The norm is: one body, one identity ... The virtual world is different. It is composed of information rather than matter."

"Trolling is a game about identity deception, albeit one that is played without the consent of most of the players. The troll attempts to pass as a legitimate participant, sharing the group's common interests and concerns; the newsgroups members, if they are cognizant of trolls and other identity deceptions, attempt to both distinguish real from trolling postings, and upon judging a poster a troll, make the offending poster leave the group. Their success at the former depends on how well they — and the troll — understand identity cues; their success at the latter depends on whether the troll's enjoyment is sufficiently diminished or outweighed by the costs imposed by the group.

Trolls can be costly in several ways. A troll can disrupt the discussion on a newsgroup, disseminate bad advice, and damage the feeling of trust in the newsgroup community. Furthermore, in a group that has become sensitized to trolling — where the rate of deception is high — many honestly naïve questions may be quickly rejected as trollings. This can be quite off-putting to the new user who upon venturing a first posting is immediately bombarded with angry accusations. Even if the accusation is unfounded, being branded a troll is quite damaging to one's online reputation"

Pana la urma a fost dat afara de pe forum? Ar fi urat sa se fi intamplat asta. Omului ii place cearta si ii place sa jigneasca chiar daca o face intr-o forma mai diplomatica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-ar putea face totusi apel la originalitatea "pro-baicului",in sensul ca,nu se vrea un forum politienesc,cu atat mai putin "superior"!

Mare parte dintre noi au fost intepati de catre Andrei,putini au fost insa cei care au reusit sa-i raspunda cu aceeasi moneda si la fel de calm. Consider ca niciunul dintre noi nu suntem totusi chiar atat de buni incat sa aruncam primul cu piatra,suntem motociclisti,avem totusi o alta viziune asupra unei societati(fie ea si virtuala),incat sa ne permitem sa repetam greselile societatii care ne da noua,tuturor cu "huo"!

In orice exista un echilibru si daca aici au existat un Andrei sau un Gabi,ei sunt sarea si piperul acestui forum; sunt care sunt cu mult sub nivelul lor.

Nu pot sa ma intreb,ce este mai rau : un user cuminte,atat de cuminte incat in cativa ani nu are decat 2-3 posturi sau un user care are cu miile ,dar din care se poate spicui totusi cate ceva! Chiar daca acel "ceva" nu este decat un "asa nu!"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-ar putea face totusi apel la originalitatea "pro-baicului",in sensul ca,nu se vrea un forum politienesc,cu atat mai putin "superior"!

Mare parte dintre noi au fost intepati de catre Andrei,putini au fost insa cei care au reusit sa-i raspunda cu aceeasi moneda si la fel de calm. Consider ca niciunul dintre noi nu suntem totusi chiar atat de buni incat sa aruncam primul cu piatra,suntem motociclisti,avem totusi o alta viziune asupra unei societati(fie ea si virtuala),incat sa ne permitem sa repetam greselile societatii care ne da noua,tuturor cu "huo"!

In orice exista un echilibru si daca aici au existat un Andrei sau un Gabi,ei sunt sarea si piperul acestui forum; sunt care sunt cu mult sub nivelul lor.

Nu pot sa ma intreb,ce este mai rau : un user cuminte,atat de cuminte incat in cativa ani nu are decat 2-3 posturi sau un user care are cu miile ,dar din care se poate spicui totusi cate ceva! Chiar daca acel "ceva" nu este decat un "asa nu!"

Ai dreptate intr-o oarecare masura. Andrei nu e..cum sa ma exprim plastic..prost sunt sigur 100% ca e un om cult, desi la unele capitole cum ar fi exprimearea in limba engleza sau romana lasa de dorit, si e foarte inteligent, dar are si partile lui rele cum ar fi jignitul userilor de pe acest forum, si cum zici si tu nu toti sunt la fel de inteligenti ca el dar asta nu inseamna ca trebuie sa suporti afronturile lui, chiar daca jigneste intr-un mod mai manierat. Eu nu am nimic cu omu nu am avut nici o discutie cu el desi recunosc mi-as fi dorit. Imi pare rau ca nu mai e pe forum dar este decizia adminilor sa il suspende pentru instigare =)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la mine a luat WARN doar dupa ce i-am atras atentia ca nu este in regula ce face. Decizia mea de acordare warn pentru offtopic pe threadul de cristalizare a regulamentului, ramane. Troll si flamer incorigibil. Un topic despre moto sa vad deschis de acest membru si il aduc inapoi in secunda imediat urmatoare inapoi pe forum chiar daca nu eu i-am acordat ultimul nivel WARN.

Da Fuckere, suntem motociclisti tocmai pentru ca nu plangem cap in cap ca babele :thumbsup:

P.S.

Cititi mai atent ce am pus in engleza. Daca nu va descurcati voi fi bucuros sa va traduc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la mine a luat WARN doar dupa ce i-am atras atentia ca nu este in regula ce face. Decizia mea de acordare warn pentru offtopic pe threadul de cristalizare a regulamentului, ramane. Troll si flamer incorigibil. Un topic despre moto sa vad deschis de acest membru si il aduc inapoi in secunda imediat urmatoare inapoi pe forum chiar daca nu eu i-am acordat ultimul nivel WARN.

Da Fuckere, suntem motociclisti tocmai pentru ca nu plangem cap in cap ca babele :thumbsup:

P.S.

Citi mai atent ce am pus in engleza. Daca nu va descurcati voi fi bucuros sa va traduc.

Da te-a suparat nu asa oricum. Cat despre info despre motociclism eu in cei 2 ani ai mei pe acest forum nu am vazut un sfat venind de la el. Dar e funny haideeeee nu fi rau lasa-l sa vina inapoi te rooooooog :P

L.E. Daca vrei facem un poll sa voteze useri :)) ca si asa e lipsa de activitate pe forum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog citeste: "il aduc inapoi in secunda imediat urmatoare inapoi pe forum chiar daca nu eu i-am acordat ultimul nivel WARN."

Nu eu l-am dat afara. El sigur s-a exclus de pe forum. A continuat sa "o arda aiurea" chiar dupa ce i s-a spus ca nu respecta regulamentul. Nu a primit niciodata warn de la mine pentru post-uri pe sectiunea "alte discutii". De fapt am recomandat si altor moderatori sa nu dea avertismente sau sanctiuni pe aceasta sectiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog citeste: "il aduc inapoi in secunda imediat urmatoare inapoi pe forum chiar daca nu eu i-am acordat ultimul nivel WARN."

Nu eu l-am dat afara. El sigur s-a exclus de pe forum. A continuat sa "o arda aiurea" chiar dupa ce i s-a spus ca nu respecta regulamentul. Nu a primit niciodata warn de la mine pentru post-uri pe sectiunea "alte discutii". De fapt am recomandat si altor moderatori sa nu dea avertismente sau sanctiuni pe aceasta sectiune.

Oricum sunt probleme mai mari pe forumu asta de rezolvat decat userul AndreiRN, cea mai mare dintre ele este ca am ramas eu fara mobra. Ce ma fac eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe SBZ si pe motociclism a fost dat afara. Daca despre motociclism sunt multi care au o parere proasta, despre SBZ nu are nimeni motive sa aiba ceva de obiectat.

Sau daca nu, n-aveti sa plangeti dupa el.... sunteti foarte putin.

Normal ca nu o sa planga nimeni dupa el, pana la urma ProBaic e unul din cele mai civilizate forumui de baicari. Si daca omul nu se comformeaza trebuie dat afara, cum zicea parca zoltan intr-un post pe undeva ca daca inviti omu la tine acasa si face treaba mare in mijlocul sufrageriei il dai afara. Gata nu mai postez aici ca nu are nici un sens. Eram doar curios daca pana la urma mai e sau nu pe forum, acum ca am aflat o sa dorm linistit. Pis bi apan iu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce este real si interesant este faptul ca tu la venerabila ta varsta nu sti sa vorbesti corect romaneste, despre engleza ta nici nu vreau sa imi fac o parere. Am sa te rog sa repeti clasa a 5-a. Stai jos nota 2.

Si ai vrea TU sa-mi fi profesor?

Eu macar cel putin am un nume pe cand tu te ascunzi dupa o mazgalitura de litere.

Stiu ca iti este rusine ca ai si de ce. :Jumpy:

Pacat ca pe Andrei lumea il ia altfel decat este.

L-am cunoscut si am ramas surprins.Destept, civilizat si mai ales de foarte mare incredere.

SI eu am avut prostia si o recunosc de a intra in "delicateturi" cu el si acum imi pare rau.Personal il apreciez pt ceea ce face, pt relaxarea cu care vorbeste si aici si in viata de zi cu zi.

Pacat ca se ajung la dispute de genul asta.

Tu gandesti ca ai cu ce si te-ai maturizat in comparatie cu micii Dumnezei care au ajuns si ei la Bucuresti moderatori.

Stim noi cum. :blahblah1:

1. A primit ce a meritat.

2. Si eu am ramas surprins sa il vad dat afara de pe forum dar se pare ca supara si enerveaza pe multa lume.

1. Daca ar fi dupa meritat erai in strada in fundul gol dar ......

2. Pinochio.

Nivel warn 100%.

Ai trimes berile la Cluj? :hunter:

Omului ii place sa jigneasca.

Adevarul doare de cele mai multe ori.

Care ar fi solutia?

Poate s-ar putea face totusi apel la originalitatea "pro-baicului",in sensul ca,nu se vrea un forum politienesc,cu atat mai putin "superior"!

Mare parte dintre noi au fost intepati de catre Andrei,putini au fost insa cei care au reusit sa-i raspunda cu aceeasi moneda si la fel de calm. Consider ca niciunul dintre noi nu suntem totusi chiar atat de buni incat sa aruncam primul cu piatra,suntem motociclisti,avem totusi o alta viziune asupra unei societati(fie ea si virtuala),incat sa ne permitem sa repetam greselile societatii care ne da noua,tuturor cu "huo"!

In orice exista un echilibru si daca aici au existat un Andrei sau un Gabi,ei sunt sarea si piperul acestui forum; sunt care sunt cu mult sub nivelul lor.

Nu pot sa ma intreb,ce este mai rau : un user cuminte,atat de cuminte incat in cativa ani nu are decat 2-3 posturi sau un user care are cu miile ,dar din care se poate spicui totusi cate ceva! Chiar daca acel "ceva" nu este decat un "asa nu!"

Acuma este inceputul dictaturi noului Dobrescu.

Curand te va ruga sa-ti schimbi numele in ceva mai decent si cu cravata.

Eu nu am nimic cu omu nu am avut nici o discutie cu el desi recunosc mi-as fi dorit.

Imi pare rau ca nu mai e pe forum dar este decizia adminilor sa il suspende pentru instigare =)).

Din putinele posturi pe care ti le-am citit nu as putea ghici ca ai ceva totusi capacitatea de a dezbate un subiect sau chiar si o identitatea a ta.

Dar ..... imi poti arata ce poti si sti oricand ca eu tot AndreiRN sunt in toata lumea.

Cat despre instigare ...... primit exilarea in California pt asta. :thumbup:

1. De la mine a luat WARN doar dupa ce i-am atras atentia ca nu este in regula ce face.

2. Decizia mea de acordare warn pentru offtopic pe threadul de cristalizare a regulamentului, ramane.

3. Un topic despre moto sa vad deschis de acest membru si il aduc inapoi in secunda imediat urmatoare inapoi pe forum

4. Da Fuckere, suntem motociclisti tocmai pentru ca nu plangem cap in cap ca babele :thumbsup:

5. Cititi mai atent ce am pus in engleza. Daca nu va descurcati voi fi bucuros sa va traduc.

1. Da, adevarul nu are ce cauta pe noul tau forum si l-ai sters rapid ca iti crepa obrazul de rusine. E prea gros.

2. Un act de adolescent ofticos care nu este in stare sa suporte o discutie DESCHISA si intradevar libera.

3. Da, am mai primit BAN pt ca am refuzat sa scriu despre motociclism. Si?

4. Tu esti rusinea motociclizmului si ai luat-o pe aratura cu propriul motor asa ca ..... ai grija ce inveti pe incepatori.

5. Copy & paste e cam tot ce poti sa faci dar cu alura de elitist. Esti prea transparent pt cei cu neuroni dar ai adunat cativa lingai pe langa tine si te bucuri si tu.

Oricum sunt probleme mai mari pe forumu asta de rezolvat decat userul AndreiRN, cea mai mare dintre ele este ca am ramas eu fara mobra. Ce ma fac eu?

Am eu 6 din care sa alegi dar ........ sti sa mergi?

Cum ai ramas fara?

Si pe SBZ si pe motociclism a fost dat afara. Daca despre motociclism sunt multi care au o parere proasta, despre SBZ nu are nimeni motive sa aiba ceva de obiectat.

Sau daca nu, n-aveti decat sa plangeti dupa el.... sunteti foarte putin.

Pai pe dobrescu incerci tu sa-l emulezi si SBZ este condus de indivizi ce au plecat cu coada intre picioare din SUA si nu accepta sa li se spuna adevarul in fatza. Sa nu mai vb de cioara inteleapta ca .....

Da, aici ai inceput sa-ti consolidezi pozitia cu cativa sacali care te aproba si urmeaza cu entuziasm dar .... tot imatur esti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ai vrea TU sa-mi fi profesor?

Eu macar cel putin am un nume pe cand tu te ascunzi dupa o mazgalitura de litere.

Stiu ca iti este rusine ca ai si de ce. :Jumpy:

Tu gandesti ca ai cu ce si te-ai maturizat in comparatie cu micii Dumnezei care au ajuns si ei la Bucuresti moderatori.

Stim noi cum. :blahblah1:

1. Daca ar fi dupa meritat erai in strada in fundul gol dar ......

2. Pinochio.

Ai trimes berile la Cluj? :hunter:

Adevarul doare de cele mai multe ori.

Care ar fi solutia?

Acuma este inceputul dictaturi noului Dobrescu.

Curand te va ruga sa-ti schimbi numele in ceva mai decent si cu cravata.

Din putinele posturi pe care ti le-am citit nu as putea ghici ca ai ceva totusi capacitatea de a dezbate un subiect sau chiar si o identitatea a ta.

Dar ..... imi poti arata ce poti si sti oricand ca eu tot AndreiRN sunt in toata lumea.

Cat despre instigare ...... primit exilarea in California pt asta. :thumbup:

1. Da, adevarul nu are ce cauta pe noul tau forum si l-ai sters rapid ca iti crepa obrazul de rusine. E prea gros.

2. Un act de adolescent ofticos care nu este in stare sa suporte o discutie DESCHISA si intradevar libera.

3. Da, am mai primit BAN pt ca am refuzat sa scriu despre motociclism. Si?

4. Tu esti rusinea motociclizmului si ai luat-o pe aratura cu propriul motor asa ca ..... ai grija ce inveti pe incepatori.

5. Copy & paste e cam tot ce poti sa faci dar cu alura de elitist. Esti prea transparent pt cei cu neuroni dar ai adunat cativa lingai pe langa tine si te bucuri si tu.

Am eu 6 din care sa alegi dar ........ sti sa mergi?

Cum ai ramas fara?

Pai pe dobrescu incerci tu sa-l emulezi si SBZ este condus de indivizi ce au plecat cu coada intre picioare din SUA si nu accepta sa li se spuna adevarul in fatza. Sa nu mai vb de cioara inteleapta ca .....

Da, aici ai inceput sa-ti consolidezi pozitia cu cativa sacali care te aproba si urmeaza cu entuziasm dar .... tot imatur esti.

Normal ca eu...doar eu sunt cineva. Daca nu reusesc sa te invat nimic poate reusesc sa te enrevez.

Nu-mi spune ca nu sti cine a fost Osiris...

Nu-mi plac hondele, singurele care ma atrag cat de cat sunt 929 sau 954 da cam mari pentru skillu meu, dar multumesc frumos pentru oferta.

Am ramas fara in urma unui contract de vanzare-cumparare.

Cat despre restul postului tau: YOU can do better than that, I know YOU can.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Normal ca eu...doar eu sunt cineva.

2. Daca nu reusesc sa te invat nimic poate reusesc sa te enrevez.

3. Nu-mi spune ca nu sti cine a fost Osiris...

4. Nu-mi plac hondele, singurele care ma atrag cat de cat sunt 929 sau 954 da cam mari pentru skillu meu, dar multumesc frumos pentru oferta.

5. Am ramas fara in urma unui contract de vanzare-cumparare.

6. Cat despre restul postului tau: YOU can do better than that, I know YOU can.

1. OK, incepe cursul sa auzim ce poti.

2. Slabe sanse de asa ceva.

3. Oricum nu TU.

4. Asta vrea sa fie limba romana pe care o sa ma inveti? Cat despre Honde .... the best for the best.

5. Adica ai primit o teapa se cam zice in romaneste.

6. How would you know? Are a clone or ..... of course you are. :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit,potaie!:thumbup: M a bucur sincer sa vad ca esti din nou p'aci , incearca sa scrii si tu cate ceva despre " hondili" alea multe ale tale,nu de altceva,dar n-as vrea sa raman iar fara jucarie pe forum...

Hai "dom'le " , sa fim seriosi ! EXISTA REGULAMENT PE FORUMUL ASTA!

:dry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nivelul warn al lui AndreiRN este 100%. Printr-o "exceptie" pe care nu mi-o pot explica, el mai putea posta pe Pro-bike. Am corectat acest aspect. A mai fost un membru care a fost complet suspendat la nivel warn 100% si a stat pe bara cu adevarat. Este nedrept ca pentru unii sa se aplice regulamentul si pentru altii nu.

Cat despre AndreiRN pot sa zic doar atat: un om chinuit.

Pacat ca pe Andrei lumea il ia altfel decat este.

L-am cunoscut si am ramas surprins.Destept, civilizat si mai ales de foarte mare incredere.

SI eu am avut prostia si o recunosc de a intra in "delicateturi" cu el si acum imi pare rau. Personal il apreciez pt ceea ce face, pt relaxarea cu care vorbeste si aici si in viata de zi cu zi.

Pacat ca se ajung la dispute de genul asta.

Il cunosc personal pe Dark-rider82, alias Gabi, alias Alloha, alias etc... E un om cu care poti discuta, inteligent, amuzant, destul de destept incat sa te faca sa te simti un ignorant din cand in cand. Cand insa si-a facut de cap pe forum a primit ceea ce ameritat. Adica warn sau chiar suspendarea conturilor. Daca este vorba despre tratament corect atunci sa vedem cum se comporta fiecare dintre membri pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

WWW-ul scoate , de multe ori , jegul din om. E legat de faptul ca nu-l vezi pe fraeru' pe care il injuri. Lipsa de raspundere , senzatia ca esti intangibil , ascuns dupa tastatura. In viata reala insa , surpriza , malachistu' de pe forum e un superbaeat , iar "civilizatul" si "corectu" e o zdreanta ordinara. Incurcate sint caile fibrei optice si al serverelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

WWW-ul scoate , de multe ori , jegul din om. E legat de faptul ca nu-l vezi pe fraeru' pe care il injuri. Lipsa de raspundere , senzatia ca esti intangibil , ascuns dupa tastatura. In viata reala insa , surpriza , malachistu' de pe forum e un superbaeat , iar "civilizatul" si "corectu" e o zdreanta ordinara. Incurcate sint caile fibrei optice si al serverelor.

Traducere te rog.

Se pare ca dictatura are crepaturi sau .......

Ca e stiut clar ca libertatea de cuvand este conditionala aici.

Vom vedea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...