Mergi la conţinut
AndreiRN

Topicul Lui Andrei Rn Sa-L Foloseasca Sanatos

Recommended Posts

Penetru, on 23 March 2010 - 12:01 AM, said:

Aici era topicul unui incepator,emotiile primului drum sau ma rog,primelor drumuri unde ne aducem aminte si noi de inceputuri. Daca vreti sa va injurati puteti sa va vaceti un topic de injuraturi si eventual sa-i puneti chiar numele "Topic De Injuraturi" ca sa stie lumea si sa-l evite.

Ideea este buna si a mai fost pusa in practica de 3 ori pana acuma dar ....... cand moderatorul a opbservat ca ne distram a inchis rapid topicul.

http://www.pro-bike....ic=18741&st=430

E poate timpul sa-l reinoim. :gathering:

Oricum orice comentariu sau idee sau ...... si injuratura este un mod de exprimare a fiecaruia.

Ar fi bine sa credem ca aici nu o sa fim pedepsiti chiar daca istoria ne spune ca jandarmul oriunde isi baga nasul.

Din orice dialog se poate invata ceva.

quote name='DARK-RIDER-82' date='22 March 2010 - 11:54 PM' timestamp='1269327257' post='351989']

1 Mah voua v-a ramas "tiparit pe creier" nick-ul tanasescuandrei?!!?!??!?!?!?!?!? Nu m-am gandit niciodata ca ar fi atat de interesant si usor de retinut acest nume...

2. ce sa rezolvi la "coispe miii de km"? Nu vezi ca te injuri degeaba pe forum? n-are nici un "farmec" :biggrin: !

E alta treaba cand esti "LIVE"/ fata-in-fata cu omul si "observi" mimica lui cand il trimiti in origini ...

Da' io zic ca se rezolva de la sine...

3. Romanul de cand se trezeste "scapa" un f...ui mm de munca si de tara/puliticieni... :biggrin:

1. Pai oameni te cred sincer de la inceput cu toate ca ....... si ziua de nastere ti-ai schimbat-o. Poate vine si ziua cand te prezinti sincer si doar pe un singur cont.

2. Dialogul nu cunoaste distante. Tu te mai relaxezi un pic cand injuri banuiesc eu. Daca nu avea farmec nu injurai asa de des asa ca .... priveste-te cu sinceritate. Eu te-am cautat si chiar te-am invitat dar tu te-ai ascuns. Da, flacari imi ies pe gura si ti-a fost ceva teama. Pana si tu o sa te maturizezi si o sa ai in discuti mai mult esenta decat cuvinte in vant. Toate la timpul lor.

3. Da, poate la tine in casa a fost asa ca eu nu mi-am auzit NICIODATA parinti injurand si chiar printre vecini nu am auzit asa limbaj. Poate unde ai crescut tu in Galati era o alta specie de romani care "de cand se trezeste "scapa" un f...ui mm de munca si de tara/puliticieni". Poate aflam adevarul si de la alti de prin Galati.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

:tv_horror: Cu dedicatie speciala pentru boula asta de andreirn , ce "cam foloseste" "-L" unde nu trebuie...

Gillette e 20 Fingers - Mr Personality

Tu nici sa raspunzi la un topic inca nu ai invatat.

Oricum am revenit dupa o pauza fortata sa-ti dau cateva indrumari de viata.

Link la postare

Oricum am revenit dupa o pauza fortata ...

Ne pare rau sa aflam ca ai fost concediat din nou! Dar nu-i nimic,viata merge inainte si posturi de paznic care au si internet in ghereta,se mai gasesc;mai greu,dar se gasesc!

Acum,eu te-as sfatui sa nu-i mai sterpelesti lap-top-ul lu' aia mica,doar ca sa ne vizitezi! Esti dragut,apreciem,dar s-ar putea sa se supere!

Eu,sa stii,ma bucur sincer ca esti din nou printre noi! Consider ca fara tine,forumul ar fi amputat de un element foooarte important si anume,unitatea etalon! Da,da,ai citit bine!!

Esti atat de ciudat,egoist,limitat si mitoman,incat sunt sigur ca mare parte a membrilor se raporteaza la tine!!

Asta nu poate fi decat benefic,este o metoda foarte buna de autoevaluare si corectare a caracterului-functie de tine,evident!

De aceea,eu te sustin si sper pentru binele membrilor acestui forum, "sa faci multi purici p'aci"!

Link la postare

Nu prea subtila exprimata insulta dorita de tine dar oricum nu ma afecteaza opiniile celor ce nu mi-au facut o impresie de ganditori.

Sa umbli cu Putza in Vant si sa te si lauzi cu asta nu ma impresioneaza cu nimica.

Dar oricum faptul ca ai iesit din curte ti-a stimulat neuronii mai mult decat cei ramasi.

Dar mai este drum lung.

Eu lucrez la fel de bine in acelasi birou si culmea este ca acuma ajut la F35 pt asamblarea in Europa.

Link la postare

Nu prea subtila exprimata insulta dorita de tine dar oricum nu ma afecteaza opiniile celor ce nu mi-au facut o impresie de ganditori.

Sa umbli cu Putza in Vant si sa te si lauzi cu asta nu ma impresioneaza cu nimica.

Dar oricum faptul ca ai iesit din curte ti-a stimulat neuronii mai mult decat cei ramasi.

Dar mai este drum lung.

Eu lucrez la fel de bine in acelasi birou si culmea este ca acuma ajut la F35 pt asamblarea in Europa.

Ei rahat amestecat... DA' IA PUNE HOMBRE SI VREO DOUA POZE CU GARYCIOPLANELE ALEA DE 2 LEI!

:scenic:

Link la postare

1. Asa e cand ...... cresti facand la groapa. Made in Galati chiar.

2. Gari...... ce??????

AM ZIS GARICIOPLANE ...

:bicycle: ce mah uratule , ai centrifuga electrica? stai ca-ti arat eu la toamna cum trebuie sa arate mierea adevarata

am crescut la bloc nasolule :pokey:

Link la postare

Cea din poza este manuala nu electrica si nu este a mea.

De fapt nu am de niciun fel si nu o sa-mi cumpar cativa ani folosind la nevoie una de la club.

Au una de 32 de rame electrica dar sa am eu atata miere.

Si la bloc nu se amesteca rahat?

Link la postare

1: Nu prea subtila exprimata insulta dorita de tine dar oricum nu ma afecteaza opiniile celor ce nu mi-au facut o impresie de ganditori.

2: Sa umbli cu Putza in Vant si sa te si lauzi cu asta nu ma impresioneaza cu nimica.

3: Dar oricum faptul ca ai iesit din curte ti-a stimulat neuronii mai mult decat cei ramasi.

Dar mai este drum lung.

4: Eu lucrez la fel de bine in acelasi birou si culmea este ca acuma ajut la F35 pt asamblarea in Europa.

1:Nici nu se vrea subtila exprimarea mea,pentru ca n-ar folosi! Insultele de fapt,erau doar ca sa-ti fac pe plac!

2:Nu incerc sa te impresionez si nu ma laud! Sunt modest!blum.gif

3:Pff! Mai schimba placa omule!

4:Te-ai apucat de...pilit tractoare?acute.giflol.gif

Si acum,vorbind serios,subtilitatea era in alta parte in postul meu! Eu sunt sigur ca un om cu experienta ta de viata,poate fi folositor si altfel pe acest forum,decat sa serveasca de bufon...

Noi stim ca aici refulezi si tu cand te culca nevasta pe canapea,dar,dincolo de asta,ai avea destule de impartasit,calm,parinteste si omeneste! Posturile tale sunt caustic-stereotipe si tu stii la fel de bine ca noi toti ca viata nu este asa!

Daca ai fi putin mai ponderat in exprimare si putin mai realist in exemple,ai putea sa fii chiar luat in serios!

Mai taie si tu din aia 300.000km pe mobra(imposibilitate),pe"L"-ul ala care sta cu nasul pe sus,fa-l si tu mai.."l",incearca sa nu mai arunci cu cacat in toate partile si sa n-o mai dai cotita ..."ca la Ploiesti"!

Si daca stii si de unde vine zicala"a intoarce ca la Ploiesti",esti tare!

Link la postare

1:Nici nu se vrea subtila exprimarea mea,pentru ca n-ar folosi! Insultele de fapt,erau doar ca sa-ti fac pe plac!

2:Nu incerc sa te impresionez si nu ma laud! Sunt modest!blum.gif

3:Pff! Mai schimba placa omule!

4:Te-ai apucat de...pilit tractoare?acute.giflol.gif

5. Si acum,vorbind serios,subtilitatea era in alta parte in postul meu! Eu sunt sigur ca un om cu experienta ta de viata,poate fi folositor si altfel pe acest forum,decat sa serveasca de bufon...

6. Noi stim ca aici refulezi si tu cand te culca nevasta pe canapea,dar,dincolo de asta,ai avea destule de impartasit,calm,parinteste si omeneste! Posturile tale sunt caustic-stereotipe si tu stii la fel de bine ca noi toti ca viata nu este asa!

7. Daca ai fi putin mai ponderat in exprimare si putin mai realist in exemple,ai putea sa fii chiar luat in serios!

8. Mai taie si tu din aia 300.000km pe mobra(imposibilitate),pe"L"-ul ala care sta cu nasul pe sus,fa-l si tu mai.."l",incearca sa nu mai arunci cu cacat in toate partile si sa n-o mai dai cotita ..."ca la Ploiesti"!

9. Si daca stii si de unde vine zicala"a intoarce ca la Ploiesti",esti tare!

1. Sinceritatea imi face placere dar tu incerci diplomatie frantuzeasca.

2. Daaaa, Ai lustruit cromul? Dar becul?

3. Pai cand realitatea se schimba .....

4. Da, stric ochii la computer si tocesc claviatura facand rapoarte peste rapoarte.

5. Eu pana acuma serios am tot .... scris. Tu?

6. Oauuu, amesteci si nevestele la discutie? Macar de ai face-o direct si nu diplomatic.

7. Daca si cu Parca. Cum si tu sti ca daca aveai par si inca 20 de cm erai alta persoana.

8. Pai doar pe primul VFR luat de nou am pus 180.000 si te las sa estimezi tu pe CB360, KZ550, Harley, Yamaha 250, NX125, Super Magna,

XL250, CX650Turbo actualul VFR cat sa acumulat.

9. Aici te iert.

Link la postare

1. Sinceritatea imi face placere dar tu incerci diplomatie frantuzeasca.

2. Daaaa, Ai lustruit cromul? Dar becul?

3. Pai cand realitatea se schimba .....

4. Da, stric ochii la computer si tocesc claviatura facand rapoarte peste rapoarte.

5. Eu pana acuma serios am tot .... scris. Tu?

6. Oauuu, amesteci si nevestele la discutie? Macar de ai face-o direct si nu diplomatic.

7. Daca si cu Parca. Cum si tu sti ca daca aveai par si inca 20 de cm erai alta persoana.

8. Pai doar pe primul VFR luat de nou am pus 180.000 si te las sa estimezi tu pe CB360, KZ550, Harley, Yamaha 250, NX125, Super Magna,

XL250, CX650Turbo actualul VFR cat sa acumulat.

9. Aici te iert.

Iarasi ai numarat pana la 9,ceea ce imi intareste convingerea ca n-ai decat 9 degete...

Diplomatia in general,se foloseste cand ai un partener de discutie cu un caracter puternic si profund;nu vad de ce as fi diplomat aici.

Ai maxim 200.000!Am un prieten care in 4 ani a reusit sa faca 150.000;dar el se deplaseaza doar cu mobra,pentru ca nu are Mercedes C classe...Pe langa traseele zilnice,are si o gramada de excursii lungi la activ! In tara a fost de doua ori cu mobra si sunt ceva borne...Nu te prea vad sa mergi pe mobra in fiecare zi,indiferent de anotimp si de starea vremii.

Asa cum bine am intuit,habar nu ai de unde vine expresia...Cultule!rofl.gif

Link la postare

1. Iarasi ai numarat pana la 9,

2. ceea ce imi intareste convingerea ca n-ai decat 9 degete...

3. Diplomatia in general, se foloseste cand ai un partener de discutie cu un caracter puternic si profund.

4. nu vad de ce as fi diplomat aici.

5. Ai maxim 200.000!

6. Am un prieten care in 4 ani a reusit sa faca 150.000.

7. dar el se deplaseaza doar cu mobra,

8. pentru ca nu are Mercedes C classe...

9. Nu te prea vad sa mergi pe mobra in fiecare zi, indiferent de anotimp si de starea vremii.

10. Asa cum bine am intuit, habar nu ai de unde vine expresia...Cultule!rofl.gif

1. Tu nici pana la 1 nu ai fost capabil.

2. Pai vino aproape sa mi le numeri.

3. Gresit. In general intre ideologi.

4. Propriul orgoliu.

5. Cand eram de varsta ta trecusem de 200.000.

6. Bravo lui. Europa este mica.

7. Eu am mers si cu avionul si cu trenu.

8. Nici eu. Ale mele sunt S-classe.

9. Acuma nu dar incepand cu 1985 mergeam 90% pe 2 roti la facultate si la servici. Intr-o metropola de 250 km usor faci zilnic 60km pana la munca si inapoi.

Si daca mai adaugam San Francisco de o duzina de ori si Arizona si Nevada si Mexic si Utah si pana la Rosewell, new Mexico si putin din Texas ......

10. Dar poate imi deschizi tu ochii cu ale tale cunostinte sa nu mor prost si degeaba. :to_become_senile:

PS. Se lasa spatiu dupa semnele de punctuatie si intre propozitii.

Link la postare

1. Conteaza? :)

2. Am vazut un link, mi-a parut interesant, l-am postat.

3. Broblem?

1. Ce intrebare. Doar sti ca orice postezi tu conteaza. Doar impartasesti cu toti din experienta ta acumulata si din intelepciune.

2. Nu faci tu nimica fara sa judeci si sa analizezi ca nu mai esti adolescent iresponsabil.

3. Da, era trecut de miezul nopti si erai ...... obosit.

Link la postare

Am fost contactat ca cica moderatori imi duc lipsa si ar dori sa mai postez cate o vorba.

Asta era normal ca de cand cu cenzura stil doretism infiltrata pe aici nici macar moderatori seriosi nu mai intra si posteaza.

Cauza si efect.

O lege universala de care nu scapa nimeni sau nimica.

Oricum e bine in tarile calde si am cam inlocuit pasiunea pe doua roti cu apicultura si pot spune ca imi place.

Timpul liber la servici mi-l petrec pe alte doua forumuri din profil dar care sunt ceva mai libertine ca aici chiar daca media de varsta e ceva mai inaintata. Sau poate aia denota mai multa intelepciune.

Oricum zile cu soare ca la mine sa aveti si sa curga nectarul cu tona.

Link la postare

Sa invatam din greselile trecutului.

50% warn primit pt ......

"Cred ca nu mai are rost sa iti spun motivele pt care ai luat warn......totusi iti spun cel mai important: faci din tantar armasar si creezi flame-uri aiurea plus mai iei si la misto. Din alea 5000 si ceva de posturi ale tale minim 4000 sunt aiurea!

Ia sa vezi ce frumos e sa stai acuma matale putin pe bara, asta ca sa vezi ca nu traiesti in paradis, si sa te mai cobori cu picioarele pe panmant!"

Analiza si apoi opinia personala.

Eu cred ca intotdeauna are rost sa-ti explici actiunile atat tie cat si celor din jur si mai ales cand esti in functie de responsabilitate. In caz contrat lumea isi pierde incredere in tine si pierzi respectul pe care cu greu l-ai castigat.

Pai nu o data ti-am spus chiar eu ca pt a scoate in evidenta anumite lucruri sau comportamente fac caricaturizare sau chiar exagerare in prezentare si din cate stiu eu nu este ceva ilegal. Ai fost luat la misto si te-ai sifonat?

Nu stiam ca si tu esti invidios pe numarul meu de postari dar iti ofer 1000 sa le treci la numaratoarea ta fara nici-o problema.

Acuma pt ca degetul tau poate sa apese pe un buton extra ai facut-o si te-ai descarcat putin nervos. Mai arati si putina invidie pr locatia mea si ..... e de inteles.

Acum opinia proprie.

A muncit omul in garaj toata ziua la amsini si la vaselina si nu prea ia mers ce si-a planuit. Vine acasa si pe computer citeste comentari de cocos cu care se cam obijuise de cativa ani dar cum era frustrat tare si obosit fizic si mental a zis sa-si faca si el o placere si sa dea un warn. Bravo lui. Ca oricum era virgin la warn pana acuma.

Acuma uni isi zic ca asta nu are minte ca dupa warn si suspendare a venit sa creeze flamuri cu moderatorii in loc sa mearga pe burta si sa posteze frumos despre motociclism ca doar este in stare. (O sa merg sa-l vad pe Pastrana la X-Games)

Nu stiu voi dar eu cand vad dictatura intelectuala numai de o mana de ajutor nu imi vine sa le dau.

Link la postare

De, nu ai fost bun la aritmetica de crezi ca e dimineata la mine fuche vant.

Oricum vad ca ti-a mai evoluat vocabularul.

Te goneste din Franta?

Incerc doar sa fiu politicos,functie de cafeaua pe care n-am baut-o inca...n-am nici-o treaba cu "aritmetica" ta in baza "9"!

Vocabularul meu este acelasi,se pare insa ca tu ai mai invatat sa citesti!!!

N-au motive , ma numesc altfel decat "Andrei ARiaN"

Link la postare

Daca asta e politete la tine .... de fapt cam asa se vb de francezi ca sunt cam nespalati.

In loc de cafea ai putea lua o lingurita de polen proaspat si te vei simti ca dupa 3 cafele.

Vocabularul tau o fi acelasi dar nu iti etalai frustrarea prin folosirea celui invatat in mahala.

Da, imi aduc aminte cand m-au legitimat Jandarmi in franta la 3 dimineata de dormeam in gara. S-au uitat la pasaportul meu alb si au mormait americanski si si-au vazut de treaba. Nici macar nu aveam viza si nici nu eram cetateanul nimanui asa ca puteau da afara.

Link la postare

Adevarat,d'aia au cele mai tari parfumuri... Si cu frustrarile,mai las-o....nu eu sunt ala cu exemple personale! Si in franceza,or fi spus si ei "americain" , nu "americanski" ! Tu esti sigur ca era Franta tara in care boschetareai?

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.