Mergi la conţinut
  • 0

Ambreiaj Hidraulic Probleme


georgemot

Întrebare

5 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Cati ml?...paharelul trebuie sa fie plin! Stii sa faci amorsarea corect?

1:Desfaci capacul vasului de lichid

2:pui lichid la ras(pune o carpa in jur sa nu curga,pen'ca-ti srica vopseaua unde pica!)

3:desfaci splintul de jos de la ambreiaj si astepti sa curga lichid

4:strangi splintul

5:faci"manete" pana se intareste si blochezi maneta(o legi)

6:repeti operatiunile4-5-pana cand "se intareste" maneta si nu-ti mai ies bule de aer in rezervorul de lichid

7:pui capacul rezervorului de lichid,dupa ce in prealabil ai completat lichidul pierdut

Daca demontezi furtunul de ambreiaj,capatul inferior il scufunzi intru-un vas cu lichid si "faci manete",pana cand nu-ti mai ies bule de aer.Blochezi maneta(o legi) si remontezi furtunul la ambreiaj.Daca e nevoie,repeti 4-5.

Succes!

Verifica deasemeni,sa nu ai pierderi pe undeva! Si mai verifica si ce lichid este specificat ptr mobra ta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

multumesc pt info.eu am bagat cu seringa de jos in sus ca sa iasa aerul, dar a intrat cam 600 ml de lichid si vasul de lichid era tot gol.ieri am desfacut surubelul de jos pe unde se aeriseste si nu a curs dec foarte putin si negru cumva.oare sunt gata garniturile in el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Nu e "gata" nici-o garnitura,nu te speria! desfa surubul de jos(cel care tine furtunul,nu surubelul de aerisire),desfa capacul vasului cu lichid,pune lichid in vas si asteapta sa curga (in partea de jos,evident).

Cand incepe sa curga prin partea de jos,baga capatul furtunului intru-n cur de bidon de plastic taiat,cu lichid in el si fa ce ti-am spus in postul anterior.

Daca aveai pierderi pe undeva,se vedea,pen'ca curgea lichidul si trebuia sa fie umed. Nu se completeaza cu seringa si nici impotriva gravitatiei.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...