Mergi la conţinut

Accident Mortal In Pasajul Unirii


Caniggia

Recommended Posts

E vorba despre o Cagiva Mito cu numere de primarie, din Glina. Baiatul a pierdut controlul in pasaj si s-a izbit de parapetii de protectie, fara sanse din pacate. Extrem de intrigant este faptul ca in al doilea accident consecutiv vad casca sarita din cap. Investiti in casti, oameni buni, zgarciti-va la cai putere, dar investiti in casti de calitate, va pot salva vietile!

Dumnezeu sa-l ierte!

CLICK AICI PENTRU STIREA VIDEO!

Completare de la Stirile ProTV + Campania Groapa Ucide

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa mai aud de asa ceva :(( imi pare sincer rau ... erai un baiat pe care l-am cunoscut acum aproximativ jumatate de an la sfarsitul lui noiembrie mai exact pe 29 :(( ... deabea isi cumparase motocicleta :(( sunt in stare de soc ... avea multi prieteni ... si vream sa :(( va rog daca sar putea ... daca :(( nuj ... nici sa scriu numai stiu ... sa mergem si noi sa ii aratam ca si daca nu il cunosteam era un baiat bun .. :(( Dumnezeu sa-l ierte ! :((

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba despre o Cagiva Mito cu numere de primarie, din Glina. Baiatul a pierdut controlul in pasaj si s-a izbit de parapetii de protectie, fara sanse din pacate. Extrem de intrigant este faptul ca in al doilea accident consecutiv vad casca sarita din cap. Investiti in casti, oameni buni, zgarciti-va la cai putere, dar investiti in casti de calitate, va pot salva vietile!

Dumnezeu sa-l ierte!

CLICK AICI PENTRU STIREA VIDEO!

Completare de la Stirile ProTV + Campania Groapa Ucide

:thumbdown: CUUUUUUUUUMMM sa sara casca din cap?! nu pricep...

sunt trei variante :

1. ORI S-A RUPT "INCUIETOAREA"

2. ori s-au smuls prinderile cureluselor din casca...

3. Ori nu a legat-o dupa ce a pus-o pe cap...

Cu toate astea , imi vine greu sa cred ca se pot smulge curelusele din casca , sau ca acea incuietoare SE POATE RUPE...

Doar sa fie un soc foarte puternic , dar nici asa...

Eu cred ca avea casca "la misto din piata" de 100 roni...

:telephone:

R.I.P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

Va dati seama ce asfalt de "calitate" s-a pus in pasaj... In mod normal acoolo ar trebui sa fie mai ferit de intemperii, si ar trebui sa tina mai mult dar nu e asa.

Dumnezeu sa il ierte!!

LE: Gabriele ce spui tu acolo 100 de ron, scump domle scump... am ei su o casca de aia aruncata pe undeva pe acasa, nu e mai mult de 50 de ron o casca dinaia in piata. Si cel mai probabil nu a legat-o ca asa fac majoritatea, din comoditate si de lene, nu le mai leaga.

Rau avea rahat de incuietoare de plastic, care se rupe una doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei,eticheta a fost pusa:"avea viteza EXTREM de mare..." Aia e o trompeta din categoria"ce s'aude si nu vine",asa ca faza cu viteza...Dar face zgomot de te scoate din draci;in pasaj sau tunel,este cu mult amplificat.

Ecuatia in mintea neavizatilor,este simpla:zgomot mare=viteza mare!

Dumnezeu sa-l odihneasca...

Si casca,oricat de panarama ar fi,SE LEAGA!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei,eticheta a fost pusa:"avea viteza EXTREM de mare..." Aia e o trompeta din categoria"ce s'aude si nu vine",asa ca faza cu viteza...Dar face zgomot de te scoate din draci;in pasaj sau tunel,este cu mult amplificat.

Ecuatia in mintea neavizatilor,este simpla:zgomot mare=viteza mare!

Dumnezeu sa-l odihneasca...

Si casca,oricat de panarama ar fi,SE LEAGA!!!!

Poate omu' o legase, dar era casca d'aia de 50 de Ron. Cunosc pe cineva care si-a cumparat recent un scuter chinezesc. Ei bine, scuterul a venit si cu o casca "ca sa nu iei amenda de la politie". Oameni buni, cred ca protectie mai mare iti ofera o galeata daca ti-o pui in cap. E o mizerie ordinara, dintr-un plastic subtire, cu o incuietoare de 2 lei si cu o viziera dintr-un material gen PET-urile de suc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate omu' o legase, dar era casca d'aia de 50 de Ron. Cunosc pe cineva care si-a cumparat recent un scuter chinezesc. Ei bine, scuterul a venit si cu o casca "ca sa nu iei amenda de la politie". Oameni buni, cred ca protectie mai mare iti ofera o galeata daca ti-o pui in cap. E o mizerie ordinara, dintr-un plastic subtire, cu o incuietoare de 2 lei si cu o viziera dintr-un material gen PET-urile de suc.

R.I.P Incredibil frate abea a inceput sezonu si auzim de ai nostri cum cad pe un carosabil parca minat. Abea incerc sa imi revin din socul cu Harley_X si acum Baiatu asta ........R.I.P ...........Parca nici nu mai imi vine sa ies cand stiu ce pot sa patesc pe strazile din capitala Pizdiiiiiiiiiiii.................Scz limbaju da crap de nervi cand vad, si aud tot felu de stiri deastea.......

Condoleante familiei......Si aveti grija...uitate , uitate inca odata........si mai uitate de 4 ori....Mai bine sa fi sigur decat sa auzim de belele deastea........

Bafta......

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa`l ierte

... Ieri seara am avut o cazatura cu motorul .... aveam 60 de km/h si vroiam sa merg drept .. imeiat dpa ce am facut curba am vazut ca in fatza este o caruta . Am zis sa o evit si sa fac la drepta , am pus frana de fata am redusa sa zic ... 30-40 Km/h dpa care am alunecat pe nisipul imprastiat pe asfalt ... M`am ales cu cateva julituri pe partea dreapta si la motor oglinda rupta , semnalizarea idem si carena dreapta zgariata ...

Ideea e sa mergem incet .. chear daca cadem, cadem la viteza mica si nu se intampla mare lucru .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe alt forum o expresie foarte potrivita si care se refera chiar la cazul acesta: MANELO-BIKE.

Este inca o poveste cu o motocicleta inregistrata la repezeala pe primarie si e trist faptul ca baiatul asta a platit cu viata "aburii tineretii" si nesocotirea importantei dobandirii permisului de conducere.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe alt forum o expresie foarte potrivita si care se refera chiar la cazul acesta: MANELO-BIKE.

Este inca o poveste cu o motocicleta inregistrata la repezeala pe primarie si e trist faptul ca baiatul asta a platit cu viata "aburii tineretii" si nesocotirea importantei dobandirii permisului de conducere.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Da, dar dincolo de toti factorii astia care produc astfel de tragedii nu pot sa nu il observ pe cel comun: gropile din asfaltul Capitalei pwlii mele. Pana la urma poti avea 20 de ani de experienta, super motor, super echipament, dar cand in pasaj exista ditamai groapa pe mijlocul drumului nu te mai salveaza nici mama lu' Arai (ca tot vorbeam mai devreme de calitatea castilor).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P Nu stiu ce sa mai zic...S-a intamplat si la scurt timp dupa marsul pt siguranta in trafic, parca rasuceste cutitu in rana. Si autoritatilor l-i se rupe pur si simplu...

Autoritatilor li se rupe, dar sunt si unii motociclisti...

Exemplu: Acum jumatate de ora am plecat de acasa (Berceni) catre locul de munca (Baneasa) cu masina. Undeva pe Barbu Vacarescu, vis-a-vis de Hotelul Caro este drumul in lucru, banda de langa bordura este blocata complet, iar pe mijloc e linie de tramvai. Ei bine, desi in Bucuresti ploua foarte tare, doi cocalari cu motoare de viteza din 1922 au trecut, unul prin dreapta mea, unul prin stanga cu cel putin 100 la ora, doar pentru a frana violent, 50 de metri mai incolo, pentru a sta la culoarea rosie a semaforului. Acum sincer, ma gandesc ca daca in locul meu dadeau peste o duduie incepatoare, cu geamurile aburite, cu nasul peste volan, ce se intampla? Era de ajuns sa trag un pic de volan, indiferent in ce parte, pentru a-l spulbera pe unul dintre ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autoritatilor li se rupe, dar sunt si unii motociclisti...

Exemplu: Acum jumatate de ora am plecat de acasa (Berceni) catre locul de munca (Baneasa) cu masina. Undeva pe Barbu Vacarescu, vis-a-vis de Hotelul Caro este drumul in lucru, banda de langa bordura este blocata complet, iar pe mijloc e linie de tramvai. Ei bine, desi in Bucuresti ploua foarte tare, doi cocalari cu motoare de viteza din 1922 au trecut, unul prin dreapta mea, unul prin stanga cu cel putin 100 la ora, doar pentru a frana violent, 50 de metri mai incolo, pentru a sta la culoarea rosie a semaforului. Acum sincer, ma gandesc ca daca in locul meu dadeau peste o duduie incepatoare, cu geamurile aburite, cu nasul peste volan, ce se intampla? Era de ajuns sa trag un pic de volan, indiferent in ce parte, pentru a-l spulbera pe unul dintre ei.

Ai dreptate. Stii cum se spune, fiecare padure cu uscaturile ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va mai plangeti de gropi pe inca un topic puteti sa intrati pe gropari.ro nu pe pro-bike...eventual puteti sa va faceti un forum separat amateur bike.ro...si pana acum au fost gropi...dar pana acu nu s-a plans nimeni asa tare de ele...in plus...noi astia cu permis...la scoala de soferi am invatat sa facem jaloane...dar asta e...unii nu ne permitem decat vitezane de prin 1922...nu ca altii hornet.

ontopic nu am nimic de zis ca am zis deja tot ce se putea pe forumul celalalt

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va mai plangeti de gropi pe inca un topic puteti sa intrati pe gropari.ro nu pe pro-bike...eventual puteti sa va faceti un forum separat amateur bike.ro...si pana acum au fost gropi...dar pana acu nu s-a plans nimeni asa tare de ele...in plus...noi astia cu permis...la scoala de soferi am invatat sa facem jaloane...dar asta e...unii nu ne permitem decat vitezane de prin 1922...nu ca altii hornet.

ontopic nu am nimic de zis ca am zis deja tot ce se putea pe forumul celalalt

Esti incet, ma? Cu oameni d'astia ca tine s-a ajuns in situatia asta. Fa tu, experimentatule, jaloane printre gropile de pe Soseaua Vacaresti si, daca nu te culege nimeni de pe vreun stalp, iti promit ca iti inchin eu un topci special unde sa iti aducem cu toti, astia amatori, laude.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti incet, ma? Cu oameni d'astia ca tine s-a ajuns in situatia asta. Fa tu, experimentatule, jaloane printre gropile de pe Soseaua Vacaresti si, daca nu te culege nimeni de pe vreun stalp, iti promit ca iti inchin eu un topci special unde sa iti aducem cu toti, astia amatori, laude.

Sunteti off topic amandoi!!! :rtfm::thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pe alt forum o expresie foarte potrivita si care se refera chiar la cazul acesta: MANELO-BIKE.

Este inca o poveste cu o motocicleta inregistrata la repezeala pe primarie si e trist faptul ca baiatul asta a platit cu viata "aburii tineretii" si nesocotirea importantei dobandirii permisului de conducere.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

da poate in unele cazuri ... eu am apucat sa il cunosc ... era un baiat cu zambetul pe buze ... unul linistit din ce am auzit ... nu am stat foarte mult cu el de vb sau alte cazuri ... l-am cunoscut cand isi cumparase motocicleta ... imi pare sincer rau , foarte rau ... era un pusti ... iubit de multe persoane ... nu stiu ce sa mai zic ... ii placea foarte mult mersul pe motocicleta ... si vreau sa va rog ... foarte mult daca putem merge si noi la el ... :( ... sar putea sa fie marti sau miercuri ... cel mai urat moment ... al familiei lui ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...