Mergi la conţinut

Bmw Camp


zigzag

Recommended Posts

Pentru ca va fi munte si vom sta la cort, va propun ca la mijlocul verii (16-18 iulie, ca sa fie mai cald) sa facem o intalnire BMW.......la cort :smile:

Locul de intalnire va fi unul impadurit si vom avea un rau sau lac pe aproape. Locul exact ramane sa-l stabilim ulterior, dar probabil ca acesta va fi undeva in zona lacului Vidra, Obarsia Lotrului sau poate undeva in zona lacului Vidraru. Vom vedea.

Fiecare isi va aduce cortul, bautura si mancarea de acasa, iar distractia ramane s-o impartim la comun :drunk: ............si daca va iesi bine, o mai facem si anul viitor.......ar fi misto sa devina o traditie...la mijlocul verii, BMW Camp :smile:

Chiar daca am deschis acest topic si am facut aceasta propunere, nu ma consider organizatoru' lu' peste sau altceva. Toti vom fi organizatori si totul se va stabili prin vot.

Am facut si un FORMULAR (dati un refresh daca nu se deschide din prima) unde ne putem trece pe lista daca dorim sa participam si unde vom putea vota atunci cand va fi ceva de votat.

Prea multe nu stiu ce sa mai zic acum, dar daca exista interesati, va rog dati-va cu parerea.

---------------------

Ma gandesc ca ar fi frumos sa dam o sansa de participare si celor care nu au cort sau nu agreeaza ideea. Asa ca, as propune sa gasim un loc frumos pentru tabara noastra dar in zona sa existe si o cabana unde cei care doresc isi pot face rezervare si se pot caza.

Si ca sa gasesc un loc pentru tabara, sambata 1 mai, voi pleca pe traseul buc-pitesti-curtea de arges-vidraru-balea-cartisoara-fagaras-lacurile codlea (aici voi campa alaturi de cativa prieteni motociclisti care vor fi acolo de vineri........se lasa cu distractie si voie buna :drunk: ). Daca vreti sa veniti cu mine, sunteti bineveniti. Oricum, ar fi mai bine sa fim macar vreo 2-3 atunci cand hotaram locul de campare.

Si ar mai fi o precizare importanta de facut.

Aceasta intalnire nu este in niciun fel concurenta cu "Intalnirea posesorilor de BMW 2010". Nu are absolut nicio legatura cu acel eveniment. Este "BMW Camp", doar un alt eveniment cu iz de BMW.

Tocmai de aceea am ales un alt site pentru promovare. Nu vreau sa existe niciun fel de discutii.

Va rog frumos nu interpretati gresit actiunea asta si nu iscati discutii rautacioase.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca va fi munte si vom sta la cort, va propun ca la mijlocul verii (16-18 iulie, ca sa fie mai cald) sa facem o intalnire BMW.......la cort :smile:

Locul de intalnire va fi unul impadurit si vom avea un rau sau lac pe aproape. Locul exact ramane sa-l stabilim ulterior, dar probabil ca acesta va fi undeva in zona lacului Vidra, Obarsia Lotrului sau poate undeva in zona lacului Vidraru. Vom vedea.

Fiecare isi va aduce cortul, bautura si mancarea de acasa, iar distractia ramane s-o impartim la comun :drunk: ............si daca va iesi bine, o mai facem si anul viitor.......ar fi misto sa devina o traditie...la mijlocul verii, BMW Camp :smile:

Chiar daca am deschis acest topic si am facut aceasta propunere, nu ma consider organizatoru' lu' peste sau altceva. Toti vom fi organizatori si totul se va stabili prin vot.

Am facut si un FORMULAR unde ne putem trece pe lista daca dorim sa participam si unde vom putea vota atunci cand va fi ceva de votat.

Prea multe nu stiu ce sa mai zic acum, dar daca exista interesati, va rog dati-va cu parerea.

---------------------

Ma gandesc ca ar fi frumos sa dam o sansa de participare si celor care nu au cort sau nu agreeaza ideea. Asa ca, as propune sa gasim un loc frumos pentru tabara noastra dar in zona sa existe si o cabana unde cei care doresc isi pot face rezervare si se pot caza.

Si ca sa gasesc un loc pentru tabara, sambata 1 mai, voi pleca pe traseul buc-pitesti-curtea de arges-vidraru-balea-cartisoara-fagaras-lacurile codlea (aici voi campa alaturi de cativa prieteni motociclisti care vor fi acolo de vineri........se lasa cu distractie si voie buna :drunk: ). Daca vreti sa veniti cu mine, sunteti bineveniti. Oricum, ar fi mai bine sa fim macar vreo 2-3 atunci cand hotaram locul de campare.

Si ar mai fi o precizare importanta de facut.

Aceasta intalnire nu este in niciun fel concurenta cu "Intalnirea posesorilor de BMW 2010". Nu are absolut nicio legatura cu acel eveniment. Este "BMW Camp", doar un alt eveniment cu iz de BMW.

Tocmai de aceea am ales un alt site pentru promovare. Nu vreau sa existe niciun fel de discutii.

Va rog frumos nu interpretati gresit actiunea asta si nu iscati discutii rautacioase.

Va multumesc

ma bag si eu. :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se accepta si alte marci de motocilete?

Nu de alta, dar Transalpistii m-au intampinat , cu ceva de genu' : tu ce cauti aici mah? :russian_roulette:

Banuiesc ca toata lumea e binevenita, dar e un aspect ce trebuie stiut.

Va salut!

:biggrin: Daca-ti trebuie intruniri IN RROMania ... tara de ciori albe...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu deviem de la subiect

Multumesc :victory:

---------------------------------------------------------------------------------------

Salut, interesent, vin si eu daca gasim si o cabanuta!!!

Pe primul plan este frumusetea locului de campare. Ceva in genul asta - post-15371-12704525457301_thumb.jpg - post-15371-12704534418194_thumb.jpg

Daca va fi si vreo cabana prin zona, bine. Daca nu, asta e. Oricum, asta e o intalnire pentru cei care accepta sa doarma in natura cu cortul.

----------------------------------------------------------------------------------------

Orice idee despre un loc de campare frumos este binevenita. Trebuie tinut cont de faptul ca in zona respectiva sa nu fie camparea interzisa.

Astept parerile voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se accepta si alte marci de motocilete?

Nu de alta, dar Transalpistii m-au intampinat , cu ceva de genu' : tu ce cauti aici mah? :russian_roulette:

Banuiesc ca toata lumea e binevenita, dar e un aspect ce trebuie stiut.

Va salut!

Auzi draga YZU-le.... nu Transalpistii te-au intampinat asa ci poate vreunu prost crescut care detine Transalp. Asa ca atentie la exprimari nu de alta dar e deranjant ptr majoritatea Transalpistilor care (si in permit sa vb in numele lor) sunt foarte primitori. Drept dovada hai cu Angi in tura care a propus-o iar la intoarcere oprti-va la Codlea la Lacuri sa ne testezi osspitalitatea. Sper sa nu fie cu suparare ptr Yzu si scuze Angi ca m-am bagat puin pe topicul tau.

PS in vara vreau sa vin si eu in camp-ul vostru (Ce zici de cazare cu cortu in spate la Galbenu - urmatorul lac dupa Petrimanu - peisaje parca din alta lume.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi draga YZU-le.... nu Transalpistii te-au intampinat asa ci poate vreunu prost crescut care detine Transalp. Asa ca atentie la exprimari nu de alta dar e deranjant ptr majoritatea Transalpistilor care (si in permit sa vb in numele lor) sunt foarte primitori. Drept dovada hai cu Angi in tura care a propus-o iar la intoarcere oprti-va la Codlea la Lacuri sa ne testezi osspitalitatea. Sper sa nu fie cu suparare ptr Yzu si scuze Angi ca m-am bagat puin pe topicul tau.

PS in vara vreau sa vin si eu in camp-ul vostru (Ce zici de cazare cu cortu in spate la Galbenu - urmatorul lac dupa Petrimanu - peisaje parca din alta lume.

In primul rand, sunt de acord cu freemoto in ceea ce priveste ospitalitatea transalpistilor. M-am bucurat si ma bucur in continuare de prietenia cu ei :drinks:

Ideea cu Galbenu s-a notat :thumbsup: Trebuie sa facem o tura de recunoastere in zona sa vedem ce si cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca va fi munte si vom sta la cort, va propun ca la mijlocul verii (16-18 iulie, ca sa fie mai cald) sa facem o intalnire BMW.......la cort :smile:

Locul de intalnire va fi unul impadurit si vom avea un rau sau lac pe aproape. Locul exact ramane sa-l stabilim ulterior, dar probabil ca acesta va fi undeva in zona lacului Vidra, Obarsia Lotrului sau poate undeva in zona lacului Vidraru. Vom vedea.

Fiecare isi va aduce cortul, bautura si mancarea de acasa, iar distractia ramane s-o impartim la comun :drunk: ............si daca va iesi bine, o mai facem si anul viitor.......ar fi misto sa devina o traditie...la mijlocul verii, BMW Camp :smile:

Chiar daca am deschis acest topic si am facut aceasta propunere, nu ma consider organizatoru' lu' peste sau altceva. Toti vom fi organizatori si totul se va stabili prin vot.

Am facut si un FORMULAR unde ne putem trece pe lista daca dorim sa participam si unde vom putea vota atunci cand va fi ceva de votat.

Prea multe nu stiu ce sa mai zic acum, dar daca exista interesati, va rog dati-va cu parerea.

---------------------

Ma gandesc ca ar fi frumos sa dam o sansa de participare si celor care nu au cort sau nu agreeaza ideea. Asa ca, as propune sa gasim un loc frumos pentru tabara noastra dar in zona sa existe si o cabana unde cei care doresc isi pot face rezervare si se pot caza.

Si ca sa gasesc un loc pentru tabara, sambata 1 mai, voi pleca pe traseul buc-pitesti-curtea de arges-vidraru-balea-cartisoara-fagaras-lacurile codlea (aici voi campa alaturi de cativa prieteni motociclisti care vor fi acolo de vineri........se lasa cu distractie si voie buna :drunk: ). Daca vreti sa veniti cu mine, sunteti bineveniti. Oricum, ar fi mai bine sa fim macar vreo 2-3 atunci cand hotaram locul de campare.

Si ar mai fi o precizare importanta de facut.

Aceasta intalnire nu este in niciun fel concurenta cu "Intalnirea posesorilor de BMW 2010". Nu are absolut nicio legatura cu acel eveniment. Este "BMW Camp", doar un alt eveniment cu iz de BMW.

Tocmai de aceea am ales un alt site pentru promovare. Nu vreau sa existe niciun fel de discutii.

Va rog frumos nu interpretati gresit actiunea asta si nu iscati discutii rautacioase.

Va multumesc

Intru si eu in aceasta actiune, am un grup de prieteni enduristi in Dambovita. Toti suntem amatori de salbaticie.scooter.gifgathering.gif Ne auzim la telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu permisiunea voastra si a lui Angi, am sa postez o discutie de pe mess, avuta cu un motociclist, neutru, sa-i spunem.

Chiar nu am vrut sa generalizez (Transalpisti), dar nu stiu cum ii cheama pe cei doi in cauza, ca le-as fi data numele. Sincer.

Departe de mine gandul ca nu m-am simtit extraordinar la intrunirea lor si perfect constient ca orice padure cu uscaturile ei...dar, ,dupa asa primire, risti sa cataloghezi necivilizati si ostili, un grup de oameni care nici macar habar sa nu aiba cu ce se intampla la poarta capingului. Scuze pt oftopic.

:drinks:

xxx (06.04.2010 10:04:30): salut

xxx (06.04.2010 10:04:37): transalpistii te considera cam sensibil

marcel_tulbure (06.04.2010 10:04:37): salut

xxx(06.04.2010 10:04:46): pentru remarca de pe pro-bike

marcel_tulbure (06.04.2010 10:04:48): is cam tuiosi

xxx (06.04.2010 10:04:56): s-au simtit lezati

marcel_tulbure (06.04.2010 10:05:02): sincer, nu mi-a caut bine

marcel_tulbure (06.04.2010 10:05:10): cazut*

xxx(06.04.2010 10:05:24): nu mai stiu exact...da stiu ca ai ajuns cu vreo 5 minute in fata mea si imi aduc aminte ca ceva nu a fost ok

marcel_tulbure (06.04.2010 10:05:29): mai ales ca nu ma cunosteau

xxx(06.04.2010 10:05:32): oricum...si eu am fost primit la fel

marcel_tulbure (06.04.2010 10:05:39): plm

xxx (06.04.2010 10:05:47): in sensul ca dupa ce trec de poarta unde era un banner mare cu transalp pe el

xxx (06.04.2010 10:05:52): si intru intr-o curte

xxx(06.04.2010 10:05:58): ma intreaba daca stiu unde am ajuns

xxx (06.04.2010 10:06:01): pe un ton destul de urat

marcel_tulbure (06.04.2010 10:06:22): nu ma simt lezat din cauza asta...dar imi imaginez cum ar fi la Seth on fire, cand intri, sa te intrebe Cal;in: tu ce cauti aici mah, nu vezi ce intrunire e?

marcel_tulbure (06.04.2010 10:06:40): nu stii daca vb serios, daca e gluma, pt ca nu il cunosti pe om

xxx(06.04.2010 10:06:52): cam asa

xxx(06.04.2010 10:06:54):

xxx(06.04.2010 10:07:10): mie mi s-a adresat destul de sec si serios...asa ca nu prea cred ca era gluma

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa da...in sfarsit,chiar nu vroiam sa mai merg in acelasi loc ca anul trecut.Sper sa pot repara cortul ca in Plaiul Foii mi-a mancat un cal o bucata din el.Noi eram plecati in ture.Noroc cu alti turisti care au vazut si i-au alungat.

Daca vrea sa vina si pasagera asi prefera o cabana din cauza greutatii bagajelor suplimentare plus a cortului. Nici o problema insa daca nu se poate.

Mai am doi prieteni cu BMW care sper sa vina.Am cativa prieteni cu Dominatoare, Suzuki DR ,Aprilia Pegaso si Transalp care vor veni cu mine(inteleg ca nu e exclusivista intalnirea).

Singurul lucru care ma impiedica sa confirm 100% participarea e probabilitatea de a se suprapune evenimentul BMW cu cele 10 zile de concediu in care grupul nostru facem impreuna o tura prin Apuseni.Asa ca am sa confirm 50% acum si restul de 50%(daca e cazul) in prima saptamana din Mai.

Bravo Angi,felicitari pt. initiativa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !!!

Ideea cu camp-ul este extraordinara....eu unul m-am saturat de intruniri comerciale.

Daca e un munte si o apa in acelasi loc e perfect.

Cat despre cabana,...eu cred ca nu e nevoie (parerea mea!), or sa apara tot felul de pseudomotociclisti care fac cate 3 dusuri pe zi, se dau cu oja, se macheaza , figuri in cap . .. exact ceea ce m-am saturat sa vad...

Bravo pt idee!!!

clapping.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Abia astept sa bati in cuie locatia. In leg. cu ce am vb la tel....suna bine Bazias - Nu strica sa aruncam un ochi cand mergem la Herculane

Pana acum am studiat zona dintre Valea Doftanei si Sacele + Lacul Vulturilor. Intre Doftana si Sacele nu pot spune ca am gasit ceva dragut pentru campare iar drumul de acces spre Lacul Vulturilor e destul de greu si cei fara experienta off road sau cu motoare grele se vor chinui.

Pana la noi idei, mai am in vedere inca 3 locuri, printre care si Bazias. Castig de cauza va avea cel mai frumos loc.

In alta ordine de idei, cei care vreti sa veniti, va rog treceti-va in FORMULAR ca sa stiu cam pentru cate corturi trebuie sa fie locul taberei. Nu vreau sa ne trezim ca suntem prea multi si spatiul de campare e prea mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum am studiat zona dintre Valea Doftanei si Sacele + Lacul Vulturilor. Intre Doftana si Sacele nu pot spune ca am gasit ceva dragut pentru campare iar drumul de acces spre Lacul Vulturilor e destul de greu si cei fara experienta off road sau cu motoare grele se vor chinui.

Pana la noi idei, mai am in vedere inca 3 locuri, printre care si Bazias. Castig de cauza va avea cel mai frumos loc.

In alta ordine de idei, cei care vreti sa veniti, va rog treceti-va in FORMULAR ca sa stiu cam pentru cate corturi trebuie sa fie locul taberei. Nu vreau sa ne trezim ca suntem prea multi si spatiul de campare e prea mic.

Vai cat de bine suna zona aia, acum recent am vazut scris pe undeva de lacul Vulturilor...super...eu zic ca undeva la munte ar fi mult mai bine...e si mai racoare, pe cand la dunare o sa fie o caldura in iulie ....vai de mama ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai cat de bine suna zona aia, acum recent am vazut scris pe undeva de lacul Vulturilor...super...eu zic ca undeva la munte ar fi mult mai bine...e si mai racoare, pe cand la dunare o sa fie o caldura in iulie ....vai de mama ei

Voi pune in balanta tot ce se poate pune si voi face tot posibilul sa fie un loc cat se poate de bun si frumos.

Pe unde am fost am avut aparatul foto la mine. Cand voi gasi un loc frumos pentru tabara noastra, voi face ceva poze si voi posta. Astfel, veti vedea si voi despre ce e vorba si imi veti putea da sfaturile voastre.

Weekendul viitor, daca nu ploua sau intervine vreo problema la serviciu, vreau sa vad lacurile Galbenu si Petrimanu. Trag speranta ca acolo voi gasi ceva frumos.

Va tin la curent imediat ce voi avea ceva informatii noi.

Numai bine tuturor :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cum stam? :search:

O locatie si perioada aproximativa...este?

:drinks:

Cum am mai spus deja, intalnirea este la mijlocul verii, 16-18 iulie. Tinand cont de faptul ca va fi o tabara la cort si asta nu presupune niciun fel de rezervare, daca avem ghinion si in weekendul ala va ploua, va propun sa mutam intalnirea in weekendul ce va urma. Nu are niciun haz sa stam la cort pe ploaie.

In legatura cu locul de campare, inca nu am stabilit pentru ca mai trebuie sa vizitez cate ceva.

Va tin la curent imediat ce am informatii noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...