Mergi la conţinut

Kx 250 Cc


cotzo

Recommended Posts

deci am un kavasaki kx de 250 cc din 1995 , nu are start electric e full cross ma intrebam daca as putea sa ii pun start electric deoarece ar fi foarte util in multe situatii si m-am cam saturat de dat la pedala ;)) multumesc anticipat

deci am un kavasaki kx de 250 cc din 1995 , nu are start electric e full cross ma intrebam daca as putea sa ii pun start electric deoarece ar fi foarte util in multe situatii si m-am cam saturat de dat la pedala ;)) multumesc anticipat

:))se pare ca nu e chiar atat de simpla intrebarea . haide mai oameni buni chiar nici unu nu a raspuns sau nu stie solutia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Eu am un KLR de 500 si mi-as dori sa aiba si kick :) Tehnic am vazut ca s-ar putea, dar nu am de unde sa gasesc mecanismul ca sa fac asta. Deduc din postarea ta si a mea ca nimic nu e perfect, fiecare ne dorim ce are celalalt :D

Total on-topic: la mine exista locasul in care as putea sa pun kick, iar mecanismul presupun ca ar fi cel de pe KLR 600, modelul precedent. La tine insa ma tem ca e mult mai complicat, nici locul nu cred ca il ai sa ii adaptezi un electrostarter.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa cv am auzit si eu, cica e foarte complicat sa ii pui un electrostarter unu motor care nu a fost prevazut cu asa cv initial , trebuie sa ii faci modificar majore motorului , apai rezolv eu si asta (russian_roulette.gif momentan sa il repar :P :)) trebuie schimbata biela si boltu dar am scapat usor :P) oricum poate cineva stie cv mai exact .help.gif inca astept ceva ideei bye.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...