Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

mihai.....mihai

vand Vand Yamaha R6

Recommended Posts

-Marca: Yamaha

-Modelul: Yzf R6

-Anul fabricatiei 2006

-Culoare Albastru

-Nr Kilometrii 17 436

Motocicleta se afla intr-o stare ireprosabila,cauciucuri noi(Pirelli SuperCorsa Pro),parbriz Puig,3 chei,amortizor ghidon G.P.R. bi-xenon(55W),leviere PazzoRacing(culoarea motocicletei),manere si capete de ghidon Rizoma,placute frana si furtune racing(noi),rim stripes,semnalizari Barracuda,crash pad-uri(furca fata si carene)Harri`s, evacuare AKRAPOVIC (titan),suport nr sport,ulei(MOTUL)si filtru(MANN)noi,bujii NGK Iridium,filtru aer K&N.In pret intra si un costum piele Yamaha alb-albastru (pantalon+geaca)o casca,husa si 2 spray-uri de lant.Pret 6200 Euro.Pt mai multe informatii nu ezitati sa sunati.

0746 21 61 30.

post-30005-12731402611827_thumb.jpg

post-30005-12731402707143_thumb.jpg

post-30005-12731402871004_thumb.jpg

post-30005-12731402975847_thumb.jpg

post-30005-12731403079532_thumb.jpg

post-30005-1273140332569_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

-Marca: Yamaha

-Modelul: Yzf R6

-Anul fabricatiei 2006

-Culoare Albastru

-Nr Kilometrii 17 150

Motocicleta se afla intr-o stare ireprosabila,cauciucuri noi(Pirelli SuperCorsa Pro),parbriz Puig,3 chei,amortizor ghidon G.P.R. bi-xenon(55W),leviere PazzoRacing(culoarea motocicletei),manere si capete de ghidon Rizoma,placute frana si furtune racing(noi),rim stripes,semnalizari Barracuda,crash pad-uri(furca fata si carene)Harri`s, evacuare AKRAPOVIC (titan),suport nr sport,ulei(MOTUL)si filtru(MANN)noi,bujii NGK Iridium,filtru aer K&N.In pret intra si un costum piele Yamaha alb-albastru (pantalon+geaca)o casca,husa si 2 spray-uri de lant.Pret 6200 Euro.Pt mai multe informatii nu ezitati sa sunati.

0720 514 564

Salut,

Cateva intrebari pe care le-ar avea cineva interesat de motocicleta:

1. De unde a fost cumparata?

2. Cati proprietari a avut?

3. Carte service cu reviziile la zi? ITP valabil?

4. Este tinuta in garaj?

5. Ai parbrizul si evacuarea originale?

6. A fost folosita pe circuit?

7. Probleme tehnice majore?

Multumesc anticipat

Link la postare

Salut,

Cateva intrebari pe care le-ar avea cineva interesat de motocicleta:

1. De unde a fost cumparata?

2. Cati proprietari a avut?

3. Carte service cu reviziile la zi? ITP valabil?

4. Este tinuta in garaj?

5. Ai parbrizul si evacuarea originale?

6. A fost folosita pe circuit?

7. Probleme tehnice majore?

Multumesc anticipat

Salut,dupa cum am scris in anunt, mai multe detalii la telefon(pt cei interesati).Bafta.

Merci!

Cumparata Italia,al doilea proprietar,reviziile la zi,tinuta garaj si in husa,ITP,asigurare,valabile,parbrizul si toba nu le mai am,circuit nu,probleme tehnice majore nu.(nici macar minore).Sper ca ti am raspuns la toate intrebarile.

Link la postare

Multumesc pt raspunsuri, apreciez, insa as vrea sa spun ca ceri un pret mult prea mare pentru piata din Romania...

De exemplu pe un alt site cu vanzari moto un R6 2006 cu 15.000 km, toba aftermarket, amortizor de ghidon si alte cateva accesorii se vinde cu 4900 euro. La adi motori un R6 2007 cu 1200 km este 6700 euro si garantie 1 an.

Motocicleta ta are 4 anisori si 17000 de km, de care nu poti sa zici ca sunt putini...

Daca vei cere 5000 de euro o vei vinde imediat.

Link la postare

Nu,se vinde cu totul.

Sbk,multumesc pt sfaturi esti foarte grijuliu tu,imi aduci aminte de copiii de gradinita care se simt rau ca nu-si pot permite unele lucruri si se iau de jucariile celorlalti.Si daca tot te uiti pe site-uri uita-te si aici.... http://autovit.ro/ya...6-M1924806.html; http://autovit.ro/ya...r6-M1942116.htm si incearca sa ocolesti aceasta motocicleta,te rog.Bafta!(IMI CER SCUZE PROPRIETARILOR CELOR 2 MOTOCICLETE DACA SE VOR SIMTI OFENSATI DE COMPARATIE).

P.S. -Moto este super accesorizata si pretul (daca e s-o luam pe bucati,evacuare ,levierele,cauciucuri noi,amortizor de ghidon si multe altele) se merita!

Multumesc!

Link la postare

salut,

daca-mi permiti sa iti dau un sfat: pune-ti moto la vanzare la ~5000 si vinde-ti accesoriile separat, altfel nu o sa o dai niciodata la banii astia.verifica cateva anunturi de aici sau bikeshop si o sa vezi motociclete indentice sau mai bune decat a ta care stau la vanzare de luni de zile si la pret cu ~20% mai ieftine, iar in alta ordine de idei nu inteleg cum puteti spune "stare perfecta", "mereu tinuta in garaj", "nimic schimbat", "revizii la zi" cand stiti ca sunteti al doilea proprietar...

ps: cauciucurile nu sunt accesorii, iar o finala, un amortizor ghidon si doua mansoane nu o fac "super accesorizata"

pps: considera asta un "up" si bafta la vanzare! :)

stima,

nicusor

Link la postare

Da,dupa cum ai spus si tu cauciucurile nu sunt accesorii dar tot bani sunt si daca ai fi citit cu atentie anuntul ai fi vazut care sunt accesoriile si ti ai fi facut o idee cam cat au costat.Cand iti cumperi o moto nu pretul trebuie sa te convinga ci starea ei,ca degeaba dai4000 pe ea si dupa care incepi sa bagi(cauciucuri,ulei,bujii)si asta daca ai noroc.Iar cu unele anunturi de pe BIKESHOP m-am convins chiar eu(moto fff frumoase la preturi mici si cand suni ori nr este inexistent ori tel inchis cu saptamanile,am incercat sa dau si mail si tot asa).

Merci pt UP.

Bafta.

Link la postare

Nu,se vinde cu totul.

Sbk,multumesc pt sfaturi esti foarte grijuliu tu,imi aduci aminte de copiii de gradinita care se simt rau ca nu-si pot permite unele lucruri si se iau de jucariile celorlalti.Si daca tot te uiti pe site-uri uita-te si aici.... http://autovit.ro/ya...6-M1924806.html; http://autovit.ro/ya...r6-M1942116.htm si incearca sa ocolesti aceasta motocicleta,te rog.Bafta!(IMI CER SCUZE PROPRIETARILOR CELOR 2 MOTOCICLETE DACA SE VOR SIMTI OFENSATI DE COMPARATIE).

P.S. -Moto este super accesorizata si pretul (daca e s-o luam pe bucati,evacuare ,levierele,cauciucuri noi,amortizor de ghidon si multe altele) se merita!

Multumesc!

PH11MHI, in primul rand, nu e frumos sa fii ironic si rautacios cu un posibil cumparator.

In al doilea rand nu "m-am luat" de "jucaria" ta, doar am adus cateva argumente pentru a-ti spune ca este supraevaluata si imi pare rau daca te-ai simtit lezat. Totusi ar fi trebuit sa te astepti la astfel de argumente, pentru ca din momentul in care te-ai hotarat sa vinzi ceva second hand trebuie sa fii constient de faptul ca va avea loc o negociere si niciodata nu vei obtine pretul cerut.

Privind cele doua exemple pe care le-ai dat, nu pot sa zic decat ca acei vanzatori vor astepta inca un an pentru a le vinde... la un pret mai mic. Asta in cazul in care nu-l gasesc pe "fraierul" pe care, din pacate, toti il cauta.

Accesoriile, in general, din punctul meu de vedere sunt inutile si nu vreau sa cumpar ceva ce nu voi folosi. Ce este necesar pentru o motocicleta se monteaza din fabrica.

Raspunsul tau infatuat si sugestia de a "ocoli" aceasta motocicleta m-au facut sa renunt la un apel telefonic si un drum pana la Ploiesti, pentru ca evident cauti o "prada" usoara care sa nu riposteze cu argumente si sa vina in genunchi cu 6000 de euro pe o tava...

Link la postare

Salut,sa stii ca m-am simtit lezat de pretul pe care mi l-ai oferit(nici macar prin telefon sau la fata locului),pentru ca eu am dat bani multi pe ea(plus ce am mai bagat eu).Sa stii ca accesoriile care sunt pe moto nu le consider fite,suportul pt stander nu cred ca e fita(trebuie sa cureti lantul),xenon-ul la fel(trebuie sa vezi noaptea si cel mai important e sa fii vazut ziua),amortizorul de ghidon la fel,crash pad-urile la fel......in fine.Mesajul meu pt orice cumparator ....SUNA daca ai ceva de zis,dar cel mai bine du-te la fata locului,vezi,probeaza si abia dupa aia negociaza(daca esti cu adevarat interesat).

Anuntul este inca valabil,si pt SBK daca este cu adevarat interesat! ! !

Bafta!

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.