Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

yoz

vand Se Poate Sterge Multumesc!

Recommended Posts

Sunt curios cum s-a reusit un numar asa de mic de km. Vopseaua a iesit foarte frumos si motocicleta arata bine.

Vopseaua este cea de fabrica te asigur se poate vedea motocicleta la intrunirea de pe 28 mai de la Cluj (poate o sa ajung si la cea de la Bucuresti sa te convingi) referitor la nr. de kilometrii eu am luat-o pe la 24000 si nu am fost interesat daca sunt reali sau nu deoarece fiecare spune ce vrea ca sa o vanda. Consider ca mult mai importanta este starea motorului si nu neaparat kilometrajul de pe bord.

Pentru cei care vor cumpara pentru prima data o motocicleta si nu au experienta evident ar fi utile comentarile unuia ca tine dar atata timp cat nu sti despre ce vorbesti (ma refer la vopseaua motocicletei ) te rog sa nu mai comentezi aiurea (cum am mai spus daca ti neaparat putem sa ne intalnim pe undeva sezonul asta sa te convingi)

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Ai 3 post-uri si toate la vanzari. Spune-mi si mie cu ce ai contribuit la comunitatea Pro-Bike?

Daca nu vrei comentarii, te duci si pui anuntul la baicsop si acolo este fara comentarii. Pana una alta, treci pe la incepatori pe forum si baga-ti dosarul daca vrei sa mai avem discutii.

Ai dreptate, am vorbit aiurea, acum am sa incerc sa vorbesc la subiect.

Kilometrajul este ... asta care este. Se poate da inapoi, se poate schim,ba bordul.Ai verificat compresia? Viteza a doua cum este? Sare sau nu sare? Mai ales subturat. Intra usor sau greu? Ai ulei gros in ea care acopera zgomotele sau uleiul recomandat 10W 40. Pastilele de reglat jocul supapelor cand au fost ultima oara masurate? Alternatorul + releul cum incarca bateria? Modelul asta nu are nici o exceptie, toate strica releul de incarcare. Tu ce releu ai pe ea? Bateria in ce stare este? Rulmentii de roti cum sunt? La o motoreta de peste 10 ani trebuiesc cel putin verificati. Garniturile de la carburatoare la Airbox in ce stare sunt? Sunt schimbate sau sunt cele vechi care se coc si se crapa? Ambreiajul in ce stare este? Poti sa dai un burn usor sau trebuie chinuita? Etrierii au fost servisati vredata? Cum se misca pistoanele - usor sau se intepenesc? Suruburile de sub saua spate care prind carena nu sunt cele originale, originalele au un cap lung de care prinzi carligele de plasa. Ce toba este aia pentru ca abtipildul il recunosc? Carburatoarele cand au fost curatate-reglate? Uleiul din amortizorul fata cand a fost ultima oara schimbat? Si nu in ultimul rand despre vopsea - nu e schema de culori originala, poate asa ai crezut cand ai luat-o. Rotile la motoreta asta n-au fost niciodata mov din fabrica. Sunt vopsite asa dupa. Nici carena fata nu e tocmai cum a iesit din fabrica dar repet, vopseaua arata bine. A... si era sa uit, cauciucurile ce model sunt si din ce an? Sunt oricum diferite gumele fata-spate ceea ce nu prea este OK.

Sau este mai usor de zis unde a fost facuta servisarea si intretinerea la motoreta ca sa nu insiri o lista intreaga si atunci vei castiga sau vei pierde puncte-incredere.

Poate n-ai inteles, dar daca vinzi motorete pe pro-bike vei gasi motoristi care stiu despre ce e vorba si trebuie sa fii baiat istet si sa nu zici vorbe de care zici tu. Sa pui poze si cu partea stanga sa vedem daca mai scrie Honda pe capacul de alternator.

Link la postare

Te intereseaza 929?

Am o datorie si trebuie patita!

0745565185

gioluta@yahoo.com

Esti cel cu care am vorbit la Cluj

Spune cum te-ai gandit sa facem si vedem

In ce stare este motorul si cam ce consum are ; am inteles ca 929 consuma destul de mult

Link la postare

In ce stare este motorul si cam ce consum are ; am inteles ca 929 consuma destul de mult

Cu mine ai vb la Cluj ... intradevar motor impecabil din punct de vedere estetic.. (pentru carcotasi sa stiti ca vopseaua este originala)

Bafta la vanzare

Link la postare

Cu mine ai vb la Cluj ... intradevar motor impecabil din punct de vedere estetic.. (pentru carcotasi sa stiti ca vopseaua este originala)

Bafta la vanzare

Ok merci bafta si tie!

Link la postare

Salut,

Nu, eu nu am fost la Cluj!

E in stare foarte buna!

Consumul este in functie de turatia la care mergi cu motorul.

Daca mergi normal, consuma foarte putin.

Oricum e mai mic cu cam 1 l decat la 919!

E pe sistemul nou cu injectie!

Daca motorul e in stare ok, diferenta 1000 EU

Link la postare

Salut,

E in stare foarte buna!

Nu stiu cat de normal as putea merge cu motorul sa scot consum mai mic de 7,2 , asta insemnand o iesire cu choper-istii :))... cu o vit max de 110 km/h.

iar consumul maxim nu am reusit sa-l fac .. inca ... :sclerosis:

Link la postare

Nu stiu cat de normal as putea merge cu motorul sa scot consum mai mic de 7,2 , asta insemnand o iesire cu choper-istii :))... cu o vit max de 110 km/h.

iar consumul maxim nu am reusit sa-l fac .. inca ... :sclerosis:

Salut,

Nu stiu exact la ce se refera daca intreaba de consum !

Orice motor consuma mult la forje!

Spune-mi unu care nu!

Puterea se creaza prin arderea benzinei!

Am avut si un SC 33 si consuma mai mult!

Link la postare

Salut,

E in stare foarte buna!

Nu te supara dar cu 3000 - 3500 Euro se gaseste 954

Daca te intereseaza undeva la 500 Euro mai vorbim daca nu bafta la vanzare oricum multumesc de oferta

Link la postare

Am avut o mobra identica cu aceasta vreo 2 ani.Am facut de la 30 k la 60 kkm si fara greseala.La 60 kkm era inca in mintile ei.Carenele par originale,dar din poza.Toate actipildele sunt la locul lor-cu o mica ciupeala pe al doilea r.Pot fii insa si schimbate cu altele originale asa cum o luasem eu,dar nu aveau pe interior buretii de amortizare.Frumoasa aceasta moto si o recomand cu caldura -iertatoare,fiabila,docila,merge si pe o roata superb.

Link la postare

Te intereseaza 929?

Am o datorie si trebuie patita!

0745565185

gioluta@yahoo.com

Vi la vreo intrunire prin tara (Predeal , Tg Secuiesc) sa putem vedea motocicletele in cazul in care o mai ai si mai esti interesat de schimb?

Link la postare

Pentru cei care ati sunat sau veti suna pretul de 2000 euro dupa cum am scris in anunt nu este negociabil acum probabil daca nu se da pana in toamna viitoare in iarna va ajunge pe la 1500 euro dar pana atunci ramane 2000 nenegociabil. Multumesc!

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.