Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

raoulcoj

vand 2008 Cbr 600 Rr

Recommended Posts

final yoshi

anvelope Dunlop Sportmax aproape noi

inmatriculata recent in RO - proprietar

pret 6000 Eur foarte usor negociabil

0723.339.575

cbr1.jpg

cbr3.jpg

cbr4.jpg

Eventual schimb cu un enduro pina in 450 cmc dupa 2007 in stare buna gen ktm exc, yamaha wr etc. Numai inmatriculata si cu acte in regula. Daca are si roti de strada si mai bine... Si o sa mai am nevoie si de o diferenta in bani destul de mare....

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

carenele sunt cele originale?

Da sunt originale si sunt intregi.

@ bog - multam de oferta dar e prea mare pt mine vreau maxim 450cc si foarte usoara.. nu de alta dar sunt eu suficient de greu :)

Link la postare

final yoshi

anvelope Dunlop Sportmax aproape noi

inmatriculata recent in RO - proprietar

0723.339.575

cbr1.jpg

cbr3.jpg

cbr4.jpg

Eventual schimb cu un enduro pina in 450 cmc dupa 2007 in stare buna gen ktm exc, yamaha wr etc. Numai inmatriculata si cu acte in regula. Daca are si roti de strada si mai bine... Si o sa mai am nevoie si de o diferenta in bani destul de mare....

Buna ziua,

Daca anuntul mai este valabil, fara sa te jicnesc, eu iti ofer 20.000 roni, cash, pentru acest CBR.

Multumesc.

Link la postare

Buna ziua,

Daca anuntul mai este valabil, fara sa te jicnesc, eu iti ofer 20.000 roni, cash, pentru acest CBR.

Multumesc.

Uff ma speriasem ca ai spus 20.000 euro si cautam repede un nr de tel :)

Acum serios vorbind mobra chiar face bani pe care i-am cerut.

As vrea sa scap de ea nu de alta dar nu ma pricep prea tare sa ma dau cu ea si mie teama ca o sa ajung sa o vind pe bucati..

Deci pretul e usor negociabil dar in nici un caz nu o sa-mi bat joc de ea si sa o dau pe degeaba.

In rest daca doriti detalii despre motor se poate aici pe topic. Daca mai aveti oferte va rog pe privat.

Link la postare

As vrea sa scap de ea nu de alta dar nu ma pricep prea tare sa ma dau cu ea si mie teama ca o sa ajung sa o vind pe bucati..

Deci pretul e usor negociabil dar in nici un caz nu o sa-mi bat joc de ea si sa o dau pe degeaba.

In rest daca doriti detalii despre motor se poate aici pe topic. Daca mai aveti oferte va rog pe privat.

super motocicleta un up de la mine.

bafta.

Link la postare

Carenele originale nu ar trebui sa arate asa?

@italianu - multam mult pt ajutor

@sbk - cred ca arata chiar la fel. Schema de culori se numeste digital silver prin america de unde vine.

In poza cred ca se vede ca are alternatorul zgiriat. Motorul a cazut pe o parte dar suficient de usor ca sa nu sparga carenele.

In concluzie are carenele originale si intregi.

Link la postare

Buna ziua,

Multumesc pt. raspuns.

Sunt convins ca CBR-ul face banii. Daca dumneavoastra ati cerut, eu am oferit. Deci.....pare a fi o negociere. Eu sunt dispus sa cumpar acest motor, dar depinde de disponibilitatea dumneavoastra in a continua aceste "negocieri", mai ales ca va doriti sa scapati de ea.

Ganditi-va si daca sunteti de acord, astept un raspuns.

Va multumesc.

Link la postare

@sbk - cred ca arata chiar la fel. Schema de culori se numeste digital silver prin america de unde vine.

In poza cred ca se vede ca are alternatorul zgiriat. Motorul a cazut pe o parte dar suficient de usor ca sa nu sparga carenele.

In concluzie are carenele originale si intregi.

Da, schema de culori este aceeasi dar carenele originale au si inscrisul Honda si CBR pe ele, iar daca ele nu exista inseamna ca nu s-a avut grija de carene(implicit motocicleta) sau inseamna ca au fost inlocuite. Toate detaliile astea conteaza daca vrei sa ceri un pret de 6000 de euro.

Iar daca vine din America inseamna ca are vitezometrul in mile pe ora, nu? Sau se poate selecta mph/kmh ?

Link la postare

Da, schema de culori este aceeasi dar carenele originale au si inscrisul Honda si CBR pe ele, iar daca ele nu exista inseamna ca nu s-a avut grija de carene(implicit motocicleta) sau inseamna ca au fost inlocuite. Toate detaliile astea conteaza daca vrei sa ceri un pret de 6000 de euro.

Iar daca vine din America inseamna ca are vitezometrul in mile pe ora, nu? Sau se poate selecta mph/kmh ?

Inscrisul CBR si Honda e un sticker(decal). Destul de ieftin. Daca chiar conteaza il pot include in pret fara probleme.

Eu personal nu as cumpara o motocicleta dupa stickere..

Daca te uiti putin pe net in Italia sau in Germania o sa vezi ca "un pret de 6000 de euro" e al dracu de mic pt un CBR din 2008 cu carene originale dar de suntem in Romania si e criza...

@ cezar - daca chiar negociem cred ca putem face asta mult mai usor pe telefon sau si mai bine in fata motocicletei

Link la postare

Inscrisul CBR si Honda e un sticker(decal). Destul de ieftin. Daca chiar conteaza il pot include in pret fara probleme.

Eu personal nu as cumpara o motocicleta dupa stickere..

Daca te uiti putin pe net in Italia sau in Germania o sa vezi ca "un pret de 6000 de euro" e al dracu de mic pt un CBR din 2008 cu carene originale dar de suntem in Romania si e criza...

de ce te superi ca intreaba oamenii? e o intrebare fireasca: de ce nu are stickerele?

stie toata lumea ca sunt ieftine, nu de pretul lor era problema...

si nimeni nu cumpara o motocicleta dupa stickere. cand vorbim de o motoreta din 92... dar cand e vorba de una din 2008- e normal sa stii de ce lipseste stickeru cu honda.

tu esti vanzator. deci raspunzi la intrebari cuminte si frumos si poate o vinzi mai usor. cu cat te enervezi mai tare si te dai rahan, cu atat ridici suspiciuni.

Link la postare

Ma bag si io in seama.... cati km are de fapt?....pardon, mile? Zici ca motoreta e adusa din State, deci trebuie sa contorizeze kilometrajul in mile nu in km....te bagi la un test? Mor pe aia care aduc mobre omorate din State si le schimba bordul..... :giljotiini:

Nu e cazul, zic si eu asa.

Bafta la vanzare :thumbsup:

Link la postare

de ce te superi ca intreaba oamenii? e o intrebare fireasca: de ce nu are stickerele?

Ok incerc sa dau cit mai multe detalii desi chiar nu imi place sa scriu...

1. Cit de bine a fost ingrijita motocicleta?

Nu stiu nimic de istoria ei. A fost cumparata de la un dealer din state impreuna cu o masina. Le-am luat la pachet ca sa pot sa incarc cit mai bine un container. Am inmatriculat-o in aprilie si am mers cu ea pina acum cam 150/200km numai prin oras.

Din cit ma pricep eu arata bine, suna bine si merge si mai bine dar aici va invit mai degraba sa o vedeti..

2. stickere - am spus mai sus si se vede si in poze ca motocicleta a cazut pe o parte. In urma cazaturii a capatat o zgirietura pe capacul de la motor (ambreiaj). Tot atunci a pierdut si sticker-ul cu Honda. Nu am vopsit capacul si nici nu am pus alte stickere tocmai pt ca nu vreau sa o vind ca noua..... In plus sincer cred ca arata mai bine fara stickere dar probabil ca depinde de gusturi :)

Nu am cazut eu cu ea ci asa a venit. Singurul lucra pe care il mai pot spune despre cazatura e ca a fost pe pamint (noroi) si nu pe asfalt.

Carenele sunt cele originale. Nu sunt sparte au in schimb citeva cleme de prindere rupte pe partea pe care a cazut.

3. Kilometraj. Este si in mile si in KM - este electronic si se poate schimba. Am inteles ca este la fel cu cel de pe modelele europene. Pe bord apar 5600 Km. Dar inca o data nu stiu nimic de istoria ei.

4. De ce o vind?

Pina acum am mers pe ceva gen enduro am incercat-o si pe asta de viteza dar e prea rapida pt ce am eu nevoie - adica mers prin oras.

5. Up-grade-uri

Singurul de care stiu e finalul de toba yoshimura restul pare sa fie stock dar sincer chiar nu ma pricep.

6. Intretinere

Am schimbat la ea uleiul si filtrul si are o baterie noua dar mai mica ca si amperaj decit ii trebuie - nu am gasit dimensiunea. probabil ca sezonul asta mai tine dar va trebui schimbata.

7. Acte - toate actele in regula (inmatriculare, rar etc) ITP valabil pina in 2012. Proprietar persoana fizica fara leasing-uri rate sau altele...

Uff am scris ceva :)

Daca mai sunt intrebari se pot posta dar si mai sigur se poate afla raspunsul la telefon.

Rugamintea ar fi ca in continuare sa ne abtinem de la comentarii despre pret.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.