Mergi la conţinut

Accident Pe Cheiul Dambovitei - Grozavesti


Recommended Posts

Salut,saptamana trecuta a avut loc un accident pe chei intre Petrom Cotroceni si Grozavesti , pe sensul nou deschis intre un Matiz si un CBR negru.

Destul de urat , motocicleta a rupt 2 pomi de pe trotuar , conserva cu portierele stanga pictate.

Stie cineva mai multe detalii , motociclistul scapat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok omul,genunchiul julit mai serios dar se repara si se spera sa-i mai creasca niste neuroni pentru ca nu e la prima "abatere".

Se pare ca la primul accident si-a pierdut cunostinta si nu-si mai amintea nimic asa ca e scuzabil,nu avea de unde trage invataminte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gresit , a lovit-o pe usile masinii ramasese ra darele de vopsea neagra cu rosu , probabil a si claxonat si conserva nu a luat asa brusc stanga , probabil marele lui avantaj a fost ca doar a sters-o.

si daca era 20-30 metri mai in fata era si vinovat ca era considerata intersectie si nu ai voie sa depasesti .

Asa cred ca vinovat a fost conservarul care ar trebui bubuit financiar bine ca data viitoare sa caste ochii de 10 ori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut de cateva ori video-ul din link si am ajuns la 2 concluzii :

1. Motociclistul mergea peste limita legala dar nu exagerat de mult, cel putin asa mi se pare vazand ca a alunecat cam 25 de metri, daca nu mai bine.

2. Strada fiiind cu 2 benzi pe sensul de mers, masina s-a incadrat stanga si avea si semnalizarea pusa, daca nu ma inseala ochii, si motociclistul a incercat o depasire cam hazardata sau venea prea tare in spatele masinii.

Concluzii : motociclist vinovat 100%. Corectati-ma daca gresesc cu ceva, oricum ii doresc insanatosire grabnica si mai multa atentie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...