Mergi la conţinut
Autentifica-te  
Aferim

Geci Moto Cu Airbag

Recommended Posts

Rasfoind in cautare de echipament, am dat peste o noua inventie:

geaca moto cu airbag.

Suna cam bizar dar pe mine felul in care functioneaza sistemul m-a convins. http://www.motoair.ro/tehnologie/

Le gasesc insa cam scumpe, vreo 1500-1800 roni... dar.. poate merita... Sper sa apara si alti furnizori cu sisteme similare, astfel pretzul o sa scada.

Cei care ati avut accidente ce credeti, merita sa porti o asemenea geaca?

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi buna o geaca de la Al Qaeda cu care daca "pleci" sa fii sigur ca iei si conservarul cu tine. Asa ar fi si ei mai atenti.

Link la postare

am vazut pe net diferite filmulete despre ele, le-am vazut si la SMAEB....mi s-au parut interesante si cred ca intr-adevar ofera inca putina protectie...dar sincer nu stiu daca protectia oferita mertia banii...tot extrem de expus ramai. daca iti permiti, cumpara, clar, fara nici un dubiu, dar sa nu te astepti sa te faca invincibil (nu cred ca e cazul tau, pari mai matur de atat)

probabil tot la alunecari si la trante are efect...ca la impact doar o bula gigantica de spuma rezistenta te-ar mai salva...pusa instant in jurul tau.

Link la postare

sincer nu stiu daca protectia oferita mertia banii...tot extrem de expus ramai. daca iti permiti, cumpara, clar, fara nici un dubiu, dar sa nu te astepti sa te faca invincibil

probabil tot la alunecari si la trante are efect...

aia ma intreb si eu, daca merita sa dai atatia bani. adica daca raportul intre protectia oferita si costuri e ok, sau mai curand sunt scumpe ca-s unicul produs pe piatza. ma incanta mai ales gulerul ala ce-ti tine capul fix.

si tocmai aia e, ca nu-mi permit, as fi strans raaau din dintzi sa-mi iau una... ref la trante/alunecari, da, asa simt si eu ca functioneaza, un alt amic motorist imi zicea ca la viteza el crede ca pot fi periculoase, pt ca poti sa sari ca o minge pana lovesti un obstacol cu aproape aceeasi viteza ca cea initiala de la impact, pe cand un costum clasic franeaza mult prin frecare - o opinie nelipsita de interes...

Link la postare

hehe eu credeam ca sunt doar prototip deocamdata .. arata bine in teste . eu ma ingrijorez cu picioarele si bazinu ca si acolo e problema mare :)

si mi se pare ca merita la bani.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.