Mergi la conţinut

Intrunire Seariders Constanta


univet

Recommended Posts

Clubul SEARIDERS organizeaza

FESTIVALUL MOTO ” MAMAIA 2005”

Cu participarea trupelor “COMPACT” si “IRIS”

Intre 24 – 26 iunie 2005

in locatia “Camping Pescaresc”

la 300 m de iesirea din Mamaia inspre Navodari

In primul rand va anuntam bucuria de a avea si in acest an un festival de anvergura. Asteptam motociclisti din toata tara, precum si doua cluburi din Bulgaria si R.Moldova

Vom avea liniute organizate, ceva cascadorii, motocross pe plaja, parade pe litoral, excursii in muntii Dobrogei pe on- sau off-road. Vom avea in camping formatiile IRIS si COMPACT, trupe profesioniste si consistente de streep-tease, concursuri de profil motociclistic (tricouri ude, impins butoaie, mers incet, viteza la halbe etc) cu premii mai mult sau mai putin lichide.

Chiar daca unii dintre voi stiau ca festivalul de la Mamaia va avea loc in 17 – 19 iunie am decis sa schimbam data din doua motive: - nu vrem san e suprapunem cu Timisoara organizata de Road Patrol si nici nu vrem sa fim prea aproape de intrunirea de la Bacau pentru a avea atat noi cat si voi timp sa “ne tragem putin sufletul”.

Fiindca avem sponsori seriosi ne gandeam sa oferim intrarea libera dar am reflectat ca nu e correct fata de alte cluburi (care poate nu au atatia sponsori) si poate la anul nu vom mai sta atat de bine si deh – sa nu creem un precedent greu de mentinut. Deci 15 lei noi va fi intrarea la care speram sa nu se adauge taxe de camping.

Rel la tel 0745 sau 0788 619 619

Va asteptam !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetestiul si Cernavoda asteapta cu nerabdare aceasta intilnire.M-ar interesa daca este gata programul detaliat pe zile si ore ca anul trecut eram de serviciu la MIHAIL KOGALNICEANU la aeroport si nu am putut sa vin de vineri,dar mi-am facut singe rau ca auzeam printre doua decolari de mig si cite o vitezista de mi se urcara nervii la cap.,Si am pierdut si striptisul si berea si..multe altele ,dar am vazut liniutele si parada.Daca mai sunt persoane motorizate care trec prin Fetesti si vor sa mearga cu noi cred ca o sa plecam vineri pe la 5-6 si am si ceva locuri in masina cred si unul pe motor ca prietena mea s-a dat la disparuti.Sper sa nu fie ca de 1 mai.PT prieteni-cind treceti prin oras vreau sa aud si eu niste motoare si tobe faine k sa nu creada lumea din oraselul asta ca sunt singur la greu.Intrebare pt clubul din CTA-primiti in club si motoristi din localitati limitrofe?0744384039 .Cunosc si eu citiva motoristi din Constanta...cred! :beer: Si inca o rugaminte sau mai bine zis idee=liniutele daca s-ar putea face pe categorii de putere ca sa aiba ceva sanse si cei cu motoare mai mici sa se vada=25cp,50cp,80cp,100cp,150cp,peste 170 cp sau pe capacitati 125,400.600.900.1000.peste 1000.Multumesc pt intelegere. :help:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÎNTRUNIRE MOTO

Constanţa, 2005

post-769-1118683360.jpg

ORGANIZATOR: SEA RIDERS

LOCAŢIE: Camping PESCARESC, Mamaia

DATA: Vineri 24 Iunie - Duminica 26 Iunie

Clubul SEA RIDERS, reprezentat de Francu Ştefan, Butnaru Florin, Dzogoliuc Cristian, Proicea Valentin, Davidescu Radu, Chintoan Marian, Mănăstireanu Adrian, Alex Balba îşi propune să organizeze o întrunire de motociclişti din toata ţara şi din străinătate (Austria, Germania, Franta, Italia), desfăşurat pe parcursul a două zile.

Vineri 24.06.2005

Deschiderea evenimentului pe data de 24.06.2005 la ora 12:00

Primirea invitaţilor

Concert Anonimus ora 20:00

Striptease feminin

Concert IRIS

post-769-1118683361_thumb.jpgpost-769-1118683362_thumb.jpgpost-769-1118683363_thumb.jpgpost-769-1118683364_thumb.jpg

Sambata 25.06.2005

Desteptarea cu MC GIRIP

Parada motociclistilor

  • •Mamaia/ Constanta/ Mamaia ora 11:00
    •Adunarea pentru parada
    •Plecarea la parada ora 12:00

Concurs motociclism viteza: ora 13:00

•Organizat pe varianta (intre b-dul Tomis si Campus)

•Reintoarecere in camping

Concurs motociclism viteza: ora 16:00

  • • Concurs Moto-Cross pe plaja - circuit
    • Concurs de mers pe o roata
    • Concurs ATV-uri
    • Concurs sarituri trambulina

Organizare concursuri in incinta camping: ora 18:30

  • • Concurs de baut bere masculin/feminin
    • Concurs "cine merge mai incet"
    • Trasul de funie pe echipe

Concert-Anonimus ora 20:00

Striptease feminin

Concert Compact

post-769-1118683365_thumb.jpgpost-769-1118683494_thumb.jpgpost-769-1118683495_thumb.jpg

post-769-1118683496_thumb.jpgpost-769-1118683497_thumb.jpgpost-769-1118683498_thumb.jpg

Duminica 26.06.2005

Desteptarea cu MC GIRIP

Plecarea spre casa ……

Persoane de contact:

Radu Davidescu – 0723 355331

Stefan Francu – 0724 014624

post-769-1118683499_thumb.jpg

Telefoane pentru rezervari la Camping Pescaresc(langa cel de anul trecut):

-0241/831171

-0241/831170

-0722/577978-director camping

-0788/297449-receptie

-0743/065013-cel mai sigur.

PRETURI:

intrare 150 000 lei

-cazare:

-camera baie,2 loc-1.200 000 lei

-casuta lemn-1.200 000 lei

-camere zidite,2 loc-900 000 lei

-la cort-80 000 lei/zi/persundefined

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam mari scorurile de cazare tinind cont ca nu prea se sta in camere sau corturi.Multumesc pt program.Cred ca am sa dorm afara pe izolator sau in sacul de dormit ca sa fie bani de hoinarit pe litoral.Cit este accesul cu masina va rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de vreme dar neaparat vreau sa ajung la intrunirea asta desi vroiam sa merg la Targu Mures la a 3-a etapa de viteza

emilio tinem legatura

<{POST_SNAPBACK}>

Salut,

ptr cei din Bucuresti care doresc sa participe la acest eveniment as propune sa ne intilnim si sa mergem impreuna. Astept sugestii comentarii...

0722 692 001 :jump:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte putin dinamism, lancezeala peste tot, un festival jalnic

cum ne-am obisnuit si cu festivalul trecut de la seariders de altfel... numai ca a fost putin mai bine data trecuta.

ca si remarca, foarte putine comuniste, probabil ca a fost taxa de intrare prea mare. (si a fost)

concluzie: festival moto facut in spiritul mercantil al litoralului

parerea mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Castigatorul concursului de liniuta la clasa de 1000 cmc a fost Dan Tatoiu, membru si pilot al clubului Pro-Bike care a fost inscris in ultimul moment, multumiri organizatoilor pentru promptitudinea de care au dat dovada.

Nu mai participase niciodata la un concurs de liniuta, el preferand motocrossul si Super-Moto, totusi dupa unele probleme la ambreiaj a intrat in concurs cu Yamaha R1 2004 stock.

Cei cu care a concurat in ordine au fost:

- Adi (Balamuc) pe Honda Fireblade (printesa)

- Sandocan pe GSXR1000

- Hayabusa (nu stiu numele posesorului)

- finala cu Cristi pe Aprilia RSV

Castigand toate cursele a fost declarat invingatorul liniutei la clasa mare, astfel pastrand trofeul in cadrul clubului Pro-Bike, castigatorul de anul trecut fiind Daniel Onoriu (pilot al clubului Pro-Bike).

Am avut parte de o vreme excelenta sambata si duminica si per total mie mi-a placut aceasta intrunire, felicitari Sea Riders si la cat mai multe intruniri.

Editat de Kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bursuc tu esti Cristi?

Oricum felicitari lui Cristi care a ajuns in finala in detrimentul multor "forjatori" din Bucuresti. Care au fost "victimele" tale?

Sincer nu cred ca il vei bate pe Dan prea curand, nu pe motoretele astea, RSV si el cu R1 2005.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cateva zeci de poze. Da o adresa de mail si trimit la greu. Mie mi-a placut la Constanta! a fost adoua mea intrunire , dupa Bacau. La Bacau m-au terorizat cei cu comunistele(era la un moment dat o paraiala generala; nu stiu de ce dar parca toti au un fix cu tobele astea scoase, sau usor agatate care cauta sa faca zgomot cat mai mult)....in fine, ce-mi place mie nu trebuie sa placa si altora, si fiecare vine pt ceva anume, unii pt zgomot altii pt ambient. in rest BEEEEEER :beer: Stie cineva in ce locatie o sa se tina cea din Bucuresti? :read:

post-2856-1120083015_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...