Mergi la conţinut

Sporturi Brutale.


SEKTUZEXKER

Recommended Posts

Apai "fotobalistii" astia parca sunt de plastic.....1-2 cum fac o miscare mai brutala se 'defecteaza' si nu spun asta doar din vazute, ci si dintr-o experienta care pe mine m-a surprins un pic: Am jucat fotbal in curtea scolii cu unul care juca la U Cluj, deci era profesionist, si la o faza cand a vrut sa suteze l-am blocat punand piciorul in fata mingii, si a dat el in tibia mea, rezultatul fiin caderea lui pe jos, si in plus pe mine m-a durut putin tibia da mai slab decat cand dadeam in copaci, dar el aproape ca nu a mai putut juca, facand vo 5 min pauza...eu zic ca, prima data inainte de imbecilul de antrenament pt rezistenta in timp care-l fac fotbalistii, ar trebui sa faca si unul de intarire a oaselor si ligamentelor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ligamentele nu se pot intarii (nu stiu , poate pe la Shaolin). Pt. tibii , exista protectii. Daca prietenul tau era echipat , erai mort.

Intarirea tibiilor dureaza mult si doare. Fotbalisti au inventat protectiile. Karatistii au inventat facaletul si Makiwara.

Cred ca l-am nenorocit si eu pe unu' , la sala , la un blocaj pe tibie. Se credea cam smardoi si m-am hotarit sa-i demonstrez contrariul. Pe vremea aia ma loveam zilnic cu un bat in tibie. Uite ca a functionat , nu l-am mai vazut la antrenamente , tovarasul lui imi zicea ca nu se mai poate da jos din pat.biggrin.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ligamentele nu se pot intarii (nu stiu , poate pe la Shaolin). Pt. tibii , exista protectii. Daca prietenul tau era echipat , erai mort.

Intarirea tibiilor dureaza mult si doare. Fotbalisti au inventat protectiile. Karatistii au inventat facaletul si Makiwara.

Cred ca l-am nenorocit si eu pe unu' , la sala , la un blocaj pe tibie. Se credea cam smardoi si m-am hotarit sa-i demonstrez contrariul. Pe vremea aia ma loveam zilnic cu un bat in tibie. Uite ca a functionat , nu l-am mai vazut la antrenamente , tovarasul lui imi zicea ca nu se mai poate da jos din pat.biggrin.gif

Cum sa nu se poata intari ligamentele?! Eu mi le-am intarit si lucrand la masini.....mai ales la dezmembrat suruburi de 12 sau 14 de la punti ruginite sau sa strangi si sa destrangi prezoamele de la roti, sau facut concurs d-ala de rezistenta cu colegii si cativa clienti, sa strangi un prezon si pe urma celelalt sa-l destranga si sa-l stranga el pana unul dintre cei 2 nu mai poate sa-l desfaca pe cel strans de celalalt.....in plus si skanderberg-ul intareste incheieturile ;)

Echipat cu chestia aia de plastic? :confused: .....pai nu era echipat, da am dat intr-una d-aia de la alt fotbalist ce voia sa faca misto de mine, si a zis dupa 3-4 lovituri ca-s nebun si i-o stric :laugh:(defapt cred ca ii era si frica sa nu-l iau de pe picioare) deci cred ca doar ca il apara pe el, dar mie nu-mi provoca mai mult "dammage" :tongue:

....aia de endurist e mai tare si mai groasa, dar e si necesar, si am vazut asta pe pielea mea cand am luat o creanga in tibie avand doar o protectie subtire si usoara din ceva pasla care a amortizat, dar tot am simtit-o o saptamana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut rezultate ok cu un sac facut dintr-un ruxac umplut cu pietris - 0.5 - 2 cm. tin minte ca avea cam 10 kile.

mergea cu mana goala

oricum, nu am inceput cu ala, eram de ceva vreme activ pe la o sala oarecare..

la ora actuala sedentarismul isi spune cuvantul. cred ca ar trebui sa caut ceva sali pe langa mine (fiare si sau diverse)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Echipament,Casca,Armura,Protectii, Gaca cu Airbag ? Abureli,uitati de ele.

"Echipamentul" de baza pe motor...., Artele martiale .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , sa relocam un topic de pe M.ro. Care faci , care practici antrenamnete "barbare". Care dai la sac , care rupi fiarele , care intaresti tibiile in copaci ? Sa vedem ce sportivi avem printre noi si nu ma refer la badminton sau sah. Sa iasa la lumina smardoii si barbarii. Daca sint doritori care vor sa posteze metode de antrenament de orice fel , de la power lifting pina la MMA , sint bineveniti.

Ca tot veni vorba de "sporturi brutale" , nu cred ca vrei sa o enervezi pe fatuca asta :

http://www.yousaytoo.com/keita/world-s-strongest-girl/5493

A 12 year-old girl from Ukraine, Varya Akulova weighing at 40 kilograms is capable of lifting 350 kilograms! That's unbelievable. At the age of three she was able to lift 100 kilos! This fact was recorded twice by the Guinness World Records. Here are the photos.

:biggrin:

post-2120-0-38415100-1301558381_thumb.jp

post-2120-0-88421700-1301558385_thumb.jp

post-2120-0-46115200-1301558391_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei ridere ce mi-ar placea sa te vad cuplat cu tovarasa asta..... :sweat:

:biggrin: Bai nu sunt sigur 100% ca as vrea eu!

Nu-mi dau seama daca-i blonda naturala , ca doar stii tu ce gusturi am eu cand vine vorba de muieri!

:rolleyes:

Dar unde e latura brutala ? Ridica si ea niste fiare , bravo ei si vai de coloana si oasele ei mai incolo. In rest cu bataie cred ca nu-i la zi.

hai bre , ca daca o "imbraci " cum trebuie cu protectii si manusi sigur poate si kick-boxing ca doar FORTA ARE DESTULA!

:biggrin:

Nu-i precum Christine Theiss la "aspect" da' tot sunt sigur ca ar "sparge tot" in ring!

Probabil ca tacsu' stie mai multe si mai bine ce-i bun pentru fii-sa!

Christine Theiss (GER) vs. Caterina Curro (ITA) - Teil 1 - Steko Fight Night

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate , nu confunda forta de ridicare cu forta necesara lovirii. Si nu confunda forta cu tehnica , ca sint multi fortisi care si-o fura original , ca au doar forta si nici pe aia nu stiu s-o foloseasca. La lovire ai nevoie de explozie , daca nu o ai , esti pa. Si mai sint multe de spus , da' berea e mai importanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate , nu confunda forta de ridicare cu forta necesara lovirii. Si nu confunda forta cu tehnica , ca sint multi fortisi care si-o fura original , ca au doar forta si nici pe aia nu stiu s-o foloseasca. La lovire ai nevoie de explozie , daca nu o ai , esti pa. Si mai sint multe de spus , da' berea e mai importanta.

:rolleyes: alcoolul este viata si viata e alcoolul ...

Alcoolul si viata

http://www.trilulilu.ro/PartzPartzescu/e9f268f3729210

auzi bre' , da' nu-i mai "interesanta" dimetiltriptamina decat alcoolul?

:biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s ce-i aia , dar te banuiesc ca vrei sa ma otravesti.

Ziceam ca e berea mai importanta fiindca eram cu un pahar in fata si pe tema "zmardoiala" e prea mult de scris. Nu ai observat ca eu scriu foarte putin (o fi ceva legat de lipsuri de vocabular ?) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s ce-i aia , dar te banuiesc ca vrei sa ma otravesti.

Ziceam ca e berea mai importanta fiindca eram cu un pahar in fata si pe tema "zmardoiala" e prea mult de scris. Nu ai observat ca eu scriu foarte putin (o fi ceva legat de lipsuri de vocabular ?) .

:laugh: Hombre , dimetiltriptamina e produsa si de creier NATURAL cand dormi ; DE-AIA VISEZI... (daca visezi) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de "sporturi brutale" , nu cred ca vrei sa o enervezi pe fatuca asta :

http://www.yousaytoo.com/keita/world-s-strongest-girl/5493

A 12 year-old girl from Ukraine, Varya Akulova weighing at 40 kilograms is capable of lifting 350 kilograms! That's unbelievable. At the age of three she was able to lift 100 kilos! This fact was recorded twice by the Guinness World Records. Here are the photos.

buahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahhahahahaha.......s-o vad la un vagon de lemne in gara ......sa tai , sa spargi la topor forestier d-ala mare si sa inacarci in masini busteni, sa mananci seara tarziu daca mananci ceva si a doua zi sa fii fresh.....si asta , nu asa , la vrajeala , antrenament , ci sa simti ca-ti iese ficatii pe gura ,abia astept sezonul 2011,am inceput sa ma ingras bat la 118 -120.....sunt enspe mii de indivizi pe lumea asta care nu sunt pe internetu ' lu peste la guiness......thats unbeliavable!sa vezi ce de necrezut pare cand ai acasa 8 guri...uiti de recorduri mondiale si ridici, si tai, si ridici.......caca maca :beer: abia astept , pentru mine este o provocare fiecare an....mai vorbim....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de "sporturi brutale" , nu cred ca vrei sa o enervezi pe fatuca asta :

http://www.yousaytoo.com/keita/world-s-strongest-girl/5493

A 12 year-old girl from Ukraine, Varya Akulova weighing at 40 kilograms is capable of lifting 350 kilograms! That's unbelievable. At the age of three she was able to lift 100 kilos! This fact was recorded twice by the Guinness World Records. Here are the photos.

buahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahhahahahaha.......s-o vad la un vagon de lemne in gara ......sa tai , sa spargi la topor forestier d-ala mare si sa inacarci in masini busteni, sa mananci seara tarziu daca mananci ceva si a doua zi sa fii fresh.....si asta , nu asa , la vrajeala , antrenament , ci sa simti ca-ti iese ficatii pe gura ,abia astept sezonul 2011,am inceput sa ma ingras bat la 118 -120.....sunt enspe mii de indivizi pe lumea asta care nu sunt pe internetu ' lu peste la guiness......thats unbeliavable!sa vezi ce de necrezut pare cand ai acasa 8 guri...uiti de recorduri mondiale si ridici, si tai, si ridici.......caca maca :beer: abia astept , pentru mine este o provocare fiecare an....mai vorbim....

:rolleyes:

"Munca-i pentru tractoare " vere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:

"Munca-i pentru tractoare " vere...

nu didita , munca asta este pentru tractoare pa doua picere da un metru 83 si 120 da kile....Doamne frumoasa este viata asta ..... :kewlpics:

numa' atata?

slabut...

=))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...