Mergi la conţinut

Accident 15.07.2010


bogdan_gba

Recommended Posts

dumnezeule! doar cateva secunde si individul respectiv facea macel. daca va lua pe toti in plin....

am incercat sa nu tin cont de cateva amanunte, dar nu ma pot detasa:

- si autorul crimei si sotia au chipuri cat se poate de primitive;

- nu cred ca un om normal ar avea putere psihica sa zaboveasca in preajma victimei si sa discute chiar acolo;

- nu e prima oara cand un "mare politist" ucide. daca ma gandesc, este aproape o regula...

ce ziceti de un miting moto in fata ministerului de interne?

cat despre ultimul drum al lui Tibi: eu voi fi duminica la ora 12.00 la Prisma (pe dn1). oricine doreste sa se alature ultimului sau drum poate veni. Inmormantarea e duminica 18.07.2010 ora 13:00 la biserica din satul Ostratu, comuna Corbeanca. http://ostratu-if.pe-harta.ro/

Daca nu ajunge cacatu ala la inchisoare, asa ar trebui, mitinguri cu multi decibeli in fata ministerului pana se face dreptate. sunt multe sanse sa scape nevinovat ca asa e la noi si nu trebuie lasat. Sufleteste sunt alaturi de voi. Dumnezeu sa il odihneasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mitinguri cu multi decibeli in fata ministerului pana se face dreptate. sunt multe sanse sa scape nevinovat ca asa e la noi si nu trebuie lasat.

consider ca va trebui sa facem si asta si nu numai... reamintesc celor ce vor sa vina: intalnirea este maine, duminica 18, la prisma, ora 12.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"PRIETENE" , voi astia "motociclisti" , sunteti NISTE MOMAI , niste "jmecheri" pana va imprastie unu' pe sosea! SOLIDARITATEA INTRE MOTOCICLISTI? FIX O P..A!

din pacate asa e. cu vreo luna in urma am avut o altercatie verbala si aproape fizica cu un sofer violent. erau 3 motociclete oprite cu mine la semafor. se uitau ca prostii si niciunul n-a avut curajul sa zica nimic. comunitatea curului...

RIP lui Tibi. o sa incerc sa ajung si eu maine :( oricum mitingurile n-au efect. solutii nu sunt. nimeni n-are tupeu sa i-o dea pe scufita militianului, oricat s-ar lauda pe aici. si din pacate, un om a murit degeaba... :sad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate asa e. cu vreo luna in urma am avut o altercatie verbala si aproape fizica cu un sofer violent. erau 3 motociclete oprite cu mine la semafor. se uitau ca prostii si niciunul n-a avut curajul sa zica nimic. comunitatea curului...

RIP lui Tibi. o sa incerc sa ajung si eu maine :( oricum mitingurile n-au efect. solutii nu sunt. nimeni n-are tupeu sa i-o dea pe scufita militianului, oricat s-ar lauda pe aici. si din pacate, un om a murit degeaba... :sad:

mda...

imi aduce aminte "DE ACEST MOTOCICLIST " :

http://www.newsin.ro/motociclist-mort-ma%C5%9Fina-buzau.php?cid=view&nid=dd03ce03-0f39-45cd-995c-7cafa08cccc3&hid=video

" Un motociclist a murit din cauza unui şofer neatent, la Buzău

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a fost inmormantarea lui Tibi: un oarecare calator pe doua roti, spulberat de un politist fara suflet (ce nici pana azi nu a dat macar un telefon rudelor victimei).

La durerea unei familii devastate si a sutelor de prieteni veniti sa-l conduca pe ultimul drum (cu foarte multa amaraciune, multa decenta si extraordinar de mult bun simt), se adauga inca un motiv de tristete, de data aceasta in ce ne priveste pe noi, ceilalti calatori pe doua roti, cei care suntem inca in viata: doar 9 motociclisti sositi cu 7 motociclete au gasit de cuviinta sa aduca un omagiu camaradului cazut.

Acest topic a fost vazut de cel putin 500 de oameni. Doar 1,4% din ei au fost solidari cu familia celui disparut. UNU VIRGULA PATRU LA SUTA.

Ma intreb cum de se mai poate vorbi in aceste conditii de o comunitate? Daca drama unui om spulberat din senin (si in locul caruia puteam fi oricare din noi) nu va zguduie sufletul, ce alta nenorocire si de ce proportii oare trebuie sa se savarseasca pentru a va misca inimile impietrite?

Rusine.

Dumnezeu sa te odihneasca, Tiberiu Tudose, si sa aiba in paza familia ta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu locuiesc in Italia din pacate nu puteam sa vin la inmormantare, deci 500-1. Azi am fost la o biserica sa pun o lumanare pentru bietul om, dar era inchisa (ciudat ...). Nu-i nimic, maine mai e o zi. Odihneasca-se in pace.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun deci tin sa va anunt ca soferul autovehiculului era unchiul unei prietene......sincer nu credeam ca o sa se ajunga asa.......iubesc 2 roti......sincer acu sunt socat de ce am auzit.....

DUMNEZEU SA IL IERTE PE MOTOCICLIST.....IAR PT ACEL SOFER.......SA SE FACA DREPTATE ....ASTA E......

in fn nu ma mai mira nimik ...... astfel de oameni trebuie bagati la inchisoare pe viatza........insa fiind un jegos de la MAI o sa scape....ca fiecare MAI........avea o urgenta trebuia sa mearga cu 200 in plm de nebun.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, gigi nu stiu cum ala e vechiul microb Dark Rider. La fel de prost, la fel de dus cu pluta, la fel de certat cu limba romana. A cerut sa fie banat de pe forumul asta pentru ca a recunoscut ca nu se mai poate abtine, era mereu calare pe forum. E un trist care se implica in discutii desi experienta lui ca motociclist se rezuma la vreo 2 km facuti pe un MZ acum 12 ani. Acum vad ca a revenit sub un alt nick, dar ii voi face hatarul sa il banez iar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...