Mergi la conţinut
bogdan_gba

Accident 15.07.2010

Recommended Posts

LINK Un autoturism marca VW ce circula cu viteza foarte mare, a pierdut controlul autovehiculului si a intrat pe contrasens izbind in plin un motociclist ce circula regulamentar. Mai multe detalii in link-ul atasat.

Odihneasca-se in pace !

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe-acolo, pe sensul de mers SPRE Bucuresti; erau vreo 20 de motoristi adunati pe sensul celalalt, la locul accidentului iar eu n-am mai oprit, mai ales ca se mergea in coloana si nu puteam traversa. Cred ca era mai mult de 15 min de la accident, deja era o salvare smurd, politie. Din mers si de pe celalalt sens nu parea asa groaznic... Accidentul a fost pe sensul de mers spre Otopeni, chiar la inceputul podului de la intrarea in Otopeni. Nu mi-am inchipuit ca masina a trecut pe celalalt sens, peste motociclist! De-abia apoi m-am mirat de faptul ca dinspre Bucuresti veneau multe masini de politie la acel accident, acum se explica: a fost un politist autorul accidentului.... Cand ai asa viteza de sari peste despartitoarele de beton dintre sensuri si omori un om nevinovat, e totusi greu de folosit cuvantul "accident".

Pacat de al nostru si sa-l odihneasca Dumnezeu.

Link la postare

taranul din VW a sarit peste centura de beton ce separa cele 2 sensuri si a omorat motociclistul care se deplasa cu viteza legala . Noi eram 12 motoare la 20 -30 de sec in spatele accidentului.

Soferul nu era ranit cum scrie pe realitatea ci a plecat doar pt ca avea tensiunea 18. Sotia era ingrijorata doar ca isi uitase mobilul in masina.

Odihneasca-se in pace motoristul (30+ ani director la un hypermarket, experienta 10 ani+) si sper ca soferul rachetei sa aiba parte de o judecata corecta (omor din culpa)

Raed Arafat a fost acolo si SMURD a ajuns in 5 minute dar oricum inutil

post-25753-025720000 1279231551_thumb.jp

post-25753-045327000 1279231573_thumb.jp

Link la postare

cel cu care raed arafat vorbeste este oare autorul accidentului?

(in cadrul in care raed arafat tzine mana pe umarul unei persoane de sex masculin).

dumnealui este autorul? si tanti de langa este sotia cu telefonul pierdut?

post-30032-068582800 1279234070_thumb.jp

Link la postare

Bagamiasi p... IN MORTI SI IN FAMILIA LU DOMNU CI VW .........Cum plm mah sa stai de vorba si sa dai sfaturi sa ce morti lor faceau acolo cand omu ala zace MORT pe asfalt........Cum plm vine asta.........??? Condoleante Familiei . Si e de ne crezut la ce a dus o banala plimbare. R.I.P

Link la postare

Cand vad atata indiferenta ma enervez la culme. Nici nu stiu ce sa mai spun.

@ jamalex2000 - ce judecata corecta prietene, asa ceva nu exista la noi... Asculta la mine, nu o sa pateasca absolut nimic, nenea asta de a comis o crima, absolut nimic. Tu nu vezi cu cata indiferenta vorbeste cu ala de la smurd, langa corpul motociclistului ucis? I se rupe aluia de ce a facut, si stie ca nu va pati nimic pt ca din pacate suntem in RRomania... Unde am ajuns sa ne lasam condusi de popeye marinarul si de armata lui de ciori.

@sogo - tu te adresezi cu domn, astuia de ii pute botu, dar are VW ultimu' tip si care circula liber pe sosele dupa cum vrea muschiu lui, a carui victima putea fi oricine? Asta numesti tu domn? Acesta nu este un domn in nici un caz. Este un gunoi si un criminal.

Iar jurnalistii pacii au avut grija sa nu spuna absolut nimic despre viteza masinii, dar daca ar fi fost un accident in care i-ar fi taiat unu calea unui motociclist si l-ar fi ucis aveau ei grija sa spuna ca motociclistul avea 200, chiar daca motocicleta prin constructie nu putea sa mearga mai tare de 150... Jegurile naibii.

Dumnezeu sa il odihneasca pe motociclist!!! R.I.P.

Link la postare

Pai nu l-am ales noi pe Popey? Nu ne-am bucurat de cantul "Pusca si cureaua lata"?. Cureaua o simtim ca ne-a incins al brau iar pusca nu mai este mult pa'n ne-o va impinge-n coaste. Avem nici mai mult nici mai putin decat meritam! Pacat de cei ce speranta a'ncetat. Pacat!

Link la postare

Corect spus, viesparul. Accident consider si eu atunci cand din greseala, s-a produs un impact intre autovehicule. Greseala, neatentia, astea sunt cauze ale accidentelor. Dar cand mergi pe un pod intr-o localitate cu viteza extrem de mare, cand depasesti masini si pe stanga si pe dreapta, deja esti criminal. Orice accident vei produce, tu esti criminalul. Oameni de nimic! omori un om si stai nepasator langa cadavru.

Cateodata ma pun si eu in locul unui sofer care a cauzat accident si a murit cineva. Mai ales cand un pieton iti sare in fata pe trecere. Ma gandesc ca as fi distrus, ca dintr-o greseala, pot ajunge langa nemernicii care comit crime cu sange rece intr-o inchisoare. Dar in cazul de fata, repet, nu exista "greseala" e facut intentionat. Pacat de baiatul de pe motor.

Link la postare

daca cineva din voi cunoaste familia iar dansii accepta, rugam frumos sa ne comunice ziua, ora si locul inmormantarii, spre a participa la funeralii.

condoleante familiei si prietenilor celui ucis.

Link la postare

Tipul decedat in urma impactului se numea Tibi Tudose si a fost un supercoleg la METRO.

Se intorcea acasa de la servici. Prefera motorul ca sa ajunga mai repede la copii, desi avea masina de servici (care se pare ca putea sa-l scape - ironia sortii).

Inmormantarea e duminica 18.07.2010 ora 13:00 la biserica din satul Ostratu, comuna Corbeanca.

A lasat in urma o nevasta indurerata si 2 copii mici, fetita 3 anisori si baiatul nascut in toamna anului trecut.

Tibi a fost cel mai sufletist dintre noi toti, nu aveai cum sa nu zambesti cand vorbeai cu el.

Sa-ti fie tarana usoara!

Link la postare

Pentru orice act de sprijin voluntar, acesta poate fi directionat catre contul familiei:

RO 95 RNCB 0091 0626 2836 0001

Titular : Elena Adina Tudose

Deschis la BCR- sucursala Otopeni.

hai curaj, renuntati la banutii de 1 plimbare de o masa in oras, de o seara de bere si ajutati vaduva motociclistului.

post-25753-007738600 1279300531_thumb.jp

Link la postare

am trecut pe acolo cu 10 min inainte de accident oare puteam fi eu?? nu te gandesti ca umbra aia cu coasa se tine si alearga o data cu tine ! Dumnezeu sa il odihneasca ! condoleante familiei

Link la postare

am trecut pe acolo cu 10 min inainte de accident oare puteam fi eu?? nu te gandesti ca umbra aia cu coasa se tine si alearga o data cu tine ! Dumnezeu sa il odihneasca ! condoleante familiei

noi eram 11-12 moto (joia moto de pe motodobretism) si primul dintre noi era la 100 de m in spate cand s-a intamplat noi ne-am oprit panicati ca este el...

Link la postare

dumnezeule! doar cateva secunde si individul respectiv facea macel. daca va lua pe toti in plin....

am incercat sa nu tin cont de cateva amanunte, dar nu ma pot detasa:

- si autorul crimei si sotia au chipuri cat se poate de primitive;

- nu cred ca un om normal ar avea putere psihica sa zaboveasca in preajma victimei si sa discute chiar acolo;

- nu e prima oara cand un "mare politist" ucide. daca ma gandesc, este aproape o regula...

ce ziceti de un miting moto in fata ministerului de interne?

cat despre ultimul drum al lui Tibi: eu voi fi duminica la ora 12.00 la Prisma (pe dn1). oricine doreste sa se alature ultimului sau drum poate veni. Inmormantarea e duminica 18.07.2010 ora 13:00 la biserica din satul Ostratu, comuna Corbeanca. http://ostratu-if.pe-harta.ro/

Link la postare

cat despre ultimul drum al lui Tibi: eu voi fi duminica la ora 12.00 la arcul de triumf (unde motociclistii se aduna de obicei). am o yamaha virago bej. oricine doreste sa se alature ultimului sau drum poate veni. voi pleca la 12.15 catre locul inmormantarii. Inmormantarea e duminica 18.07.2010 ora 13:00 la biserica din satul Ostratu, comuna Corbeanca.

Condoleante familiei.

Mi se pare cam tarziu ora 12.00 la Arc. Inmormantarea este la ora 13.00. Eu zic sa ne strangem macar la 11.30.

Link la postare

o sa inventeze ei ceva ca porcu ala sa scape. apropo "nevasta lu porki da pig" zice ca a vazut cum se apropie o masina alba din dreapta, pai logic ca daca mergi cu 130 in localitate. o sa dea vina pe masina "fantoma" care nu stiu eu ce a facut si a provocat accidentu etc...

condoleante....

Link la postare

@jamalex, crezi ca nu-i oportun?

@adventurer: de acord cu 11.30

cine mai vine?

anunt important: Rog pe cei ce ce au vazut accidentul sa ne dea datele de contact pentru ca avocatii familiei sa ia legatura cu dansii. Deocamdata il plangem pe Tibi, dar de luni trebuie sa umblam si dupa dreptate. liviuvsn@yahoo.com si visan.gabriel@gmail.com, tel 0723184004 si 0724503625.

Link la postare

taranul din VW a sarit peste centura de beton ce separa cele 2 sensuri si a omorat motociclistul care se deplasa cu viteza legala . Noi eram 12 motoare la 20 -30 de sec in spatele accidentului.

Soferul nu era ranit cum scrie pe realitatea ci a plecat doar pt ca avea tensiunea 18. Sotia era ingrijorata doar ca isi uitase mobilul in masina.

Odihneasca-se in pace motoristul (30+ ani director la un hypermarket, experienta 10 ani+) si sper ca soferul rachetei sa aiba parte de o judecata corecta (omor din culpa)

Raed Arafat a fost acolo si SMURD a ajuns in 5 minute dar oricum inutil

"BRAVO" ! "saracu' sofer de conserva", MAICA , SARACUTUL , avea tensiunea 18 ... DA' CAND O ARDEA CU 200 KM/H PRIN TRAFIC INTENS + O VITA IN DREAPTA PE POST DE "NEVASTA"/TEACA PT. P..A CE TENSIUNE AVEA? sau nici nu-l durea capul...

cel cu care raed arafat vorbeste este oare autorul accidentului?

(in cadrul in care raed arafat tzine mana pe umarul unei persoane de sex masculin).

dumnealui este autorul? si tanti de langa este sotia cu telefonul pierdut?

prea multe intrebari, mai foloseste-ti CREIERUL din cand in cand...

Bagamiasi p... IN MORTI SI IN FAMILIA LU DOMNU CI VW .........Cum plm mah sa stai de vorba si sa dai sfaturi sa ce morti lor faceau acolo cand omu ala zace MORT pe asfalt........Cum plm vine asta.........??? Condoleante Familiei . Si e de ne crezut la ce a dus o banala plimbare. R.I.P

INCA UNUL "AGITAT"... las' ca-ti trece... ASA-I CAND ESTI PE MOTOR + IN RROMania...

Cand vad atata indiferenta ma enervez la culme. Nici nu stiu ce sa mai spun.

@ jamalex2000 - ce judecata corecta prietene, asa ceva nu exista la noi... Asculta la mine, nu o sa pateasca absolut nimic, nenea asta de a comis o crima, absolut nimic. Tu nu vezi cu cata indiferenta vorbeste cu ala de la smurd, langa corpul motociclistului ucis? I se rupe aluia de ce a facut, si stie ca nu va pati nimic pt ca din pacate suntem in RRomania... Unde am ajuns sa ne lasam condusi de popeye marinarul si de armata lui de ciori.

@sogo - tu te adresezi cu domn, astuia de ii pute botu, dar are VW ultimu' tip si care circula liber pe sosele dupa cum vrea muschiu lui, a carui victima putea fi oricine? Asta numesti tu domn? Acesta nu este un domn in nici un caz. Este un gunoi si un criminal.

Iar jurnalistii pacii au avut grija sa nu spuna absolut nimic despre viteza masinii, dar daca ar fi fost un accident in care i-ar fi taiat unu calea unui motociclist si l-ar fi ucis aveau ei grija sa spuna ca motociclistul avea 200, chiar daca motocicleta prin constructie nu putea sa mearga mai tare de 150... Jegurile naibii.

Dumnezeu sa il odihneasca pe motociclist!!! R.I.P.

Caline, LASA... vorbesti DEGEABA!

am fost acolo si n-am batut pe nimeni! sa mergeti voi sa rupeti membre din vinovat sub o cam. de luat vederi si cu 100 de martori pe langa!

victima, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! http://vinul.ro/anal...l-conteaza.html

"PRIETENE" , voi astia "motociclisti" , sunteti NISTE MOMAI , niste "jmecheri" pana va imprastie unu' pe sosea! SOLIDARITATEA INTRE MOTOCICLISTI? FIX O P..A! Dupa cum se poate vedea in imaginile de la accident...

ALA-I MORT SI NICI NU S-A RACIT BINE ACOLO INFIPT IN MASINA UNUI DOBITOC CE VA SCAPA BASMA CURATA (PUN PARIU PE TREABA ASTA!) , IAR VOI , AUZI LA EL 10 MOTOCICLISTI , N-ATI FOST IN STARE NICI MACAR SA-I ATINGETI UN FIR DE PAR "JETT-ISTULUI"?!

nu mai zic decat : IMI E MILA DE VOI! si sunt din ce in ce mai fericit ca m-am lasat de "IDIOTENIA ASTA" numita : MOTOCICLIST IN RROMania!

O zi buna!

Link la postare

chiar nu-i da nimeni un ban lui gigologigi?

ultimul drum al lui Tibi: eu voi fi duminica la ora 12.00 la prisma (pe dn 1). oricine doreste sa se alature ultimului sau drum poate veni. Inmormantarea e duminica 18.07.2010 ora 13:00 la biserica din satul Ostratu, comuna Corbeanca. http://ostratu-if.pe-harta.ro/

anunt important: Rog pe cei ce ce au vazut accidentul sa ne dea datele de contact pentru ca avocatii familiei sa ia legatura cu dansii. Deocamdata il plangem pe Tibi, dar de luni trebuie sa umblam si dupa dreptate. liviuvsn@yahoo.com si visan.gabriel@gmail.com, tel 0723184004 si 0724503625. "oficial noi, familia nu stim decit de un martor ocular. Inca nu stim numele criminalului si politia a refuzat o noapte intreaga sa deschida dosar penal. va rog avem nevoie de marturii si sper sa va ginditi ca puteati fi dumneavoastra in locul lui Tiberiu Tudose. Acel criminal are atitea pile incit toate televiziunile refuza sa dea orice informatie de victima p desi le-am scris la toate. Politia ne inchide in nas telefonul desi e dreptul nostru sa aflam cine este. Numarul masinii ucigase este B 96 GZA."

autorul accidentului se pare ca este: PATRASCU IONUT VIRGILIUS FLORIN, http://www.mai.gov.ro/p.htm si http://www.mae.ro/in...5&idlnk=2&cat=4 in 2008 figureaza ca fiind consul in cadrul MAE.aici este stirea despre accident: http://www.realitate...ces_723720.html

Link la postare

Il cunosteam bine pe Tibi Dumnezeu la il ierte! sunt foarte indurerat si afectat de acest eveniment nefericit si in acelasi timp revoltat de conjunctura si violenta accidentului. si ca un ultim omagiu si respect pentru acest om, sot si tata a doi copii, ne vom intalni noi motociclistii si nu numai, la ora 12:00 in fata la PRISMA pentru a-l conduce pe Tibi pe ultimul drum. va asteptam si pe voi sa va alaturati si sa ii dam lui Tibi respectul cuvenit si sa aratam familiei lui ca suntem alaturi de ei si ca suntem uniti intr-un mod foarte civilizat .

si sa nu uitam ca ar fi putut fi oricare dintre noi!!!

inmormantarea va avea loc la cimitirul din comuna Ostratu langa Corbeanca

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.