Mergi la conţinut
motosadik

motocicliste motocicliste, nu feministe

Recommended Posts

:bash: Am vazut aici tot felul de topicuri, pareri care mai de care mai elevate, mai parfumate a feminism...wake un girls! sincer...in fapt mototcicletele sunt jucarii de-ale baietilor, iar cele cateva femei care vor sa invete jocul, stiu, sau ar fi bine sa stie sa respecte intaietatea lor(a baietilor), iar cand o sa va vad eu cu mainile pana la cot in ulei segmentand motorul sau schimband lantul sau mai stiu eu ce fara sa tii cont de frig, caldura, plictiseala etc promit ca o sa-mi inghit cuvintele...

Degeaba m-as da eu mare si rotunda, ca tot ce am invatat si stiu despre motociclete stiu de la prietenul meu si datorita lui pot spune azi ca stiu sa pilotez destul de bine(si pe vitor si mai bine) o motocicleta destul de puternica...asa ca baietilor, din partea mea tot respectul si drum intins si uscat (fara radare) :P:thumbup:

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca n-ai vazut-o pe Lila pe pista. A fost si la TV. Daca are cineva un avi ceva cu emisiunea, faceti-va mila si de asta mica. Poate invata si ea ca nu e musai sa ai oua ca sa poti sta pe saua de la motor.

Ar mai fi si altele in afara de Lila dar le las sa riposteze singure. Eu sunt mai mult catre cratita decat catre ghidon si ar trebui sa tac.

Link la postare
nu e musai sa ai oua ca sa poti sta pe saua de la motor.

<{POST_SNAPBACK}>

Ba chiar intuiesc ca e mai comod fara ca eu dupa o ora de stat pe sa trebuie sa ma ridic si sa ma invart nitel pe picioare :shout: .

Link la postare

Salahe... daca tin eu bine minte, a cam iesit pe zona verde Lila... daca avea oo, oprea pana in zona verde...

Link la postare

bai, n-am zis ca nu sunt femei la ghidon, că doar mă număr printre ele si nu mă lua cu "aia mica" că stiu că am făcut câteva mii bune de km în aştia 2 ani de când am carnet si-am mai dat si cu genunchii de pămant. m-am referit expres la acele persoane care n-au motor, nici măcar carnet da isi dau cu părerea cum ar fi sau cum ar trebui sa fie si ce motor sa conduci, bla, bla...de parcă ar fi tot floare la ureche...a, nu zic, e usor să conduci de la scara blocului pana la alimentara, da la cate intalniri am fost eu pana acuma nush daca am vazut cu totu cinci tipe sa-şi conduca motoarele...asa că, după părerea faptele contează, nu vorbele, iar deocamdata mai mult se vorbeste... :hunter:

Link la postare

citesc de ceva vreme forumul dar nu m-am putut abtine sa nu raspund

fata vorbesti in necunostinta de cauza

iti propun cu caldura mare ca inainte sa mai initiezi asemenea teme sa "dig a little bit".. daca tu nu cunosti fete motocicliste (real ones) este absolut problema ta. sunt fete si cu motoare mari, si cu speeduri care se descurca mai mult decat ok, si nu toate fetele posteaza pe forumuri

si totusi, toata stima si onoarea pentru cele care au invatat sa mearga pe motor si alte chestii utile din ale motociclismului pe cont propriu si nu impinse de la spate

..a.. si care fac 2000 de km lunar.... nu anual

ai 19 ani si ai carnet de 2 ani? mdea.. interesant, ce sa zic

nu te mira daca esti luata cu "asta mica"

stai jos fata

Link la postare
Salahe... daca tin eu bine minte, a cam iesit pe zona verde Lila... daca avea oo, oprea pana in zona verde...

<{POST_SNAPBACK}>

Auzi mai stiu eu pe unii (barbati) asa mai "incepatori" care au intrat in zona cu verdeata pe la cursele de motoare (formula 1 e cu masini,nu?). Vreau sa il vad si eu pe pilotul care nu a dat pe langa pista macar o data. O fi, nu ma pricep. Scuzati-mi ignoranta si daca am gresit cu ceva. Ideea e ca nu a dat pe langa din cauza ca e femeie ci din cauza ca se mai intampla. Chiar si la case mai testiculoase.

Link la postare

in necunostinta de cauza ha? du-te mai...puteam sa zic ca am 25 de ani si nimeni nu avea nici o treba cu asta...in pus eu nu am zis ca fetele nu stiu sa conduca motoare ca m-as exclude draq si pe mine...am zis doar o realitate a Romaniei de azi si anume ca multi/multe se grabesc sa-si ia titluri care-i depasesc si pe langa asta sa si abuze de ele...de exemplu eu stiu in mures vreo 10 tipe care si/au luat carnetu in ultimii ani, da din astea abia daca sunt vreo doua care mai scot motoru prin oras...la ocazii speciale...da pentru aia cand vine vorba toate sunt mari cunoscatoare...

hai ca fac febra... :chair:

Link la postare

ar fi inutil sa spun cum a apraut feminismul ? poate ca asta o pastrez ca pe cireasa de pe coliva, sau aia era bomboana., si asta era pe tort.. in fine .. ati prins ideea . vreau pe aceasta cale sa salut fetele barbat, care isi rad dimineata mustata, care ragaie mai tare decat mine la o bere, si fac sex de dragul miscarii si al sportului.

cat de complexate sunteti dragi pseudo-femei, de va atacati atat de usor si aprindeti in asemenea hal cand comenteaza cineva ceva ce nu suna in ton cu feminismul? intrebarea este generala. Atitudinea feministelor este una demna de complexate notorii care vor in permanenta sa dovedeasca faptul ca "si ele pot" ce pot baietii (abstarctie : ca sunt tanara si pot sa bag mana pan' la cot ) . De ce aceasta comparatie stupida ? Astept feminista care face cu mine concurs de "pipi la tinta"..sticla de bere goala la 1m cel putin , si care dirijaza mai bine jetul in sticla .. fara sa apelam la trucuri.. numai bine

am specificat fara trucuri ca o domsoara de aici mi-a tras-o rau cu pozele. nu am zis ca nu sunteti inteligente (uneori)

Link la postare

Astept feminista care face cu mine concurs de "pipi la tinta"..sticla de bere goala la 1m cel putin , si care dirijaza mai bine jetul in sticla .. fara sa apelam la trucuri..

<{POST_SNAPBACK}>

Link la postare

:Jumpy: sti ce-mi place?...ca barbatii au intotdeauna mai mult umor decat femeile...

totusi, ma nedumereste un lucru...de ce unele femei insista atata sa fie privite pe un plan egalitar cu barbatii? dupa parerea mea nu e vorba de o evaluare ce implica vreo inferioritate ci e vorba doar de diversitate...care ar mai fi farmecu daca am fi toti la fel si am putea toti sa facem aceleasi lucruri? cred ca nu prea ar fi nici unul... :ninja: natura nu cred ca a gresit cand a facut lucrurile asa cum sunt...doar oamenii gresesc pentru ca nu le trateaza cum ar trebui

Link la postare

Hai sa ne bagam in seama.

Ce spui tu s'ar rezuma la " de ce sunt unele fete care au bashini in cap, fitze in chiloti si vor sa arate ce mari scule de bascula sunt ele"

raspunsul e simplu: din exact acelasi motiv pentru care exista si barbatzi care fac exact la fel ( nu tre' decit sa citesti alte teme din forum si'o sa vezi acelasi comportament).

Stiintific vorbind exista explicatii lungi si incilcite, praftic ce-ti pasa, barim ai ce citi cind te plictiseshti :-))

Link la postare

"Imi plac" din ce in ce mai mult discutiile deschise de unele domnisoare care viseaza urat noaptea si ca sa nu-si supere prietenul da buzna pe forum.

I-as da cuvantul Lilei sau lui ADR insa cred ca nici nu vor sa-si bata capul in a raspunde. Imi pare rau fetelor insa eu nu m-am putut abtine.

Link la postare
"Imi plac" din ce in ce mai mult discutiile deschise de unele domnisoare care viseaza urat noaptea si ca sa nu-si supere prietenul da buzna pe forum.

I-as da cuvantul Lilei sau lui ADR insa cred ca nici nu vor sa-si bata capul in a raspunde. Imi pare rau fetelor insa eu nu m-am putut abtine.

Intradevar ... inca un topic foarte interesant dpdv al motociclismului =)) WTG!

Link la postare

Astept feminista care face cu mine concurs de "pipi la tinta"..sticla de bere goala la 1m cel putin , si care dirijaza mai bine jetul in sticla .. fara sa apelam la trucuri..

Am un coleg care a pierdut la distanta, nu la precizie. Cu martori. :shok::unknw::P

Link la postare

Si unde e problema? Am o motociclista in casa care da foarte bine cu motorul fara sa trebuiasca sa il si repare, stie doar ce se intretine. Si si asta o stie in teorie, ca practic are 2 barbati "in ograda" care sa faca asta. Nu imi pare nimic nenatural, pana la urma e fata mea si e normal sa ma preocup ca motocicleta ei sa fie in stare buna. La fel de bine stiu destui motociclisti care nu stiu nici macar chestiile elementare de intretinere ale utilajului, si nu sunt fete.

Link la postare

nu vad pana la urma nici o chestie dubioasa in a nu stii nimic despre motoare oricare ar fi ele

pana la urma daca stii ca trebuiesc schimbate la un nr de km niste chestii mie mi se pare ok

nici eu nu stiu cand se schimba lantul de la distributie :lol2: asta ma face mai nepriceput decat unul care stie dar nu e nimic relevand in asta :whistling:

Link la postare

Ce topic dubios. Fata e frustrata cum ca fetele care au motociclete vorbesc prea mult pe forum si isi dau prea multa importanta, dar nu isi baga mainile pana la cot sa isi repare mobrele. Pai nici mie nu prea imi place sa ma ung tot cu ulei si vaselina. Si nici eu nu prea stiu ce sa ii fac la mobra daca ma lasa in mijlocul strazii. So what? nu ar trebui sa mai merg pe motor? sau sa nu imi mai dau cu parerea pe forum?

Link la postare

nu vad pana la urma nici o chestie dubioasa in a nu stii nimic despre motoare oricare ar fi ele

pana la urma daca stii ca trebuiesc schimbate la un nr de km niste chestii mie mi se pare ok

nici eu nu stiu cand se schimba lantul de la distributie :lol2: asta ma face mai nepriceput decat unul care stie dar nu e nimic relevand in asta :whistling:

Eu pun pariu ca fetele motoriste stiu minimul necesar, cand trebuie sa schimbe uleiul de ce nu i se aprinde becul stop pe frana si alte kestii marunte. De aflat tot de la noi afla, dar din pacate asa suntem noi, consideram ca acest domeniu ne apartine, ei bine nu ne apartine doar il dominam. Imi place sa vad in trafic femei pe motoare. Se detaseaza putin de sablonul clasic: masina cu aer conditionat , radio casetofon si fusta mini-jup, iar in stanga tzugurlanu. Mecanica stiu foarte putini si dintre noi astia cu gura mare, dar ne place sa consideram ca ciocanul si dalta au fost facute pt barbati.

Link la postare

Nu e chiar asa. La inceputul inceputurilor, da, m-am rugat de cate un barbat sa-mi faca intretinerea la motocicleta. Dup-aia, am luat cartea tehnica si am invatat s-o fac singura. La fel a fost cu multe aspecte ale motociclismului, mai ales alea tipic feminine.

Ce am invatat de la un barbat a fost sa conduc, sa-mi prind bagajele pe motocicleta, ce echipament sa-mi iau si... cam atat. In rest, m-am confruntat singura cu toate problemele aparute pe parcurs.

La cate fete motocicliste sunt in ziua de azi, fii ferm convinsa ca poti invata tot ce vrei tu despre motociclete fara sa apelezi vreo secunda la barbati. Am auzit pana si de o instructoare moto.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.