Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Malmsteen

vand Suzuki Dr 650 1997

Recommended Posts

ai luat-o cu 1200 si vrei sa o vinzi cu 1850? asta-i nesimtire! la fel ca cel de la care ai cumparat-o. el o luase cu 1200 din Lugoj si vroia in prima faza 1800. pana la urma a lasat-o la 1200, cand ai luat-o tu.

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/topic/70490-vand-suzuki-dr-650-se-an-1997/page__p__367199__hl__sisucodename__fromsearch__1#entry367199

motoru asta il cunosc, am vrut sa il iau eu si in drum spre Lugoj am fost sunat ca s-a dat.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

ai luat-o cu 1200 si vrei sa o vinzi cu 1850? asta-i nesimtire! la fel ca cel de la care ai cumparat-o. el o luase cu 1200 din Lugoj si vroia in prima faza 1800. pana la urma a lasat-o la 1200, cand ai luat-o tu.

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/topic/70490-vand-suzuki-dr-650-se-an-1997/page__p__367199__hl__sisucodename__fromsearch__1#entry367199

motoru asta il cunosc, am vrut sa il iau eu si in drum spre Lugoj am fost sunat ca s-a dat.

inseamna ca esti cam ghinionist.

1850 euro.

Link la postare

pai daca il lua cu 500 de euro atunci trebuia sa-l vanda cu 500 ? daca omu l-a luat mai ieftin si a fost primu , ce vrei ?! asta e :))

nu e vorba de asta,nu sunt bisnitar, l-am luat acum 3 luni, nu l-am luat cu gandul sa il vand si sa fac profit.

Am investit in ea cauciucuri, baterie, placute, RAR inmatriculare, transport. In plus, mi-am luat si o marja de negociere.NU a fost cumparata cu cat a zis respectivul.

deci 1850 euro negociabil.

Numai bine.

Link la postare

nu e vorba de asta,nu sunt bisnitar, l-am luat acum 3 luni, nu l-am luat cu gandul sa il vand si sa fac profit.

Am investit in ea cauciucuri, baterie, placute, RAR inmatriculare, transport. In plus, mi-am luat si o marja de negociere.NU a fost cumparata cu cat a zis respectivul.

deci 1850 euro negociabil.

Numai bine.

eu cred ca are ca hiba stricatul de baterii motorul asta :))))

toti proprietarii au schimbat-o :))

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/topic/68542-vand-suzuki-dr-650-se-an-1996/page__p__352545#entry352545

si celalalt:

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-dr%20650%201996-din-1996-260861.html

si cine stie cati proprietari o mai avea motorul asta pe anul in curs... pana acum 3. cu italianul 4, si asta doar intr-un an

bafta la vanzare!!

Link la postare

eu cred ca are ca hiba stricatul de baterii motorul asta :))))

toti proprietarii au schimbat-o :))

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php/topic/68542-vand-suzuki-dr-650-se-an-1996/page__p__352545#entry352545

si celalalt:

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-dr%20650%201996-din-1996-260861.html

si cine stie cati proprietari o mai avea motorul asta pe anul in curs... pana acum 3. cu italianul 4, si asta doar intr-un an

bafta la vanzare!!

Era f veche bateria schimbata de mine, si asta merge f bine de o luna, am verificat si incarcarea.Deci zic sa-ti vezi de treaba.

Cel de la lugoj a adus-o ca sa o vanda mai departe, la fel si urmatorul, nu au mers cu ea, nu au inscris-o, deci nu se pot numi proprietari.Merg fara probleme cu ea de 3 luni, e testata si pe sosea si offroad, este in stare excelenta.Imi pare rau ca nu ai ajuns primul la ea, dar se pare ca te-a afectat mai mult decat trebuia.Te razbuni pe mine acum sau ce se intampla?Vrei sa=-mi impui tu pret de vanzare pt lucrul pe care il detin???Renunta sa mai scrii aici, daca nu esti interesat.Topicul este legat de vanzarea unei motorete, nu consilieri psihice pt toti ciudatii.

Accept orice test la motoreta.

Link la postare

stai frate linistit, ca daca puneai la cat ai dat tu pe ea plus inmatriculatul si ce ai mai cheltuit (fara exagerari), ma interesa clar si pe mine si eventual spalata macar. asa cand vii cu aproape 2000 de euro pentru o baba din 96, parca nu prea se cuvine.

pe de alta parte trebuie sa afle lumea de tepari, ca oricum e forumul plin.

Link la postare

stai frate linistit, ca daca puneai la cat ai dat tu pe ea plus inmatriculatul si ce ai mai cheltuit (fara exagerari), ma interesa clar si pe mine si eventual spalata macar. asa cand vii cu aproape 2000 de euro pentru o baba din 96, parca nu prea se cuvine.

pe de alta parte trebuie sa afle lumea de tepari, ca oricum e forumul plin.

Atunci fa o oferta.Si ia un diazepam inainte, esti f f agitat, nu te iau la misto, dar chiar ai o problema, te-a afectat rau motoreta asta.Pe bune, fa o oferta, poate chiar ne intelegem.

Apropo, am si topcase la ea.

Link la postare

si eu stiu motorul, si fostul proprietar tot genul asta dfe samsar era. Cred ca cel mai potrivit ar fi sa o vinzi prin Vitan, si BRAVO lui Dinu ca scoate la iveala astfel de chestii.

Eu iti urez sa o vinzi, dar la pretul corect. Jepcareala cum ziceam ar fi bine sa o incerci in tirg, aici e forum de motociclisti.

Link la postare

Ma bag si eu in seama. Imi plac dr-urile ca sa fie ontopic.

Transportul unei motociclete, consumabilele si inmatricularea ei, nu reprezinta o investitie si un motiv de crestere al pretului. Sunt "investitii" pentru legalitatea si buna functionare a motocicletei. Parerea mea. Esti liber sa ceri cat vrei oricum. Prost e ala care da.

Link la postare

Ma bag si eu in seama. Imi plac dr-urile ca sa fie ontopic.

Transportul unei motociclete, consumabilele si inmatricularea ei, nu reprezinta o investitie si un motiv de crestere al pretului. Sunt "investitii" pentru legalitatea si buna functionare a motocicletei. Parerea mea. Esti liber sa ceri cat vrei oricum. Prost e ala care da.

Vreo 3-4 proprietari, in colturi opuse ale tarii si ajunge mobra sa coste 3000e :)).

Ontopic: faina mobra, daca nu aveam alte planuri momentan o luam in calcul pt o eventuala cumparare.

Link la postare

iata si reactia proprietarului la momentul datului in fapt :))

post-110-052464900 1283761281_thumb.jpg

Bai "persoana" (ca altfel nu stiu cum sa-ti zic) eu nu stiu daca sunt motociclist, doar imi plac motocicletele si am citeva, drept urmare am ceva vreme de cind am cont pe aici. Ca idee, ma dezgusta manelarii, prostii, incultii si nesimtitii de care ma "lovesc" din ce in ce mai mult in ultima vreme, din pacate si pe forumul asta care scapase pina acum.

Logan nu am, pt ca am alta masina, tot atit de comuna ca si Loganul si sincer nu am inteles de ce trebuie sa urinezi pe masina mea, dar in fine probabil ca asta e nivelul tau. FYI, intre timp OAMENII folosesc toaleta.

Cam atit am avut eu sa-ti transmit, si nu pot decit sa ma bucur pentru reactia ta, esti exact genul de "persoana" care ma gindeam ca esti.

Sa speram ca de acum vei avea parte de cumparatori care sunt la nivelul tau intelectual.

:-)

Link la postare

iata si reactia proprietarului la momentul datului in fapt :))

post-110-052464900 1283761281_thumb.jpg

Bai "persoana" (ca altfel nu stiu cum sa-ti zic) eu nu stiu daca sunt motociclist, doar imi plac motocicletele si am citeva, drept urmare am ceva vreme de cind am cont pe aici. Ca idee, ma dezgusta manelarii, prostii, incultii si nesimtitii de care ma "lovesc" din ce in ce mai mult in ultima vreme, din pacate si pe forumul asta care scapase pina acum.

Logan nu am, pt ca am alta masina, tot atit de comuna ca si Loganul si sincer nu am inteles de ce trebuie sa urinezi pe masina mea, dar in fine probabil ca asta e nivelul tau. FYI, intre timp OAMENII folosesc toaleta.

Cam atit am avut eu sa-ti transmit, si nu pot decit sa ma bucur pentru reactia ta, esti exact genul de "persoana" care ma gindeam ca esti.

Sa speram ca de acum vei avea parte de cumparatori care sunt la nivelul tau intelectual.

:-)

Nu a fost o reactie, am vrut sa-ti scot din cap niste idei preconcepute despre tine.De ce ar trebui sa-mi fie rusine(pt ca asta vrei, aratand la toti PMul de la mine) , din ce ti-am scris?De faptul ca merg iarna cu mobra?Sau te mandresti ca stii sa folosesti print screen si sa dai copy paste?

In concluzie, imi cer scuze pt jigniri, directe, sau indirecte, prin postarea acestul anunt de vanzare a unei motociclete; va ramane doar pe bikeshop, unde au anunt doar cei ce-i(am stiut sa scriu!!) enumeri tu.

Numai bine !!

Link la postare

UP, 1300 EURO, capacul stanga motor spart, m-a lovit un coleg conserval de-al lu xorx.O sa-l fac pe asigurarea lui, dar cam intr-o luna vine piesa.In starea asta 1300 euro, plus reparat tot de mine, cand se accepta dosarul de la astra.

Link la postare

Nu ma bucur, mi-e indiferent.

Ce ar trebui sa faci ar fi sa te gindesti DE CE s-a intimplat asta.

Oricum, daca e din vina aluia o sa ti-o repari, eu zic "sa zici mersi" ca nu ai patit tu nimic.

Despre vinzarea cu capacul spart nu cred ca o sa gasesti pe cineva sa o ia asa, pt ca si daca o ia tot sta si se uita la mobra ca nu are cum sa mearga cu ea, asa ca cel mai bine ar fi sa o dai reparata. parerea mea.

PS. cind am zis "Prieten de-al meu" nu m-am referit la boul cu masina care nu se uita pe unde merge...

Link la postare

astazi vin si ti-o iau, daca e totul in ordine.Ofer 800 euro.Anunta-ma aici sau pe PM daca esti de acord.

Numai bine

Am scris urgent pt ca vreau sa o dau sa-mi iau masina sau alta mobra cat mai repede.Nu urgent pt ca nu am ce manca.

Cred ca sunt cu 800 de Euro niste scutere sau Dr 600 din '87 '88 pe bikeshop.Deci bafta in gasire motocicletei potrivite pt tine, deoarece clar nu e asta.

1300 E, Urgentutz

Link la postare

SUS

1300 un pret corect tinind cont ca si actele pentru inmatriculare costa ceva banuti.

UP si de la mine.

Motocicleta este inmatriculata pe numele meu!!Repet nu fac comert cu motociclete.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.