Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

dement00r

cumpăr Vreau Sa Cumpar Urgent Moto !

Recommended Posts

Salutare ... caut fara rezultat inca de ceva timp sa imi cumpar un motor pe diferite site-uri dar fara noroc .

Un prieten mi-a recomandat acest forum si sper sa am mai mult noroc aici . Cauza pentru care nu am reusit inca este aceea k singura mea cale de a achizitiona unul este in rate... asadar ... as dori un motor peste 400 cm3 .. nu conteaza anu sau kilometri doar sa fie in stare buna de functionare sa nu prezinte defecte optice majore si sa aiba toate actele in regula .. Pot sa ofer 100 de euro pe luna garantat ... in unele luni si mai mult . K totul sa fie in regula si sa nu se creada k as dori sa dau teapa sau ceva facem totul prin contract la notar .. Va rog care stiti ajutati-ma .. imi doresc foarte foarte mult si alta cale sa imi iau nu am . Va multumesc !

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ... caut fara rezultat inca de ceva timp sa imi cumpar un motor pe diferite site-uri dar fara noroc .

Un prieten mi-a recomandat acest forum si sper sa am mai mult noroc aici . Cauza pentru care nu am reusit inca este aceea k singura mea cale de a achizitiona unul este in rate... asadar ... as dori un motor peste 400 cm3 .. nu conteaza anu sau kilometri doar sa fie in stare buna de functionare sa nu prezinte defecte optice majore si sa aiba toate actele in regula .. Pot sa ofer 100 de euro pe luna garantat ... in unele luni si mai mult . K totul sa fie in regula si sa nu se creada k as dori sa dau teapa sau ceva facem totul prin contract la notar .. Va rog care stiti ajutati-ma .. imi doresc foarte foarte mult si alta cale sa imi iau nu am . Va multumesc !

Salut, ti-am trimis pm. Bafta.

Link la postare

ce spui?th_file_331902_phpfeHoNI.jpg

SUZUKI gs500e sport,schimb auto,scute - 850 EURO

Informatii despre motocicleta

Producatorul motocicletei

SUZUKI

Modelul motocicletei

gs500e sport,schimb auto,scute

Anul fabricatiei

1992

Categorie

sport/touring

Kilometri

48100 Km

Putere

50 CP

Capacitatea

500 cmc

Culoare

negru

Starea tehnica si juridica

Stare

buna

Acte

inmatriculata

Detaliile anuntului de vanzare

Pret

850 EURO

Locatia

mures

Comentarii

Vand urgent,motorul e in stare foarte buna,un propr. pe carte,adus din Germania asa cum este,carenatl,VT 2012, consumabile schimbate, kit lant nou,cauciucuri noi ,mici defecte optice, eventual schimb cu scuter si dif.sau auto inmatr.sau neinmatr. dau dif

Introdus la

2010-09-22

Expira in

100 zile

Detalii despre vanzator

Nume

florin

email

flo_mihaela@yahoo.com.nospam.com

Stergeti '.nospam.com' inainte de a trimite emailul.

Telefon

0745661490

Web

Fotografii

<A title="Afiseaza fotografiile la dimensiunile originale. Atentie: unele fotografi au dimensiuni ce depasesc rezolutia monitorului." href="/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=331902&selpic=0&zoom=0#foto" target=_self>Afiseaza fotografiile la dimensiunile originale

th_file_331902_phpfeHoNI.jpg th_file_331902_phpJRShls.jpg th_file_331902_phpDJwe4k.jpg th_file_331902_phpoVn7e4.jpg th_file_331902_phpHhRiGz.jpg

SUZUKI

Modelul motocicletei

Anul fabricatiei

1992

Categorie

sport/touring

Kilometri

48100 Km

Putere

50 CP

Capacitatea

500 cmc

SUZUKI

Modelul motocicletei

Anul fabricatiei

1992

Categorie

sport/touring

Kilometri

48100 Km

Putere

50 CP

Capacitatea

500 cmc

Culoare

negru

Stare

buna

Acte

inmatriculata

Pret

850 EURO

Locatia

mures

Comentarii

Vand urgent,motorul e in stare foarte buna,un propr. pe carte,adus din Germania asa cum este,carenatl,VT 2012, consumabile schimbate, kit lant nou,cauciucuri noi ,mici defecte optice, eventual schimb cu scuter si dif.sau auto inmatr.sau neinmatr. dau dif

Introdus la

2010-09-22

Expira in

100 zile

Detalii despre vanzator

Nume

florin

email

Telefon

0745661490

Web

Fotografii

<A title="Afiseaza fotografiile la dimensiunile originale. Atentie: unele fotografi au dimensiuni ce depasesc rezolutia monitorului." href="/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=331902&selpic=0&zoom=0#foto" target=_self>Afiseaza fotografiile la dimensiunile originale

th_file_331902_phpfeHoNI.jpg th_file_331902_phpJRShls.jpg th_file_331902_phpDJwe4k.jpg th_file_331902_phpoVn7e4.jpg th_file_331902_phpHhRiGz.jpg

Culoare

negru

Stare

buna

Acte

inmatriculata

Pret

850 EURO

Locatia

mures

Comentarii

Introdus la

2010-09-22

Expira in

100 zile

Detalii despre vanzator

Nume

florin

email

Telefon

0745661490

Web

Fotografii

th_file_331902_phpfeHoNI.jpgth_file_331902_phpJRShls.jpgth_file_331902_phpDJwe4k.jpgth_file_331902_phpoVn7e4.jpgth_file_331902_phpHhRiGz.jpg

http://www.bikeshop.ro/show.php?id=331902

cred ca poti vedea acum.

Link la postare

iti dau eu unul in rate...minim 250eu lunar..ce imi lasi garantie?faza cu notarul nu tine..umbli cu hartia de la notar sa recuperezi banii...

Link la postare

Nu .. hartia la notar reprezinta un cotract ... in care va fi specificat k dak intarzii cu o luna plata se poate sa mi se ia motorul si sa nu mi se mai dea nici un ban inapoi ... si pentru a avea doava k platesc lunar .. bani vor fi trimisi prin western si dovada va fi chitanta . Nu am cum sa dau 250 pe luna ... (referitor la oferta ta) . salut si merci pentru interventie .

Link la postare

am un amic care si-a dat masina in rate la cineva cu acte la notar..de 3 ani umbla sa recupereze banii de la cel care a cumparat masina..asta intre timp a vandut-o.singura solutie sa mai scoata ceva e sa mearga peste ala acasa si sa-i de-a in cap....referitor la oferta mea,eu zic sa te mai gandesti...daca te depaseste,mie nu imi ramane decat sa iti doresc succes la cautari...cu toate ca ma indoiesc ca vei gasii vreo oferta in conditiile tale.sfatul meu e sa scoti bani din banca si platesti acolo 100eu lunar rata...

Link la postare

Hai sa iti explic un pic situatia mea k poate asa nu ma vei mai considera tzepar sau mai stiu eu ce ... lucrez la petrom baneasa .. dar sunt angajat la firma dealerului de statie .. pe cartea de munca am 7 mil ... in mana iau 5 juma . Deci k sa ma duc la banca cu 7 salariu .. imi mai tre 2 giranti k sa imi dea 1 mie cel putin . SI nici nu o sa ma creada k pot sa ma lipsesc de ei . Daia zic k iau de la cineva in rate ... stie cum sta treaba . Bineinteles k pot sa strang si mai mult de aia 5 mil pe luna dar nu stiu sigur cat ... poate si 250 cat ceri tu ., dar nu e sigur ...

Link la postare

nici prin gand nu mi-a trecut sa te consider tepar,dar am invatat un lucru in viata,din greseli si evenimente nedorite-fereste-te de romani.....de ce nu iti aduni banii care-i poti oferii lunar ca si rata,iar in primavara sa iti cumperi motorul?acum sezonul sa incheiat...uite,iti pun o foto cu ce am eu de oferit...totul e ok,actele in regula...eu nu sant in tara de multi ani si nu voi fi multi ani de acum inainte..si in plus,am nevoie de loc in garaj ptr un mou motor care va ajunge in luna dec ...daca esti interesat,putem discuta..dar 100eu cat imi oferi tu,cheltui eu lunar pe benzina...daca ai ce lasa garantie,maine poti venii dupa motor.oricum,pana in dec o sa-l dau intr-un fel sau altul..daca nu,asta e..nu cere de mancare

post-7430-083546800 1286401123_thumb.jpg

Link la postare

Garantie nu stiu ce as putea sa las ... singurele lucruri de valoare mia mare sunt un scuter care il am pentru naveta (eu stau in piata romana pana in baneasa e cv) ... dar ala nu face mai mult de 200 euro si calculatoru dar de asta nu pot sa ma lipsesc ... o sa incerc sa vad cum si ce sa fac ... rate asa la pers vad k nu merge ... aleg iar calea bancilor ... si stiu k sa terminat sezonul ... mai stiu k acum scad si preturile .. Referitor la ce ai spus tu cu fereste-te de romani stiu ai dreptate nu te contrazic o secunda si ma pun si in locu tau ... am luat si eu destule tzepe ..

Link la postare

iti dau eu unul in rate...minim 250eu lunar..ce imi lasi garantie?faza cu notarul nu tine..umbli cu hartia de la notar sa recuperezi banii...

Ei mai, nu stiti nimic.....de casco ai auzit? Ii faci casco la motocicleta(sa nu-mi ziceti ca la astea vechi nu se poate, ca stui eu ca se poate, la moto da, la auto nu prea, si si acolo iti pune o valoare maximala, de dauna totala care le convine) si astfel in cel mai rau caz daca intarzii cu ratele, iti va plati societatea de asig la care ai facut casco-ul, iar ei se vor descurca sa recupereze motorul.

Daca nu esti incepator, iti dau eu in rate FZR 1000Exup din '94 la aprox 60E pe luna timp de 1 an si 300E avans, iar cu restul de cheltuieli te descurci, inclusiv plata casco.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.