Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

radu_cioc

vand Gsx-R 600 K8

Recommended Posts

vand gsx-r 600 k8, inmatriculat martie 2009

9000 km, culoare alb-albastru, stare impecabila- 5500euro

revizii la zi , carte service, itp valabil 2011

0723385138

radu_cioc@yahoo.com

Nenea!, da de ce asa pretu asta ca lumea pe aici cere banii astia pe k6,k7 maxim?

E un motor super mai ales ca vine cu Drive Mode Selector (S-DMS) care il face " prietenos" pe ploaie si in oras

Bafta la vanzare :thumbsup:

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Proprietarul acestei motociclete este un om cu foarte mult caracter, a parcurs Ramnicul Valcea -Buzau in speranta ca va gasi tot un om cu foarte mult caracter dar sa inselat pentru ca potentialul cumparator era total dezorientat.

Am vazut personal aceasta motocicleta si am constatat ca este ca de showroom, nici macar un defect cat de mic nu am gasit. (cand cautam pt. mine gaseam pumai petarde)

Sa dea Dumnezeu sa ajunga pe maini bune!!!

Link la postare

din pacate este adevarat ca exista si oameni nehotarati chiar daca marfa este de calitate, important este ca acest motor sa ajunga la cineva care chiar il doreste cu adevarat

motorul a ajuns la 9300km, pretul ramane la 5500e

Link la postare

Ar fi interesant sa aflam de ce potentialul cumparator era total dezorientat cand motocicleta se afla in fata lui... :D

Ca pe tine aladin, nu te mai cred de cand m-am dus la Buzau sa vad un R6 despre care ziceai la fel... adica sa ajunga pe maini bune ca motoreta e bibelou... si cand am vazut-o era cazuta si reparata si revopsita...

Link la postare

Ar fi interesant sa aflam de ce potentialul cumparator era total dezorientat cand motocicleta se afla in fata lui... :D

Ca pe tine aladin, nu te mai cred de cand m-am dus la Buzau sa vad un R6 despre care ziceai la fel... adica sa ajunga pe maini bune ca motoreta e bibelou... si cand am vazut-o era cazuta si reparata si revopsita...

Stai putin prietene, nu toata lume poate fi de acord cu toata lumea, r6-le la pretul cerut este beton la asta ma refer, daca ai tu mofturi sa fie vopsea originala, da 6000 de euro si ai rezolvat problema, nu merit sa fi asa ostil cu mine ca nu ai venit la Buzau si ai gasit un r6 fara o roata sau fara far, r6-le ala nu a fost revopsit total cum lasi sa se inteleaga, din cate am vazut si eu are codita si rezervorul revopsite carena frontala ,lateralele, cadru de bord, si ce plasticute mai are pe acolo am vazut ( ca si tine) ca sunt de fabrica ne reparate deci nu a suferit ceva major. Foarte usor indoi un rezervor sau julesti o codita foarte usor.Eu zic sa mai stai 2 ani si poate gasesti la 4500 cu vopsea originala.

Cat despre cumparatorul nehotarat poate comenta vanzatorul ca nu am nici o treaba cu el, poate spune cum sa inrosit si panicat in acelas timp amicul meu care vroia sa cumpere mobra, poate a realizat ca este prea mare pentru el, poate ii tremura mana pe bani in buzunar el stie, cert este ca baiatul a venit pana la Buzau degeaba si pentru asta ma scuz eu in fata lui pentru ca merita, a mers prin ploaie vant, frig, sa vada un nehotarat o motocicleta, si poate vine si pe la intruniri de acum incolo ca daca ne intalnim il imbat rau de tot.

Link la postare

My friend aladin, pur si simplu am spus ca nu te mai cred. Voiai sa ma exprim mai frumos ca sa nu par ostil? Am spus-o scurt si la obiect.

Tu ai tendinta de a exagera lucrurile inutil. Despre R6 ai spus ca e bibelou, despre gixxer spui ca este ca de showroom si ca n-ai gasit nici macar un defect. Hai sa fim seriosi... Inteleg ca tu vrei sa lauzi motoretele, dar exagerezi si nu ziceam nimic daca nu faceai remarcile astea ca de targ vitan...

Tu si vanzatorul R6-lui stiati foarte bine ce are sau ce nu are motocicleta, si va bazati pe faptul ca poate vine un incepator disperat care nu se pricepe sau care nu e pretentios si scoate banul la comanda...

Mofturi sa fie vopsea originala? Asta e un criteriu de baza, nu un moft, indiferent daca e codita,rezervor sau carene laterale...

Si cu toate ca sunt pretentios am trecut peste faptul ca nu avea oglinzi sau ca lipsea o parte din evacuare.

Toate lucrurile astea trebuie spuse, pentru ca altfel se pierde timpul degeaba...

Ma intreb cum reactionai tu daca veneai la Bucuresti si descopereai un inconvenient pe care puteai sa-l afli direct la telefon.

Iar R6 4500 de euro cu vopsea originala gasesti acum, nu peste 2 ani. Uita-te pe piata din Romania, nu pe aia din Germania.

Cat despre acest gsxr, arata bine in poze, pare ingrijit si pretul este rezonabil.

Bafta la vanzare Radu si scuze pentru offtopic

Link la postare

Eu nu complotez cu nimeni si nu stiu nimic de r6-le ala am vazut doar ce ai vazut si tu si mie unu imi place la banii aia, poate ca tensiunea asta o sa-ti treaca pana la vara cand o sa ne intalnim pe la vre-o intrunire si bem ceva alatari de noul tau r6 tzipla.

Si... gixerul asta kiar este bibelou (asa era cand am vazut-o) si eu am tot k8 si am stiut exact unde sa ma uit deia ma luat nehotaratul cumparator cu el (ma rugat de fapt)

Link la postare

Eu cred ca nu este normal sa va reglati micile voastre dispute de opinii legate de un motor si mai ales de alt motor decat cel ce apare in anunt

daca apar comentarii ce vizeaza direct motocicleta din anunt va rog sa postati altfel sincer nu vad rostul

multumesc

Motocicleta si-a gasit noul stapan si noua casa

Sa-i fie numai de bine la noua adresa, sa nu aiba parte de incidente si sa aiba mare grija de noul stapan

Distractie placuta fara mine de acum incolo

Anuntul nu mai este valabil

S-a vandut Suzy

Mai avem echipament de dat daca e cineva interesat, echipament de calitate, gasiti anunturile in sectiunile speciale

Multumesc

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.