Mergi la conţinut
  • 0
Autentifica-te  
Raducanul

Posesori De Cbr 600F

Întrebare

Rog cunoscatori/posesori de CBR 600F...F2,F3,F4 daca ma poate ajuta cu un sfat sau orice altceva. Fiind incepator in randul Bikerilor vreau sa`mi achizitionez un Cbr...nu vreau Cbr 125 pentru ca nu am bani sa`l schimb...Sunt constient ce inseamna 600, dar am zis ca merg la curs de perfectionare de la Amkart Tunari la inceput si poligon. Am probat un CBR 600RR, dar ajung cu varfurile pe pamant...Am 1,70 si nu am avut ocazia sa probez F2,F3,F4 de aceea va cer sfat dak ajung cu picioarele pe pamant. Va multumesc!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

3 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

• 0

Eu mai merg pe f4i al unui prieten si ajung bine jos (1,72).

In legatura cu incepatoria pe 600f nu e chiar asa de rau atata vreme cat ai minte...

Link la postare
  • 0

Multa lume a inceput pe 600F, (inclusiv eu). Daca ai capul pe umeri si vrei sa ti-l pastrezi acolo, este ok motorul de 600.

Daca esti in perioada hormonala (respectiv 18-22 ani) iti recomand sa iei in considerare faptul ca este extraordinar de usor dar se franeaza mult mai greu (valabil la orice motor).

Daca nu ai exterienta in trafic cu masina, sa fi invatat sa citesti traficul, iarasi iti recomand sa te gandesti de 2 ori, pt ca iti poate taia oricand calea, si daca nu stii sa previi situatii de genul inainte ca ele sa se intample (respectiv sa te pozitionezi corespunzator intro intersectie, sa nu stai in unghiuri moarte, etc.) te imprastii pe jos. Acum depinde si in cate bucati de imprastii...

Overall e o moto excelenta. Cu adevarat este sport touring, adica daca vrei sport (si o sa vrei la un moment dat) alearga cu tine in spate. Daca vrei touring, te duce lejer in spate.

Link la postare
  • 0

Ca bine ziceti cu capul pe umeri... tot f4i am avut si eu si ma descurc bine... primul sezon si sunt incantat de ea, si de lumea pe 2 roti :P

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.