Mergi la conţinut

Motoveterani, Bine Ati Venit!


zigzag

Recommended Posts

Va salut domnilor. Sunt AdrianP de pe forumul celalalt...Sper sa nu generez nici un fel de confuzii, asa eram inregistrat acolo dar tot eu sunt...Ma bucur ca ne-am regrupat aici. Il salut pe Ivan pe aceasta cale si nadajduiesc sa fie de bun augur mutarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si io pe toti cei retrasi in raiul florilor si asa cum zicea Adi VFR, sper sa fie de bun augur si...sa ne fie mult mai bine aici!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai draga Gorjanule,

Maria Tanase "Marioara de la Gorj".............

Acuma sa nu-ti creasca nasul sa ai impresia ca ma dau la tine. :whistling:

Iata ca am o noua aparitie datorita faptului ca nu am putut sa-mi reeditez avatarul si 'tehnica' manca-oar lupii de pe strada.

pe aceasta cale aducem vii multumiri lu' Domnu GUN care-le m-a adus p'acilea pa drumurile bune care va sa zica.

ne mai vedem si auzim cu drag p'acilea.:Jumpy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Ivane, sunt si eu alaturi de tine. Dincolo nu mai era nimic de spus, poate doar aplicata zicala: "fiecare pasare pe limba ei piere".

S-auzim numai de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni.. ma bucur sa te revad eu.. :)

Ti-ai facut cont aici inca din primele zile de cand am repus in functiune pro-bike-ul dupa ce a fost mutat pe motociclism.

Numai eu stiu cat ma bucuram la fiecare membru pe care il vedeam inregistrandu-se biggrin.gif

Enjoy your stay!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru toti cei repliati aici, poate mai mult decit Noni sau decit isi inchipuieste fiecare dintre voi, fiindca asta imi demonstreaza ca nu m-am inselat niciodata, am avut mereu linga mine doar prieteni adevarati si pot pleca oricind cu voi la drum, fara griji! Asa ca draga Noni, te rog sa fii foarte ingaduitor cu batrineii, fiindca de la o virsta incolo este greu sa te obisnuiesti cu "clapele" si mai toti gresim, stergem sau postam aiurea, mincam sau adaugam cuvinte care schimba uneori sensul mesajelor pe care vrem sa le transmitem...motiv pentru care o atentionare pe PM pentru a remedia sau sterge greslile face mai mult decit o replica sau o remarca acida. Nu vreau sa fac referire la absolut nimic de pina acum, fiindca am vazut ca sinteti altfel de oameni aici, sintem altfel vazuti si tratati, era pur si simplu doar un sfat prietenesc. Pentru cei care nu reusesc sa posteze, sa transmita PM-uri, sa posteze poze...sau orice alt inconvenient intimpina, rog multe rabdare si ingaduinta, pina ne obisnuim cu noul format, noile reguli si noii prieteni care ne-au deschis usa! Mii de multumiri tututror!:victory:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru toti cei repliati aici, poate mai mult decit Noni sau decit isi inchipuieste fiecare dintre voi, fiindca asta imi demonstreaza ca nu m-am inselat niciodata, am avut mereu linga mine doar prieteni adevarati si pot pleca oricind cu voi la drum, fara griji! Asa ca draga Noni, te rog sa fii foarte ingaduitor cu batrineii, fiindca de la o virsta incolo este greu sa te obisnuiesti cu "clapele" si mai toti gresim, stergem sau postam aiurea, mincam sau adaugam cuvinte care schimba uneori sensul mesajelor pe care vrem sa le transmitem...motiv pentru care o atentionare pe PM pentru a remedia sau sterge greslile face mai mult decit o replica sau o remarca acida. Nu vreau sa fac referire la absolut nimic de pina acum, fiindca am vazut ca sinteti altfel de oameni aici, sintem altfel vazuti si tratati, era pur si simplu doar un sfat prietenesc. Pentru cei care nu reusesc sa posteze, sa transmita PM-uri, sa posteze poze...sau orice alt inconvenient intimpina, rog multe rabdare si ingaduinta, pina ne obisnuim cu noul format, noile reguli si noii prieteni care ne-au deschis usa! Mii de multumiri tututror!:victory:

Pe acest forum ma incanta foarte tare faptul ca nu sunt prea multi bagatori de seama.

Toti cei care posteaza, chiar au cate ceva de spus.

Bine ai revenit, Toni!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe acest forum ma incanta foarte tare faptul ca nu sunt prea multi bagatori de seama.

Toti cei care posteaza, chiar au cate ceva de spus.

Pai d-aia la prima vedere pare ca dincolo e mai multa activitate. Dar la o privire mai atenta, cel putin jumatate din posturile de acolo sunt off topicuri si scandaluri. Si cum in general romanu' e atras de manele si scandal, mi se pare si normal ca acolo sa existe o asa zisa activitate intensa.

Daca stau sa ma gandesc, ma bucur ca acest site este mai putin populat. Daca ar fi multa lume pe aici si siteul asta ar arata exact ca dincolo, "manele" si scandal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni.. ma bucur sa te revad eu.. :)

Ti-ai facut cont aici inca din primele zile de cand am repus in functiune pro-bike-ul dupa ce a fost mutat pe motociclism.

Numai eu stiu cat ma bucuram la fiecare membru pe care il vedeam inregistrandu-se biggrin.gif

Enjoy your stay!

Salut Noni,

nici in ziua de azi nu stiu daca, conturile de pe vechiul pro-bike au fost mutate, furate sau luate cu japca. Eu aveam cont pe pro-bike de prin 2000 sau 2001, nici nu mai stiu exact si prin 2004 m-am trezit fara el dar cu cont pe motociclism. Mi s-a parut atunci, ca si acum dealtfel, o manevra lipsita de eleganta (ca sa nu-i spun magarie) sa-mi fie mutat contul fara sa fiu intrebat daca sunt de acord. Mi-am refacut contul aici imediat dar din pacate activitatea aici a avut mult de suferit. Oricum, bine ca a fost cineva care a investit mult timp, inteligenta, pasiune etc. si a facut ca acest forum sa nu dispara.

Felicitari tuturor celor care au contribuit la treaba asta!

S-auzim numai de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@angi, multumesc de invitatie, dupa cum vezi i-am dat curs si m-am inscris si aici.

nu am apucat sa vad ce s-a intamplat cu suspendarea lui ivan, am prins ideea in linii foarte mari ca a fost cam "abuzat" pe celalat forum (acum motivele chiar nu mai conteaza). ce sa zic, sunt destul de surpris. oricum, dupa ce am vazut ca si topicul cu veteranii s-a tranformat in balci mi-am cam zis ca pe forumul ala e doar un loc bun de flame si injuraturi.

sa speram ca aici moderatorii isi fac treaba. personal m-a deranjat cel mai tare cand am dat report la un post de-al meu pe care l-am facut putin la nervi (si am vrut sa fie sters) si nu s-a intamplat nimic. asta mi-a dat de gantid care e "politica de stat" acolo totul: flame, clone, troli, injuraturi, moderatori care se joaca cum vor ei cu posturile, o mizerie.

asa cum unii stiti, acasa stau ceva mai putin, si doar in weekend. cu voi insa as iesi oricand. o sa ma uit la ce puneti la cale si daca ma potrivesc cu programul... ne vedem.

toate bune

gabi

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te asteptam si pe tine Toni la urmatoarele intalniri. Daca ai sti ce ai pierdut la Ticleni si laCheia.

Am vazut ce am pierdut pentru ca am urmarit desfasurarea evenimentelor indeaproape...sper sa nu se mai repete (adica sa nu mai lipsesc :beer: ).

S-auzim numai de bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam pe topicul veterani adunarea de pe forumul concurent, si creste inima in mine, cand vad ca motoveteranii nu mai scriu pe acolo.:thumbup::pilot:

Aoleu....chiar asa ? A ramas doar onoarabilul demisionar ?Care n-a mai demisionat , dar nici n-a retractat? Ptiu...drace.:search:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai "excitati" mult situatia, s-ar putea sa aveti surpriza ca dupa vreun copy / paste de aici sa va treziti cu replici acide si tamponari seniorale, asa ca sa lasam defunctul sa-si linga ranile in cotetul lui singuratic! Stiti voi vorba aia: "mortii cu mortii, viii cu viii!":victory:

Inclusiv traficul de-acolo s-a redus semnificativ, iar replici...cin' sa dea? :notworking:

Doar sintem cam toti aici!:thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane, nimeni cu a zis nimic de rau. Doar ca s-a facut liniste.

Un lucru din toata povestea asta este cert.

Suntem prieteni si suntem UNITI!

De cand a deschis acest topic Angi, tot mai multi bosorogi (asta ca sa te citez), s-au autoexilat de la topicul mentionat mai sus.

Nu cauta galceava ca sar la gatul tau de oltean.(glumeam :pokey: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu dau motiv de gilceava dar ma gindesc ca la numarul ala de voturi pro Ivan de pe celalalt forum(si atit de putine impotriva) baietii ar fi trebuit sa incerce ceva de genul unei scuze fiindca e clar ca au gresit.Ca vorba aia cind unul iti spune ca esti nebun nu-l lua in seama dar cind iti spun mai multi du-te la doctor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca-i ceva necurat cu oamenii care au initiale genu' DP , DN. Numai D sa nu te cheme.biggrin.gif

Daca am carnet din 2000 si 42 de ani , ce sint ? Ca eu ma simt ca la opspce ani , nu mi-ar place sa ma faca careva "veteran". Adica ce , nu sint si eu adolescent ?

Si poti participa oricand la intalnirile noastre, daca iti face placere.

Respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...