Mergi la conţinut

Motoveterani, Bine Ati Venit!


zigzag

Recommended Posts

Votat :thumbsup:

15 ani consider potrivit. Cei care nu se califica ramin aspiranti, dar la fel ca si inainte impreuna cu noi, nici o diferenta de tratament. Din pacate exceptiile duc la aparitia nastasismelor :aggressive:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit dimineata cu Toni si s-a oferit sa centralizeze el toate modificarile si adaugirile aduse statutului pt a nu exista la un moment dat mai multe variante de statut si sa se creeze confuzii. Vom face mereu referire la ultima varianta de statut publicata si Toni se va ocupa sa o inoiasca de fiecare data. I-am transmis deja modoficarile solicitate in urma intalnirii de aseara. Totodata rog ca cei din tara care s-au gandit la o varianta de modificare sa precizeze si daca ea este in nume personal sau este rezultatul unei dezbateri colective, iar daca da, atunci sa puna si lista membrilor care sustin aceasta propunere ca sa ne dam seama de greutatea ei. Cei ce doresc sa se intalneasca cu motoveteranii de la ei din zona pot sa le trimit eu sau Dan Rosca in format electronic lista cu motoveteranii cu date de contact ,pt a-i contacta si eventual intalnii. Evident trebuie sa facem o mediere, dar nu se vor putea impaca toate parerile, deci sa fim cat se poate de obiectivi si nepartinitori.

15 ani consider potrivit. Cei care nu se califica ramin aspiranti, dar la fel ca si inainte impreuna cu noi, nici o diferenta de tratament. Din pacate exceptiile duc la aparitia nastasismelor :aggressive:

Eu propun sa evitam situatii jenante in care colegi de ai nostrii care au aderat la Slanic sau dupa si care au intrunit conditiile de atunci, sa fie eliminati sau marginalizati numai pt ca am schimbat noi regulile. Cei vizati ca exceptii nu sunt multi si asta se va intampla o singura data. Oricum din discutiile de pana acum majoritatea a fost pt un singur fel de membrii, fara nici o diferentiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pentru 20.

Va propun ca denumire:

Asociatia Motociclistilor Veterani Romani...adica AMVR

Si spun Romani si nu din Romania, pentru a le da posibilitatea si celor care au ales sa traiasca afara, sa poata face parte.

Este doar propunerea mea, nediscutata cu cineva.:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa declare pe proprie raspundere ca a folosit motocicleta 10 sezoane,

Asta e dovada? Tu chiar ne vezi oameni seriosi sa ne apucam sa juram unii in fata altora ca am motociclit "efectiv"???

Tu si cu Nastase aveti aceleasi idei traznite:

Cu mine nu pot ramane decat oamenii de calitate, demni, cu de la 10 ani de experienta in sus,

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e dovada? Tu chiar ne vezi oameni seriosi sa ne apucam sa juram unii in fata altora ca am motociclit "efectiv"???

Nu cred ca este vreo problema in a spune cand si cat a mers, asa cum a facut Dan Rosca.

Dar nu stiu cat de relevand va fi, pentru apartenenta la aceasta asociatie.

Cred ca jumatate dintre noi au avut pauza de motociclit, de cand au luat permisul si pana in prezent.

Perioadele mele de mers efectiv au fost 1989-1995; 1996-1998, 2008-2010,si nu cred ca este vreo problema.

Daca este raman doar simpatizant, dar prezent la intalniri voi spune ori de cate ori voi putea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Bogdan Harea................bogdan_harea

2.Angelo Brezoianu...........Angi

3.Sorin Nitescu..................SXN666

4.Radu Fanel.....................Stefan45

5.Sorin Gruesc...................sorin56ro2001

6.Dan Popescu..................Enduristul

7.Petre Mihu........................Crocodilul CBR

8.Doru Lefterache..............Doru Master

9.Petrache Duta.................Pedros

10.Gigi Constantin............radu85

11.Marian Popescu...........popair

12.Dan Popescu................Dan Popescu

13.Dan Olaru.....................

14.Teodor Ionescu............doru1900

15.Dan Rosca....................Dan Rosca -Rfd

16.Adrian Mijaica...............White Wolf

io zic sa punem Popestii sefi,ca sunt majoritari =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi propunere a facut-o si Doru Lefterache in mai multe randuri. Aceptabila as spune, dar sa vedem si poetilor din tara ce inspiratie le vine.:biggrin:

ce mi-e AMOVERO, ce mi-e AMVR, aceasi Marie cu alta palarie.....nu e mai simplu AV ( asociatia veteranilor) ....si la urma urmei de ce ar conta cum ne numim daca tot nu se inregistreaza niciunde ?

De acord cu 20 de ani ! (si cu exceptiile de rigoare.....dar sa nu devina regula !)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa alte ore de munca elaborioasa iata noua forma a statutului si anexei.

Pentru a evita eventualele discutii ce ar putea sa apara, legate de ordinea inscrierii pe lista, propun ca numele sa fie trecute in ordine alfabetica.

S-auzim numai de bine!

Anexa 1 statut AMVR.doc

statut AMVR 1.1.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa punem Popestii sefi,ca sunt majoritari =))

Propuneti o actiune si eu abia astept sa fiu condus de voi :thumbup:

Statutul este ok, cu exceptia lit.a, d, de la art.22 (nu cred ca este cazul).

E doar parerea mea, pot fi contrazis. Nu ma supar si nici nu ma cert cu nimeni.

:thumbsup:

Singurul punct in suspace este punctul "a " legat de activitati economice proprii. Nefiind inregistrati nu putem legal sa desfasuram activitati economice, deci nu putem realiza venituri proprii. Celelalte puncte legate de sponsorizare, donatii, etc nu am nimic impotriva. Sa fie primite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te consulti cu Bogdan pt. ca noi la sedinta am facut unele modificari.Forma finala o va posta Bogdan care va fi si ea la randul ei supusa dezbaterilor.

Am vorbit de cateva ori cu Toni azi. Fiecare aspect trebuie bine cantarit pt ca articolele sunt legate intre ele si nuantele pot fi subtile. Daca unora li se pare usor va asigur ca nu este si Toni se straduie sa aranjeze toate articolele cat mai coerent posibil. Sa citim cu atentie si sa ne imaginam situatii concrete pt a vedea daca statutul in forma aceasta le acopera eficient si daca nu, sa-l modificam. Nu este nici o graba, iarna abia a inceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit de cateva ori cu Toni. Fiecare aspect trebuie bine cantarit pt ca articolele sunt legate intre ele si nuantele pot fi subtile. Daca unora li se pare usor va asigur ca nu este si Toni se straduie sa aranjeze toate articolele cat mai coerent posibil. Sa citim cu atentie si sa ne imaginam situatii concrete pt a vedea daca statutul in forma aceasta le acopera eficient si daca nu, sa-l modificam. Nu este nici o graba, iarna abia a inceput.

Bogdan, important este ca datorita bunavointei lui Toni precum si a ta, lucrurile intra pe un fagas normal si firesc.

Probabil daca lucrurile decurgeau asa pe forumul vecin nu mai apareau toate mizeriile si toti bagatorii de seama.

Stabilirea vechimii de 20 de ani de permis si posesia unei motociclete in prezent, probabil vor selecta membri acestei asociatii cu sediul in INIMILE NOASTRE (imi place chestia asta de mor ):taunt:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de anexa 1.

Cred ca Bogdan o poate completa, tinand cont ca are deja o lista cu posibili viitori membri.

Sau fiecare se trece in tabel.

Evident lista exista la mine si Dan Rosca si poate ajunge la oricine o solicita, dar adeziunea este o actiune voluntara. Nu pot eu sa-i trec pe toti la AMVR, daca asa-i va ramane numele, pt ca ei s-au inscris in AMOVERO si poate nu sunt de acord cu schimbarea. Putem insa sa incepem lista cu cei care deja stim cum stam. Lista cu participantii de la Pui de Urs pt inceput, cu rugamintea ca la nr 1 sa-l trecem pe Pedala, nu ca ar avea drepturi in plus, ci pt ca ne-a fost sef la 3 intalniri pana acum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident lista exista la mine si Dan Rosca si poate ajunge la oricine o solicita, dar adeziunea este o actiune voluntara. Nu pot eu sa-i trec pe toti la AMVR, daca asa-i va ramane numele, pt ca ei s-au inscris in AMOVERO si poate nu sunt de acord cu schimbarea. Putem insa sa incepem lista cu cei care deja stim cum stam. Lista cu participantii de la Pui de Urs pt inceput, cu rugamintea ca la nr 1 sa-l trecem pe Pedala, nu ca ar avea drepturi in plus, ci pt ca ne-a fost sef la 3 intalniri pana acum!

De acord!

Cum procedam?

Fiecare fost sau actual membru AMOVERO, care va adera la nou-nascuta AMVR, sau cum se va numi ea, se va inscrie pe un tabel care ar trebui postat aici (gen Tabelul de la Tismana 2010).

Poate administratorii ne pot ajuta, in asa fel incat sa putem vizualiza tabelul, dar in acelasi timp, sa nu-l putem modifica decat cu acordul unui reprezentant al AMVR sau al administratorilor.

E doar o parere, asa afli de noi membri, un nr de telefon, adresa de email... etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut domnilor. Imi pare rau ca nu am putut ajunge si eu joi dar niste probleme m-au retinut pana tarziu la serviciu. Ma bucur ca lucrurile incep sa capete contur. Sustin si eu limita de 20 de ani, cu exceptiile mentionate, iar Statutul in forma actuala consider ca reflecta foarte bine ceea ce dorim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statutul este ok, cu exceptia lit.a, d, de la art.22 (nu cred ca este cazul).

E doar parerea mea, pot fi contrazis. Nu ma supar si nici nu ma cert cu nimeni.

:thumbsup:

Eu cred ca doar lit.a este in plus.

Parerea mea.

"

Evident lista exista la mine si Dan Rosca si poate ajunge la oricine o solicita, dar adeziunea este o actiune voluntara. Nu pot eu sa-i trec pe toti la AMVR, daca asa-i va ramane numele, pt ca ei s-au inscris in AMOVERO si poate nu sunt de acord cu schimbarea. Putem insa sa incepem lista cu cei care deja stim cum stam. Lista cu participantii de la Pui de Urs pt inceput, cu rugamintea ca la nr 1 sa-l trecem pe Pedala, nu ca ar avea drepturi in plus, ci pt ca ne-a fost sef la 3 intalniri pana acum! "

Eu zic , ca pentru inceput, ar trebui pur si simplu sa ne trecem intr-o simpla insiruire, urmind ca ulterior, sa finalizam tabelul.

Ce ziceti ? :whistling:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Opaa: Stimate domnule Nicon,

In afara de faptul ca sunteti veteran moto, conform regulilor AMOVERO

sunt onorat sa va duc la cunostinta ca, de acum, ati intrat in randul motociclistilor romani de elita.

Sunteti motociclist SENIOR !

concurenta, nu gluma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ssssst, ca uite, ne putem trezi cu el peste noi si aici...fiindca a furat-o si el (:shit:), dincolo!:clapping:

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/76501-motocilismro/page__view__findpost__p__397318

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...