Mergi la conţinut
xjr1200

adventure touring Bmw F650 (St) 1993-2000

Recommended Posts

mi-am vandut BMW-ul pana la urma.

desi il luasem ca motor de tinut, l-am reparat, aranjat;

pot spune ca desi consuma mai putina benzina decat similarele din aceeasi categorie intretinerea lui s-a dovedit a fi mult mai costisitoare decat a unei japoneze. ce nu am dat pe benzina am dat cu varf si indesat pe piese.

nu am avut probleme cu motorul sau cutia de viteze, alea sunt de fapt punctul forte al motocicletei (culmea ca nu-s produse de BMW) in schimb am avut destule probleme cu restul iar sintagma "boala lor" a ajuns sa ma exaspereze.

frey, releu de incarcare, ansamblu maneta ambreiaj, senzor frana spate si or mai fi cateva de care m-am izbit si pe care le-am dovedit rand pe rand pana m-am plictisit...

mi-am data seama ca atunci cand te urci de pe o jawa 350 sau CZ (sau oricare comunista) pe un F650 probabil ai senzatia de supermotor.

nu si cand ai avut o japoneza anterior.

bafta posesorilor. F650 este un motor extraordinar cu conditia sa mergi in weekend si relativ putin cu el.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

mi-am vandut BMW-ul pana la urma.

desi il luasem ca motor de tinut, l-am reparat, aranjat;

pot spune ca desi consuma mai putina benzina decat similarele din aceeasi categorie intretinerea lui s-a dovedit a fi mult mai costisitoare decat a unei japoneze. ce nu am dat pe benzina am dat cu varf si indesat pe piese.

nu am avut probleme cu motorul sau cutia de viteze, alea sunt de fapt punctul forte al motocicletei (culmea ca nu-s produse de BMW) in schimb am avut destule probleme cu restul iar sintagma "boala lor" a ajuns sa ma exaspereze.

frey, releu de incarcare, ansamblu maneta ambreiaj, senzor frana spate si or mai fi cateva de care m-am izbit si pe care le-am dovedit rand pe rand pana m-am plictisit...

mi-am data seama ca atunci cand te urci de pe o jawa 350 sau CZ (sau oricare comunista) pe un F650 probabil ai senzatia de supermotor.

nu si cand ai avut o japoneza anterior.

bafta posesorilor. F650 este un motor extraordinar cu conditia sa mergi in weekend si relativ putin cu el.

japonezele din acceiasi perioada ca si F sunt superioare din mai multe pct de vedere, dar trebuie luat in considerare si uzura in particular si mai ales cine si cum a mers, daca a fost facut la timp service s.a.m.d

Link la postare

Salut, va rog sa ma ajutati cine are cheie de bujii ...cu o poza ....pentru modelul meu BMW F650/1995. Vreau sa cumpar dar nu stiu ce dimensiune/model este. Poate are cineva de vanzare...multumesc.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.