Mergi la conţinut

Intalnirea Saptamanala A Motoveteranilor


stefan45

Recommended Posts

OK, deci:

Marian sta in capul mesei ,eu cu Ducu Cici ,Carmen Fabio si Orlando stam pe partea dreapta, Stefan cu tine cu Anghel cu Bujie cu Adi cu Pedros stati pe stanga, iar Bogdan in fata gratarului.Cine mai vine sta pe scaunele de plastic.

Gata,ne-am organizat......mai era ceva?  :laugh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, deci:

Marian sta in capul mesei ,eu cu Ducu Cici ,Carmen Fabio si Orlando stam pe partea dreapta, Stefan cu tine cu Anghel cu Bujie cu Adi cu Pedros stati pe stanga, iar Bogdan in fata gratarului.Cine mai vine sta pe scaunele de plastic.

Gata,ne-am organizat......mai era ceva? :laugh:

Eu ce fac stau la poarta?? Mai bine nu, stau cu Bogdan la grătar.

Daca scap de la munca si primesc permisie de la fiica-mea, parca as veni si eu.

Fiecare-si aduce ce consuma sau cum se face? Exista vreo taraba prin zona?

Cam așa trebuie sa fie, aducem fiecare ce vrem sa mâncăm.

Eu vin cu pastramă de porc si oaie si cu vin roșu sau alb de Murfatlar si apa minerală. Cui i-a plăcut pastrama si vrea pot sa aduc eu, la fel si vinul. Oaie 30 lei kg, porc 22 kg, vinul este promotie săptămana asta 21,20, 2 litri.

Si acum, ce sa zic, înainte de pastramă.........

Nu ma bag,......... poate vorbiti cu Popescu (cine vrea)........., marfa super buna (ca de la cunoscatori)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ce fac stau la poarta?? Mai bine nu, stau cu Bogdan la grătar.

Na ca de tine uitasem. Poti sa stai si la poarta daca vrei sa vinzi bilete .10 lei intrarea.  :thumbup:

Cam așa trebuie sa fie, aducem fiecare ce vrem sa mâncăm.

 

Eu vin cu farfuria de ciorba, trei sarmale si mamaligutza.Usturoiul il iau in buzunar ca il sparg la fata locului :laugh:

Si acum, ce sa zic, înainte de pastramă.........

Nu ma bag,......... poate vorbiti cu Popescu (cine vrea)........., marfa super buna (ca de la cunoscatori)

Cunoscatorii stiu ca mai intai trebe sa se coaca prunili ca cica productia de anul trecut e pe zero. :drunk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, deci:

Marian sta in capul mesei ,eu cu Ducu Cici ,Carmen Fabio si Orlando stam pe partea dreapta, Stefan cu tine cu Anghel cu Bujie cu Adi cu Pedros stati pe stanga, iar Bogdan in fata gratarului.Cine mai vine sta pe scaunele de plastic.

Gata,ne-am organizat......mai era ceva?  :laugh:

Buna "organizare", n-am ce zice ! Eu voi ramane la poarta sa rup bilete cu Silviu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e frig mergem in mansarda. Daca este cald stam in curte. Solicit 1-2 ajutoare pt mutat, aprins gratarul. Eu cumpar 2 saci carbuni, si 4 caserole mici, pahare si farfurii plastic. Ceva bere la cutie e, o sticla de wisichi e, ceva tarie traditionala e. Restul fiecare ce pofteste, sau pe loc de la Lidl, Kaufland, Profi, chioscul din colt. Saptamana asta ne mai destrabalam in Babesti 6. De saptamana viitoare sedinte serioase la Nasu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e frig mergem in mansarda. Daca este cald stam in curte. Solicit 1-2 ajutoare pt mutat, aprins gratarul. Eu cumpar 2 saci carbuni, si 4 caserole mici, pahare si farfurii plastic. Ceva bere la cutie e, o sticla de wisichi e, ceva tarie traditionala e. Restul fiecare ce pofteste, sau pe loc de la Lidl, Kaufland, Profi, chioscul din colt. Saptamana asta ne mai destrabalam in Babesti 6. De saptamana viitoare sedinte serioase la Nasu.

Voluntar astept instructiuni. Din pacate iar am comis-o cu painea. Am fost nevoit sa vin in Bucuresti cu camionul si nu aveam suficient spatiu, deh... daca veneam cu mobra era altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...