Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

Postez aici Prezentarea lui DORUMASTER privind propunerile de intalniri din 2011:

Eu propun pentru 2011 sa facem o intalnire in fiecare luna ( Aprilie - Noiembrie = 8 luni ) din care una sa fie la nivel NATIONAL ( fixata la o

anumita data, intr-o anumita luna, undeva in Centrul Tarii in fiecare AN .... ex. ultima saptamana din luna IULIE ) . Intalnirile Lunare

in diferite zone ale Tarii organizate de Motoveteranii din zona respectiva sau de cei ce au posibilitati de organizare in acea zona ....

ex :

Galen - la Felix sau in alta parte

Rul - la Moeciu, Bran sau Rasnov

Gigi - la Sighisoara

Constantin - la Ilgani ( Nufarul ) in Delta

Bogdan - la Bulgari

Ivan Pedala - la Olteni ( Jieni ; Gorjeni ; Severineni ; etc. )

.... cineva in Bucovina (manastiri)

.... cineva pe Litoralul Romanesc

si altii...... etc.

:thumbup::scooter::beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca una la doua luni e mult mai Ok.Vor fi si alte intruniri peste an la care vom participa pe langa cele ale veteranilor (Garmisch,Kaprun2,BMW camp,etc.)si nu cred ca ne vor permite finantele sa participam la toate.

Eu zic ca 4 intalniri pe an e ok,cu revelionul 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez aici Prezentarea lui DORUMASTER privind propunerile de intalniri din 2011:

Eu propun pentru 2011 sa facem o intalnire in fiecare luna ( Aprilie - Noiembrie = 8 luni ) din care una sa fie la nivel NATIONAL ( fixata la o

anumita data, intr-o anumita luna, undeva in Centrul Tarii in fiecare AN .... ex. ultima saptamana din luna IULIE ) . Intalnirile Lunare

in diferite zone ale Tarii organizate de Motoveteranii din zona respectiva sau de cei ce au posibilitati de organizare in acea zona ....

ex :

Galen - la Felix sau in alta parte

Rul - la Moeciu, Bran sau Rasnov

Gigi - la Sighisoara

Constantin - la Ilgani ( Nufarul ) in Delta

Bogdan - la Bulgari

Ivan Pedala - la Olteni ( Jieni ; Gorjeni ; Severineni ; etc. )

.... cineva in Bucovina (manastiri)

.... cineva pe Litoralul Romanesc

si altii...... etc.

:thumbup::scooter::beer:

parere despre intalnirea anuala.

desi eu nu voi participa, pentru ca nu ma simt veteran si pentru ca nu stiu unde o sa fiu la anul, imi dau totusi cu parerea:

in vara nu cred ca e cel mai bun moment pentru o intalnire nationala. multi sunt ocupati cu vacante, dus copiii la mare la munte, sau plecat cu nevasta pe undeva, unii serviciu etc.. din punctul asta de vedere cred ca e mult mai usor sa se sincronizeze lumea in extrasezon. ceva gen ultimul weekend din spetembrie. aproape toata lumea a facut vacanta de vara, aproape toata lumea a terminat cu obligatiile de peste vara si toata lumea e mai libera. plus preturi mai mici. sau primavara, un 1 mai, un sfarsit de mai.

de ce spun asta: uneori planuiesc o iesire undeva cu prietena de multa vreme, vara isi poate lua si ea concediu si nu imi vine sa ii zic: iubi, stiu ca ai asteptat tot anul, dar nu mergem in vacanta unde vrei tu, ne suim pe mobra si mergem la intalnire de motoare.. poate ea vrea sa stea la plaja la ocean in timpul ala, si as minti sa zic ca nu mi-ar placea si mie..

in fine, e mai bine oricand decat deloc , si lumea tre sa voteze ... eu mi-am exprimat numai o parere care poate fi , poate, offtopic si in necunostinta de cauza.

daca intalnirea se face primavara se discuta proiecte de viitor, posibile proiecte comune si se spun povesti din anul ce a trecut, daca se face toamna, iar se spun povesti, se dau sfaturi, idei pentru alte iesiri la anul..

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parere despre intalnirea anuala.

desi eu nu voi participa, pentru ca nu ma simt veteran si pentru ca nu stiu unde o sa fiu la anul, imi dau totusi cu parerea:

in vara nu cred ca e cel mai bun moment pentru o intalnire nationala. multi sunt ocupati cu vacante, dus copiii la mare la munte, sau plecat cu nevasta pe undeva, unii serviciu etc.. din punctul asta de vedere cred ca e mult mai usor sa se sincronizeze lumea in extrasezon. ceva gen ultimul weekend din spetembrie. aproape toata lumea a facut vacanta de vara, aproape toata lumea a terminat cu obligatiile de peste vara si toata lumea e mai libera. plus preturi mai mici. sau primavara, un 1 mai, un sfarsit de mai.

de ce spun asta: uneori planuiesc o iesire undeva cu prietena de multa vreme, vara isi poate lua si ea concediu si nu imi vine sa ii zic: iubi, stiu ca ai asteptat tot anul, dar nu mergem in vacanta unde vrei tu, ne suim pe mobra si mergem la intalnire de motoare.. poate ea vrea sa stea la plaja la ocean in timpul ala, si as minti sa zic ca nu mi-ar placea si mie..

in fine, e mai bine oricand decat deloc , si lumea tre sa voteze ... eu mi-am exprimat numai o parere care poate fi , poate, offtopic si in necunostinta de cauza.

daca intalnirea se face primavara se discuta proiecte de viitor, posibile proiecte comune si se spun povesti din anul ce a trecut, daca se face toamna, iar se spun povesti, se dau sfaturi, idei pentru alte iesiri la anul..

numai bine

Din experienta anilor trecuti, TIsmana a fost locul unde ne-am intalnit cel mai multi si evenimentele s-au produs in luna iunie sau iulie.

Oricum se vor face propuneri.

Respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi permit sa va sugerez si eu, prieteni, o modalitate eficienta de a stabili locul/timpul intalnirii voastre:

pesemne nu ati descoperit inca, forumul nostru are si o functie de creeare a unor "sondaje de opinie" numit poll. cum se activeaza? dai edit apoi "use full editor" in primul post al topicului in care vrei sa deschizi poll-ul si o sa apara in partea de sus a ecranului poll-ul. introduci intrebarea, apoi variantele de raspuns, si apoi dai save. astfel, cu usurintza puteti vota unde sa va intalniti, cand anume sau orice altceva vreti voi, iar rezultatele sunt afisate prietenos, sub forma unui grafic -unde apar si cate voturi au fost date respectivului raspuns; pot fi vazute de toti ce voteaza (daca ati bifat casuta respectiva).

sper sa va fie de folos, bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema la votari este ca poate vota toata lumea, iar pe organizatori intalnirilor bosorogilor ii intereseaza numai voturile veteranilor pt ca se presupune ca numai ei o sa participe la adunarile consacrate lor. Restul sunt vizitatori ocazionali sau invitati.

cum crezi, dar iti spun ca daca anuntati sa voteze doar veteranii, nu veti primi voturi aiurea. aici lumea e mai civilizata. de ex, la votarea destinatiilor pe topicul nostru de plimbari festina lente, voteaza mereu doar cei care chiar vor sa mearga, chiar n-au fost probleme si de-aia zic.

dar cum crezi, mi-am permis doar sa va spun de poll, sa stiti ca exista si se poate, voi hotarati cum va organizati. respect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum crezi, dar iti spun ca daca anuntati sa voteze doar veteranii, nu veti primi voturi aiurea. aici lumea e mai civilizata. de ex, la votarea destinatiilor pe topicul nostru de plimbari festina lente, voteaza mereu doar cei care chiar vor sa mearga, chiar n-au fost probleme si de-aia zic.

dar cum crezi, mi-am permis doar sa va spun de poll, sa stiti ca exista si se poate, voi hotarati cum va organizati. respect!

Multumim frumos, oricum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca un offtopic si ma opresc.

cand noi trebuie sa organizam evenimente importante la munca, gen o betie, un meci de fotbal, etc, folosim http://doodle.com/about/faq.html

ideea e ca se creeaza un tabel, cu datele propuse, si fiecare voteaza in care interval de timp esti liber. fata de un poll, poti alege cate date vrei, intre 0 si toate. ba mai mult, la fiecare data poti sa precizezi : pot, as putea cu mari sacrificii, nu pot etc..

la sfarsit, dupa ce mai multi completeaza, se poate vedea care este perioada de timp/locatia care satisface cei mai multi oameni. este mult mai util decat un link, puteti sa va modificati optiunile etc. plus ca fara de un pol, se poate vedea cine ce a ales. util in conditiile in care va cunoasteti bine.

gata, ma opresc aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de intilniri, ma tin si eu de cuvint si vin cu precizari dupa prospectarea din weekendul curent de la Felix privind viitoarea inmuiere a batrinelor si distinselor oase de veteran si simpatizant.

In primul rind am cautat o cazare decenta ca si costuri, pentru ca sa ne putem permite cu totii doua nopti de cazare si sa avem parte simultan de conditii bune, bucatarie pentru a ne putea gati si sala de mese si caldura la o distanta decenta de bazinele termale.

Pensiunea aleasa este la o distanta egala (circa 500m) de piscina interioara nocturna de la motel Sintana (10 lei intrarea) si de singura baza termala diurna de vis (adevaraciune) din statiune, strandul Apolo(program 9-19; cost 25lei/intrare bazine interioare si exterioare).

Discutiile prealabile au fost purtate cu proprietarul pensiunii si costurile nu vor depasi 50 lei/camera/noapte. Daca sintem destui vor fi si mai reduse.Camerele au doua paturi, sint decente si sint bine incalzite, am fost oaspete acolo weekendul asta.

Perioada de veteraneala termala propusa ar fi 7-9 ianuarie si sint invitati veteranii si simpatizantii. Capacitatea pensiunii este de 13 camere, respectiv 26 de veterani si inca pe atitea in pensiunea vecina. Practic se pot inchiria nelimitat de multe camere in apropiere, solicitari sa fie!

Pensiunea Adela a fost aleasa ca baza pentru ca este prietenoasa si are si anexe exterioare utilizabile daca e soare, banci si mese, foisor, gril, etc. Capacitatea de cazare si locul sint mai mari decit la Cheia.

Ramine sa vedem citi amatori se vor stringe, astept opiniile voastre! Ma rog in situatia cind pentru perioada respectiva nu sint si alte propuneri :smile:

http://picasaweb.goo...307748309406530

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, pai pe 07 ianuarie este sf.Ion, asa ca pe mine ma sare rindu'! Poate ma-nscriu la urmatoarea...:unknw:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iarna intru la hibernat. Evit pe cat posibil deplasarile cu masina pt ca nu-mi plac. Ma rezerv numai la intalnirile unde pot ajunge cu motorul :scooter: Eu vad intalnirile extra sezon numai pe plan local. As merge la Felix, dar in martie, aprilie sau octombrie. Luni in care se mai poate merge cu motorul, dar este indicata si o baie termala. Nu am stiut de strandurile de la Felix, dar in Bg la Konstantin si Elena am fost de cateva ori, dar de fiecare data toamna sau primavara si cu motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramine sa vedem citi amatori se vor stringe,

Daca era cu 7 zile mai devereme, ne chemai sa facem revelionul cu tine la felix.

Dupa mesele bogate de craciun si revelion , mai toti o sa vrea sa se odihneasca, ca sa numai zic de resursele financiare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era cu 7 zile mai devereme, ne chemai sa facem revelionul cu tine la felix.

Dupa mesele bogate de craciun si revelion , mai toti o sa vrea sa se odihneasca, ca sa numai zic de resursele financiare.

Pai asta fac eu an de an Pedros! Ma odihnesc citeva zile la Felix si imi indrept oasele inainte de sezonul de ski. yahoo.gif

1. Am facut o propunere in care mai nimic nu este batut in cuie. Perioada am ales-o pentru ca eu obisnuiesc an de an sa merg acolo citeva zile in perioada asta linistita de dupa agitatia sarbatorilor cind statiunea este aproape pustie. Si ideea de a repeta Felixul in primavara cu motoarele este super ok si nu am nimic impotriva. Dar iarna e superplacut sa te ninga in bazinul exterior de la Apolo, apa este atit de fierbinte incit nici nu-ti pasa.

2. Prezenta nu este sub nici o forma obligatorie, vin cei care apreciaza o apa calda de o calitate deosebita si citeva zile petrecute in conditii excelente privind raportul pret/calitate. Cum spunea Constantin, daca ne stringem 6 insi deja este o gascathumbsup.gif., practic sintem deja atitia. Ideea cu microbuzul este excelenta, se traduce prin costuri de deplasare rezonabile indiferent de distanta.

3. Estimez costuri (cu deplasare cu tot ) de 200 lei/pers pentru intreg weekendul. 50 lei deplasarea, 50lei cazarea, 100 lei mincarea, bautura si bazinul. Ne putem grupa pe regiuni si veni in comun cu masinile.

3. Fiecare motociclist are nevoie in principiu de citeva sedite termale pe an, cei care doresc sa stea mai mult pot veni mai repede, sau sa ramina citeva zile in plus. Va garantez ca nimeni nu va regreta, cunosc statiunea asta si o frecventez de multi ani. In statiune este si un circuit de jogging in padure, clima este blinda iar regiunea linistita si pitoreasca.

4. Asa cum spuneam, eu petrec aici cam o saptamina dupa sarbatori, inainte de a incepe ca lumea thumbup.gifsezonul de ski. Asa ca astept in continuare cu rabdare sa scrie si aderenti ai ideiismile.gif. pe ambele forumuri, nu fac diferente!

0

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Inca nu e nimic sigur, dar, daca voi putea, fix la mijlocul verii, adica 15-17 iulie, as vrea sa organizez a doua editie BMW Camp. Ma gandesc la cabana Lepsulet (Lepsa). Cabana are cateva camere pe care le voi rezerva in primul rand pentru voi. In rest se va sta la cort. Zona este foarte frumoasa iar asfaltul este pana-n poarta. Stiu de aceasta cabana de anul trecut, de la intrunirea transalpistilor la care am participat si eu.

La fel ca anul trecut, la BMW Camp poate participa oricine, indiferent de motocicleta.

Am sa pun vreo doua poze ca sa-mi spuneti cum vi se pare locul.

post-15371-0-71117700-1292511989_thumb.j

post-15371-0-95635400-1292511989_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu e nimic sigur, dar, daca voi putea, fix la mijlocul verii, adica 15-17 iulie, as vrea sa organizez a doua editie BMW Camp. Ma gandesc la cabana Lepsulet (Lepsa). Cabana are cateva camere pe care le voi rezerva in primul rand pentru voi. In rest se va sta la cort. Zona este foarte frumoasa iar asfaltul este pana-n poarta. Stiu de aceasta cabana de anul trecut, de la intrunirea transalpistilor la care am participat si eu.

La fel ca anul trecut, la BMW Camp poate participa oricine, indiferent de motocicleta.

Am sa pun vreo doua poze ca sa-mi spuneti cum vi se pare locul.

Mai bine organizeaza acolo o intilnire a veteranilor, ce zici ?:rolleyes:

Asta seara la dezbaterea Statutului Motoveteranilor, au participat:

1.Bogdan Harea................bogdan_harea

2.Angelo Brezoianu...........Angi

3.Sorin Nitescu..................SXN666

4.Radu Fanel.....................Stefan45

5.Sorin Gruesc...................sorin56ro2001

6.Dan Popescu..................Enduristul

7.Petre Mihu........................Crocodilul CBR

8.Doru Lefterache..............Doru Master

9.Petrache Duta.................Pedros

10.Gigi Constantin............radu85

11.Marian Popescu...........popair

12.Dan Popescu................Dan Popescu

13.Dan Olaru.....................

14.Teodor Ionescu............doru1900

15.Dan Rosca....................Dan Rosca -Rfd

16.Adrian Mijaica...............White Wolf

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

relativ la intalnirile motoveteranilor as dori sa organizez in w/e din preajma zilei de 10 mai 2010 (cred ca 7-8 mai) o intalnire a veteranilor in ina din zonele: Sinaia, Busteni sau Savarsin. Pentru locatie astept confirmare. Pentru data, acum o supun atentiei dvs. Pareri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...