Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

Frumos...ce sa zic..sanatosi sa fim si poate ne-om vedea acolo.. ..mie nu imi prea suride..desii e frumoasa ca zona nu-mi plac drumurile

lungi dintr-o bucata..prefer sa merg batrineste sa arunc priviri sa cunosc locuri si oameni nu punct lovit punct ochit.

Din pacate nu am timp sa fac asta intr-un weekend.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emil Constantinescu _Bucuresti , ne invita in perioada 1-3 iulie la festivalul BESTFEST PARK, PIPERA - TUNARI.

Multi il cunosteti de la Moeciu si din pozele puse de mine pe Transalpina.

Viceprimarul din Tunari , dl. Alexandru Neacsu ( motociclist -V Strom 1000) ne-a oferit 10 invitatii . Mai sunt libere 4-5 .

Primul venit , primul servit.

B'ESTFEST

Dupa un an de pauza, B’ESTFEST revine in 2011 cu o noua imagine, intr-o noua locatie! 1, 2, 3 iulie sunt zilele in care se va desfasura cea de-a patra editie a festivalului, care anul acesta a dat betoanele din centrul capitalei pe iarba verde din nordul orasului, la doar 10 minute de Piata Presei Libere! Primele nume confirmate in cadrul programului din acest an sunt Skunk Anansie si Flogging Molly pe 1 iulie, Asian Dub Foundation si Lamb pe 2 iulie si Pendulum, House of Pain si Hadouken pe 3 iulie.

Vara aceasta, .............. festivalului B’ESTFEST intr-o noua locatie, in nordul Bucurestiului, in zona Pipera-Tunari. Pe malul unui lac umbrit de salcii, o suprafata verde de aproximativ 10 hectare urmeaza a fi transformata in B’ESTFEST CAMP, unde publicul va avea la dispozitie trei zile pentru a experimenta atmosfera de festival intr-un decor complet diferit de cel cu care fusese obisnuit pana acum. B’ESTFEST va dispune incepand din acest an si de un spatiu generos de campare destinat publicului, intr-o zona in care vor exista toate facilitatile necesare pentru un "summer camp" veritabil. Festivalul va beneficia de o scena principala si mai multe arene secundare, publicul avand la dispozitie o varietate mult mai larga de experiente festivaliere, de la concerte la expozititii neconventionale, ateliere de creatie, spatii de relaxare, jocuri si targuri cu produse hand-made, completate de zone de terase, baruri si restaurante. De asemenea, scena principala va functiona pana dupa 12 noaptea, urmand a exista si zone de entertainment care vor activa pana dimineata.

Departe de nebunia centrului orasului, dar suficient de aproape pentru o vizita de o zi pentru cei care nu vin cu cortul, B’ESTFEST CAMP promite sa devina locul ideal pentru a experimenta adevarata atmosfera a unui festival organizat la standarde occidentale. "Din 2007 pana acum prietenii apropiati si cei din randul publicului fidel ne-au tot rugat sa mutam B’ESTFEST de pe betoane, pentru ca un festival inseamna mai mult decat o serie de concerte, este o experienta a libertatii neingradite. Asa ca am profitat de pauza din 2010 sa regandim conceptul de B’ESTFEST si am luat decizia ca anul acesta sa-l mutam intr-un spatiu intins, cu iarba verde, si sa-l aducem astfel mai aproape de sufletul publicului tanar, pentru care un festival inseamna in primul rand oportunitatea de a fugi de cotidian intr-un spatiu creat special pentru el." a declarat Laura Coroianu, CEO Emagic.

info locatie, acces si camping

.................. in perioada 1-3 iulie, la iarba verde, pe islazul comunei Tunari, langa lacul Pasarea, la doar zece minute de Piata Presei Libere!

Editia de anul acesta a festivalului s-a mutat de pe betoanele orasului in mijlocul naturii, transformandu-se intr-o adevarata tabara de vacanta! Departe de nebunia centrului orasului, dar suficient de aproape ....

(PENTRU MAI MULTE DETALII VA RUGAM CONSULTATI HARTA ACCES ATASATA.

Acces & Camping

Accesul in zona de festival se va face incepand cu ora 16:00 in prima zi de festival, vineri 1 iulie, urmand ca sambata si duminica publicul sa poata avea acces inca de la ora 12:00. Concertele pe scenele principale vor incepe dupa ora 17.30 vineri, respectiv 16.30 sambata si duminica, urmand ca in toate cele trei zile, dupa show-urile headliner-ilor, party-urile sa continue in Dance Arena si la terasele din spatiul de festival.

In cadrul B’ESTFEST Park vor exista mai multe zone de atractii, precum Sports Area, Playground, Lake Lounge, Arts & Crafts, Bazzar, Green Village, unde publicul va avea la dispozitie diverse activitati sportive, artistice, culturale, de relaxare sau distractie, pana seara tarziu. O alta noutate a acestei editii este zona de Camping, dotata cu toate facilitatile necesare unei sederi cat mai placute (toalete, lavoar, dusuri cu apa calda, bacanii etc.). Accesul in zona de camping este permis incepand de vineri, ora 10.00 (pana luni, ora 14:00), numai celor care detin un voucher de camping. Voucherul poate fi achizitionat atat in avans cat si de la locatie, in zona de camping putand sta in baza acestui voucher atat persoanele care au bilet de o zi sau doua, cat si cele care detin un abonament pentru toate cele trei zile de festival. In incinta festivalului va exista un spatiu special amenjat de unde se vor putea achizitiona corturi, saci de dormit, spray-uri anti insecte, precum si alte echipamente de camping. De asemenea, cei care nu detin un cort pot inchiria unul in avans, cei interesati putand afla mai multe detalii de pe site-ul offcial al festivalului – sectiunea Camping.

Biletele pentru festival sunt disponibile la preturile de 125 lei biletul de o zi, 265 de lei abonamentul de 3 zile si 15 lei voucherul de camping, acestea putand fi achizitionate online, de pe www.myticket.ro sau din reteaua magazinelor Diverta, magazinul Muzica, libraria Mihai Eminescu, Sala Palatului sau The Ark (Uranus 150). De asemenea, copii sub 12 ani au gratuitate, iar cei care vor sa mearga cu gasca la festival pot beneficia de o reducere de 50% din pretul biletelor daca vin in grupuri de minim 10 persoane. Mai multe detalii si informatii referitoare la B’ESTFEST Summer Camp 2011 sunt disponibile pe www.bestfest.ro.

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cum putem intra in posesia acestor bilete? Putem lua si pentru prietena/gagica/sotie?

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  1. Constantin Nicolae -nicon
  2. Constantin Adrian -con a
  3. Constantin Nicusor - con.n
  4. Constantinescu Emil_bucuresti
  5. Gigel_vedea
  6. Survolai
  7. Stefan 45
  8. supercurat
  9. smeagol
  10. Anghel Dan
  11. grigu

Continuati lista .

In mod special :

motoveterani , nu ocoliti evenimentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la locul cu multa verdeata. As dori la pensiunea din afara orasului. Acum imi ascut dintii cu mari cheltuieli la stomatolog, poate avem parte de o oaie de anul asta la gratar, preparata cum se cuvine si stropita cu vin din belsug. Rezerv o camera cu un pat, sau de nu este unul, cu doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e in august mai mult ca sigur vin in septembrie nu pot spune.Asta din cauza serviciului eu sunt bugetar si nu pot totdeauna sa-mi aranjez plecari.Dar pot spune ca imi place locatia si apreciez modul cum a fost facut anuntul de aceea voi face tot efortul sa fiu prezent.Intrucit nu pot sa ma angajez de acum pentru dormit spun doar ca daca mai ramin camere si eu vin in mod sigur voi ocupa una.De asemenea si masa oficiala o voi servi acolo .Sa ne vedem sanatosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e in august mai mult ca sigur vin in septembrie nu pot spune.Asta din cauza serviciului eu sunt bugetar si nu pot totdeauna sa-mi aranjez plecari.

Iar mie mi-ar conveni mai mult in septembrie pentru ca atunci am concediu, dar nu am batut niciun apropo deoarece nu vreau sa influentez organizarea in functie de posibilitatile mele :thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Lista participanti

  1. Constantin Nicolae -nicon
  2. Constantin Adrian -con a
  3. Constantin Nicusor - con.n
  4. Constantinescu Emil_bucuresti
  5. Gigel_vedea
  6. Anghel Dumitru, 2 pers Survolai
  7. Stefan 45
  8. supercurat
  9. smea......................

Continuati lista .

10. Anghel Dan , 2 pers

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  1. Constantin Nicolae -nicon
  2. Constantin Adrian -con a
  3. Constantin Nicusor - con.n
  4. Constantinescu Emil_bucuresti
  5. Gigel_vedea
  6. Survolai
  7. Stefan 45
  8. supercurat
  9. smeagol
  10. Anghel Dan
  11. grigu
  12. Cesar
  13. Traian-Tiranspider
  14. Marian Mestesugila
  15. Lotru (Volintiru Robert Marius )

In mod special :

motoveterani , nu ocoliti evenimentul.

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nicule cred ca am sa vin si eu. vb la tela

Imi pare f rau, ca sa onorez invitatia ar trebui sa renunt la Festivalul de la Negotin.,

Cu scuzele de rigoare, va multumesc mult si distractie placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

as dori si eu sa vin la bestfest.

daca mai sunt disponibile invitatii, imi exprim acum dorinta de a intra in posesia uneia.

In fapt, am aceeasi intrebare ca si @Survolaj cu privire la posibilitatea de a obtine o invitatie si pentru logodnica, pentru ca am dori sa mergem impreuna.

Eu sunt din Targoviste.

In cazul in care sunt mai multi din provincie care vor sa campeze, ar fi frumos sa putem campa grupat.

In cazul in care anuntul postat de dumneavoastra se adreseaza nu mai unei anumite categorii de motociclisti (Motoveteranii, useri dintr-o anumita zona, etc.) va rog sa ignorati mesajul meu.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....posibilitatea de a obtine o invitatie si pentru logodnica, pentru ca am dori sa mergem impreuna.

Eu sunt din Targoviste.

In cazul in care sunt mai multi din provincie care vor sa campeze, ar fi frumos sa putem campa grupat.

In cazul in care anuntul postat de dumneavoastra se adreseaza nu mai unei anumite categorii de motociclisti (Motoveteranii, useri dintr-o anumita zona, etc.) va rog sa ignorati mesajul meu.

snapback.pngnicon, pe 24 June 2011 - 08:37 PM, a spus:

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  • Constantin Nicolae -nicon
  • Constantin Adrian -con a
  • Constantin Nicusor - con.n
  • Constantinescu Emil_bucuresti
  • Gigel_vedea
  • Survolai
  • Stefan 45
  • supercurat
  • smeagol
  • Anghel Dan
  • grigu
  • Cesar
  • Traian-Tiranspider
  • Marian Mestesugila
  • Lotru (Volintiru Robert Marius )
  • kosmo
  • gandacu_metalist
  • Dan Rosca
  • dan_pustan

-Inviatia valabila 3 zile ; motociclist plus insotitor

-Camparea se face intr-o zona speciala pentru motociclisti.

-Sunt invitati toti calaretii pe doua roti ; cei care doresc sa lase si o impresie frumoasa.

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-as mai ruga sa scrieti aici si cum se va intra in posesia invitatiilor ptr a putea citi despre asta toti cei trecuti pe lista.

eu va multumesc anticipat.

Toate la timpul lor.

Timp frumos . Nu mai sta in casa si , ...pe cai.

Eu chiar acum plec cu ceilalti doi motociclisti Constantinii catre Pitesti - Talciog (targ pasari , masini, articole tehnice , vechituri ...)

si de acolo pe Delul Negru la Calimanesti -Strandul termal ,,,,sa ne aruncam in valuri .

O zi buna tuturor .

Nicu Constantin

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate la timpul lor.

Timp frumos . Nu mai sta in casa si , ...pe cai.

Eu chiar acum plec cu ceilalti doi motociclisti Constantinii catre Pitesti - Talciog (targ pasari , masini, articole tehnice , vechituri ...)

si de acolo pe Delul Negru la Calimanesti -Strandul termal ,,,,sa ne aruncam in valuri .

O zi buna tuturor .

Nicu Constantin

pe cai ca se filmeaza :>

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate la timpul lor.

Timp frumos . Nu mai sta in casa si , ...pe cai.

Eu chiar acum plec cu ceilalti doi motociclisti Constantinii catre Pitesti - Talciog (targ pasari , masini, articole tehnice , vechituri ...)

si de acolo pe Delul Negru la Calimanesti -Strandul termal ,,,,sa ne aruncam in valuri .

O zi buna tuturor .

Nicu Constantin

As dori sa merg si eu la Bestfest daca mai sunt invitatii disponibile (Catalin Mihai Ionescu)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

se vede treaba ca trebuie sa ne inscriem aici

- daca mai primiti participanti, va trebui sa va rog frumos sa rezervati o invitatie pe numele de "papadie " aka florea marin

o zi buna va doresc si avem parte numai de zile insorite

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

-Inviatia valabila 3 zile ; motociclist plus insotitor

-Camparea se face intr-o zona speciala pentru motociclisti.

-Sunt invitati toti calaretii pe doua roti ; cei care doresc sa lase si o impresie frumoasa.

Jos palaria, Nicon! Asa da! Se vede inca o data ca ai un suflet mare din moment ce te-ai agitat si ai facut rost de aceste invitatii gratuite pentru motociclisti. Mult respect!

*** sincer imi pare rau ca nu pot veni si eu, m-am mai gandit cum sa fac, cum s-o dreg dar chiar nu pot veni; pentru ca nu doar pregatirile despre care-ti spuneam imi ocupa timpul, energia si banii, dar mai mult de-atat: in we cu pricina mi-am amintit ca un prieten drag are botezul copilului sau si tin sa particip la bucuria familiei sale ...

sa puneti si voi ceva poze si sa aveti cu totii diXtractie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...