Mergi la conţinut

Intalnirile Motoveteranilor In 2011


topgun

Recommended Posts

snapback.pngnicon, pe 24 June 2011 - 08:37 PM, a spus:

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  • Constantin Nicolae -nicon
  • Constantin Adrian -con a
  • Constantin Nicusor - con.n
  • Constantinescu Emil_bucuresti
  • Gigel_vedea
  • Survolai
  • Stefan 45
  • supercurat
  • smeagol
  • Anghel Dan
  • grigu
  • Cesar
  • Traian-Tiranspider
  • Marian Mestesugila
  • Lotru (Volintiru Robert Marius )
  • kosmo
  • gandacu_metalist
  • Dan Rosca
  • dan_pustan
  • dorumaster
  • papadie((florea marin)
  • catalin mihai ionescu
  • aurel_tplv

-Inviatia valabila 3 zile ; motociclist plus insotitor

-Camparea se face intr-o zona speciala pentru motociclisti.

-Sunt invitati toti calaretii pe doua roti ; cei care doresc sa lase si o impresie frumoasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne traiesti nene si sa mai vii cu chestii din astea!

Ne revedem la Bucale - Tunari .:gora:

Din cite am citit eu pe site-ul oficial trebuie sa avem un voucher ptr campare , dar banuiesc ca e inclus deja in invitatie.

Si pentru ca imi doresc sa va revad - pe unii si sa cunosc pe altii o sa incerc sa ajung de vineri.

Am o surpriza pentru cei care vor fi prezenti :wink: !!!

Sa ne revedem cu bine si sa avem parte de o vreme numai buna de 2 roti si concert in aer liber !

Respect si numai de bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snapback.pngnicon, pe 26 June 2011 - 08:30 AM, a spus:

snapback.pngnicon, pe 24 June 2011 - 08:37 PM, a spus:

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  • Constantin Nicolae -nicon_motoveteranii
  • Constantin Adrian -con a_motoveteranii
  • Constantin Nicusor - con.n_motoveteranii
  • Constantinescu Emil_bucuresti
  • Gigel_vedea
  • Survolai
  • Stefan 45_motoveteranii
  • supercurat
  • smeagol
  • Anghel Dan_motoveteranii
  • grigu
  • Cesar_probike
  • Traian-Tiranspider_curtea .ag
  • Marian Mestesugila_pitesti
  • Lotru (Volintiru Robert Marius )
  • kosmo_motoveteranii
  • gandacu_metalist
  • Dan Rosca_motoveteranii
  • dan_pustan
  • dorumaster_motoveteranii
  • papadie((florea marin)
  • catalin mihai ionescu
  • aurel_tplv
  • ggobi_motoveteranii
  • marius dinca _otopeni
  • ionescu tudor_fludor
  • mihai albu_tl1000 r

-Inviatia valabila 3 zile ; motociclist plus insotitor

-Camparea se face intr-o zona speciala pentru motociclisti.

-Sunt invitati toti calaretii pe doua roti ; cei care doresc sa lase si o impresie frumoasa.

Lista este deschisa .Maine voi ajunge la Tunari unde am sa iau legatura cu Administratia , pentru detalii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snapback.pngnicon, pe 26 June 2011 - 08:30 AM, a spus:

snapback.pngnicon, pe 24 June 2011 - 08:37 PM, a spus:

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  • Constantin Nicolae -nicon_motoveteranii
  • Constantin Adrian -con a_motoveteranii
  • Constantin Nicusor - con.n_motoveteranii
  • Constantinescu Emil_bucuresti
  • Gigel_vedea
  • Survolai
  • Stefan 45_motoveteranii
  • supercurat
  • smeagol
  • Anghel Dan_motoveteranii
  • grigu
  • Cesar_probike
  • Traian-Tiranspider_curtea .ag
  • Marian Mestesugila_pitesti
  • Lotru (Volintiru Robert Marius )
  • kosmo_motoveteranii
  • gandacu_metalist
  • Dan Rosca_motoveteranii
  • dan_pustan
  • dorumaster_motoveteranii
  • papadie((florea marin)
  • catalin mihai ionescu
  • aurel_tplv
  • ggobi_motoveteranii
  • marius dinca _otopeni
  • ionescu tudor_fludor
  • mihai albu_tl1000 r

-Inviatia valabila 3 zile ; motociclist plus insotitor

-Camparea se face intr-o zona speciala pentru motociclisti.

-Sunt invitati toti calaretii pe doua roti ; cei care doresc sa lase si o impresie frumoasa.

Lista este deschisa .Maine voi ajunge la Tunari unde am sa iau legatura cu Administratia , pentru detalii .

Da si tu un semn cind vii, poate ne vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

snapback.pngnicon, pe 26 June 2011 - 08:30 AM, a spus:

snapback.pngnicon, pe 24 June 2011 - 08:37 PM, a spus:

Cu cateva minute mai inainte am discutat cu Dl . viceprimar Neacsu Alexandru responsabil din partea Administratiei Locale Tunari.

Fiind motociclist ca si noi ( Suzuki DL 1000- V Strom) ne asteapta cu drag .

Am reusit sa obtinem inca 20-30-40 invitatii pentru mototociclisti .

Imi permit ca in limita locurilor disponibile sa acordam locuri si "tinerelor sperante motocicliste".

Invitatia asigura intrarea si persoanei insotitoare si este valabila pentru toate cele trei zile ale festivalului.

Lista participanti

  • Constantin Nicolae -nicon_motoveteranii
  • Constantin Adrian -con a_motoveteranii
  • Constantin Nicusor - con.n_motoveteranii
  • Constantinescu Emil_bucuresti
  • Gigel_vedea
  • Survolai
  • Stefan 45_motoveteranii
  • supercurat
  • smeagol
  • Anghel Dan_motoveteranii
  • grigu
  • Cesar_probike
  • Traian-Tiranspider_curtea .ag
  • Marian Mestesugila_pitesti
  • Lotru (Volintiru Robert Marius )
  • kosmo_motoveteranii
  • gandacu_metalist
  • Dan Rosca_motoveteranii
  • dan_pustan
  • dorumaster_motoveteranii
  • papadie((florea marin)
  • catalin mihai ionescu
  • aurel_tplv
  • ggobi_motoveteranii
  • marius dinca _otopeni
  • ionescu tudor_fludor
  • mihai albu_tl1000 r
  • noro.....................
  • gabi"s -"oltenia bikers".....(6 invitatii)
  • gabi"s -"oltenia bikers".....(6 invitatii)
  • gabi"s -"oltenia bikers".....(6 invitatii)
  • gabi"s -"oltenia bikers".....(6 invitatii)
  • gabi"s -"oltenia bikers".....(6 invitatii)
  • gabi"s -"oltenia bikers".....(6 invitatii)
  • Adrian Pop_adipop
  • crocodilu CBR-motoveteranii

-Inviatia valabila 3 zile ; motociclist plus insotitor

-Camparea se face intr-o zona speciala pentru motociclisti.

-Sunt invitati toti calaretii pe doua roti ; cei care doresc sa lase si o impresie frumoasa.

Lista este deschisa .Maine voi ajunge la Tunari unde am sa iau legatura cu Administratia , pentru detalii .

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit

Am venit din concediu si ce vad? Pustiu.Trei inscrieri la camere si tot atatea la cort.Pai treaba e asta mai baieti?

Lasand gluma la o parte se pare ca nu vom putea rezerva vilele din poveste pt. ca omul ala vroia un raspuns pana maine.Cum banuiam ca timpul scurt nu e pe placul tuturor pt a lua o hotarare , mai ales ca e perioada de concedii ,am gasit o varianta de rezerva, o pensiune cu locuri mai putine,pentru situatia in care nu vor prea multi sa stea in camere si vor prefera cortul.Va fi libera incepand cu penultima saptamana din August,respectiv 18-21 August.Cei care vin cu mine din Bucuresti de Joi ii cazez la socra-miu la 35 Km distanta.

post-29582-0-61806000-1309209399_thumb.jpost-29582-0-31338800-1309209411_thumb.jpost-29582-0-00370300-1309209428_thumb.jpost-29582-0-57762200-1309209435_thumb.jpost-29582-0-74840300-1309209453_thumb.jpost-29582-0-95839800-1309209472_thumb.jpost-29582-0-10947700-1309211101_thumb.jpost-29582-0-81289600-1309211101_thumb.jpost-29582-0-54558300-1309211100_thumb.j

Vila se numeste Vidra de Sus si e situata "sus sus sus la munte sus" ,in comuna Vidra,localitatea Vidra de Sus (acolo si Iancu-i dus)

Configuratia cazarii si pretul:

2 camere a cate 3 locuri = 100 lei+30 lei (mic dejun trei persoane)

3 camere cu doua paturi=100 lei+20 lei/camera

post-29582-0-59168700-1309212010_thumb.j

1 camera cu pat matrimonial=100lei +20 lei

post-29582-0-51935000-1309212013_thumb.jpost-29582-0-73666000-1309212011_thumb.j

1 apartament cu doua camere si o singura baie= 140 lei + 40 lei

3 casute de 4 locuri fiecare=80lei + 20 lei daca o inchiriaza o pereche sau + 40 daca stau doua perechi (sau 4 lonely riders)

post-29582-0-79451300-1309210541_thumb.jpost-29582-0-85095700-1309211017_thumb.jpost-29582-0-12815100-1309211017_thumb.jpost-29582-0-48776500-1309210971_thumb.j

Cei care vor sa stea la corturi pot sa o faca in spatele pensiunii langa helesteu si pot folosi baia din bar sau sala de mese.

post-29582-0-93146900-1309211279_thumb.jpost-29582-0-09587800-1309211305_thumb.j

Despre Mancare

Micul dejun ati vazut ca pretul e de 10 lei portia care consta intr-un platou rece,,oua ,lapte si ceai.

Pt pranz,o ciorba e 6 lei,iar un felul 2 compus din carne,garnitura si salata e in jur de 15 lei.

Seara puteti cere preparate traditionale sau mezeluri sau ce vreti voi.

Pentru cina festiva ca sa fie produsele proaspete au zis ca taie porcul (daca suntem minim 20 de persoane)iar pastravii ii puteti prinde chiar voi pe cei care ii doriti in farfurie,cu mana din fantana din fata sau din helesteu cu undita,ori din pastravarie cu minciogul

post-29582-0-60758200-1309211911_thumb.jpost-29582-0-47463500-1309211912_thumb.j

Cina festiva se tine ori in sala de mese(40 locuri) mai incap pe terasa adiacenta inca 30 de persoane sau in bar(60 de persoane)

post-29582-0-07589800-1309212010_thumb.jpost-29582-0-56000200-1309212012_thumb.j

Cina festiva cuprinde aperitiv traditional (carnati ,sunca,slaninuta,snitzel,chiftele,caltabos,toba,jumari si doua tipuri de branza) ,ciorba, friptura cu garnitura si salata si prajituri.Totul pt. 50 lei /persoana (sper sa mai negociez)

Activitati

-Traseu forestier spre Poieni unde pe un platou imens se afla ce a mai ramas dintr-un sat candva populat dar care azi mai are 2 -3 familii.Ghidul cu ATW e fiul Gazdei.

-Muntele Gaina(5 km asfalt-12 Km forestier)

-Casa memoriala (muzeul) Avram Iancu (asfalt)

-Dealul cu melci (asfalt)

-Cascada Miresei ( am uitat sa intreb)

-Pestera Scarisoara(asfalt pana in centrul satului si apoi 26 km forestier)

-Vestigiile romane de la Rosia Montana

Daca suntem mai multi decat ne cuprinde pensiunea ,mai sunt alte doua in apropiere,una cu 7 camere iar alta cu 5 camere.

Termenul de raspuns la varianta Vidra este15 Iulie,data la care ar trebui sa pot trimite 800 de lei avans.

Putem trece la inscrieri.

Daca cineva mai vrea sa propuna o alta locatie il rog sa o faca.Poate locatia propusa de mine e prea departe pt unii si ar prefera alta mai apropiata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui de urs . As dori sa rezerv o casuta. Am inteles ca este 80 ron. Sper ca nu gresesc. important pentru mine este, sa nu fie mai tarziu de 04 septembrie.

Casuta e 80 Roni+10 Micul dejun daca stai singur in ea.Daca se mai adauga persoane ,pretul creste cu micul dejun al fiecaruia.Casuta are 4 locuri.Doua jos si 2 la un fel de etaj unde nu sunt puse si paturi ca n-au loc ci doar saltelele direct pe platforma aia suspendata.

Va rog sa va exprimati optiunea pentru data evenimentului.Astfel va rog sa treceti la sfarsitul liniei voastre obtiunea sub forma:

W3A (weekendul 3 din August) sau W4A (weekendul 4 din August) sau W1S(weekendul 1 din Septembrie)

Pentru W3A trebuie sa dau un raspuns pana pe 15 Iulie si 800lei avans.Va rog sa va grabiti.

Probabil daca ne miscam mai greu si pierdem rezervarea din W3A o sa avem sanse la W4A sau W1S.Important e sa ne intalnim.

O sa incep lista

Va rog sa dati replay stergand textul de mai sus si adaugand preferintele voastre de cazare si indicele perioadei .Am trecut cu roshu datele de care nu sunt sigur.

1.Dan Popescu (Enduristul)2 persoane -1 camera -doua nopti-W3A

2.Angelo Brezoianu (Angi) -1 persoana-cort-? nopti-W1S

3.Radu Ionescu(Top Gun) 1 persoana -camera sau cort-?nopti- WTF?

4.Sorin Gruesc (sorin56ro2001) 1persoana-camera sau cort-? nopti -WTF?

5.Abagiu Ionel (Pui de urs) -1 persoana-1 loc in casuta -? nopti -WTF?

6.Birchi Constantin (balumotociclistu) 1persoana-1 camera (inca nu confirma).-?nopti-WTF?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reactualizare lista

1.Dan Popescu (Enduristul)2 persoane -1 camera -doua nopti-W3A

2.Angelo Brezoianu (Angi) - 1 persoana - cort - doua nopti - W1S

3.Radu Ionescu(Top Gun) 1 persoana -camera sau cort-?nopti- WTF?

4.Sorin Gruesc (sorin56ro2001) 1persoana-camera sau cort-? nopti -WTF?

5.Abagiu Ionel (Pui de urs) -1 persoana-1 loc in casuta -? nopti -WTF?

6.Birchi Constantin (balumotociclistu) 1persoana-1 camera (inca nu confirma).-?nopti-WTF?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sosit de la Tunari .

Am luat biletele .

Va povestesc mai tarziu si pun poze.

Ca eveniment , am uitat telefonul la Emil Constantinescu la Tunari .

Au plecat baietii mei sa mi-l aduca .

lista e deschisa

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Editare ulterioara

Toate bune si la locul lor.

Prietenul Emil Constantinescu ne-a dat tot sprijinul in aceasta actiune .

Impreuna am mers la Primarie si apoi pe teren unde am vazut amenajarile aflate intr-o intensa desfasurare .

Domnul viceprimar Sandu Duta (viitor motoveteran- intruneste toate conditiile) , ne-a prezentat spatiul si ,. ne-a facut cunostinta cu organizatorul .Acesta din urma , cu mult simt al umorului s-a prezentat ca fiind Craiovean (dupa numarul masinii sale )

Referitor la program :

In primul rand pentru noi va fi stabilit un loc unde sa tragem motoarele si sa punem corturile .

Deasemenei se pot inchiria corturi .

Programul este :

-vineri 16,00- 4,00

-sambata 14,00- 4,00

-duminica 14,00- 4,00

noaptea se pot viziona si filme in aer liber.

Urmeaza ca una din organizatoare (turcoaica ) sa intervina pe siteul nostru cu date mai detaliate asupra programului .

Intrarea se face numai cu bilet pentru fiecare persoana in parte . Nu merg doua persoane pe un bilet .

Sa nu va faceti griji , avem bilete si pentru persoanele insotitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apel pentru cei care vor invitatii.

am vb cu domnul Constantinescu si avem invitatii suficiente. cei ce doresc sa scrie pe forum numele, prenumele, si id. ca in urma listei eu maine dupa amiaza intru in posesia lor. pentru cei ce vin joi la restaurantul Caterinca le voi inmana acolo, ptr ceilalti stabilim la tel 0766300213. deci important ptr cei ce vor sa se inscrie pana maine la ora 16 sa stiu cate invitatii iau.

nicule ataseaza lista ptr cei ce au invitatiile de la tine ca maine iau eu sa nu fie vreo confuzie sa ramana careva fara

sa-mi dai un tel cand pleci te astept pe la mine vineri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...