Mergi la conţinut

Sa Facem Prezentarile


zigzag

Recommended Posts

In primul rand trebuie sa vi-l prezint pe bunul meu partener de coclauri.

Se numeste Gabi, are nume de cod Pensie :biggrin: si pe site-ul asta este cunoscut drept D.C.E.U.??.

Are A-ul de fix 20 de ani si calareste o motocicleta cunoscuta in anumite cercuri sub numele de Mad Max.

post-15371-0-17803400-1290880710_thumb.j

Tin sa spun ca este cel mai bun partener de drum pe care l-am avut pana acum.

--------------------

Si acum vreo doua vorbe despre plimbarea de azi.

Dupa ce ne-am vazut cu Noni si i-am multumit pentru abtibildurile cu pro-bike primite in semn de bun venit pe acest site, am luat-o catinel spre munte. Ideea noastra era sa facem Baiului cu plecare din Secaria. Eroare fatala! Dupa nici cateva sute de metri am abandonat fara drept de apel.

post-15371-0-79015700-1290881114_thumb.j

Din cauza noroiului prea mare si a faptului ca nu aveam niciunul crampoane, aici ne-am hotarat sa facem cale intoarsa.

post-15371-0-01789400-1290881218_thumb.j

Dupa cateva socoteli ne hotaram sa abordam problema din sens opus. Zis si facut. Intram iar pe asfalt si cu avant proletar o tinem turata pana la Poiana Tapului. Dupa ce ne-am ratacit putin, gasim drumul si ce sa vezi...

post-15371-0-93888900-1290881724_thumb.j

post-15371-0-50244200-1290881749_thumb.j

post-15371-0-89663400-1290881763_thumb.j

post-15371-0-55244000-1290881866_thumb.j

Dupa ce ne-am luptat noi voiniceste cu zapada pret de cativa kilometri, hotaram ca timpul si energia noastra sunt pe terminate si poate ca e cazul sa facem cale-ntoarsa. Fiind pe urcare si aderenta aproape de zero parca nici motoarele noastre nu se mai simteau asa de bine.

Aici este punctul maxim in care am ajuns.

post-15371-0-89300500-1290882399_thumb.j

Fericiti ca am avut parte de un final de sezon foarte reusit, ne mai tragem de doua ori in poza si o luam usor spre casa.

post-15371-0-72412100-1290882526_thumb.j

post-15371-0-72618700-1290882503_thumb.j

Jumatate voiosi dupa asa o plimbare frumoasa dar jumatate tristi ca asta probabil a fost ultima tura din an, incheiem acest sezon cu speranta ca urmatorul va fi cel putin la fel de bun.

Incepand de acum si pana la primul ghiocel, eu pun casca in cui si ma voi hrani doar cu amintirile frumoase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru ca in spatele fiecarui nume de user exista un om pe care de multe ori nu avem ocazia sa-l cunoastem, va propun ca pe acest topic sa ne prezentam. Numele nostru real, varsta, de cand avem motor, ce motoare am avut si in principiu cam orice fel de detalii care ne definesc.

Deasemenea ar fi frumos sa postam si niste poze cu noi si motorul pe care il avem sau motoarele pe care le-am avut in decursul timpului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postarea pe care ai facut-o initial despre tine era foarte completa si frumos prezentata cu text si poze.. De ce ai editat-o? unsure.gif

Topicul asta banuiesc ca se adreseaza strict motoveteranilor, pentru ca mai exista 2 topicuri pe forum foarte populare:

Pozele membrilor forumului

Incepatori pe forum, sa facem cunostinta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postarea pe care ai facut-o initial despre tine era foarte completa si frumos prezentata cu text si poze.. De ce ai editat-o? unsure.gif

Topicul asta banuiesc ca se adreseaza strict motoveteranilor, pentru ca mai exista 2 topicuri pe forum foarte populare:

Intr-adevar, topicul era dedicat motoveteranilor, dar, dupa cum vezi, nu s-a mai prezentat nimeni. De aici trag concluzia ca este un topic inutil. Asa ca, te rog frumos sterge cu totul acest topic.

Multumesc si numai bine :smile:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, topicul era dedicat motoveteranilor, dar, dupa cum vezi, nu s-a mai prezentat nimeni. De aici trag concluzia ca este un topic inutil. Asa ca, te rog frumos sterge cu totul acest topic.

Multumesc si numai bine :smile:

Angi nu te grabi. Chiar mi-a placut prezentarea ta si ma gandeam sa fac si eu ceva similar, poate si altii, dar trebuie sa te obisnuiest cu batranei, se misca mai greu, iar dupa ce s-au fript cu supa, sufla si-n iaurt. Pune-ti prezentarea la loc pt ca ideea este foarte buna. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT.ma numesc Lidi,35ani,permis A din2000.motor aveam dinainte,un IJ 350 festival.tot in 2000 am fost la primele mele intruniri la gheorghieni si snagov cu prima mea Dnepr putin chopper-ita.in timp am avut 6DNEPR,4SIMSON,IJ PLANETA 5,JAWA 350,SUZUKI GS400E,CBR 600 '89,GSXR 750 SRAD,APRILIA FALCO,GSXR 750 94,GS 1100E,ZX12R,KX 250,KTM 520EXC.SARBATORI FERICITE .in ritmul asta(al cresterii preturilor)ar sta bine sub brad cu o fundita rosie,o sticla de 2litri de benzina(pt. motor)

post-23073-0-94277000-1292781059_thumb.j

post-23073-0-69453900-1292781111_thumb.j

post-23073-0-15456500-1292781141_thumb.j

post-23073-0-01049500-1292781189_thumb.j

post-23073-0-65515200-1292781412_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut

Ma numesc Gabriel Gheorghe,am 44 de ani.Gobi e o porecla din armata.Am permisul de conducere cat A din '91,prima motorizata cu 2 roti fiind un Manet 100 care m-a plimbat din '91 pana prin '94 intre casa.servici si scoala practic non stop,pe uscat,ploaie zapada sau polei.

Prin primavara lui 2006 mi-am luat un MZ ETZ 250 fabricat prin '86,pe care l-am facut praf pana-n iarna.

Picture1204066Large.jpg

Din decembrie 2007 am un SUZUKI SV 650 naked.Cand l-am luat, motoreta ideala in mintea mea era una cat mai buna pentru oras,conditie la care SV naked corespunde perfect.

Picture1204022Large-1.jpg

Dupa scurt timp m-am plictisit de excursii pe drumuri asfaltate,care duc la destinatii care nu-mi rezolva dorinta absconsa de a fugi de lume si am vrut sa ajung cu el pe drumuri de munte,genul de drumuri pe care aveam deja cateva ture memorabile cu masina. Astfel au aparut cauciucurile mixte si o mica modificare a suspensiei pentru o garda la sol ceva mai mare.

Reteta unui strop de incantare:o mobra,soare,Negoiu in zare purtand prima zapada a iernii ce urma:

DSCN0807Large.jpg

Acum prioritar este mersul pe coclauri,asa ca in urma ultimelor modificari asa arata motoreta mea :

DSCN2576Large.jpg

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Betoana combinatie! Astept sa ne intilnim pe coclauri! Si nu uita de sfatu' lui Angi! Subscriu!:thumbsup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Nu stiam eu de ce nu mai apăreai pe forum .

M-am dat si de ceasul mortii . Când colo ,

tu lucrai la noul nume de user.

Sunt convins ca ai avut motive serioase sa-l schimbi . Poate ne spui si noua....

.....................ca sa vedeti ...................

Este posibil ca oricine sa se înscrie pe forum cu X si sa se dea fost Y.

Admin ce spune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am inregistrat si am vrut sa va salut!

Pe cativa dintre voi am avut onoarea si placerea sa ii cunosc.

Si eu sunt unul dintre cei atinsi de "virusul" numit motociclism.

Virusul a fost german... un NSU care a fost a bunicului din partea mamei. Se intampla prin '66...

"Boala" a prins contur abia in anul 1975. Atunci am reusit sa strang ceva banuti si sa imi cumpar un MZ RT125/1960 si, mai apoi, sa obtin permisul de conducere.

Da, a trecut ceva timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam eu de ce nu mai apăreai pe forum .

M-am dat si de ceasul mortii . Când colo ,

tu lucrai la noul nume de user.

Sunt convins ca ai avut motive serioase sa-l schimbi . Poate ne spui si noua....

.....................ca sa vedeti ...................

Este posibil ca oricine sa se înscrie pe forum cu X si sa se dea fost Y.

Admin ce spune?

Mestere, n-am mai scris pe forum deoarece n-am mai avut ce sa zic. Incerc sa nu vorbesc aiurea doar ca sa ma aud. Deci, nu m-am dat la fund ca lucram la alt user.

Am anuntat ca am schimbat numele de user tocmai ca sa nu se trezeasca vreun destept sa faca acuzatii aiurea. Contul Angi nu-l mai folosesc in momentul in care am inceput cu contul zigzag. Am strigat sus si tare chestia asta ca sa stie toata lumea si sa nu se creada ca am clone si altele. Deci, toata lumea stie cine e zigzag. Acum ai inteles? Uite, am sa pun si in semnatura cine e userul zigzag. Multumit?

Cat despre motivele pentru care am facut asta, n-ai tu treaba :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mestere, n-am mai scris pe forum deoarece ..............

Am anuntat ca am schimbat numele de user tocmai ca sa nu se trezeasca vreun destept sa faca acuzatii aiurea. Contul Angi nu-l mai folosesc in momentul in care am inceput cu contul zigzag. Am strigat sus si tare chestia asta ca sa stie toata lumea si sa nu se creada ca am clone si altele. Deci, toata lumea stie cine e zigzag. Acum ai inteles? Uite, am sa pun si in semnatura cine e userul zigzag. Multumit?

Meștere .

Chiar am crezut ca este altcineva care postează in numele tau , iar daca nu stii cum s-ar putea face , te învăț eu.

De fapt ti-am trimis PM ca sa ma conving daca ai postat sau nu , la care dumneatale nu ai avut bunăvoința sa răspunzi .

Si precum Enduristul ... te salut ,

hai, pa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt ti-am trimis PM ca sa ma conving daca ai postat sau nu , la care dumneatale nu ai avut bunăvoința sa răspunzi .

Nu ti-am raspuns deoarece nu m-am mai logat cu acel user. Am incercat sa ma conectez acum cu userul vechi ca sa-ti raspund dar nu mai pot. Pentru ca l-am anuntat si pe el de aceasta schimbare, presupun ca adminul a suspendat acel cont stiind ca acum am alt nume de user.

hai pa si tie :good:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba , al naibii sa fiu .

Nu pot face nici-o miscare si eu mai pe sest , ca sunt descoperit in cateva minute .

Am înțeles . poate mai mult de cat crezi , de ce ai schimbat userul .

Sa ai parte de multe satisfacții si cu acest nou user . M-am bucurat întotdeauna de tine .

Ei ... se împușcară , si se omorâră aia prin porumb , dar porumbul , minunăție de porumb , ce s-a întâmplat cu el? ( nea marin -la cinumotograf) .

Noi cum sa-ti spunem mai departe :

Angi ,zig sau zag ?

:stinker:

sa fii sănătos.

...............................................................................................

PS

Mie mi-a placut mult poza ta avatar . Ce faci cu ea?

Mi-asi dori sa fac un sector cu istoricul motoveteranii-probike in micutul meu muzeu . Acest muzeu este deschis in cinstea minunatelor noastre aparate electrocasnice ajunse deseuri (tv-uri , radio , pik-upuri , aparate de proiectie , mixere , etc) , care au facut parte din viata noastra . Am crescut odata cu ele ; unele au pierit ; altele sunt si acum in viata.

Stiindu-te un băiat destupat la minte nu-mi fac griji ca nu vei putea sa interpretezi aceste exprimări publice intrun mod pozitiv . Daca ne amintim , la începuturi au fost multi colegi care nu m-au înțeles , dar dumneatale ai fost foarte istet. De aceea au fost si vor mai fi disensiuni .

:yahoo:

Editat de nicon
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am inregistrat si am vrut sa va salut!

Pe cativa dintre voi am avut onoarea si placerea sa ii cunosc.

Si eu sunt unul dintre cei atinsi de "virusul" numit motociclism.

Virusul a fost german... un NSU care a fost a bunicului din partea mamei. Se intampla prin '66...

"Boala" a prins contur abia in anul 1975. Atunci am reusit sa strang ceva banuti si sa imi cumpar un MZ RT125/1960 si, mai apoi, sa obtin permisul de conducere.

Da, a trecut ceva timp...

Bine ai venit ! Te asteptam la "sedinta" la Shorley !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cand a deschis Angi acest topic a gândit mai mult decât bine (cu toate ca poza lui de Comic ... nu il reprezinta ) .Consider ca poza de avatar trebuie sa fie de fapt o imagine personala .

Revin la topic si iarasi il laud pentru acest lucru.

Este printre putinii care s-au prezentat fără acel complex de reținere pe care il avem fiecare atunci cand nu sttim daca informațiile date cumva se vor întoarce inpotriva noastră .

Si eu ma voi da exemplu prin postarea istoricului personal conform principiului :

cine se ascunde , are un motiv sa o faca

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dovedim cat de cinstiti si plini de etica suntem e bine sa revenim cu acest topic.

Apropo, pentru cine nu ma cunoaste:

Radu Ionescu din Craiova, oleaca 44 de ani, detin cea mai proasta motocicleta din gama ei (vezi profil), ideala pentru mine si drumurile pe care le fac.

Detin permis din 1989, am detinut: Hoinar, Minsk, Kawasaki si acum Suzuki Freewind

Am detinut si condus motociclete astfel: 1989-1995, 1997-2001, 2008-prezent si sa dea Domnul cat mai mult de acum incolo.

Mecla mea si bicicla:

Imagini Atasate

  • post-32229-0-26893900-1290794492_thumb.jpg reclama la bere.
  • post-32229-0-23819600-1290794435_thumb.jpg
  • post-32229-0-37065600-1290794165_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...