Mergi la conţinut

Donatori De Organe ?


expresul

Recommended Posts

am mai vazut recent niste stickere pe masini cu "atentie la motociclisti!". de ce sa fiu eu atent pt ei? ei ce au de facut? nu am nimic cu ei, ba din contra, ca donatori de organe, intr-o zi un motociclist mi-ar putea salva viata. va multumesc ca existati. Ce scriu soferi despre noi.daca stie cineva ceva care este treaba cu cererea de a nu fi donator ?

Te înrolezi la "martorii lui iehova"... nici transfuzii nu primeşti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce scriu soferii despre noi.daca stie cineva ceva care este treaba cu cererea de a nu fi donator ?

cred ca si cererea aia, chiar si tipizata daca ar fi, trebuie completata corect. de exemplu, daca tu vei scrie: "nu sunt de acord sa donez rinichi" , s-ar putea crede ca te referi doar la unul singur...

acum, serios: care-ar fi problema? eu unul, voi completa fix ca sunt de acord sa donez, in cazul "acela"...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare textul prea lung... nu ma obosesc sa citesc...

un "multumesc ca existati"

este suficient...

acu pe bune cine sta sa citeasca un text din 4 randuri in trafic :D

ca sa fiu atent, ca sa nu fie atent, ca sunt sau nu donator de organe etc...

disputa e eterna. la cum merg multi motociclisti clar sunt donatori de organe fie ca vrem sau nu. de cate ori nu v-ati aflat la volan si ati vazut vreun motociclist circuland aberant. io am vazut si de la volan si de pe motor cum unii motociclisti sunt efectiv la mila Domnului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indemnul acela cu "atentie la motociclisti" este pentru binele conservarului care esti,sa nu ai impresia ca poti merge neatent fara sa ti se intample lucruri rele.

Din pacate sunt multi soferi care abia dupa ce au un accident afla ca sofatul e lucru serios din care te poti alege cu multa puscarie.

Sunt multi aceia care abia dupa ce s-au ales cu dosar penal si-au dat seama ca au tratat soferia prea superficial,ca daca ranesti un om indiferent ca e motociclist,pieton sau pasager in masina justitia se pune in miscare si ti-ai distrus si tie viata.

In privinta donarii de organe eu am fost intotdeauna de acord,chiar scrie la profilul meu ce am de donat celor ca tine,expresule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai vazut recent niste stickere pe masini cu "atentie la motociclisti!". de ce sa fiu eu atent pt ei? ei ce au de facut? nu am nimic cu ei, ba din contra, ca donatori de organe, intr-o zi un motociclist mi-ar putea salva viata. va multumesc ca existati. Ce scriu soferi despre noi.daca stie cineva ceva care este treaba cu cererea de a nu fi donator ?

asta ce vrea sa insemne??? stai singur in casa si nu ai ce face?? te-a parasit nevasta?? esti frustrat in vreun fel? incerc sa imi dau seama ce a fost in capu tau cand ai deschis topicu asta! si in plus eu consider ca alti participanti la trafic sunt donatori de organe, ce mai ramane dintr-un motociclisit in urma unui impact la 140km-200km? iti zic eu paola!

noi sa fim sanatosi,

numa bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei, da' cîte "donaţii" i s-au făcut la ăsta... s-a băgat în seamă şi văd, a primit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare este gradina lui DUMNEZEU.Eu am intrebat unde pot face cererea.Iar care vreti puteti sa va donati si femeia ca nu se supara nimeni.Bucuresteni stiam ca sint naspa ,au dovedito si acumsi restu;l se i-au dupa ei.ROMANI SINT UN POPOR DE OAMENI NASPA. AVEM SINGE DE TIGAN IN VENE ASTA CU TOTI .O DOVEDESC FAPTELE NOASTRE....BLA BLA SI AVETI GRIJE CU NEVESTELE............. CUI LE DONATI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia reciteşte-ţi modul în care pui întrebarea să vezi dacă nu cumva de acolo ţi se trage. Iei o plăcuţă de metal, inscripţionezi pe ea că nu "donezi", eventual pui şi link-ul la discuţia asta, o atîrni la gît şi gata. Aştepţi impactu' !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Expresule, uitandu-ma la topicurile tale realizez ca esti in foame rau de tot iar in frenezia datorata descoperirii oportunitatilor de bisnis pe internet ai dat pe dinafara cu un topic in care incerci sa-ti faci prieteni.

Completeaza-ti profilul, treci pe la incepatori pe forum si fa-ti o prezentare si hai sa ne mai imprietenim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare este gradina lui DUMNEZEU.Eu am intrebat unde pot face cererea.Iar care vreti puteti sa va donati si femeia ca nu se supara nimeni.Bucuresteni stiam ca sint naspa ,au dovedito si acumsi restu;l se i-au dupa ei.ROMANI SINT UN POPOR DE OAMENI NASPA. AVEM SINGE DE TIGAN IN VENE ASTA CU TOTI .O DOVEDESC FAPTELE NOASTRE....BLA BLA SI AVETI GRIJE CU NEVESTELE............. CUI LE DONATI.

Tovarase, ia mai reciteste-ti o data topicul si incearca sa intelegi si tu ce voiai sa zici acolo! Daca te pui in locul la un cititor care nu stie ce ai vrut sa zici acolo, practic se poate interpreta fie ca blamezi motociclistii, fie ca esti dintre ei si vrei sa nu mai donezi la v-un sofer "organili-ti" (eu banui ca asta ai vrut a zice), ba ca nu faci parte din nici o tabara(pieton) si ai observat chestia asta pe v-o masina si acuma ai cautat un forum moto unde sa te lamuresti!

....deci hotaraste-te pana nu ti se mai da mult cu carne pe topic ;)

sa-nteleg ca nu vrei sa fii donator, daca patesti ceva, nu?

pai daca tot doamne-fereste dau coltul, de ce sa nu fiu de acord sa-mi donez organele? ce sa mai fac cu ele? asa macar pot sa salvez o viata (sau mai multe)

Corect, si in plus, macar asa prin ele, cumva mai traiesti si tu in continuare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa fii atent la orice in trafic nu numai la moto

cum e sa merg REGULAMENATR si sa iti taie fata unul care habar nu are de capul lui? sa ma gandesc ca ies pe strazi si sa nu o mai vad pe fi-mea?

habar nu ai cum e sa mergi in trafic cu moto si cred ca d-aia ai facut acest topic.

habar nu ai cum sa mergi regulamentar chiar si cu masina constient fiind de faptul ca un pieton sare aiurea pe strada fara sa se asigure si fara sa fie pe la locul unde are el prioritate

cred ca ai o frustrare......................................

ma abtin sa mai comentez dar eu zic sa te mai gandesti si sa iti schimbi atitudinea pt ca TU POTI FI CEL ACCIDENTAT DESI MERGI REGULAMENTAR!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu suna bine :) Nu cred ca ar vrea nimeni sa traiasca prin intermediul unui...coi...spre exemplu.:biggrin:

Hai mai, repede te gandesti la d-astea pudice.....desi la urma urmei, cam tot prin intermediul unui coi traiesti :sweat: ....daca e sa o pui asa, gandeste-te ca traiesti prin intermediul unui creier in cap la un manelist :Jumpy: ....fapt care totusi cred ca l-ar demaneliza! Oricum si daca traiesti printr-un rinichi e mai mult decat nimic, nu e vb de reincarnare, dar oricum cand erai mic si mergeai in cimitir si ai mancat prune sau mere, alea din ce "zeama" crezi ca erau facute? :P Si acuma sa-ti tai pofta de mancare: cand bei apa de la munte si zici ca-i proaspata si ce curata-i, de unde stii tu ca nu a facut mai sus pipi ursu? :wink: .....ce-i drept apa care trece peste 7 pietre e din nou curata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gandeste-te ca traiesti prin intermediul unui creier in cap la un manelist :Jumpy: ....fapt care totusi cred ca l-ar demaneliza!

Si acuma sa-ti tai pofta de mancare: cand bei apa de la munte si zici ca-i proaspata si ce curata-i, de unde stii tu ca nu a facut mai sus pipi ursu? :wink: .....ce-i drept apa care trece peste 7 pietre e din nou curata :)

1 . Niciodata :)

2. Cand ma gandesc la punctul 1 pipi de urs suna foarte bine :thumbsup:

Oricum, eu ne doresc tuturor motociclistilor ( daca imi permiteti sa ma eSprim asa) sa nu fie nevoie sa donam nimic pana la varsta de 105 ani, dupa aia e alta poveste...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...