Mergi la conţinut
marin_mircea

istorice Coltul Reconditionistilor

Recommended Posts

.Dar are ceva daca pun alt cilindru de alt model de Ij dar tot350cc?

La un IJ din 46' , nu poti sa-i pui cilindru de P5 din 92'.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

neaparat poze cu carterii (transferele carterelor) si se va ghici de-ndata ce fel de cilindru ai nevoie. daca a fost umblat si corcit pe parcursul vremii,seriile nu-ti prea mai sunt de folos decat itp-rca

poti pune o poza si cu cilindrul pe care l-ai avut,sa  putem observa daca  a fost cel corespunzator au ba.

bafta!           :beer:

Link la postare

Imaginea este totusi f.interesanta.Am incercat sa recunosc marcile motocicletelor si nu am reusit.Deasemenea am incercat sa recunosc strada (in ideea ca poza e din Bucuresti).N-am reusit.Oricum  La MUlti Ani !tuturor pasionatilor de motociclete vechi si nunumai.

Link la postare

Am inteles, sunt proiecte secrete :smile: . Eu o sa am tot anul ocupat, pana la sfarsitul saptamanii viitoare o sa termin M72-ul iar astazi deja m-am apucat de un motor de K750 al unui prieten (o sa deschid astazi un topic cu reparatia acestui motor). Si se mai prefigureaza deja alte lucrari, cam patru motoare boxer (doua de M63, un altul de K750 si unul de M61). Eu nu sunt secretos   :smile: .

Numai bine!

PS: Va felicit pentru faptul ca rulati cu acel DKW, altii le tin ascunse.

Link la postare

Am inteles, sunt proiecte secrete :smile: . Eu o sa am tot anul ocupat, pana la sfarsitul saptamanii viitoare o sa termin M72-ul iar astazi deja m-am apucat de un motor de K750 al unui prieten (o sa deschid astazi un topic cu reparatia acestui motor). Si se mai prefigureaza deja alte lucrari, cam patru motoare boxer (doua de M63, un altul de K750 si unul de M61). Eu nu sunt secretos   :smile: .

Numai bine!

PS: Va felicit pentru faptul ca rulati cu acel DKW, altii le tin ascunse.

Salutare.Aseara am fost la Arc impreuna cu DKW-ul.Acu o saptamana am fost la Arc impreuna cu Zundapp-ul.Am fost singurul cu "clasica".Te astept saptamana viitoare .La Arc.Si pe tine si pe alti posesori sau pasionati de "clasice".

Link la postare

Salutare.Aseara am fost la Arc impreuna cu DKW-ul.Acu o saptamana am fost la Arc impreuna cu Zundapp-ul.Am fost singurul cu "clasica".Te astept saptamana viitoare .La Arc.Si pe tine si pe alti posesori sau pasionati de "clasice".

Pai ma batea gandul dar astept sa termine si Urse mobra lui cu motor de K750, poate il conving sa vina si el.

Link la postare

Salutare.Aseara am fost la Arc impreuna cu DKW-ul.Acu o saptamana am fost la Arc impreuna cu Zundapp-ul.Am fost singurul cu "clasica".

In ce zi se aduna lumea si de la ce ora? Nu am fost niciodata la Arc...

Link la postare

In ce zi se aduna lumea si de la ce ora? Nu am fost niciodata la Arc...

Miercurea este ziua cu pricina si adunarea incepe pe la ora 18:00, poate si mai devreme avand in vedere ca se insereaza repede in perioada asta. Eu nu am mai fost de mult timp, e o atmosfera frumoasa dar prea multi "basinosi" pe metrul patrat.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.