Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Vali22

vand Vand Tot : , Hayabusa 00 , "cbr 600Rr 04 Vandut"

Recommended Posts

vand tot :

Suzuki Hayabusa 99 portocalie 30000 km power commander pompa interna , cauciucuri pilot power , toba shark filtru kn inaltatoare suspensie coada gsxr 750 k3 unica in romania stop leduri capac monopost mansoane rizoma scarite race in cutie furtune race injectoare noi electromotor nou 4300euro + laptop pt power commander inclus in pret cadou nu se mai vinde o pastrez

Suzuki Hayabusa 00 alba 28000 km capac monopost toba Gsxr k6 stock 4000 euro

Honda Cbr 600RR 04 alba 12900 cu negru si roz semnalizari in carene , parbriz duble bubble , capac monopost ghidoane race 3000 euro

Kawasaki Zx10r 06 portocaliu 21000 5300 euro ce scrie mai jos

Yamaha R6 model 03-05 (07)cumparat de nou 0km in mai 2008 galben negru r46 12500 km an fabricatie 07 custom power commander , quick shifter filtru kn amortizor ghidon ignition advancer , pompa radiala brembo, cauciucuri 0 km pilot power 2 ct ulei motul 0 km , kit lant race 520 + 4 foaie -1 pinion 500km 4000 euro preturile sunt negociabile in limita bunului simt daca se iau mai multe moto se face discount o parte sunt pe numele meu pe constanta inmatriculate dar toate sunt la financiar pe numele meu si se scoate certificat fiscal

Reducere 200e la zx10r 5300e pret nou moto are acum 24000km (am mai facut 3000km cu ea )

R6 a primit manete pazzo monopost si parbriz oem nou cel vechi era duble bubble si era enervant de inalt (inclus in pret si acela ) 4000e (am mai facut 500 km cu ea )

Hayabusa 00 releu de incarcare nou baterie noua discuri wave si manete pazzo 4000euro preturile nu sunt batute in cuie da nici nu va asteptati la pomana (am mai facut 0 km cu ea)

Kawasaki Zx10R cumparat din Spania/Tenerife in august 2009 la 15.000 km , momentan are 21.000

are :

amortizor ghidon Ohlins stock

scarite race 500 euro puse de catre mine

ulei schimbat in amortizoare 25 euro

semeringuri schimbate 25 euro

ulei motul 50 euro ( schimb uleiul la 2500 maxim 3000 km )

antigel motul 40 euro

cauciucuri pilot power 320 euro

vopsea portocaliu aprins ( 1800 ron )

kit lant schimbat acum 1000 km odata cu cauciucurile 150 euro

mansoane Rizoma 50e

Total = 1610 euro investiti

Astazi 18/02/2011 moto a primit : ulei motul 15w50 300v

filtru ulei

lichid frana motul RBF 600

placute lucas fata 700 lei

conducte de frana cu inseritie metalica de la pompa la fiecare etrier in parte 250 lei 21800km

Astazi 15/03/2011 moto a primit o baterie noua Yuasa YTX 12BS in valoare de 340 lei cu garantie 1 an

moto merge impecabil o vand pentru ca vreau ceva mai nou (R1 09-011) .. moto este inmatriculata pe numele meu pe constanta , se poate scoate oricand certificat fiscal am toate taxele la zi totul in regula

pret 5500 euro id val_avr 0731537116 nu am tobele originale a venit cu tobe akra le-am vandut pentru ca nu imi placeau momentan are catalizator + cot scos prin burta se vede in poza 2 , nu am luat nici o amenda pentru sunet sunetul este placut dar nu enervant in poze erau scoase oglinzile acum sunt montate ( ca sa iau rarul ) :))

Nu a fost data niciodata pe circuit , propietar in spania o femeie am acte doveditoare

Inregistrare cu sunetul moto cu Catalizator + cot sub poze scarita de pe spate si suruburile de la carene sunt in garaj asa pentru carcotasi :)) VANDUTA

post-4898-0-66453800-1294403239_thumb.jp

post-4898-0-05761100-1294403248_thumb.jp

post-4898-0-81677400-1294403254_thumb.jp

19022010.mp3

post-4898-0-58693000-1295041900_thumb.jp

post-4898-0-51631400-1295041923_thumb.jp

post-4898-0-24008000-1302356075_thumb.jp

post-4898-0-17051500-1302356086_thumb.jp

post-4898-0-12244600-1302356100_thumb.jp

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

nu ma ajuta cu nimic pe mine ca frati-miu merge cu moto asta , de exemplu eu mi-am luat scarite la licitatie de pe ebay cu 39.99 euro pt hayabusa si au fost de tot (@(@7u s-au stricat imediat astea chiar sunt rezistente

up!

!

Link la postare

Bafta la vanzare. Eu am rezolvat cu banca si imi permit sa o tin de mobila si de 3 plimbari pe an.

Eu, daca as fi fost in locul tau, as fi pastrat ZX-ul si as fi dat Hayabusa (am mers cu modelul nou si e "vaca mare"... mai fashnetz ZX-ul. Asta daca nu esti unul care se urca pe motoreta si se mai da jos in capatul celalalt al tarii!)

Link la postare

ms frumos fratele meu vrea sa o dea si sa isi ia r1 2010 mie imi place moto dar e alegerea lui ma bucur ca ai rezolvat cu banca si poti sa o pastrezi era pacat sa o dai bafta si Sanatate sa fie !

Link la postare

Ba nene, nu vreau sa comentez asupra mai multor aspecte care mi se par.. ciudate, dar sa pui uleiul la "bani investiti" in motoreta.. e ceva! Macar daca era Shell, sau ceva de genul. Dar Motul baga tot romanu, de la ala cu GS500 la ala cu F4. Bine ca n-ai pus si benzina... :rolleyes:

Oricum, drum bun in continuare.. fara oglinzi :flex:

Link la postare

Ba nene, nu vreau sa comentez asupra mai multor aspecte care mi se par.. ciudate, dar sa pui uleiul la "bani investiti" in motoreta.. e ceva! Macar daca era Shell, sau ceva de genul. Dar Motul baga tot romanu, de la ala cu GS500 la ala cu F4. Bine ca n-ai pus si benzina... :rolleyes:

Oricum, drum bun in continuare.. fara oglinzi :flex:

Draga prietene,,Shell o fi bun de bagat in basculanta.Se foloseste Motul,pentru ca este printre cele mai bune uleiuri de MOTOCICLETE. Am mai gasit comentarii de-ale tale si pe alte topicuri..complet pe langa.

Link la postare

Draga prietene,,Shell o fi bun de bagat in basculanta.Se foloseste Motul,pentru ca este printre cele mai bune uleiuri de MOTOCICLETE. Am mai gasit comentarii de-ale tale si pe alte topicuri..complet pe langa.

exista si dovezi in sensul asta?...sau doar e folclor?

Link la postare

exista si dovezi in sensul asta?...sau doar e folclor?

Da, exista dovezi clare. Doar toata lumea stie ca motoarele din MotoGP, SBK, Supersport, etc. sunt de fapt motoare de basculante, modificate. De-aia baga aia ulei Shell.

Dar lasa, in Romania baga Tipatescu ulei Motul, ca e cel mai bun!

NOTA: ca sa se inteleaga - nu am spus ca Motul nu e un ulei bun, dar nu se compara cu Shell, care este folosit, printre altele si in F1, unde turatiile motorului trec de 18.000

Link la postare

Motul a fost primul producator care a scos ulei 100 % sintetic ESTER , 300V fiind poate cel mai bun ulei din lume pentru motociclete de strada. Revenind la Shell,care vinde Shell Rotella T ce a fost initial proiectat pentru motoare diesel(vezi basculante), nu e 100 % sintetic Ester,adica e facut din produse petroliere,chiar daca scrie pe el ca e sintetic.SAE nu a reusit sa defineasca ce inseamna sintetic prin anii 90,cand Mobil 1,care producea 100% uleiuri sintetice ,nu derivate din produse petroliere, a pierdut un proces cu Castrol care foloseasca numele sintetic la uleiurile sale derivate din petrol.Asa ca atentie cand cumparati un ulei..ca daca scrie pe el ca e 100% sintetic ..nu inseamna ca si este. Uleiurile folosite la curse ,Moto GP,F1 lucreza la temperaturi foarte inalte,au alte proprietati si nu-si au locul pe strada.Suzuki foloseste Motul in Moto Gp de 20 de ani.

Spune-mi te rog ce tip de ulei Shell pui tu in Ducati? Presupun ca mergi pe mototcicleta din semnatura.

Asfalt uscat

Link la postare
Revenind la Shell,care vinde Shell Rotella T ce a fost initial proiectat pentru motoare diesel(vezi basculante)

Da. Si Lamborghini producea initial tractoare si masini agricole. Nu vad relevanta :blink:

Suzuki foloseste Motul in Moto Gp de 20 de ani.

Da, si Suzuki folosea de cateva decenii frane Nissin si acum au trecut pe Brembo. Din nou nu vad relevanta...

Spune-mi te rog ce tip de ulei Shell pui tu in Ducati?

Pun Motul, ca e mai bun :sleep: Ale dracului recomandari de producator, iti zic!

Serios acum, suntem off topic. Eu am comentat doar faptul ca vazatorul aici prezent pune schimbul de ulei si de antigel la "investitii in motoreta".

Link la postare

1. pe mine nu poate decat sa ma bucure ca dai up la topic :)))

2. ideea e ca ala cu gs pune degeaba motul

3.nu aveam oglinzi ca asa vroiam eu sa nu le pun ..

4.cat despre mai multe aspecte calmeaza-te ca moto este in stare foarte buna

5.Cat despre Shell o fi bun in alte tari dar la noi e un kkt facut in romania si schimbata eticheta motul mai are sanse sa vina sticla din strainatate shellul de la noi e ulei de dacie CLARRRR

Link la postare

Tocmai devine interesanta discutia si mai aflam si noi cate ceva...

De ce sunt mai bune uleiurile full sintetic pt motorete? Pt orice motorete in orice conditii de folosire?

Link la postare

Asculta de omu' fara oglinzi, ca stie ce zice! :thumbup:

da ma ai o problema ca nu am eu oglinzi ... sa ma cauti cand scoti mana de suruburi din ambreiaj ....

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.