Mergi la conţinut

Toni

Recommended Posts

Dintre ciudatenii am avut broasca testoasa, iepure , rata (de fapt ratoi), porcusori de Guineea, cioara, peruse, melc si caini de curte. Toate simpatice, dar cam put in casa.  Cel mai mult mi-a placut ratoiul (incredibil de destept) si cioara (personalitate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si eu acvariu dar trebuia facut curat saptamanal asa ca am zis pas

am avut papagali si se cacau non stop ,seminte pe jos si chiraieli la greu,cand au murit (pe rand,ma refer la al doilea) am aruncat colivia

am avut doi soareci indieni dar pe unul l-a calcat fi-mea ca mai evada din cusca ,perechea lui a fost dusa la pet shop ca intrase in depresie

am avut doua zile un pui de doberman dar cand am vazut viermi in rahat l-am facut cadou.

cu pisica  am avut probleme si am spinzurato

Ce om iubitor de animale.Cred ca ai o inima mareeeeee cit un inel.

 

 

Mie imi plac rimele, deocamdata nu am decit una, si o iubesc la nebunie, o scot seara  sa-si faca nevoile, o spal, o pieptan,,

dar de la un timp incoace ma-m cam suparat pe ea,,,,cind vreau sa ma joc cu ea,,,,, me reu doarme si nu vrea sa se trezeasca.

Spuneti-mi va rog ce sa-i fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce om iubitor de animale.Cred ca ai o inima mareeeeee cit un inel.

 

 

Mie imi plac rimele, deocamdata nu am decit una, si o iubesc la nebunie, o scot seara  sa-si faca nevoile, o spal, o pieptan,,

dar de la un timp incoace ma-m cam suparat pe ea,,,,cind vreau sa ma joc cu ea,,,,, me reu doarme si nu vrea sa se trezeasca.

Spuneti-mi va rog ce sa-i fac?

E clar ca o piepteni in raspar si te ignora...

 Fa-i baie in redbull, sa vezi atunci activitate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiti atenti aici, o chestie tare...

Era in 1975 cam pe vremea asta (cam o luna si ceva inainte de Sfintele Sarbatori de Paste).

Maica-mea lucra dupa amiaza si la un moment dat, in linistea din birou aude un ciocanit in geam.

Cand se uita, vede o pasare verde, micuta. Da drumul la geam si pasarea intra inauntru.

Nu foarte greu, o prinde (deci era obisnuita cu oamenii) si o aduce acasa intr-o cutie.

Era un perus. I-am cumparat o cusca si am instalat-o in casa.

Si aici vine partea interesanta...

Maica-mea avea o matusa de vreo 80 si ceva de ani (atunci) care, cand mergeam pe la ea, mai ghicea in cafea, dadea in carti, iar pe mine, ma servea cu un serbet (o lingurita intr-un pahar cu apa rece), home made, cum n-am mai mancat pana acum, bref, vorbind la telefon cu matusa si povestindu-i de intamplarea cu pasarea, aceasta a zis, maica asta e semn de la Dumnezeu, o sa aveti o mare bucurie...

Si peste cateva saptamani, de Florii, ai mei au castigat o Dacia 1300 la CEC-urile de 5000 lei.

Perusului i-am luat pereche si dupa vreo 5 ani s-au imbolnavit si au murit.

Am avut si un puiut de Cocker Spaniel, dar l-am dat inapoi...

Am avut si o pereche de Nimfe, iar acum am un hamster pitic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Sergiulius: pe mercador Craiova vinde cineva o bicla Motobecane.Ia de te uita ca nu se stie.

A fost acum patru ani... e deja rasuflata treaba, eu am luat-o second, deci fara acte si nu pot face dovada proprietatii. Acum m-am lecuit, iau biticla noua cu serie si acte, nu iau second/adica posibil furata, pt a nu promova/incuraja hotia... CINEVA (ISUS) a spus ca ce seamana omul aia va secera = cumperi bita furata... alcineva iti va cumpara bicicleta ta furata...

 

Am o Merida big nine de care sunt foarte multumit.

 

Multumesc pt preocupare man, apreciez bunele tale intentii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti face act de vanzare cumparare pe bicicleta exact ca la masini. cu serie bicicleta, datele vanzatorului etc. eu am facut asa pt motocicletele alea mici ale fiului meu, care nu se inmatriculeaza, ca sa nu am probleme in caz de furt sau cine stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind scula este ok. face omul act dar cind e praduita pune pe unul de face actul cu o adresa care nu mai este sau el vine de la nr.9 de nici nu-ti dai seama.Dar au inceput sa aduca de dincolo lucru bun si am inteles ca de la centre de colectare.Eu ca un naiv ce sunt nu cred ca se pot fura sute de biciclete.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rugaminte: fiul meu, care de vreo 12 ani este bucurestean, si-a predat masina de serviciu spre a fi vinduta, fiindca asa procedeaza firmele care se respecta (vind masinile pina in 200.000 km rulati), noua masina nu i-a sosit inca, motocicleta personala a vindut-o in toamna ca sa-si imprumute sora ca sa poata sa-si cumpere utilajul pentru epilat definitiv cu laser, la fel cum a facut si cu economiile avute la ciorap...si acum are mare nevoie de o motocicleta cu care sa se deplaseze la serviciu. Fac apel la aceia care detin doua sau mai multe motociclete si nu le folosesc, iar fiul promite sa plateasca asigurarea si ITP-ul aferente, plus eventuale schimburi de consumabile...etc. Garantez pentru felul cum conduce (are permis de peste 12 ani fara evenimente, iar motociclete conduce de la vreo 5-6 ani)...iar daca Doamne fereste, se intimpla ceva neplacut cu motocicleta imprumutata, suporta reparatia sau dupa caz achizitioneaza alta. In cazul in care nu se va gasi nimeni dispus sa faca un astfel de imprumut, ma vad nevoit sa ma deplasez pina in capitala pe doua roti ale F-ului 650 si sa revin cu trenul in Gorjul natal...si aici sa conduc "comunista". In cazul asta costurile cresc (la finele lunii mai expira ITP-ul si trebuie sa revina cu motorul acasa, trebuie sa-i schimb citeva pastile la supape si cauciucul de pe roata fata), timpul pierdut cu deplasarile la fel...si de aceea am apelat la voi...fiindca nu se stie niciodata! In speranta ca nu voi fi luat peste schiuri pentru neobrazarea de a cere asa ceva, va multumesc pentru intelegere si ajutor! Orice informatie care ma poate ajuta, o voi lua in calcul! :drinks:

Am uitat sa specific faptul ca el conduce orice model, este mult mai cumpatat decit mine si are echipamentul necesar personal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul, dupa cum se poate observa, este adresat motoveteranilor si apropiatilor acestora...si asa cum io am incredere deplina in oricare dintre cei de-aici, asa sper sa fiu tratat si io, cu incredere. Asa ca...te rog abtine-te, @motoreta!

Am nevoie de un motor, nu de sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt purtatorii de dioptrii la micro dimensiuni. Ochelari perfecti pt motociclisti la Lidl numai saptamana asta la incredibilul pret de 12 roni. Cine nu se impaca cu lentilele originale poate face la comanda si monta in ramale astea. La mine s-au potrivit perfect. Vad excelent.

post-6386-0-44880400-1395083394_thumb.jp

post-6386-0-01446400-1395083422_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...