Mergi la conţinut

Toni

Recommended Posts

Eu ma bucur cand se posteaza cate ceva.E ca atunci cand astepti emailuri si nu mai vin iar cand vin ,chiar daca nu scrie mare lucru in ele le citesti cu bucurie.Daca deschid ProBike si vad ca am notificari ma bucur.Indiferent ce scrie in ele.Dar daca autorul face sex cu limba romana e deranj, ma zgarie pe retina.

Am analizat impactul care il are fata de mine o persoana care posteaza mult pe forum cum e Nicu si o persoana care nu posteaza deloc si pot sa spun ca daca maine ma intalnesc cu Nicu pe strada e ca si cand ne-am fi intalnit si ieri. Il simt mai aproape decat pe o persoana despre care nu am mai auzit nimic in ultimul timp.Asta e perceptia mea si s-ar putea sa nu fie la fel la toata lumea. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 18 ore ivan_pedala a scris:

Am zis ca ma resemnez?! Ai inteles gresit! Dar atunci cind descopar pe doua site-uri, in cinci sau sase locuri diferite, acelasi lucru postat, deja ma consider depasit de situatie si ma intreb daca mai merita sa imi pierd timpul citind sau vizualizand. Nu cred ca sufar cu etajera daca refuz sa ma mai manifest acolo unde nu-mi face placere...cred io! Prefer rubrica aia, cu "La multi ani!"...:P

Uite...ca fapt divers, si asta mica are apucaturi necurate...

Ai o nepoata foarte frumoasa si sigur e si isteata, ca doar e olteanca.

Sa va traiasca si sa fiti sanatosi cu toata familia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum Toni a scris:

Ai o nepoata foarte frumoasa si sigur e si isteata, ca doar e olteanca.

Sa va traiasca si sa fiti sanatosi cu toata familia!

Multumesc la fel, Toni, asa este...dar nu-i deloc olteanca, are certificat de capitala, e doar la origini tarancuta de Gorj...in rest...sper sa ajunga motociclista capitalista...sa duca mai departe mostenirea (asta pina o veni si vreun nepot motorizat)!:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pe 04.05.2016 at 9:37 Enduristul a scris:

Eu ma bucur cand se posteaza cate ceva.E ca atunci cand astepti emailuri si nu mai vin iar cand vin ,chiar daca nu scrie mare lucru in ele le citesti cu bucurie.Daca deschid ProBike si vad ca am notificari ma bucur.Indiferent ce scrie in ele.Dar daca autorul face sex cu limba romana e deranj, ma zgarie pe retina.

Am analizat impactul care il are fata de mine o persoana care posteaza mult pe forum cum e Nicu si o persoana care nu posteaza de loc si pot sa spun ca daca maine ma intalnesc cu Nicu pe strada e ca si cand ne-am fi intalnit si ieri. Il simt mai aproape decat pe o persoana despre care nu am mai auzit nimic in ultimul timp.Asta e perceptia mea si s-ar putea sa nu fie la fel la toata lumea. 

LA CEAS DE TAINA .

ENDURU.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare...

L.E.- Sau lasa...a trecut deja!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Nu am mai intrat de mult pe aici . Din nefericire am avut un accident la sfarsitul lui iunie aproape de Tecuci si ca prin minune am scapat cu viata.

Trist dar adevarat . 

Cand spun asta ma gandesc la faptul ca si noi motociclistii suntem ca o frunza in bataia vantului asa cum spunea Constanta cu Magarusul

(daca va mai amintiti de acea biata  batrana  de la Nucsoara )

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

si atunci cand            nu                  vom                  mai              fi                        ...

 

pe vremea  asta urata , ce poate face un motociclist ?

 

.....................

filmarea este facuta cu cateva zile inurma , nu in 2011...

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cam bate vântul pe aici .

Unde sunt timpurile cand se dezbateau subiecte atat de diversificate .

Inteleg ca ceilalti de pe motociclism.ro au obosit find ceva mai in varsta . Dar voi , in floarea vietii ? 

Prefer sa dati cu pietre in  mine decat sa asist la aceasta stare .

Nu stiu exact , dar banuiesc ca una din cauze este si faptul ca v-ati inchis intr-un balon de sticla din moment ce v-ati izolat de ceilalti prin alegeera unui moderator propriu care sa va apere ( chiar nu stiu de ce si de cine ) . De-asemeni stiu ca  comunicati foarte mult pe PM si fiind privat , lumea nu stie ce se mai discuta pe forum .

Spun toate astea pentru ca chiar imi pasa . Toti imi sunteti buni prieteni cu care de fiecare data cand interactionez ma  bucur .

Imi doresc ca anul care vine sa fie altfel . Nu ne separa absolut nimic . Suntem cu totii o apa si-un pamant in lumea motociclista . Din pacate am pierdut deja unul care nu tinea cont de nici-o opreliste , minunatul  Fane pe care cu totii il regretam .

Pentru anul care vine , haideti sa fim mai apropiati si sa organizam mai multe evenimente impreuna . Nu pot sa uit prima intrunire a Clubului  Motoveteranilor de la Moeciu de Sus , de iesirile cu grupul din Bucuresti in Bulgaria sau sprijinul pre care l-ati acordat acelei batrane din Nucsoara (Constanta cu Magarusul ) .

Sa nu credeti ca am vreo intenție ascunsa . Sunt prea hârsit de vreme  si experiente  ca sa mai doresc ceva personal .

 

De ziua Romaniei , m-am gandit la voi toti care nu aveti marele avantaj pe care il am eu de a trai i mijlocul naturii .

 

 

PS

Nu am facut caz de faptul ca pe topicul Intrunirea... de toamna , mi s-a taiat o postare la cererea nu stiu cui (dupa spusele  lui   Toni -moderatorul)  . De fapt eu vroiam sa prezint aceasta intrunire prin experienta proprie pe care am avut-o acolo in cateva randuri . Tot topicul  , nu a fost altceva decat liste cu participanti , cu camerele  alese ... 

Trebuie schimbata grila , asa cum o fac si televiziunile , in functie de audienta .

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tinere,

ma bucur ca nu te dai batut nici de evenimente nici de prieteni, eu nu mai reusesc sa ies ca inainte sau ca tine, toamna ma apuca dragul de masini,

cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 02.12.2016 at 17:56 nicon a scris:

Cam bate vântul pe aici .

Unde sunt timpurile cand se dezbateau subiecte atat de diversificate .

Inteleg ca ceilalti de pe motociclism.ro au obosit find ceva mai in varsta . Dar voi , in floarea vietii ? 

Prefer sa dati cu pietre in  mine decat sa asist la aceasta stare .

Nu stiu exact , dar banuiesc ca una din cauze este si faptul ca v-ati inchis intr-un balon de sticla din moment ce v-ati izolat de ceilalti prin alegeera unui moderator propriu care sa va apere ( chiar nu stiu de ce si de cine ) . De-asemeni stiu ca  comunicati foarte mult pe PM si fiind privat , lumea nu stie ce se mai discuta pe forum .

Spun toate astea pentru ca chiar imi pasa . Toti imi sunteti buni prieteni cu care de fiecare data cand interactionez ma  bucur .

Imi doresc ca anul care vine sa fie altfel . Nu ne separa absolut nimic . Suntem cu totii o apa si-un pamant in lumea motociclista . Din pacate am pierdut deja unul care nu tinea cont de nici-o opreliste , minunatul  Fane pe care cu totii il regretam .

Pentru anul care vine , haideti sa fim mai apropiati si sa organizam mai multe evenimente impreuna . Nu pot sa uit prima intrunire a Clubului  Motoveteranilor de la Moeciu de Sus , de iesirile cu grupul din Bucuresti in Bulgaria sau sprijinul pre care l-ati acordat acelei batrane din Nucsoara (Constanta cu Magarusul ) .

Sa nu credeti ca am vreo intenție ascunsa . Sunt prea hârsit de vreme  si experiente  ca sa mai doresc ceva personal .

 

De ziua Romaniei , m-am gandit la voi toti care nu aveti marele avantaj pe care il am eu de a trai i mijlocul naturii .

 

PS

Nu am facut caz de faptul ca pe topicul Intrunirea... de toamna , mi s-a taiat o postare la cererea nu stiu cui (dupa spusele  lui   Toni -moderatorul)  . De fapt eu vroiam sa prezint aceasta intrunire prin experienta proprie pe care am avut-o acolo in cateva randuri . Tot topicul  , nu a fost altceva decat liste cu participanti , cu camerele  alese ... 

Trebuie schimbata grila , asa cum o fac si televiziunile , in functie de audienta .

 

 

Salutari Nicon,

Tu cunosti foarte bine istoria acestui club si stii foarte bine ca suntem deschisi oricui si oricarei activitati cat timp exista bun simt si respect reciproc. 

Ne-am izolat numai fata de mitocanie, agresiune verbala, lipsa bunului simt si a respectului, ipocrizie etc. 

E adevarat ca sunt mai putine postari dar sunt de calitate si la subiect. Cui ii place sa isi iroseasca timp din viata asistand sau participand la balacareli de doi bani, nu are decat sa o faca prin alte parti.

 

Postarea la care faci referire, a fost editata in sensul in care a fost pastrata partea de text care avea legatura cu subiectul respectiv si a fost sters continutul care era in afara subiectului si care cantitativ era de zece ori mai mare. La momentul respectiv, in spiritul respectului, ti-am trimis si un mesaj privat prin care ti-am explicat motivele editarii mesajului si ma bucur ca nu ai facut caz pentru ca asta denota faptul ca ai inteles.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sa nu ma bagi cumva la vreun articol din Codul Motoveteranilor .

Vorba multa , sărăcia omului .

Am vazut ca ai ajuns cărăuș peste vămi si mi-au placut imaginile difuzate . Fa bine  si baga cate ceva si pe aici (cum zicea pezevenchiul de  Angi mai demult ) ...

" sa se bucure si ochiul nostru .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salut,

Am vandut BMW ul si mi-au ramas doua genti laterale GIVI Keyless + un set de roti

Zic sa intreb prietenii intai daca le vor.

Gentile le dau la 200 Euro perechea (ele au costat dublu)

Rotile le dau cu 300 lei bucata

B6.thumb.jpg.cb69cf49b5d942fbca12307c2ddcb0d3.jpg

 

Topcase-ul din imagine l-am dat impreuna cu motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Motoveteranii au impanzit lumea

Eu si Mirela colindam prin Bavaria,

Dan Rosca peste ocean

Dar surpriza... la o nenzinarie pe autostrada Lindau-Munchen, cine credeti ca se dadea cu motorul?

Petrica de la Bacau (sau "Razesul" cum ii spunea Orlando). 

Are un contract bun in Germania.

Va saluta si va imbratiseaza cu drag pe toti. Noi doi ne-am pupat acolo.

"Ce mica-i Lumea"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Moșocicliștii multumesc Motoveteranilor pentru participarea și donațiile oferite copiilor aflați în nevoie. Anul acesta, și cu ajutorul vostru, am făcut să zâmbească mai mult de 100 de copii!

 

Toți aceștia au primit de la Moș Crăciunul Motociclist cadouri împachetate cu grijă și etichetate cu numele fiecăruia; toți copiii au găsit în cadouri: hăinuțe, dulciuri, rechizite pentru școală și cărți, încălțăminte și jucării. Toate acestea nu ar fi fost posibile fără DONAȚIILE A SUTE DE OAMENI BUNI. Si voi, Motoveteranii, sunteți printre aceștia... Vezi câteva imagini (și scurta poveste a Moșocicliștilor) aici: https://calatoriifestinalente.wordpress.com/2017/11/25/fii-si-tu-un-moshociclist-vino-cu-un-cadou-la-concertul-caritabil-rock-din-13-decembrie/

 

La Mulți Ani Frumoși!

VID_20171220_204556.mp4

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Apa rece si limpede ca lacrima . Parca eram sus la munte .

Am cinci căini si ii iau pe rand cu mine . Se încing asa de tare ca trebuie sa se răcorească .Nu patesc nimic sinici nu răcesc . 

Este un mare avantaj pentru mine ca ma aflu in mijlocul naturii . Am ajuns de merg mai bine calare decât pe jos . Mai iau si eu cate o trântitură , dar ... nu se pune :yahoo:.

CIMG5953.JPG

CIMG5950.JPG

CIMG5942.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

O avea ceva daca il introduc in cuptorul cu microunde la decongelare . De avut ar avea loc in el , dar nu stiu dacă ar pati ceva pentru ca platoul se rotește si ar putea ameți ... (după ce ca este atat de obosit).

 

 

 

1-DSC00351-002.JPG

DSC00348.JPG

1-DSC00342-001.JPG

             

 

........................

 

Am sa revin cu un filmuleț de astazi , vulpea si cainele  .

 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

No' hai ! De fapt oriunde, ca si mie imi este dor de o poveste cu tine, si nu numai cu tine. Vreau sa cred ca ce am inceput la Buzau a fost doar un "preludiu".... chiar imi place sa "ma contrez" cu tine.... :P comuniste, scutere de o mie si tran-slapuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...