Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Carbone

vand Casca Arai Rx-7

Recommended Posts

Vand casca Arai RX-7 Nicky Hayden.

Casca este intr-o stare foarte buna purtata 3 luni, numai cu cagula. Singurele zgarieturi sunt pe spatele castii (se vad si in poza), fiind de la peretele pe care sta sprijinita in garaj.

Pret: 300 euro negociabil.

img1319v.th.jpg img1320h.th.jpg

img1321zh.th.jpg img1322l.th.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

in cutie, intr-un depozit probabil. Casca a fost cumparata anul trecut.

Nu vad care ar fi legatura intre anul fabricatiei unui produs si data achizitiei.

Din cate vezi, casca se mai afla inca la vanzare http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Arai-RX7-Corsair-Nicky-Replica/SubProducts/Arai-RX7-Corsair-Nicky-Replica-0006

Link la postare

"fabricantul" zice k are...o casca nu trebuie purtata mai mult de 5 ani de la data fabricatiei.

dar oricum nu asta era ideea...mi se parea dubios faptul k a fost purtata 3 luni

Link la postare

"fabricantul" zice k are...o casca nu trebuie purtata mai mult de 5 ani de la data fabricatiei.

dar oricum nu asta era ideea...mi se parea dubios faptul k a fost purtata 3 luni

ia de aici si citeste, face bine la imbogatirea culturii: http://www.araiamericas.com/support.asp?page=support/warranty.asp

WARRANTY

All Arai helmets are warranted against defects in materials and workmanship, and are serviceable only for the properly fitted* first user for 5 years from date of first use, but no more than 7 years from date of manufacture. It should be replaced within 5 years of first use.

Stii tu ceva, da' nu prea stii bine.

Link la postare

pagina oficiala ARAI spune altceva...limita de 7 ani de la fabricatie exista intr-adevar la SHOEI

1. linkul de mai sus era de pe pagina oficiala arai USA.

2. bag de seama ca nu ai avut niciodata un arai nou, asa ca-ti atasez o poza cu pachetul care vine odata cu casca: CD-ul si brosura in care poti citi cu ochii tai cele citate de mine mai sus.

img1344hj.jpg

Link la postare

pe situl oficial Europa spune doar de 5 ani...nimik mai mult

e un forum si sunt deschis la discutii pertinente nu cearta

la o examinare mai atenta a continutului cutiei arai am gasit si eu certificatul de garantie(am fost unul dintre putinii care s a folosit de el)

ai dreptate...ma inclin...numai bine!

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.