Mergi la conţinut
FREE_BIKERS

planificare Turism Moto In Romania - Free Bikers Moto Adventures

Recommended Posts

******,, Free Bikers Moto Adventures'' este o un proiect de turims moto pus in practica de o companie moto inovatoare .

Oferim cautatorilor de aventura , sansa de a descoperii Romania , intr-un mod in care multi turisti nu vor avea sansa sa o vada .

****** Defapt suntem un grup de prieteni , uniti sub un mare proiect , iar visul nostru este sa facem ca TURISMUL MOTO sa fie mai usor si placut de practicat in Romania .

****** Vrem sa aratam lumii ca avem o TARA MINUNATA , iar cu aceasta ocazie sa va ajutam lumea sa o descopere .

** Avem stabilite anumite trasee standard , la care puteti opta in functie de preferinte .

Traseele standard se defasoara pe parcursul a 2 sau 3 zile calendaristice . Si propune si trasee pt concedii pe motocicleta , care dureaza intre 5 - 12 zile prin Romania .

** In aceste trasee standard sunt incluse :

...............1 Vizitarea diferitelor obiective turistice .

...............2 Ghid turistic pentru toate obiectivele turistice .

...............3 Prezentarea km care se vor parcurge in fiecare zi ,cat si locurile de alimentare cu benzina .

...............4 Asistenta tehnica & depanare .

...............5 Prezentarea dificultatii traseului . Cati km sunt asfaltati , cati km sunt drum de tara , cati km sunt drum forestier , cati km sunt drum lipsa , etc

** Pe langa traseele standard oferite de noi , putem crea orice tip de trasee la cerere .

Asteptam sa ne contactati cu minim 2 -3 sapatamani inainte , pt a ne da timp sa pregatim traseul dorit de voi ca la carte .

** In functie de agenda noastra , putem face traseele si in date diferite , alese de voi .

** Pretul pentru traseele standard este de 30 lei / zi / persoana . Excluzand : cazarea si masa .

** Avem stabilit , locul de cazare cat si locul unde se mananca . Pretul difera in functie de excursia aleasa si de perioada aleasa .

Facand parte dintr-un grup organizat , avem parte de preturi preferentiale la cazare si masa .

** Suntem aici sa va oferim toate informatiile necesare pentru a putea participa la excursiile organizate de noi .

NE PUTETI CONTACTA sau urmarii pentru mai multe detalii pe :

-- pe situl http://www.achimoto.ro/

-- pe pagina de facebook : http://www.facebook....13537469?v=wall

-- mail / messenger : achimoto_ro@yahoo.com

-- tel : Achimoto - 0040.728290701

****** VOM REVENII CU MAI MULTE DETALII !

Cu RESPECT

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

foaaaaaarte tare!

felicitari pentru initiativa. totusi, destinatii si propuneri concrete as spune ca sunt binevenite si asteptate de multi dintre noi....

bafta si doar bine!

Link la postare

foaaaaaarte tare!

felicitari pentru initiativa. totusi, destinatii si propuneri concrete as spune ca sunt binevenite si asteptate de multi dintre noi....

bafta si doar bine!

PRIMUL TRASEU , cu care vrem sa incepem anul moto 2011 :

CLISURA DUNARII --- SATE CEHE --- MUNTII ANINEI --- GRANITA DE S-V A ROMANIEI

Startul traseului este Vineri 29 Aprilie , 2011 la ora 09:00am in Deva , si se termina duminica -- 01 Mai .

** Excursia dureaza 3 zile , si se intinde pe aproximativ 750 km .

** Drumul este din asfalt 80 % , iar 20 % este drum de tara – dificultate medie .

.

** Vom vizita obiective cu mare importanta geografica si istorica in Romania :

- Clisura Dunarii - aproximativ 100 km

- Portile de fier

-Cazanenele Mari si Mici

- Statuia lui Decebal

- Muntii Semenic

- Muntii Aninei

- Orsova

- Sate cu localnici de nationalitate Ceha – Garnic – Padina Matei – Sichevita – Moldovita

- Cheile Nerei

-Cheile Beusnitei

- Ansablu de Mori din Garnic

- Lacul ,, Ochiul Bei ”

- Cascada Beusnitei

- Satul ceh parasit

- Valea Rea

- Turnuri Vamale – sub apele Dunarii

** Exista si posibilitatea , daca doriti sa va atatsati la grup pe parcursul traseului , sa vb cu voi , si in functie de locul dorit de intalnire va vom spune , cand si cum ne putem intersecta .

** Daca doriti sa participati doar 1 zi sau 2 din totalul de 3 , veti plati doar suma aferenta zilelor de participare .

Pentru mai multe detalii , va asteptam pe site .

http://achimoto.ro/freebikersmotoadventure...mti-aninei.html

RESPECT

Link la postare

mi se pare f tare ideea voastra, inca o data, felicitari. am fost un pic prin zona, sunt locuri minunate, sper sa strangeti participanti cat mai multi si poate voi veni si eu...

intrebare: "Pretul pentru traseele standard este de 30 lei / zi / persoana . Excluzand : cazarea si masa ." - ce este inclus in cei 30 de lei pe zi de persoana? pentru ce servicii se platesc acesti bani?

Link la postare

mi se pare f tare ideea voastra, inca o data, felicitari. am fost un pic prin zona, sunt locuri minunate, sper sa strangeti participanti cat mai multi si poate voi veni si eu...

intrebare: "Pretul pentru traseele standard este de 30 lei / zi / persoana . Excluzand : cazarea si masa ." - ce este inclus in cei 30 de lei pe zi de persoana? pentru ce servicii se platesc acesti bani?

Iti alegi excursia dorita , iti faci programare , in ziua inceperii te sui pe motocicleta , si vi la o excursie de relaxare :

** Nu trebuie sa iti faci calcule dinainte , cu drum - cazare etc , iti oferim noi toate calculele astea .

** Vei avea tot timpul ghizi , care te vor duce pe un drum stiut , la puct ochit puct lovit .

** Vor fi stiute : locurile de alimentare cu benzina , locurile unde se va servii masa . Pentru ambele vor fi preturi preferentiale deoarece mergem in grupuri organizate .

** Vizitarea diferitelor obiective turistice , iar la fiecare vor fi pregatite mici povestioare despre magia locului .

** Un STIKER cu excursia respectiva

** Vei avea permanent asistenta / depanare , in caz de doamne feri . ------- Daca o motocicleta , face pana pe traseu , aceasta se va repara pe loc , sau se va inlocui camera . Se vor plati doar consumabilele , piesele , etc. Daca va aparea un defect la orice motocicleta , ori se va repara pe loc ( se platesc doar consumabilele , pise etc , fara manopera ) , ori se va transporta pana la un loc dorit de proprietar in raza maxim de 100 km , fara sa includa vreun extra cost .

******* Suntem aici sa va oferim toate informatiile necesare pentru a putea participa la excursiile organizate de noi .

RESPECT

post-32872-0-31967300-1295649988_thumb.j

Link la postare

asa cum vorbeam, cred ca este o idee buna si sper sa prinda. mai ales, sper sa iasa bine prima excursie.

dar cam in aceeasi perioada va fi si excursia motoveteranilor in serbia, la care am spus deja ca particip si nu pot fi in doua locuri deodata (desi mi-as dori...) insa am sa urmaresc cum decurg lucrurile. o alta problema pt mine este plecarea din deva - presupune ca de fapt eu cu o zi inainte sa plec din buc si sa inoptez la deva. o alta chestie este ca sustin ca macar pentru inceput, costul zilnic de participare sa fie simbolic (de genul 10 ron). dar este doar opinia mea.

faptul ca exista un ghidaj la tinta este mare lucru, cat si micile povestioare despre locurile parcurse le consider binevenite. este de la sine inteles ca asistenta/ depanarea sunt priceless... inteleg ca aveti masina de asistenta la fiecare excursie?

Link la postare

asa cum vorbeam, cred ca este o idee buna si sper sa prinda. mai ales, sper sa iasa bine prima excursie.

dar cam in aceeasi perioada va fi si excursia motoveteranilor in serbia, la care am spus deja ca particip si nu pot fi in doua locuri deodata (desi mi-as dori...) insa am sa urmaresc cum decurg lucrurile. o alta problema pt mine este plecarea din deva - presupune ca de fapt eu cu o zi inainte sa plec din buc si sa inoptez la deva. o alta chestie este ca sustin ca macar pentru inceput, costul zilnic de participare sa fie simbolic (de genul 10 ron). dar este doar opinia mea.

faptul ca exista un ghidaj la tinta este mare lucru, cat si micile povestioare despre locurile parcurse le consider binevenite. este de la sine inteles ca asistenta/ depanarea sunt priceless... inteleg ca aveti masina de asistenta la fiecare excursie?

Da , vom avea masina de asistenta , la toate excursiile organizate de noi !

LA fiecare excursie , exista un anumit traseu , ordinea obiectivelor si traseul exact nu va fi dezvaluita public , dar daca te intereseaza sa participi la oricare dintre excursiile noastre , poti intreba personal , si daca nu ajungi vineri la ora de plecare , ne putem intelege sa ne intalnim undeva pe traseu , daca este mai avantajos pentru tine .

Te asteptam cu drag la orice excursii organizate de noi !!!

Cu RESPECT .....echipa ,, FREE BIKERS MOTO ADVENTURES ''

Link la postare

Un alt Traseu care il vom parcurge anul acesta , in MAI :

TRANSILVANIA --- SALINA TURDA --- SIGHISOARA --- SIBIU :

Startul traseului este vineri 13 May , 2011 la ora 10:00am in Orasul Sebes – Jud. Alba .............iar Finalul traseului va fi duminica , 15 Iulie , 2011 la ora 16:00pm in Orasul Sebes – Jud. Alba

** Excursia dureaza 3 zile , si se intinde pe aproximativ 500 km .

** Drumul este din asfalt 100 % .

** Vom vizita obiective cu mare importanta turistica si istorica in Romania :

- Sebes

- Turda – Salina din Turda

- Targu Mures – Ceatatea medievala

- Sighisoara – Cetatea veche

- Sighisoara – Turnul cu ceas

- Sighisoara – Pasajul scarilor

- Sighisoara – Cetatea Sighisoara

- Sighisoara – Casa Vlad Dracula

- Conacul de la Danes

- Medias

- Sibiu – Turnul Sfatului

- Sibiu – Centru Istoric

- Sibiu – Cetatea Sibiu

- Poiana Sibiului

- Cetatea Calnic

- Etc

MAI MULTE DETALII aici : http://achimoto.ro/f...oara-sibiu.html

Cu RESPECT .......echipa Free Bikers moto Adventures

Link la postare

Foarte fain, iar prețul/zi este chiar simbolic la ce v-ați înjugat! Cred că afacere va deveni cândva mai târziu (fără să cobesc), dar chiar este nevoie de popularitate pt a câștiga bani. Felicitări și succes!

Sper să nu deveniți aroganți și încrezuți odată ce vă merge treaba! E plină țara de ei....

Succes!!!!!!!!!!!!!!

Link la postare

Noi speram sa devenim prieteni, pentru toti cei care o sa apeleze la serviciile noastre, iar impresiile sa fie dintre cele mai bune... Sa speram ca o sa si mearga treaba.

Link la postare

Misto ideile voastre. Ideale pentru cei ca mine (care locuiesc in Bucuresti) ar fi asemenea excursii cu punct de plecare Bucuresti. Altfel, e dificil si ia mult timp drumul pana la locatia de plecare.

Evident insa, nu toata lumea e din Bucuresti (si eu am nimerit aici conjunctural, fiind din Medias).

Keep up the good work!

Link la postare

Misto ideile voastre. Ideale pentru cei ca mine (care locuiesc in Bucuresti) ar fi asemenea excursii cu punct de plecare Bucuresti. Altfel, e dificil si ia mult timp drumul pana la locatia de plecare.

Evident insa, nu toata lumea e din Bucuresti (si eu am nimerit aici conjunctural, fiind din Medias).

Keep up the good work!

Ne-am gandit la unele aspecte de genul asta, dar din pacate sunt multe situatii ce nu depind de noi. Incercam sa fim pe placul celor care ne viziteaza si apeleaza la serviciile noastre, dupa puteri. Noi ne limitam in mare parte (desi avem trasee si in alte locuri) la judetul nostru pt ca pe asta il cunoastem destul de bine.

Va asteptam cu placere.

Link la postare

Keep up the good work!

Salutare

Mai avem clienti in situatia ta , care locuiesc destul de departe de locul de plecare , al excursiei .

Si noi am venit cu propunerea , daca ei aleg un traseu , mai lung prin tara , sa ne intalnim cu ei pe traseu . La un loc si o ora stabilita .

Exemplu : Traseul : Transfagarasan -- Transalpina .

Noi plecam din Deva , iar cu tine ne putem intalni la Sibiu , si de acolo continuam excursia .

Dupa cum spuneai tu , nu toata lumea este din Bucuresti . Gandestete ca baietii de la Enisala , sunt din Bucuresti , iar punctul de plecare a excursiei lor era de acolo , spre dobrogea , si o gramada de oameni din toata tara , au participat , si la fel au batut multi km , pana la punctul de plecare .

** Noi incercam sa multumim pe toti care vor sa participe , la excursiile organizate de noi !!!

Cu RESPECT

Link la postare

Asteptam pareril voastre referitoare la excursia organizata de noi , si daca ati participat si daca nu !!!

Parerile le puteti posta si pe situl nostru : [url=http://achimoto.ro/freebikersmotoadventures/29-01-04-2011-s-v-romaniei-clisura-dunarii.html]'>http://achimoto.ro/freebikersmotoadventures/29-01-04-2011-s-v-romaniei-clisura-dunarii.html] http://achimoto.ro/freebikersmotoadventures/29-01-04-2011-s-v-romaniei-clisura-dunarii.html

Voi incepe upload-ul , cu 2 poze panoramice :

post-32872-0-37670400-1304537411_thumb.j ....... post-32872-0-99460800-1304537420_thumb.j

Si voi continua cu restul pozelor :

post-32872-0-05511000-1304537457_thumb.j

post-32872-0-49845700-1304537465_thumb.j

post-32872-0-34703700-1304537497_thumb.j

post-32872-0-98652900-1304537537_thumb.j

post-32872-0-95427600-1304537542_thumb.j

post-32872-0-30343000-1304537549_thumb.j

post-32872-0-62085200-1304537555_thumb.j

post-32872-0-51574300-1304537561_thumb.j

post-32872-0-22161600-1304537592_thumb.j

post-32872-0-60169300-1304537599_thumb.j

post-32872-0-79361000-1304537605_thumb.j

post-32872-0-79846300-1304537617_thumb.j

post-32872-0-91601400-1304537624_thumb.j

post-32872-0-01662800-1304537631_thumb.j

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.