Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

square

pana in 125cc Malaguti Madison 400K

Recommended Posts

amice necesitatea schimbarii cauciucurilor nu vine numai din cauza uzurii. cauciucurile care nu sunt depozitate corespunzator sau nu sunt folosite imbatranesc, crapa si isi pierd proprietatile. cel de fata trebuie schimbat si el si nu din cauza uzurii. o sa te rog sa nu faci comentarii offtopic daca nu cunosti starea scuterului. te invit la focsani si daca este ceva in neregula cu scuterul o sa te rog sa pleci cu el gratis. multumesc!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Intamplator am un scuter an de fabricatie 98 iar cauciucul spate a fost schimbat in 2009 iar pe fata NU E CRAPAT....treaba cu..proprietatile...minte pe altcineva...e scuter nu e vitezana....si avea aderenta vara cand intra in temperatura cauciucul incat imi permiteam sa il inclin foarte mult fara sa pierd aderenta

A,si scuterul meu la 9ani avea coloritul original(cand l-am cumparat)....si asta la 6 nu ma indoiesc ca arata bine,INSA te-ai calicit cand ai manarit chilometrajul si ai schimbat cauciucul pentru ca e rulat 5500km.....realizezi cat de penibila e afirmatia ta?

Link la postare

sandele ma confunzi cu agentul termic. vad ca ai o mobra cu care ma dadeam acum multi ani si spre buna ta informare tin sa ti precizez ca am "ingropati" in motociclism cam 2 duzine de mobre cum ai tu.

daca nu stii despre ce vorbesti stai in banca ta te rog si fa o afirmatie cand esti in cunostinta de cauza . vino pe banii mei la focsani sa vezi despre ce este vorba. asta este un scuter cu o valoare pe care o ignor si nu mi as bate vreodata capul in viata mea sa i manaresc kilometrii.stai in banca ta te rog frumos!

si apropo amice scuterist afurisit avid de tarfet penal... 2011-2003 este egal cu 8. dar sa lasam calculele astea deosebite pentru baietii care au cunostinte despre ce se intampla in realitate nu in spatele tastaturii inca din clasele primare sau primate (oare cum se numeau clasele astea?)

Link la postare

Bombonel erea vorba de scuter,nu de motor la capitolo calcule

De asemenea nu te confund cu hagentul termic ci cu SAMSARII......in afara de mobra de la semnatura,am doua scutere si stiu ce spun

Alea 15 duzinii de mobre postate pe hai faiv ...sunt neinteresante.Am o cunostinta care aduce motoare scutere din italia si ..stiu la ce bani se cumpara de acolo

Nu imi plac samsarii tupeisti care incearca sa prosteasca lumea....sau ei incearca psihologia (inversa )crezand ca are efect asupra celorlalti

Parerea mea e ca face cel putin 5000e si de fapt tu ai dat chilometrajul inainte si ai pus guma pe spate ,,proaspata'' ca cea veche se ofilise...deh ce nu face omu cand merge cu scuterul doar 500km iar pana la 5500 manareste chilometrajul

Am uitat sa intreb.....scuterul a fost al vreunei babaciuni care mergea cu el la piata o data pe luna si banca a recuperat scuterul pentru ca proprietara a trecut in nefiinta inainte de a tremina de platit ratele?

Crede-ma ..esti penibil

Mai erea unu care vindea un maxiscuter din 2010 inmatriculat pe primarie(nu avea acte) si cerea 2000-2500.Ei toti faceti parte din aceasi categorie

Link la postare

pozele cerute...

semnalizarea pe stanga este demontata de mine pentru ca are o fisura si vreau sa vad ce i pot face

apropo sandele masina aia din prima poza este facuta din profitul facut dand kilometri inapoi la scutere aduse din italia.

inca ceva nenea "sandel scuterist furios" nu este cazul sa fiu comparat cu idiotul ala de cere 2500 de euro pe o cioarda, deoarece acest scuter a fost platit bani adevarati de care tu n ai sa ai vreodata si mai mult de atat pretul cerut este unul justificat tinand cont de pretul unui scuter asemanator care se vinde pe site-uri cum ar fi mobile.de sau moto.it ( fie ele si cu 30 000 de km). verifica pretul unui scuter ca acesta unde vrei tu si apoi incepe sa mi povestesti de amicii tai rapanosi de aduc toate toroapele lasate abandonate de toti neispravitii, sau de tiristii pe care i stii tu ca mai incarca cate o paraseala sau cate o cioarda si o vand aici cu cate 300 de euro.

post-15913-0-73939100-1299020563_thumb.j

post-15913-0-88601600-1299020573_thumb.j

post-15913-0-49027400-1299020582_thumb.j

post-15913-0-54522700-1299020596_thumb.j

post-15913-0-32193200-1299020609_thumb.j

Link la postare

E al doilea post in care tu ma ataci pentru ca nu ai argumente credibile la descrierea facuta la scuter

Revin cine crezi ca e atat de retard sa creada ca cauciucul unui scuter trebuie schimbat dar la 5500km,poate doar cel care vinde acel scuter.Faptul ca nu ai avut argumente si ai replicat cu atitudine de manelist chinuit nu a facut decat sa confirme cele spuse de mine in posturile anterioare.Motivul pentru care am renuntat la tembelizor,sunt aia mult mai cretini care i-as vedea la tv si ma amuza mult mai mult

Nu stiu de ce povestesti tu despre cati bani ai ,,facut'' cand incerci sa vinzi un scuter.Iti spun un singur lucru.Doar cei care vand scutere cumparate cu cateva sute de iepuroi si incearca sa le vanda cu un profit mai mare de suta la suta au atitudinea asta de manelist fomist(cred prea mult in versurile care supun ca fac bai fara numat iar retarzi viseaza sa lovele fara numar.in prostia lor)

Eu nu inteleg de ce iti arati frustrarea.Ai cumparat un scuter recuperat banca de la o baba care a trecut in nefiinta inainte de a achita credutul la banca,DAR cum achitase 90% din suma,banca si-a permis sa vanda ieftin acel scuter(si datorita celor 500km facuti de babuta,ca sa mai adauge ulterior cateva mii de km sa nu bata la ochi),pentru ca samsarul sa poata achita taxa aia de radiere de 150e si sa mai plateasca inca 200e pentru transportul pana in romanica.Total a iesit sub 1000e si vrea un profit de 120%

Iarasi ma intreb daca scuterul a avut un singur proprietar,trebuie sa aiba si carte service si FOARTE IMPORTANT daca ar avea km reali inca mai e in garantie.....sau a avut pe o anumita durata de timp

Te bag in acesi oala cu coardele care vand acutere furate pentru ca faci parte din aceasi categorie.Aia il procura gratis si il vand cu cateva suta(intr-un tarziu) iar tu ca ai cateva acte si vrei profituri mai mai decat cei care fura.Daca trag linie tu esti mai ahtiat dupa bani decat aia..deci mai coarda decat ei

Hasculta o manea poate o sa iti vina idei noi de bizsnisuri...si totodata te relaxeaza

Pace(sufleteasca)samsarilor

Link la postare

ai dreptate draga mea scuterista... ai perfecta dreptate

insa ceea ce nu inteleg eu este de ce ai tu dorinta asta arzatoare de a ma deconspira pe mine-cel mai mare samsar de scutere din tara.

recunosc ca scuterul avea 55 000 de km si i am lucrat kilometrajul cu surubelnita omorand pixelii de la ultimul "zerou".prietene am incercat sa ti spun inca din primele posturi ca n am timp sa ma ocup de asa ceva si ca am alte treburi mai importante dar tu nimic... batman, batman

m ai prins si sper sa fii multumit

numai bine

Link la postare

Bine pasarica...daca exagerezi,ce sa-ti fac.Nu vreau sa iti spun alte metode in afara de cele pe care le stii cu manaritul displayurilor :confused:

Link la postare

sunt din focsani. 170 de km de bucuresti. pentru cei care sunt interesati de scuter daca ceva este in neregula la fata locului sunt dispus sa platesc contravaloarea drumului pana la mine si inapoi + deranjul si restul cheltuielilor. multumesc

sandele se pare ca usor usor iti ies la suprafata valeitatile de samsar manglitor care smenuieste kilometri la acarete. amice daca tu ai timp sa dai km inapoi la scarabeo de '93 asta nu inseamna ca toti facem la fel.

hai sa ti spun cu cine semeni tu...acum aproape 2 ani aveam de vanzare un r1 2007 caruia i am facut o lista detaliata cu defecte si avantaje. motocicleta avea un pret foarte bun pana si pentru piata de acum, asa ca s a gasit un coate-goale ca tine care a avut numai lucruri urate de spus despre mobra mea( cadru sudat si alte alea). panala urma s a dovedit ca motocicleta mea era foarte ok insa pretul il deranja pe el care cerea pe tranta lui de mobra cu 2000 mai mult. intr un final nu a fost decat reclama primul venit fiind si cumparatorul care era un proprietar de mare service si magazin moto din bucuresti.

mai exact iti multumesc pentru reclama baiatule cu vesta reflectorizanta si am sa te rog sa fii tafnos in momentul in care ai ceva sigur de spus. momentan eu zic ca scuterul este impecabil si are 5700 de km iar tu spui ca este imposibil una ca asta. nimeni nu si poate demonstra si sustine cele zise.

imi pare rau ca a dracu babuta ce a avut scuterul pentru cei 500 de km nu a completat foile de service in cartea de utilizare a scuterului

Link la postare

Bine pasarica...daca exagerezi,ce sa-ti fac.Nu vreau sa iti spun alte metode in afara de cele pe care le stii cu manaritul displayurilor :confused:

frateee lasa drak bagarile de seama cine te crezi tu vreun mecanic? iti dai tu cu parerea din poze ? si inca ceva draga vanzatorule stai linistit ca asa iti sta si topicul sus , important e sa nu bagi vel de fel de lake flausat in seama ! hai sale si spor la vanzare ! upp

Link la postare

frateee lasa drak bagarile de seama cine te crezi tu vreun mecanic? iti dai tu cu parerea din poze ? si inca ceva draga vanzatorule stai linistit ca asa iti sta si topicul sus , important e sa nu bagi vel de fel de lake flausat in seama ! hai sale si spor la vanzare ! upp

Te simti cumva?.....NIMENI repet nimeni nu cumpara de afara scutere decat cu diferite defecte optice,mecanice,km manariti si alte alea.Pentru a plati un pret foarte mic sa le poata vinde la un pret cat mai mare in romanica,dupa ce le ,,rezolva'' Nu va mai agitati incercand sa ma jigniti pentru ca imi confirmati ce spun

Nu va mai spun la ce pret a vandut un tip un burgman adus din italia la sfarsitul anului....dar daca mai facea rar-u(avea toate actele in regula) avea un profit de peste trei-patruori mai mare decat pretul de achizitie....si stiu exact ce spun.Am un job aici altfel aduceam si eu scutere din italia si le vindeam mai ieftin decat voi si tot aveam un profit mai mult decat multumitor

Eu cu toata saracia mea am un motor si doua scutere...unul e maxi

Haideti baeti iritativa in continuare...nu aveti idee cat va dati arama pe fata

Link la postare

prietenul meu sandel care mananci rahat numai cand nu stii despre ce este vorba, aici situatia este complet diferita pentru ca acest scuter nu a fost lucrat si nici achizitionat pentru vanzare.da ti seama la bautura si fa niste legaturi de " detectiv" de mana a 10 a...daca acest scuter era adus pentru vanzare era abia adus si nu immatriculat de acum un an. daca se urmarea obtinerea unui profit scuterul era cu acte de italia si mai aveam si alte anunturi cu inca 10 scutere pe langa asta. vino cu picioarele pe pamant si realizeaza intr un final ca aici nu este vorba despre cunostinte si amici de ai tai care cara scutere darapanate de la italica.acest scuter a fost adus pentru a circula vara prin aglomeratie si fara a gandi ca se poate obtine un beneficiu din vanzarea sa. de aceea nu a fost achizitionat un scuter care sa fie foarte uzat, dar sa lasam amanuntele astea deoparte si sa ti dau un sfat: da ti demisia de la super slujba ta de la mc donals si apuca te frate cu tovarasii tai de carat furaciuni din italia ca se obtin profituri de pana la 400%.

p.s. mars rapanosule dupa topicul meu

pretul este foarte negociabil pana pe data de 18.03 cand e plecarea la prima etapa de la serres

Link la postare

prietenul meu sandel care mananci rahat numai cand nu stii despre ce este vorba, aici situatia este complet diferita pentru ca acest scuter nu a fost lucrat si nici achizitionat pentru vanzare.da ti seama la bautura si fa niste legaturi de " detectiv" de mana a 10 a...daca acest scuter era adus pentru vanzare era abia adus si nu immatriculat de acum un an. daca se urmarea obtinerea unui profit scuterul era cu acte de italia si mai aveam si alte anunturi cu inca 10 scutere pe langa asta. vino cu picioarele pe pamant si realizeaza intr un final ca aici nu este vorba despre cunostinte si amici de ai tai care cara scutere darapanate de la italica.acest scuter a fost adus pentru a circula vara prin aglomeratie si fara a gandi ca se poate obtine un beneficiu din vanzarea sa. de aceea nu a fost achizitionat un scuter care sa fie foarte uzat, dar sa lasam amanuntele astea deoparte si sa ti dau un sfat: da ti demisia de la super slujba ta de la mc donals si apuca te frate cu tovarasii tai de carat furaciuni din italia ca se obtin profituri de pana la 400%.

p.s. mars rapanosule dupa topicul meu

pretul este foarte negociabil pana pe data de 18.03 cand e plecarea la prima etapa de la serres

m am intors de la serres si pretul este in continuare negociabil

Link la postare

Labar ereditar cu suflet de cocalar manelist.Atunci cand nu suporti adevarul incepi sa jignesti....esti genul de lesinat care din vanzarea unui obiect vrea sa se imbogateasca pe viata...si sa-i cante lautari(de la coltul strazii) la ureche,ce combinatii adevarate a facut la viatza lui

Tu nu pricepi cat esti de penibil? manelist grandoman.Dute si pup-o in cocozaur pe baba aia care a mers in 5ani 500km cu scuterul

Nu sunt detectiv dar combinatiile(romano) tiganilor manelisti le stiu de mult prea mult timp si ma amuza cand incearca cate unul sa se convinga singur ca un scuter din italia a mers numa 1000km pe an....chiar esti atat de retard?

Maxiurile sunt cumparate afara pentru a fi folosite zi de zi nu 1000km pe an

Daca aveai un gram de inteligenta imi combateai afirmatiile cu argumente,nu cu jigniri.Asa nu ai facut decat sa imi dai dreptate

La modul penal la care minti sper ca esti constient de faptul ca nu ai nici o sansa sa gasesti cumparator pe forumul asta

Acu mergi sa mananci caviar din hazna si sa te plimbi cu alea 50 de trotinete pe care le ai pana la cel mai de fitze bar(cea mai ordinara bodega...daca nu ai bani) si sa arati valoarea la dusmani.....pana furi pensia alora batrani sa ai si tu un ban cinstit

Manelist trist

Link la postare

amice nu ma mai pot cobora la inteligenta ta de amiba asa ca am sa te las sa spui ce te taie capul. sunt chestii la acest scuter care demonstreaza perioada lunga de stat in soare degeaba, dar n am sa mi mai bat capul cu tine combinozaurule.cei mai multi pot observa oricum din toata discutia care are frustrari grave.

pentru cei interesati am poze noi

post-15913-0-97128300-1300865393_thumb.j

post-15913-0-96152000-1300865412_thumb.j

post-15913-0-95781400-1300865420_thumb.j

post-15913-0-29510800-1300865428_thumb.j

post-15913-0-13268100-1300865437_thumb.j

Link la postare

Distinsa nevertebrata,de ce e greu sa spui ca acest scuter are 50.000km reali si nu 5000?

Eu o ard in combinatii penale sau tu?......smecheria asta s-a fumat de mult timp in bucale....daca tu crezi ca e de actualitate,incerci sa te convingi numa pe tine,sau provincia

Link la postare

http://www.youtube.com/watch?v=_qZG7LnEm2s

I-a zi mestere,care din scuterele din videHOclip e al tau?

Ti-as recita ceva din filozofii mei preferati....parazitii,da cre' ca se supara cesar pe mine si ma abtin

P.s ceva cu dedicatie pentru tine....in legatura su subiectul topicului

Link la postare

in curand voi pune si eu un link sa ti demonstrez FOMITA care dintre noi are legatura cu miscarea moto si care trebuie sa mearga cu regret in continuare la slujba de spalator de bude acolo unde i este locul

si inca ceva dragul meu manelar... nu mi atribui mie calitati ce ti le poti insusi cu mandrie...vad ca stii de toate clipurile cocalaresti dupa youtube

Link la postare

Cel putin eu nu sunt un samsar retard care manareste in cel mai penal mod chilometrajele agregatelor pe care le vand

Ti-am mai vazut cateva anunturi care m-au amuzat.......ba baiatule.toate motoarele aduse de afara au chilometrajul mararit

Nu ai cum sa cumperi tu motor cu 20.000km pe care sa iti permiti sa il vinzi chiar mai ieftin decat se vinde in tara de unde e importat.

Pe mine unu' nu reusesti decat sa ma amuzi cu incrancenarea prosteasca de a incarca sa demonstrezi ca am dreptate.....repet fraza asta de vreo trei posturi,dar tu nu reusesti sa o pricepi

Sa inteleg ca ti-au placut linkurile? Mai caut si altele,nu e broblem.Atata vreme cat te loveste la sentiment

Link la postare

prietenul meu agramat e mare lucru sa faci acordul intre subiect si predicat dar tu stii cel mai bine ca n ai nevoie la spalat bude...poate o sa ai nevoie cand o sa ti depasesti conditia renuntand la slujba deosebita de MOP si ai sa intri in haita ta de amici ciorditori sa plecati dupa scutere manarite de afata ca mari profituri se obtin.

daca ai vazut si alte topicuri ale mele si tot persisti in prostie crezand ca manaresc eu kilometri se pare ca n ai rude mai sus de insectele din cretacic

p.s. pe tine nu incerc sa te conving decat ca nu am obiceiuri de care tu ma acuzi, iar in privinta link urilor trimise nu am dubii ca nu stii mult mai multe, pentru ca am convingerea ca de acolo ti se trag obiceiurile si modelele in viata

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.