Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

ivan_pedala

vand Vand Istoria Literaturii Romane

Recommended Posts

Pentru colectionari si nu numai, un prieten vinde ISTORIA LITERATURII ROMANE (Editia a II-a - George Calinescu)

Pret: 200 euro :read:

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt client, ca eu nu citesc, departe de mine acest obicei barbar. cel mult citesc indicatoarele si semnele de circulatie.

dar totusi , vorbim de "istoria literaturii romane" a lui calinescu sau de "istoria literaturii romane de la inceput pana in prezent" "a lui piru" (diferentele nu sunt mari din ce stiu, se bazeaza pe aceleasi texte ale lui calinescu)?

oricum, merita citit.

si o sa fiu totusi carcotas: nu e cam scump ? este o editie speciala ?

ok, gresala mea, am vazut dupa despe ce editie este vorba.

vanzare rapida :)

Link la postare

... pretul este ridicol. adica razi, ca e de ras. ar fi bine ca oamenii ce au de vanzare chestii sa le vanda singuri. nu de alta, dar intermediarii se fac de ras in asemenea cazuri, iata de ce:

Istoria literaturii romane - De la origini pina in prezent, Editia a II-a, revazuta si adaugita. PRET: 499, Autor: George Calinescu, Editura:Minerva. http://www.librarie.net/carti/158634/Istoria-literaturii-romane-origini-pina-prezent-Editia-revazuta-adaugita-George

Link la postare

Nu-mi doresc replici acide si contre! Daca este cineva interesat, poate discuta cu proprietarul cartii, are numarul de telefon afisat! Probabil pretul nu-i batut in cuie! Multumesc!:thumbsup:

Apropo...si asta cred ca-i valabila si pentru tine!

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/37277-aviz-celor-care-fac-offtopic-la-vanzari/

Link la postare

Apropo...si asta cred ca-i valabila si pentru tine!

http://www.pro-bike....pic-la-vanzari/

domnule draga, in primul rand ai postat intr-o sectiune nepotrivita. pentru aceasta sectiune, noni a postat aceste instructiuni : "In aceasta sectiune se pot posta anunturi care nu se incadreaza in celaallte categorii dar este obligatoriu ca acestea sa fie legate de motociclism.

Anunturi NEPOTRIVITE pentru acest forum:

- vand laptop

- vand telefon

- masina (cu exceptia cazurilor in care sunt pe schimb cu motoare)

- camera foto

- calculator...

si orice altceva ce nu are legatura cu motociclismul :rtfm: "

citeste cu atentie instructiunile fiecarei sectiuni si nu vei mai gresi. in al doilea rand, sunt permise pe forumul nostru comentarii atunci cand anunturile de vazare sunt "sarite din schema", asa cum este si al tau, cel cu cartea de 200 de euro cand ea costa 500 roni. nu urmaresc sa-ti stric vanzarea, doar sa atentionez posibilii cumparatori despre un pret sarit din schema. este politica acestui forum, pe care eu o respect, este in interesul nostru sa dam reject pacalicilor. nu te asocia cu o oferta ce nu te reprezinta (sper).

toate cele bune!

Link la postare

Daca citeai si alte anunturi de-aici poate observai ca peste 50% din ele contin obiecte care nu au nici-o legatura cu motociclismul, nefiind sanctionate de nimeni, cred, pentru simplul fapt ca nu exista o alta sectiune de vinzari care sa cuprinda si altceva decit obiecte legate de motociclism. Daca ti se pare ca pretul este sarit din schema (fapt ce mi-a dat si mie de gindit in urma citirii link-ului pus de tine, fiindca nu ma dau mare cunoascator in domeniu, motiv pentru care mi-am sunat imediat amicul pentru detalii), poti afla de la proprietarul cartii ca aceasta este o editie princeps, mai rara, legata deosebit...care s-a vindut si cu 4-500 euro. Asa ca iti multumesc pentru post, fiindca in acest fel am dat citeva detalii care incearca sa lamureasca putin dilema!:friends:

Link la postare

aceasta este o editie princeps, mai rara, legata deosebit...care s-a vindut si cu 4-500 euro.

nu am citit alte anunturi de-aici pentru ca nu sunt interesat de micul comert de-aici, am fost mai degraba interesat de comunitate. candva... (no offence)

dar m-a interesat cartea vanduta de tine. te rog, hai sa vad ceva poze. s-ar putea sa ma intereseze. dar vreau intai sa vad cu cat difera acest exemplar cu cel din biblioteca mea. asadar, daca este o editie speciala sunt interesat si astept pozele.

ma bucur ca ai tratat cu discernamant interventia mea.

toate bune!

Link la postare

Repet, cartea nu o am io, iar pentru orice detaliu contactati proprietarul ei, care se afla in Buftea, la o palma de capitala.

Cit difera acest exemplar fata de cele aflate in alte colectii, nu pot spune, dar presupun ca omul care o vinde stie ce vorbeste fiindca, in tinerete, pe linga faptul ca a fost motociclist, a lucrat intr-o legatorie de carti. Uite ca am dezvaluit si unul din motivele pentru care il ajut!:thumbsup:

Link la postare

Repet, cartea nu o am io, iar pentru orice detaliu contactati proprietarul ei, care se afla in Buftea, la o palma de capitala.

eu sunt interesat. si daca tot il ajuti, zi-i te rog frumos sa faca 2-3 poze, fie si cu telefonul mobil. mi le poti trimite pe pm, de exemplu. fireste, doar in cazul in care este o editie rara, nicidecum obisnuita editie a 2-a, doar legata de dansul in particular - nu sunt interesat in acest caz. ma intereseaza deci doar daca este o editie speciala cu adevarat.

buftea pare aproape, dar nu e chiar asa si nimanui nu-i place sa piarda vremea.

toate bune si tie si lui!

Link la postare

Poze nu are cum sa-mi trimita, nu are internet si nici nu se pricepe. In rest, am mers pe cuvintul lui! Daca esti interesat, suna si poti primi orice informatie legata de respectivul volum.:thumbsup:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.