Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Darkthor

cumpăr Cumpar Naked Sau Carenat De Maxim 600Cmc

Recommended Posts

Salutari.

A venit vremea sa imi iau si eu motocicleta,dupa ce am renuntat la aceasta pasiune o vreme buna.Asa ca am decis sa imi iau ceva de 400-500cmc de oras.Nu ma uit la 125-uri, la 250-uri discutam,nu zic nu.

Nu caut enduro,sau comuniste. Ori carenate,ori naked cat de cat mai moderne,momentan in limita a 500-600 euro.

Deci hai sa spun la ce m-am gandit:

GS500 functional

kawa zxr 400 functional cu carena

GPZ 500 perfect functional, si cu carene (nu ma intereseaza mod-uri,vreau stock, in functie de starea motorului,daca e impecabil sau nu,daca are consumabile,sau nu,etc,etc.)

Astept oferte aici sau pe privat, voi updata suma oferita din cand in cand,poate voi putea oferi mai mult.

Sunt interesat de zona de sud a Romaniei accesibila auto, in special in zona Bucurestiului (nu merg pana in SM, Timisoara, Arad sau Piatra Neamt sau alte colturi ale tarii).

Ofer si cer seriozitate.

Puteti oferi si alte oferte de motoare,dar sa nu depaseasca 600cmc va rog.

Astept ofertele voastre si asfalt uscat!

sus....

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

2000? Hahahaha...

Ori faci misto,ori faci misto...

Ca idee...GS500E din 2000+ nu gasesti ioc in banii astia...IOC!

Gs500E in banii astia gasesti din 90-90 si un pic...

Gs500e din 90-90 si un pic la banii astia gasesti cu contactul rupt cu surubelnita (ghici ce inseamna asta) la niste kknari din comuna pantelimon,le-am dat o vizita, tot asa, increzator ca as gasi ceva ce sa merite...not...simeringi buliti, caroseria ruginita (initial era mov,se pare) , motor ruginit, lant dus, pinioane care agata, cadru vopsit si probabil sudat dedesubt, cu motorul cald la 7 dimineata cand le-am picat pe cap, cu actele de cadru+motor pe numele cuiva din alt colt al tarii,etc,etc...daca te incumeti sa cumperi asa ceva,esti invitatul meu,dar sincer...eu unul nu m-as urca pe ceva pe care scrie "sicriu timpuriu".

am gasit totusi,in culmea norocului,daca e sa zic asa ceva, o suzi GSX de 400cc din '87 mecanic impecabila,vizual aproape impecabila (saua era plina de riduri,din cauza varstei),cauciuc cu camera,etc,etc, la vreo 600 euro. Maine (adica azi) o cumpar.Daca nu imi place, probabil o vand.SA vedem cum ma simt pe ea.

Mare grija la ce motor vrei sa iti iei prima data,sa nu te bage in sicriu...MARE GRIJA!

Link la postare

eu dau mai mult pe una..in jur la 1000, am gasit un gs500 din 2002 la un dealer de sh din barcanesti la 1500 de euro, neinmatriculat, din italia...ma gandeam si la un kawa er5 de prin 2000, se merita? am auzit ca sunt cam pretentioase!

danke anticipat!

Link la postare

gs500 iti recomand la orice ora din zi si noapte,dar...un dar..mare grija la ce am scris mai sus...mai sunt chestii la care sa te uiti,dar deja devine asa si asa...eu iti recomand sa te duci pe bike shop punct ro (fara spatii) si sa cauti acolo...am vazut un anunt zilele trecute din slobozia,cu un gs500 sub 1000,dar care era din 90 si mult parca...motorul pica de frumos,si sincer cred ca nu avea bube mari...er5 se merita,dar orice ar zice lumea,kawa NU sunt recunoscute pt fiabilitate...sunt ff reusite din muulte puncte de vedere,dar nici gand fiabilitate...la ce buget ai...nush...eu m-as indrepta ori pe honda cb500 sau suzu...bandit,gs500...sau ceva in zona asta...yahaha nu recomand decat yzf 125(nu prea te vad sa rezisti mai mult de o vara pe un motor asa mic,sincer, italiencele nu,clar nu...recomandarea ramane suzi-uri,sau honde.

cauta pe bike shop si vezi ce gasesti. pe forumuri nu gasesti mereu cele mai noi oferte.

asfalt uscat si mare grija cum rulezi.

Gata,am gasit si cumparat un suzi GSX 400e in stare mecanica f. buna.

asfalt uscat tuturor ;)

Link la postare

vand si eu un gs500e,defecta la motor,pentru dezmembrari,sau de reparat. nu are pistoane si ambielaj,si cn stie ce o mai fii stricat pe acolo,partea buna e ca e inscrisa,cadru arata foarte bine,are acte in regula! cine o vrea..sa ma sune..o dau foarte ieftin 0720620087!

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.