Mergi la conţinut
morini

chopper Sfaturi Ptr. Intruder Vs 800

Recommended Posts

Salutare! Sunt proaspat posesor al unui Intruder VS800 din '93 si as vrea sa comunic cu cei care se pricep,eventual care detin acest model,poate ne intalnim sa discutam.Sunt interesat de eventualele probleme cu care s-au confruntat altii,sa aflu cat mai multe sfaturi si sugestii despre mod de folosire, intretinere,etc... Sunt din Bucuresti,zona Eroii Revolutiei.0723226335, cfrecateanu@yahoo.com, id mess. cfrecateanu Va multumesc anticipat! Am sa incerc sa pun si niste poze.

Chiar nu se gaseste nimeni sa vorbeasca cu mine?! Sau poate ca sunt eu prea nerabdator, trebuie sa ma duc sa iau motorul si as vrea sa fiu in tema...

Deci astept pe cineva binevoitor...

Astept...

post-22095-0-88128900-1302591343_thumb.j

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand , bine ai venit printre noi :beer: ! Cei carora le plac genul asta de motor , sunt atat de rari ...

Cu regret , trebuie sa-ti spun ca nu cunosc modelul , dar am un VN1500(de la kawa) din '91 si sincer nu este motorul care mi-a facut cele mai multe probleme .

Desi vad ca la al tau "s-a umblat" putin , motorul pare neatins ; asa ca te sfatuiesc sa ai incredere in murgul tau si sa te bucuri de el cat se poate !

Cand o sa apara si problemele , fii fara grija , am vazut ca sunt destui baieti priceputi p'aci!

Bafta si asfalt uscat!

Link la postare

Foarte frumoasa. Felicitari pentru achizitie, de mult am remarcat-o si tare mai imi facea cu ochiu. Intr-un drum la Ploiesti chiar am oprit s-o vad. Avea cromul scorojit pe motor parca, dar se face.

Link la postare

Multumesc windfucker ptr. urare,bine v-am gasit! Imi place f. mult acest model ptr. ca are suplete si nerv,de mult timp tanjeam dupa asa ceva si in sfarsit am reusit! Da, ai dreptate Deus,este putin ciupit dar nu conteaza ptr. mine.Deocamdata ma chinui sa o inscriu.Stii unde se pot croma capacele? Astept in continuare sfaturi,comentarii si de ce nu,critici la adresa "murgului" meu mult dorit! Sanatate si asfalt uscat!

Link la postare

Lasa cromatu' si dai "jar" , ca deja zboara musca !! Mai la iarna , desfa capacele si da-le cuiva(priceput) sa ti le lustruiasca !

Vei foarte multumit de rezultat , te va costa mai putin si ... n-o sa mai aiba ce "sari" !

Pana atunci insa , bucura-te la maxim ! Faptul ca e ciupit pe ici pe colo , arata a patina, arata ca nu esti "biker de duminica"!

Link la postare

Cine crezi ca are rabdare acum sa lustruiasca?! Sapt. viitoare ies la aer,sa termin actele ca nu dorm noaptea!

Link la postare

Sa-l calareasi sanatos. Eu am intruderul de doi ani si nu am avut probleme cu el, e un motor bun (ca si altele). In vederea nichelarii, cromarii sau lustruirii anumitor elemente sa ai grije la cine le duci ca-ti pot lua o gramda de bani si nici treaba buna nu-ti fac mai ales sa nu-ti mai dea toate piesele inapoi (dar asta e alta problema). Pentru Buc. e foarte bun ca te poti strecura usor printre masini nefiind prea (voluminos) dar si la drum lung e OK.

Link la postare

Multumesc pentru sfat,asfalt uscat!

Link la postare

sal..probleme ceva cu al tau pana acum? am si eu un 'fratior' al motorului tau,acelasi an,acelasi model dar putin mai modificat.

post-13375-0-48146600-1348559024_thumb.j

post-13375-0-88170900-1348559032_thumb.j

post-13375-0-47410700-1348559039_thumb.j

Link la postare

Salutare...

Daca doresti sa te intalnesti cu cei care au intrudare modelul tau , vino vinerea la ora 18h la Arcul de Triunf, acolo unde se strang miercurea motociclistii.

Ai sa gasesti numai intruderisti si vei putea discuta despre acest tip de motor.

Vezi ca este si pe facebook un site-u al lor....

http://www.facebook.com/home.php#!/groups/323418564419766/

numai bine..Tony

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.