Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

cnairda

vand Vand Kawasaki Zephyr 550 - '97

Recommended Posts

din motive de lene, o sa copiez anuntul de pe forumul vecin :biggrin:. poze gasiti aici: http://.../handler.php?tip=am&src=db&act=view&ID=375915 , o sa revin cu unele mai bune dupa ce-i trag o spalare.

am facut aproape 2 ani cu ea, mai mult prin oras, si o recomand oricarui incepator mai putin alora cu vitezane in cap smile.gif

istoric: adusa din Germania, intr-o stare foarte ok din cate mi-am dat seama. Apoi a trecut prin mana a doi incepatori, anteriorul proprietar si eu:)

de cand am luat-o i-am schimbat urmatoarele, consumabile sau nu: cauciucuri Pirelli Sp. Demon fata-spate, furtune de frana metalice tot fata-spate, kit lant EK + pinioane Esjot (+3 dinti spate), semeringuri + ulei furca.

Ce vreau sa se inteleaga e ca am schimbat toate maruntisurile care se cer schimbate si care de regula sunt neglijate, ajungand intr-un final sa se strice / sa-ti faca viata amara. De ex. am demontat, curatat si inlocuit toate garniturile la etrieri + pompa frana, verificat rulmenti, jocuri, lant distributie, supape, compresie etc. Totul dupa manual Haynes, pe care-l si dau la pachet frumos printat si incopertat smile.gif

Cazaturi in posesia mea: una pe la vreo 20-30 la ora pe clasica linie de tramvai. rezultat - zgariat toba si crash-bar dreapta, cred ca se vede si in poze.

+ foarte manevrabila prin oras

+ pozitie excelenta

+ consum mic, nu cred ca trece de 5 (tot prin oras)

+ de cand o am nu s-a stricat absolut nimic, nici macar un bec

- la drum gen E85 te sufla vantu de nu stii ce-i cu tine smile.gif, peste 110 km/h e chin

- lipsa cuplu la turatii mici, nu e motor pentru asa ceva.

Orice v-ar interesa, intrebati si vi se raspunde. Pretul e 1500 negociabil - cine o vrea vine, vede, merge si discutam. Cine vine direct cu 'dincolo era mai ieftin, vitezana din 2000' e invitat sa cumpere de-acolo.

sau yahu mesenger - id 'denehas'

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.