Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

evergreen0600

vand Schimb/vand Ford Capri. Cu Motor

Recommended Posts

Masina superba Capri-ul

Un anunt mai vechi,cu aceeasi masina, poate il ajuta pe un eventual client. http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/43532-ford-capri.html

Desi Capri e masina mea preferata, omologarile si alte detalii financiare, legislativo-tehnice ma indeamna doar sa o admir din poze.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

nu are motorul trecut in acte.am spus ca are nr vechi(talon vechi cu procura)si copie civ de la masina de unde provine motorul.

poze in afara de astea nu am altele si nici nu pot sa fac mai curand de aprox 2 saptamani.

Link la postare

Va ofer un VW broscuta 1964 contra ford capri.

Sunt in stare sa va ofer ceea mai buna dintre cele 3 broscute pe care le am contra masina asta, dar dati-mi niste detalii privind posibilitatea de reinmatriculare - mai exact ce acte are si ce ii mai trebuie ca sa ia itp-ul, sa stiu in ce ma bag.

Eventual sa-mi spuneti un pret daca nu va intereseaza schimbul - dar prefer schimbul ca nu mai detin cash decat 1000 ron, la cati bani am bagat in cele 3 broscute si cele 2 dacii 1100

Cu stima

Link la postare

masina este in stare buna,are motorul schimbat cu un dohc 2000,are nr vechi insa are actele.se afla in teleorman nu sunt eu proprietarul.

tel:0727051997

te int schimb? 0765211474

post-15467-0-92201400-1305640703_thumb.j

Link la postare

parerea mea ca am avut masini vechi...Wartburg din 66, opel rekord coupe din 67 si altele

cine cumpara masina asta mai bine da 600 euro si inmatriculeaza in bulgaria pentru ca la noi cam asa stau lucrurile... la RAR dai cam 500-600lei,pt ca trebuie sa faci carte de identitate, folie omologare etc, dupa care trebuie sa faci omologara individuala pt ca s-a montat pe masina alt tip de motor decat cel original costa in jur de 1700lei si se face doar la cateva RAR-uri din tara. Daca motorul nou montat depaseste ca putere cu 10% puterea motorului original e mult mai complicat ma apuca dimineata scriind aici ce trebuie facut...

sfatul meu pt proprietar: inmatriculeaz-o si poti cere mai mult pt ca din pove vad ca arata bine a fost vopsita ok sau mai scade din pret si vinde-o asa... fara sa te superi doar ca stiu ce inseamna probleme cu acte in romania...

Link la postare

Man, in link-ul ce l-am postat ai un naked si un chopper....

am vazut insa nu ma coafeaza nici unul.

ps:asta e si motivul pt care se vinde/schimba masina:lipsa timpului.proprietarul de drept al masinii nu prea sta in tara,eu sunt cel care o vinde sau schimba in numele lui.ideea e ca tipu in lunile de vara care le petrece prin tara ar vrea un motor cu care sa umble de colo colo.

cu motorul pus pe masina nu stiu ce sa zic,cat costa si cat nu.e un motor de ford sierra ,dohc de 2000cmc care sa potrivit pe suporti.din cat5e stiu avea si cateva motoare originale de capri(e model pt mai multe masini)4v-ul de 1,7.

motorul original are 90cp(in talon asta scrie)ala de siera habar nu am cat are dar prsupun ca undeva pe la 110-130cp.cu rar-ul din ce stiu eu modelul capri a avut si motoare mai mari pe caroseria asta deci un motor mai puternic presupun ca nu necesita omologari individuale. :beach:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.