Mergi la conţinut
  • 0

Incepator


bz07amy

Întrebare

Salut. am 19 ani si in urma cu cateva zile mi-am cumparat o honda cbr600 fx din 2000. trebuie sa mentionez ca nu am permis dar ma gandesc sa dau abia acum dupa ce am luat-o.

Toate bune si frumoase pana cand ma plimbam eu asa singur pe un drum fara circulatie si au venit niste caini spre mine ,dupa care m-am speriat, am accelerat in nestire, m-am ridicat pe o roata si am cazut pe spate. Cum echipament nu aveam ,doar casca ,m-am ales cu spatele julit si alte vanatai. motorul s-a ales si el cu multe piese ce trebuiesc schimbate.

Asadar astept critici, sfaturi de viitor si locuri pe unde pot repara motorul in bucuresti sau piese pt el

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recommended Posts

  • 0

va radetzi dejaba ca nu stitzi nimika.

io dak ash avea banu (da nu mia ieshit o smekerie inca) ash skimba suzukiu cu ceva ce nu are tot tzaranu.

io cu cashcavalu in buzunar ash lua may bine o agusta brutale sau un ducaty ca sa styu o treaba. UItate la poze pe net , ie mult mai meserie decat eR1. are clasa shi stil.

da pan la urma ceti place tie mai mult ka tu mergi pe ia nu noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

da pan la urma ceti place tie mai mult ka tu mergi pe ia nu noi.

Dak nu zycy shy kat merge p ea, eshti digiaba coae!

yo zyc k maxym 20 d metry pe d00 r0zi, shy inka 20 cu rozzyle peste el.

razva, da o hayabusa nu izzy place?

Oricum, kiamane shy p noy knd te salzzi prima data pe r1

L.E. razva r125..aaa..r1,scuze! Sincer, sper sa intelegi esenta ironiilor noastre si sa iti vezi de treaba. Viata e frumoasa si e pacat sa ti-o distrugi din teribilism.

Repet, r1 va fi pe piata si peste 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

damm bah macar eu sunt bucuros k pot sami iau cva frumos de care sa ma bucur nu sunt k unii dai si dai meri pe o roata fa burnout si altele dak asta credeti k inseamna motociclismul inseamna k degeaba aveti motor

true!!!

necrofila : coae ie vulgaritate shi pe vitor tre sa moderez din astea. daka scri koae in skimb tot respectu k il meritzy ca ay miar

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

damm bah macar eu sunt bucuros k pot sami iau cva frumos de care sa ma bucur nu sunt k unii dai si dai meri pe o roata fa burnout si altele dak asta credeti k inseamna motociclismul inseamna k degeaba aveti motor

Bai baiatu`, tu ai mers vreodata pe motor? Stii ce e aia scapat mana in gaz in viteza 1 pe un supersport? Te duci de-a busilea. Faci "meri pe o roata" fara sa vrei. Sau daca nu faci, iti fuge motorul de sub buci,te dezechilibrezi...si esti la sol. Aa, si mai mergi nitel asa, la sol, testand coeficientul de frecare al solului dupa care te opresti. Dar am probleme la mansarda mai mari decat tine, din moment ce incerc sa iti explic si iti mai si pomenesc de frecare (da, stiu ca stii de frecare, dar eu ma refer la alt tip de frecare. Nu, nici din ala...noup...nici din ala....acu` esti derutat total, nu? :woot: )

Ok, revin in lumea ta:

yazzy r1 frazzioare!!! Noy e prosty, noy nu stye a merge ka uamenii. Vay d steaua noastra...

necrofila : coae ie vulgaritate shi pe vitor tre sa moderez din astea. daka scri koae in skimb tot respectu k il meritzy ca ay miar

zau k dyn gresheala!! Styam samy sara oky dak t mynt.. tstm yn graba shy mya skapat. Te rog sa ma erzi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

io cu cashcavalu in buzunar ash lua may bine o agusta brutale sau un ducaty ca sa styu o treaba. UItate la poze pe net , ie mult mai meserie decat eR1. are clasa shi stil.

nu cumva e augusta brutaly si dookatyyy ? intreb, pm.

in alta ordine de idei... e de apreciat ca a nimerit forumul, chiar daca a dat cu capul de el :bash:

invatati de la el ce inseamna motociclismul, da' ce sa stiti voi care "dai si dai"...

Domnule Becali, iti multumim ca ne-ai onorat cu prezenta si pe pro-bike, mie unul mi se facuse dor de mata (n.b.: nu ma-ta). Cu Steaua cum mai e? Ti-a mai furat careva masina saptamana asta? Mai binecuvanteaza-ne si pe noi din cand in cand... Mare Luptator al Luminii, Ursul Grizzly, aparatorul adevaratelor valori inexistente.

PS: pe cat facem pariu ca-mi dresez cainele sa posteze si el pe pro-bike ? :rtfm:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

PS: pe cat facem pariu ca-mi dresez cainele sa posteze si el pe pro-bike ? :rtfm:

Dada, buna rau asta. Credeam ca eu sunt cel mai jmeker ca am vrut la un moment dat, din cauza unei cucoane pasagere care se dadea mare cunoascatoare de tot ce inseamna mobra dar ea avea habar doar sa stea pe saua din spate, am vrut, zic, atunci sa-i fac cont lu fi-miu pe motodobrism.ro. Dar asta cu catelu' ma bate rau...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

damm bah macar eu sunt bucuros k pot sami iau cva frumos de care sa ma bucur nu sunt k unii dai si dai meri pe o roata fa burnout si altele dak asta credeti k inseamna motociclismul inseamna k degeaba aveti motor

Eu zic sa ne dai si noua numarul de la motor ca sa urmarim sectiunea de accidente sa vedem cand si cine ''ti-a tayat strad sy tu nu av3ai nic o vin@'' .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Eu zic sa ne dai si noua numarul de la motor ca sa urmarim sectiunea de accidente sa vedem cand si cine ''ti-a tayat strad sy tu nu av3ai nic o vin@'' .

hai sa nu fim totusi excesiv de rautaciosi. Doar pentru ca nu i-a placut scoala nu merita sa o mierleasca la urarile noastre :nuke:

asfalt uscat prietene si mergi cum stii tu mai bine si pe ce stii tu mai bine :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

hai sa nu fim totusi excesiv de rautaciosi. Doar pentru ca nu i-a placut scoala nu merita sa o mierleasca la urarile noastre :nuke:

asfalt uscat prietene si mergi cum stii tu mai bine si pe ce stii tu mai bine :scooter:

DOAMNE FERI de asa urari ! Nu ii doresc omului asa ceva, nici de ar fi cel mai mare dusman al meu !

Dar zmeii astia de merg tare in primele luni de motociclism (si cu R1 in curand, din cate se pare) o mai patesc si atunci incep sa se planga ca nu l-a vazut taximetristul in intersectie si nu a dat prioritate ''rachetetei'' care mergea cu 90 de km/h .

Sunt asa de putini care inteleg mersul firesc al lucrurilor (bicicleta, scooter apoi daca e posibil, scoala cat. A, motocicleta de incepator + echipament, motocicleta ideala odata cu experienta). Este grele pentru unii, sar direct pe R1, ceilalti sunt mai fraieri ca ei. Problema este ca mai e cate un tip norocos, destul de destept sau chiar priceput care incepe direct pe SS mare si nu pica. Si acel tip este un exemplu viu de genu ''vezi ca se poate pe SS din prima?''

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Mai traieste ala care a inceput topicu?

R.i.P :focus:

bai deci taiesc,, nu am mai intrat pentru ca sunt ocupat cu facultatea si am crezut ca nimeni nu m-a bagat in seama pe aici, eu fizic m-am reparat, acum am motorul la un baiat care se ocupa de el, s-a putut repara, ba chiar si merege pe el in stadiul ala. acum am inceput scoala si vreau sa precizez ca nu sunt chiar atat de inconstient si nici nu vreau sa fac pe grozavul, cat am mers cu el mai mult de a1 , a2 nu i-am dat si nu am circulat niciodata pe drumurile publice, deci stati linistiti ca pana nu i-au permisul nu mai merg. Vreau sa nu credeti ca daca mi-am luat de 600 , am facut-o ca sa merg tare sau sa merg pe 1 roata sau alte prostii, ci sa ma bucur de el fara eskibitii , iar cazatura nu am luat-o ca am mers tare sau altceva, ci din nestiita ,mai ales in unele situatii. acum astept sa i-au permisul si inca odata sa precizez ca sunt calm si nu ma dau in spectacol. va multumesc tuturor

ba ce m-ati demoralizat

o vand si imi i-au scuter

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Eu zic sa ti-o faci "boboc", sa-ti iei permisul si sa te plimbi pana-n 8k-9k ture la inceput si n-o sa patesti nimic. Multi exagereaza, insa nici pe tine nu te ajuta varsta, de exemplu o gandire sanatoasa era: "nu am ce sa caut pe motor, nu am permis, imi este interzis prin lege".

ce sa ii faci, tineretul in ziua de azi:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Ai dreptate desi intentia mea a fost sa invat sa il folosesc nu sa merg pe strada, motorul l-am luat repede ca a fost convenabil la pret desi puteam sa astept sa dau de permis intai, aici chiar ca am gresit si regret. Si apropo, credeti ca e bine sa folosesc mai mult motorul dupa ce i-au permisul ca sa am experienta, ca masina o fososesc foarte mult, am facut peste 30mii de km/an , dar in bucuresti cred ca nu e bine ca incepator, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

bai deci taiesc,, nu am mai intrat pentru ca sunt ocupat cu facultatea si am crezut ca nimeni nu m-a bagat in seama pe aici, eu fizic m-am reparat, acum am motorul la un baiat care se ocupa de el, s-a putut repara, ba chiar si merege pe el in stadiul ala. acum am inceput scoala si vreau sa precizez ca nu sunt chiar atat de inconstient si nici nu vreau sa fac pe grozavul, cat am mers cu el mai mult de a1 , a2 nu i-am dat si nu am circulat niciodata pe drumurile publice, deci stati linistiti ca pana nu i-au permisul nu mai merg. Vreau sa nu credeti ca daca mi-am luat de 600 , am facut-o ca sa merg tare sau sa merg pe 1 roata sau alte prostii, ci sa ma bucur de el fara eskibitii , iar cazatura nu am luat-o ca am mers tare sau altceva, ci din nestiita ,mai ales in unele situatii. acum astept sa i-au permisul si inca odata sa precizez ca sunt calm si nu ma dau in spectacol. va multumesc tuturor

ba ce m-ati demoralizat

o vand si imi i-au scuter

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

pai primul boton face sa mearga motorashul ca o felina(pisica ca sa intelegi mai bine), al doilea boton... te face pe tine sa mergi ca o pisica(motorul sta oprit) si al treilea boton ii face pe restul din trafic sa mearga ca o pisica... acuma vezi si tu care te ajuta mai mult. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

tocmai am citit la site la TURBOBUSA ca turborider nu mai este printre noi a murit sambata intrun accident grav cei care nu styu aveti un link

R.I.P. TURBORIDER

mda.... turboliar mai degraba :thumbdown:

ne minte cu vitezometrul. cu alte cuvinte el prin padure, pe o sosea cu o banda pe sens si cu ceva trafic merge cu 360 km/h. mda... :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...