Mergi la conţinut

Bmw Test Ride Days


Recommended Posts

Salutare tuturor,

Toate motocicletele de test de la Pipera se vor deplasa in cateva orase din tara pentru cateva zile.

Calendarul si locatiile le gasiti aici, locatia reprezentand sediul BMW al orasului respectiv:

Automobile Bavaria Group organizează în perioada 3 iunie-18 iulie un program de testare al modelelor BMW Motorrad, ce se va desfăşura în următoarele oraşe după cum urmează:

3-4 iunie Braşov

5-6 iunie Sibiu

16-18 iunie Cluj

19-20 iunie Mureş

1-2 iulie Timişoara

3-4 iulie Craiova

15-16 iulie Constanţa

17-18 iulie Galaţi

Înscrierea la teste se va face în baza următorului program:

Ziua 1 de la 9:00 - 17: 30

Ziua 2 de la 9:00 - 17: 30

Pentru fiecare model, programul de testare va dura până la 30 de minute/ participant.

Modelele disponibile:

BMW G650GS

BMW F650GS

BMW F800GS

BMW R1200GS

BMW R1200GSAdventure

BMW S1000RR

BMW R1200RT

BMW K1600GT

Se pot testa până la 4 modele diferite.

Click aici pentru înscriere.

Veţi fi contactaţi ulterior înscrierii pentru confirmare.

Ce trebuie sa stiti:

- Motocicletele au asigurare Casco, insa fransiza este de 550 Euro per incident.

- Motocicletele pot fi rulate doar pe drumuri amenajate, fiind interzisa iesirea in off-road.

- Timpul de Ride-test este de 30 minute, iar depasirea lui se taxeaza cu 100 Euro/15 minute (taxa este destinata celor care intarzie deliberat, deoarece au existat cazuri). Acest aspect va fi specificat in fisa de inscriere si se va semna separat pe formular. Taxa nu se aplica in caz de defectiune tehnica anuntata la telefonul de urgent (telefonul de central al fiecarui dealer).

In weekend-ul in care motocicletele de test vor fi plecate, locatia de la Pipera va fi inchisa.

Multumim si va asteptam,

Echipa Automobile Bavaria Pipera

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost contactat telefonic de BMW, și am confirmat vizita mea la CJ pt ride test. Vă voi spune cum a fost, dar până vineri mai este.... înscrieți-vă, se ia în considerație!

:thumbup: M-am dat cu BMW-u!!!! :biggrin: - asta-veam în cască, mai ales când mă căra-n cârcă F 650 GS-ul, un motor ce m-a fericit peste măsură! Am mai mers cu G 650 GS și F 800 GS, mi-a fost teamă să merg cu cele mai mari, care de altfel erau cel mai căutate și pe bună dreptate, bijuterii pe două roți, dar eu am gândit: la cum merge și trage F650 GS-ul, la ce rost să-ți cumperi un câtuț-a-mai tancu, unde să te dai cu el, cum să te bucuri de el în condițiile de trafic de la noi...? Nu am văzut pe nimeni de pe-acolo să se dea cu un 650 (câtă vreme am fost în zonă), 800-le a mai fost plimbat și cel mai mult vedetele de peste un litru... ceea ce îmi spune mie că motocicliștii români sunt foarte meseriași!

Felicitări BMW pentru lipsa de birocrație și rapiditatea prin care au fost făcute formalitățile ca în 5 minute de citit, semnat și discutat, am trecut la fapte.... cu o ușurință de speriat m-am adaptat la fiecare motor în parte, de parcă au fost proiectate pt mine, sunt foarte încântat de căluții ce m-au purtat din Florești până în Gilău și înapoi. Cu ceva sponsori și oricare din ele cred că aș fi înconjurat și pământul. Mulțumesc BMW pt experiența oferită, păcat că nu am banii că aș fi luat f 650 gs-ul ăla! :thumbsup:

Mergeți băieți, se merită experiența și este foarte simplu, numai să nu dați cu ele de pământ!!!! :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SI eu am testat BMW urile un TG mures.Am testat modelele de F650 Gs si F800 Gs, si ultimul rand am mers pe prima data pe o motocicleta vitezana BMW S1000RR.Vaiii de mine,ce experienta a fost :Jumpy:Dar totusi,pe care as cumpara, e F800 GS-ul :woot:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

SI eu am testat BMW urile un TG mures.Am testat modelele de F650 Gs si F800 Gs, si ultimul rand am mers pe prima data pe o motocicleta vitezana BMW S1000RR.Vaiii de mine,ce experienta a fost :Jumpy:Dar totusi,pe care as cumpara, e F800 GS-ul :woot:

Nu te-a deranjat furca extem de moale? Totul a fost super la 800-le ăla, însă furca se înfunda de numai la orice frânare.... mie mi-a plăcut F 650-ul de numai!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Despre acest eveniment pt anul curent se știe ceva? Suntem deja destul de avansați în an și ar fi fain să se facă din nou. Mi-ar plăcea să testez f 800r, dacă ar fi adus alături de ceilalți armăsari. Vă rugăm să ne dați de știre cum stau lucrurile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain, mă bucur pt tine!

M-am referit la anunțarea și programarea evenimentului. Anul trecut s-a știut din timp ce și unde, și cu ce. anul acesta.... suspans și cu frica-n sân să nu rămân p-afară...

Dar am fost anunțat că voi fi contactat, e drept.

Dă-ți cu părerea. Cu ce te-ai plimbat și cum o fo....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta mi-am ales trei modele r1200gs,r1200r si k1300r.Pe cel din urma l-am luat sa vad care este diferenta dintre motorul de 1200 si cel de 1300.....si sincer eu nu am simtit aproape deloc diferenta.M-a incantat in schimb gs-ul care mie cel putin mi s-a parut mai ok decat adventure-ul fiind mai manevrabil.Oricum a fost frumos ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta macar am prins ridetestul de la Suzuki, unde am prins si testat marele Intruder M1800r si noul GSXR600, ce sa spun, mi-au placut ambele, cand am revenit dupa test pe motorul meu mi s-a parut cam stricat :))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...