Mergi la conţinut
  • 0
zafreak

Hornet..da Sau Nu?

Întrebare

De curand mi-am luat permisul pt motoare si dupa multe cautari am decis sa imi iau un Hornet 600...chestia e ca habar nàm ce ar trebui sa caut la o motocicleta,nu stiu mai deloc mecanica si as avea nevoie de un sfat ca sa nu imi iau vreo mare teapa...asa ca heeelp me please!!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

4 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

• 0

iti recomand sa te duci cu un mecanic moto. Daca totusi nu ai asa ceva pe langa casa, cand te duci sa cumperi motocicleta cere un test intr'o reprezentanta sau service autorizat.

Daca nici aia nu prea iti convine... downloadeaza manualul de hornet si citeste'l din scoarta'n scoarta. :D

Link la postare
  • 0

mecanic cu tine pentru orice moto cumperi

daca nu te pricepi la mecanica, ti as recomanda o mobra noua, in garantie si cu casco.

daca nu ai mai condus, ti as recomanda o mobra mica, pe cat posibil noua, pana inveti. e frustrant sa ai o mobra decenta dar care sta in garaj ca nu stii ce sa ii faci cand are defectiuni mici. fie ai inecat-o daca e pe carburatie, fie o prostie gen contact de ambreiaj imperfect.. chestii care se remediaza cu o apasare de buton dar care incepatorilor le pot scoate peri albi

ceea ce am scris sunt primele exemple stupide venite in cap.

eu in locul tau nu m as grabi si mi as lua o mobra cat mai nou si de capacitate cilindrica mai mica.

daca vrei musai hornet, sau orice altceva, lectii de mecanica pe net nu se pot da. trebuie ascultat motorul, probat, inainte sa dai banul.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.