Mergi la conţinut
  • 0
Autentifica-te  
flavii

mai am si eu 2 sapt pana la examen A1

Întrebare

20 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

• 0

Este exact acelasi lucru !!! Nu difera cu nimik in afara faptului ca poti sa dai de la 16 ani si nu poti sa conduci motociclete mai mari de 125 si cu o anumita putere (care nush sigur cat este) Daca nu ma insel sa nu fie mai mare de 11KW !!!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
  • 0

sal, eu dau pentru A1 in 11(august) si invat pe un Mz de 250ccm, ar trebui sa astept un an pt A dar nu am rabdare deja m-am si cumparat un virago 125 :search:

Link la postare
  • 0

BAIETI APUCATI-VA CALUMEA PE INVATAT CA NU E DE GLUMIT!

v-a spun sincer ca examenul nu e asa usor cum credeti voi nu pierdeti nimic daca mai invatati un pic de ce sa picati sa mai asteptati inca 15 zile pana la urmatorul examen pt ca asa prevede legea ...apoi inca 10 zile sa va dea permisul TRECE VARA PANA VA LUATI VOI DACA PICATI...ATENIE!!! aveti grija si toate cele bune! :red: SUCCES

Link la postare
  • 0

Eu dau de A1 , sunt inscris la scoala si joi 4 august la 4 juamte am test-ul psihologic , legislatzia si relulile de circulatzie le-am invatzat de mult , si acum tot repet , pt cei care doresc sa se verifice sa intre pe : http://www.autotest.ro . Asfalt Uscat ! tuturor motociclishtilor :focus:

Link la postare
  • 0

Eu dau a1 peste vreo 4 luni :D

Dar imi iau motor de pe acum ca sa invat sa merg ca mi-e cam frica la condus!!!

La sala iau sigur.

Link la postare
  • 0
Eu dau de A1 , sunt inscris la scoala si joi 4 august la 4 juamte am test-ul psihologic , legislatzia si relulile de circulatzie le-am invatzat de mult , si acum tot repet , pt cei care doresc sa se verifice sa intre pe : http://www.autotest.ro . Asfalt Uscat ! tuturor motociclishtilor  :focus:

unde faci scoala?eu am dat luni testu` psihologic si maine sunt programat la poligon :jump::jump: ...dabea astept sa termin scoala k sa iau carnetu!!!tre` sa ma pun pe invatzat :) :read:

bafta :thumbup:

Link la postare
  • 0
Eu dau de A1 , sunt inscris la scoala si joi 4 august la 4 juamte am test-ul psihologic , legislatzia si relulile de circulatzie le-am invatzat de mult , si acum tot repet , pt cei care doresc sa se verifice sa intre pe : http://www.autotest.ro . Asfalt Uscat ! tuturor motociclishtilor  :focus:

<{POST_SNAPBACK}>

nu sunt bune alea de pe autotest ca sunt cu o singura varianta..mai bine www.vreaupermis.ro..

Link la postare
  • 0
nu sunt bune alea de pe autotest ca sunt cu o singura varianta..mai bine www.vreaupermis.ro..

mai bine citesti dracu legislatia si poate iei si tu carnet anu` asta...:P

maine faci cinste :)

Link la postare
  • 0
mai bine citesti dracu legislatia si poate iei si tu carnet anu` asta...:P

maine faci cinste :)

<{POST_SNAPBACK}>

normal ca iau anu asta .. :blum: si fac si cinste daca iau da sa te vedem si pe tine

Link la postare
  • 0

maine am si eu examen cu scoala pentru a1.. sper sa iau din prima :D :)).....sa-mi tineti pumnii :)

IEEEEE !!! am luat cu 25 puncte :))))) bravo mie .... sa vedem acum la politie....

Link la postare
  • 0
maine am si eu examen cu scoala pentru a1.. sper sa iau din prima :D :)).....sa-mi tineti pumnii :)

IEEEEE !!! am luat cu 25 puncte :))))) bravo mie .... sa vedem acum la politie....

bv se pare k ai invatzat,la poligon presupun k nai facut nici o gresseala :P

bafta multa k dupa ce iti da plasticu devii motorist cu acte in regula

faci cinste :P:beer:

Link la postare
  • 0

<{POST_SNAPBACK}>

esti tare, sa ne zici c ai facut ! asfalt uscat

Link la postare
  • 0

nu am dat poligonul la scoala.. si nici la politie n-o sa-l dau.... am rezolvat deja.. pentru ca nu am scuter... si ashtea de aici nu au motocicleta de 50 sau 125... si trebuia sa vin cu scuterul meu sa dau poligonul... dar cum nu am...am facut o mica manevra si n-am mai dat.....

luni iau dosarul de la acr si il depun la politie.. sa vad cand ma programeaza... sper sa iau sala din prima...

@Reverse as face cinste... dar eu sunt din giurgiu ;) :))

Link la postare
  • 0

Bai frate, ce cinste vrei sa iti mai faca tu nu vezi ca si-a luat omu permisu de 3 ani jumate!!!!! =))=))

Mai uita-te si la data cand postezi!!! nu vezi ca nu sa mai postat de 3 ani jumate?!?

De atunci poate ca a facut omul si A si B poate chiar profesionist....

Link la postare
  • 0

am si eu o intrebare..implinesc 16 ani in iunie si am citit pe un site ca permisul A1 se poate da cu 3 luni inainte de implinirea varstei..e adevarat?? :)

Link la postare
  • 0
am si eu o intrebare..implinesc 16 ani in iunie si am citit pe un site ca permisul A1 se poate da cu 3 luni inainte de implinirea varstei..e adevarat?? :)

din cate stiu eu poti sa faci orele de practica, adica poligonul inainte cu 3 luni dar examenul propiu zis nu poti sa-l dai decat dupa ce ai implinit 16 ani :) daca gresesc sa ma corecteze careva :)

Link la postare
  • 0

Asa e.

Poti sa te inscrii l ascoala, sa faci orele de teorie si practica, da nu te baga in examen numa dupa ce ai implinit 16 ani.

Tu poti sa mergi sa faci ore de condus si daca nu esti inscris la scoala, mergi la poligon si vorbesti direct cu un instructor si ii zici ca vrei sa inveti sa mergi pe motor si daca are timp sa te invete si pe tine cate ceva, daca e de treaba te va invata(oricum orele de condus lui i le platesti) si iti va arata si cum sa schimbi vitezele(daca nu iti spune atunci intreaba tu)... asta daca nu ai pe cineva care are o motocicleta si care sa iti arate...

Eu unul am facut 2 ore de condus inainte sa dau examenul... prima data l-am cazut, apoi lam luat si m-am dus la poligon unde m-am mai dat 5 min pe MZ, ce-i drept mi-a fost frica atunci cand a trebuit sa fac traseul stiind ca se uita garcea la mine.... dar pan' la urma am reusit :P si nu mai facusem ore de o luna...

Bafta si spor la invatzat :P.... BTW: apuca-te de pe acuma si mai citeste legislatie si mai fa cate un chestionar...

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.