Mergi la conţinut

Platina Asistata Electronic


Recommended Posts

Am avut MOBRA . Am construit din o revista TEHNIUM o aprindere electronica (cu platina) pentru MOBRA , cu care am mers peste 25.000 Km cu o platina uzata la care abia se mai vedea stratul de contact . Aveam grija sa-i pun in fiecare an cateva picaturi de ulei pe pasla care ungea cama .

La TULA am o aprindere electronica pentru DACIA (tot cu platina) si am peste 20.000 Km fara probleme . Aprinderea am cumparat-o de la accesorii dar am vazut si in targ la Vitan .

La LASTUN am o aprindere ruseasca (tot cu platina) si am peste 40.000 Km . Aprinderea am gasit-o in talciocul din Tgv.

Poate ca pentru unii aceasta solutie este mai comoda cu atat mai mult ca oricand se pot decupla firele din papucii auto si bransa pe clasic (la MOBRA aveam pentru orice eventualitate un comutator chiar in carcasa ei ) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...