Mergi la conţinut
XXergiu 13

Critică-Ți Casca!

Recommended Posts

Bun, daca tot ati prezentat voi ma dau si eu cu parerea despre cele avute:

HJC - am avut doua modele. Primul un flip up IS MAX BT care pre vremea aia nu stiam dar imi era putin mare. Casca ok, a tinut multicel dar, vopseaua mata a inceput relativ repede sa se ia si sa sa vada luciosul de dedesubt si ganitura cu viyiera avand in marginea centrala un cauciuc mai subtire (ca la stergatoare) sßa rupt si cam de atunci am renuntat la ea. A doua pentru ca am yis ca deh, imi vine bine pe cap dupa prima, am luat una de varf: RPHA ST. Regret si acum achizitia, vajaie si simti vantul. Cel mai naspa, desi am probat-o e ca dupa 2-3 ore de mers ma doare capul in lateral spate de nu se mai poate. Santurile pentru ochelari exista dar sunt mici, nu ajuta asa mult. In mare am fost dezamagit, cateva din prinderile dintre interior si casca s-au rupt/au iesit din forma de la prima scoatere. Ah si oichelarii de soara parca sunt un pic cam light. Partea buna e ca am testat-o si la impact am dat cu fata de pamant si pot sa zic ca n-am patit nimic, dar am avut de schimbat o viziera si tot mai sunt ceva urme pe ea.

AGV K3 SV - design super din pacate nu imi vine pe cap, e prea ingusta. Forma si mai tot pe la ea mi s-au parut super, acum o foloseste un prieten si e foarte happy cu ea. Dar o tampenie din fabricatie, ochelarii de zgarie la contact cu plasticul exterior, deci zgarietura e pe viata. Contra e ca nu prea gasesti piese la ea, dar daca va vine pe cap e buna.

Shark Vision 2 - mi-a placut cel mai mult. Vine bine pe cap, nu e prea zgomotoasa (zgomotul e ceva mai gros decat la altele). E facuta sa o bagi usor, dar o scoti greu. Unicul meu regret la ea este ca am luat-o neagra si m-a ofitcat ca a inceput relativ repede sa se descoasa captuseala intr-un loc. E casca mea zilnica de mult timp si daca schimb, schimb doar ca sa trec pe flip-up. Aerisirea superioara am simtit-o mai bine la asta fata de altele, vand niste fante / canale multiple paralele in zona superioara. E comoda, ochelarii de soare sunt numai buni si aerisirea frontala dezabureste bine caci modul ciudat de a o pune in pozitia aceea de ploaie e de nefolosit.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Guest
Comentezi ca oaspete. Dacă ai un cont, te rugăm să te autentifici.
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.