Mergi la conţinut
Dan Rosca

Crimeea - 2012

Recommended Posts

Buna ziua!

Intentionez sa realizez un tur al Crimeei in primavara asta si dupa ce am rascolit net-ul cautand sa ma documentez pt traseu, am conturat in mare parte prima jumatate a drumului, adica : Galati/Giurgiulesti-Odessa-Mykolaiv-Eupatoira-Saki-Simferopol-Bekhchisaray-Sevastopol-Balaklava-Yalta-Alushta-Sudak-Feodosia, iar la intoarcere intentionez sa urc inspre Odessa pe coasta de E a Crimeei. Problema e ca nu am gasit nimic interesant legat de estul Crimeei, si m-am gandit ca in baza experientei ma veti putea ajuta cu informatii suplimentare despre posibilitatea de a-mi continua drumul din Feodosia spre Odessa prin E. Ce-mi puteti spune despre varianta asta ? O pot lua in calcul, e ceva de vazut, sau mai bine din Feodosia o iau inspre Simferopol, iar de acolo la Odessa ?

10 zile sunt suficiente pt 2 mobre fara pasageri (tinand cont ca vrem sa si vedem ceva, nu sa trecem ca rata prin apa) ?

50 mil lei de pers sunt suficienti ( in grivne) ?

Am citit cam tot ce am gasit pe forumuri, inclusive ceea ce ati scris voi pe motociclism.ro si probike.ro, dar sunt total confuz in ceea ce priveste coasta estica a Crimeei, de aceea am solicitat un sfat din partea voastra.

Daca ma puteti ajuta cu ceva varianta cazare (max 30-40 euro camera) in Simferopol, Yalta, Sudak va raman recunoscator. Nu neaparat nume de pensiuni, dar macar confirmati-mi ca exista ceva la banii astia.

A! Era sa uit : ce gume mi-ati recomanda pt drumurile de acolo : Michelin Anakee sau Michelin Sirac ? Siracurile sunt considerate on/off, iar din relatarile voastre par mai potrivite pt Crimeea.

Multumesc anticipat!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

acum am vazut ca nu am mai intrat pe aici din 2004 :))

vroiam doar sa va salut si sa va spun ca pana la urma a fost ok excuria si cel mai mult mi-a placut ca ne-am cunoscut mai bine toti :)

ne vedem pe sosele.

ma bucur ca acum am si eu poze caci am vazut ca sunt aici buluc :)

Link la postare

salut,

daca se intalneste gasca de crimeea va rog sa am anuntati si pe mine. mi-ar placea sa ne revedem la o bere :)

Vorbim

Silviu,

Gasca din Crimeea se reuneste in fiecare joi, incepand cu ora 18,00 la Shoerley, str.Econom Cezarescu, zona Grozavesti

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.