Mergi la conţinut
Bica

De La Cine Sa Nu Cumparati Piese!atentie!

Recommended Posts

Cel vizat are idul:"Distribuitorul" si vinde piese "noi " si second are id de mess:motoracero si site motorace.ro!!!Nu cumparati de la acesti indivizi..sunt niste tzepari..neseriosi si mincinosi...sfatul meu este sa cautati piese in alta parte..Am cumparat de la acest om o chiuloasa completa de yzf 750 care cica era noua avea abia 4000 de km...cumparata de dansul din Germania(impecabila ca sa-i reproduc exprimarea)..toate bune si frumoase ma uit la poze asa mai "blurate"...ne tocmim la pret..ii dau omului 615 lei pe ea...mi-o trimite prin curier si cand desfac pachetul observ ca aluminiul din cutia axelor cu came este julit rupt...in jurul lantului de distributie...bun...supapele aratau bine primul lucru:sa verificam daca supapele sunt etanshe pe scaune..pun apa..nici macar benzina..2 supape de evacuare curg...ok..incep sa desfac supapele cu pricina ..ma gandeam ca poate din cauza ca a stat prea mult poate trebuie reasezate cu putina pasta de slefuit...pe cand desfac arcurile la supape supapele indoite de nici macar nu le-am putut scoate afara din lagare...am desfacut toate supapele de evacuare si toate erau indoite ca si crengile...desfac supapele de admisie astea erau drepte...observ pe supapele de admisie semne de tocitura in locul cel mai apropiat de piston la toate 4 camerele de ardere...ok.Il sun pe om...la o ora dupa ce am luat chiuloasa de la curier...aaa..il suna pe mecanic..mecanicul asta zice ca el a verificat chiuloasa si era impecabila...cum poate sa spuna omul asta asa ceva cand supapele curgeau bine de tot...la o chiuloasa care se pretinde a avea 4000 de km???ce minciuna oribila mai este si asta????...bun il rog pe om:ma omule da-mi banii inapoi si iti trimit chiuloasa inapoi exact cum mi-ai dat-o..da el cica duma"de unde sa stiu ca nu ai inlocuit supapele..."...sau ca nu le-am indoit eu cand le-am desfacut...nu ai cum s ale schimbi supapele intre ele pentru ca au serie pe ele care difera de la un model al altul deci era imposibil....nu ca ar fii primul motor desfacut de mine..in fine...cert este urmatorul lucru...lantul de distributie s-a rupt de acolo provin juliturile si pistoanele au lovit supapele drept urmare s-au indoit toate....ACUMA LAS LA CONSIDERATIA VOASTRA CE FEL DE OAMENI SUNT ACESTIA....pentru 600 de lei sa ma fure asa...desii l-am rugat frumos..i-am spus ca i-o aduc eu personal si i-o dau sa o vada...dar el stia de la inceput si el si mecanicul ala besinos cu 2 clase ca aceasta chiuloasa era buna de aruncat...nu aveam cum sa vad in poza ca supapele sunt indoite..si m-am dus pe incredere si pe faptul ca suntem motociclisti si totusi ei sunt magazin distribuie piese etc....ASA CA VA SFATUIESC SA VA CAUTATI ALTI OAMENI NU ACESTI GOLANI FARA NICI UN PRINCIPIU MORAL SAU EDUCATIE....CINE A LUAT TEAPA PANA ACUM POATE MA INTELEGE CUM MA SIMT....

Cine are nevoie de mai multe informatii am pastrat inca facturile si chitantele de la curierat sa nu se vada ca mint in legatura cu originea "piesei impecabile"...nu vreau sa fac rau nimanui doresc doar sa ii ajut pe cei care ar putea sa ajunga in situatia mea...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

...prima poza e de cand era piesa la ei si se vad clar defectele!!

Bica ,frate si daca ai ginit defectele inca de cand era la ei , de ce ai cumparat? Nu ma intelege gresit , nu tin partea comersantilor , inteleg si nerabdarea si speranta ta ca "poate-poate" , frustrarea "de dupa" , dar tu zici ca ai vazut defectele in foto inca de cand "piesa era la ei"!

Link la postare

te inteleg frate asa is toti bisnitari de 2 bani vor sa se imbogateasca pe spatele altuia ... si eu am luat o troaca de moto "Aprilia RS 125 97" si am dat 1500 de euro pe ea ... ca am garantie la ei ca mio face un an de zile orice ca imi face ei actele sa o trec pe numele meu ... si au trecut 4 ani si stau asa cu ea .... pistonu lam schimbat in 2 luni si ca e din cauza mea ca o ogaresc ... cand eu abia luasem permisu si prima data in viatza pe moto....

In concluzie ..... facute cele mai amanuntite acte si dak nus conforme .... tribunalu sa se sature ;)

Link la postare

Mai copii, motociclismul este o pasiune costisitoare si daca nu aveti cunostintelele necesare nu va mai aventurati dupa ''Ocazii''si ''Superoferte''.Calitatea are intototdeauna pretul ei.Bafta multa si asfalt uscat. :scooter:

Link la postare

Bica, nu vreau sa intelegi gresit ce voi scrie mai jos, sau sa te superi pe mine. Dar daca tu ai fost atat de NAIV incat sa crezi ca pe lumea asta mai exista chiuloase de YZF750(motor scos din fabricatie de cel putin 15 ani) care sa aibe doar 4000Km ..... Inseamna ca iti meriti tzeapa ......

Ce dracu mah ?! Puteai macar sa ceri cu plata ramburs ............... !!!

Link la postare

Bica, nu vreau sa intelegi gresit ce voi scrie mai jos, sau sa te superi pe mine. Dar daca tu ai fost atat de NAIV incat sa crezi ca pe lumea asta mai exista chiuloase de YZF750(motor scos din fabricatie de cel putin 15 ani) care sa aibe doar 4000Km ..... Inseamna ca iti meriti tzeapa ......

Ce dracu mah ?! Puteai macar sa ceri cu plata ramburs ............... !!!

intamplator...am recitit topicul asta..:)))Ali G in the house...chiuloasa avea 4000 de km...fara vrajeala...doar ca probabil a avut un defect la antul de distributie si s-a rupt....habar nu am...dar chiuloasa chiar avea 4000 de km...crede-ma ca m-am uitat la semeringuri, la ghiduri...garnitura de la capacul tachetilor etc...oricum subiectul este consumat...omul mi-a dat banii inapoi intr-un final si i-am trimis gunoiul inapoi..

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.